Dzień papieski w SP1

„Opowiem Ci o Janie Pawle II”

Pod takim tytułem, w dniu 8 października z okazji XVII Dnia Papieskiego w kościele św. Marcina podczas Mszy św. dla dzieci został zaprezentowany montaż słowno – muzyczny.

 

W ten sposób uczniowie z SP1 uczcili pamięć Wielkiego Papieża, który jest dla Polaków bardzo ważną Osobą i znakiem czasów, mimo upływu kolejnych lat. Uczennice z klasy IIIa oraz uczniowie z klas VI przypomnieli życiorys Karola Wojtyły z Wadowic, wykonali krótkie scenki z dzieciństwa Lolka, zaśpiewali „Wypłyń na głębię”, „Kochamy Cię Janie Pawle II” oraz recytowali wiersze. Zebrani mogli usłyszeć głos Jana Pawła II śpiewającego po łacinie modlitwę „Ojcze Nasz”, który sprawił, że na nowo powróciły wspomnienia i uczucia związane z Jego Osobą.

Słowa piosenki „Choć dobry Bóg już wezwał Cię, choć nam bez Ciebie Janie Pawle trochę źle. Czujemy wciąż , że jesteś tu…”, oddają nie tylko tęsknotę ale i dumę, że mieliśmy takiego Polaka, który był niepowtarzalnym i wyjątkowym papieżem. Na zakończenie całej liturgii Mszy św.  została uroczyście  zaśpiewana przez dzieci i dorosłych ulubiona piosenka Ojca Świętego „Barka” .

W szkole 16 października odbył się uroczysty apel poświęcony 39-tej rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Dekoracja sali oraz galowy strój uczniów podkreślały wyjątkowość tego dnia. Przedstawienie obejrzeli uczniowie klas V z Dyrekcją i opiekunami.  Przygotowana prezentacja multimedialna oraz konkurs wiedzy o św. Jana Pawła II ubogaciły  scenariusz akademii, która zakończyła się radosnym odśpiewaniem piosenki „Lolek”.

Dzień Papieski w kościele oraz rocznicowy apel w szkole były okazją poznania historii życia naszego Rodaka, ale również zachętą , by czerpać z bogatego dziedzictwa św. Jana Pawła II.

E. Malicka