Czas pamięci i zadumy …

Listopad to czas pamięci naszych bliskich zmarłych, ale również tych, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny. Mijając zaniedbane groby, myślimy również o tych, których nie ma kto wspominać.

Mając na uwadze taką refleksję, została zorganizowana akcja „Zaniedbane groby”, która odbyła 28 października w godzinach popołudniowych. Wyjście dotyczyło cmentarza przy kościele św. Marcina w Swarzędzu. Do akcji zgłosili się uczniowie z klasy 5a i 3a oraz dwie mamy, które ochoczo dźwigały worki pełne jesiennych liści. Uczniowie z wielkim zapałem sprzątali opuszczone  groby powstańców i tych nieznanych z imienia i nazwiska. Ostatnim akcentem pobytu na cmentarzu  było zapalenie zniczy i wspólna modlitwa.

Uczniom należy się pochwała i podziękowanie za udział i zaangażowanie. Ofiarowali swój wolny czas i zapał do pracy. Zadowoleni z dobrze wykonanego zadania, wrócili do swoich domów, zapewne z zadumą  o tych, którzy żyli przed nami …

Dziękuję wszystkim Uczniom  za piękną  postawę i pozytywną energię, a Paniom za pomoc i  wsparcie.                                                                                                                                                             

       E. Malicka