Finał VIII Gminnego konkursu recytatorskiego „Tęczowy Świat Poezji”

W czwartek 7 marca 2019 r. odbył się finał VIII Gminnego konkursu recytatorskiego „Tęczowy Świat Poezji”, którego tematem przewodnim byli „Bohaterowie z różnych stron świata”. W tym roku zostaliśmy zaproszeni przez Panią Agnieszkę Krupecką do księgarni Pinokio, która już od kilku lat jest Patronem konkursu. Miejsce bardzo spodobało się naszym młodym artystom oraz przybyłym gościom, towarzystwo tak wielu książek wprowadziło nas w magiczny i bajkowy nastrój. Poziom konkursu był niezwykle wysoki! Wszyscy uczestnicy wykazali się doskonałą pamięcią, ciekawą interpretacją oraz bardzo dużymi zdolnościami aktorskimi. To był prawdziwy pokaz talentów!

Laureatami konkursu zostali:
I miejsce Marianna Schick ze Szkoły Podstawowej w Kobylnicy
II miejsce Gabriela Pawlicka ze Szkoły Podstawowej w Paczkowie
III miejsce Julia Trząsalska ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Swarzędzu

Wyróżnienie przypadło Marii Mikołajczak ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Swarzędzu
Udział w konkursie wzięli także:
Julia Piasecka ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Swarzędzu
Joanna Modelska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Zalasewie
Jędrzej Podzerek ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Swarzędzu

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Hania Janowska
Małgorzata Tarczewska