Dzień Papieski

„Św. Jan Paweł II – Wielki Polak, Wielki Papież”

            …. pod takim tytułem uczniowie z naszej szkoły w dniu 13 października zaprezentowali montaż słowno – muzyczny  w kościele św. Marcina Biskupa z okazji XIX Dnia Papieskiego.

Scenariusz przedstawienia powstał na podstawie książki autorki Elizy Piotrowskiej „Święty Jan Paweł II” z serii Święci Uśmiechnięci. Uczniowie z klasy IIIa i IIIb pięknie recytowali wiersze, aby przybliżyć fakty z biografii małego Lolka, aktora, młodego księdza Karola Wojtyły nazywanego przez studentów wujkiem i późniejszego papieża Jana Pawła II.

W szkole w dniu 16 października w 41 rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża odbył się uroczysty apel dla uczniów klas V, ich opiekunów i Dyrekcji. Strój galowy uczniów,  gazetki tematyczne, prezentacja multimedialna sprawiły, że uczniowie w skupieniu i zainteresowaniem obejrzeli powyższe przedstawienie. Piosenki „Wypłyń na głębię” i „Kochamy Cię Janie Pawle II” w wykonaniu uczennic z klasy Vb i VIIIc  wprowadziły atmosferę zadumy i wzruszenia.  Akcentem końcowym,  będącym wyrazem wdzięczności za cały pontyfikat naszego Rodaka było wspólne zaśpiewanie ulubionej piosenki papieża Barki.

Rocznicowy apel był zachętą dla uczniów, aby poznawali we własnym zakresie tego niezwykłego Polaka, który dla wielu młodych i dorosłych jest największym autorytetem, człowiekiem modlitwy, wiary i duchowym nauczycielem.

Otrzymane brawa oraz  podziękowanie p. Dyrektor, nauczycieli i kapłanów były dla młodych artystów miłą nagrodą  za trud włożony w przygotowanie  rocznicowego apelu  w szkole i w kościele. Słowa podziękowania należą  się również Rodzicom, którzy zadbali o właściwą frekwencję swoich pociech podczas wszystkich prób.

Opiekun: E.  Malicka

„Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali” JP II