DZIEŃ ZIEMI W SP1

Dzień Ziemi w Szkole Podstawowej nr 1

W kwietniu w Szkole Podstawowej nr 1 w Swarzędzu realizowaliśmy projekt  „Dzień Ziemi”, który był adresowany do uczniów klas 0 – III.

W tym roku szczególnie zajęliśmy się problemem nadmiaru plastiku i innych odpadów na Ziemi.

Uczniowie klas  0 – III na początku miesiąca otrzymali listy od Ekoludka z zadaniami do wykonania. Każda klasa miała wykonać gazetkę klasową o tematyce ekologicznej, nauczyć się piosenki „Śmieciu, precz”, wymyślić ekologiczną rymowankę, zrobić mozaikę z kolorowych nakrętek oraz wyłonić dwuosobowe reprezentacje z klas II i III do konkursu przyrodniczo – ekologicznego.

24 kwietnia odbył się konkurs, w którym uczestnicy wykazali się znajomością problemów ekologicznych oraz dostrzegały celowość i konieczność właściwej segregacji odpadów.

27 kwietnia spotkaliśmy się w holu na podsumowaniu zadań związanych z obchodami Dnia Ziemi w szkole, gdzie była zorganizowana wystawa plastyczna prac z nakrętek. Mozaiki były bardzo kolorowe i pomysłowe. Każda klasa zaprezentowała piosenkę, rymowankę, a także praktycznie wykazała się umiejętnością  odpowiedniej segregacji odpadów.

Wszyscy nauczyciele i uczniowie aktywnie włączyli się w to przedsięwzięcie.

Przy okazji tego święta każdy powinien zastanowić się, co zrobić, aby chronić Ziemię –   wspólny dom ludzi, zwierząt i roślin.

Mróz, M. Malicka, D. Wróbel