DZIEŃ PAPIESKI W SP1

         W niedzielę 16 października obchodziliśmy 38 rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Z tej okazji uczniowie z naszej szkoły zaprezentowali w kościele św. Marcina przedstawienie  „Z Wadowic do Watykanu”, aby uczcić Świętego Jana Pawła II.

Scenariusz przedstawienia obejmował najważniejsze daty z życia Karola Wojtyły, scenkę obrazującą jakim  kolegą był Lolek w szkole oraz różne aspekty nauczania Jana Pawła II. Występ dzieci ubogaciły słowa Ojca Świętego, wiersze i piosenki, do których grały na gitarze uczennice klasy VIa. Zarówno  dla dorosłych, jak  i  dla dzieci była to żywa lekcja o naszym Rodaku, który pozostawił po sobie wiele wspomnień oraz bogate nauczanie, z którego wszyscy możemy czerpać pełnymi garściami.

           W szkole 18 października odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Papieskiego, podczas którego uczniowie zaprezentowali powyższe przedstawienie  z przygotowaną prezentacją multimedialną. Dekoracja sali i galowy strój  uczniów  podkreślał wyjątkowość tego wydarzenia. Zaproszeni uczniowie wysłuchali również rapowanej biografii Karola Wojtyły     w wykonaniu Gracji, uczennicy klasy Ve, która została bardzo życzliwie przyjęta i nagrodzona wielkimi brawami. Podsumowaniem spotkania był  konkurs wiedzy o Świętym  oraz wspólne odśpiewanie „Barki” przy akompaniamencie skrzypiec w wykonaniu pani od muzyki.

Miłym akcentem spotkania było podziękowanie Pani Dyrektor skierowane do uczniów             i opiekuna E. Malickiej  za trud włożony  w przygotowanie Dnia Papieskiego. Słowa uznania za interesujący spektakl otrzymali również uczniowie od ks. Proboszcza z parafii św. Marcina.

 

E. Malicka