Bądźmy uważni! Bądźmy ostrożni!

dzieci

Dnia 12 października 2016r. w Gimnazjum nr 3 w Swarzędzu odbyło się niezwykłe spotkanie. Uczestnikami byli uczniowie klas pierwszych z gminy Swarzędz wraz z wychowawcami oraz zaproszeni goście: radni z powiatu poznańskiego, Komendant Policji ze Swarzędza, przedstawiciele Straży Pożarnej i Straży Miejskiej. Głównym celem spotkania było przybliżenie dzieciom tematyki bezpieczeństwa w różnych jego aspektach. Całość rozpoczęła się częścią artystyczną w wykonaniu uczniów kl. II e pod opieką p. Krystyny Łaźnej, w której to przypomnieli wszystkim pierwszakom zasady przechodzenia przez jezdnię. Następnie zaproszeni goście rozmawiali z uczniami na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali kamizelki odblaskowe, które mają służyć jako element bezpiecznego poruszania się po drogach.

Mariola Malicka
.