AKCJA „Dbamy o czystość naszego otoczenia”

 W dniu 13 października chętni uczniowie z klasy IVb wzięli udział w akcji „Dbamy o czystość naszego otoczenia”, której celem było uświadomienie uczniom,  ile śmieci  znajduje się  wokół nas.

Sprzątanie rozpoczęliśmy od boiska, na którym uczniowie pozostawili swój ślad  rysując kredą kółka z napisem „NIE ŚMIEĆ”, w miejscu porzuconych papierków i opakowań po żywności. Kolejnym miejscem zatrzymania było boisko w kasztanach oraz ścieżka spacerowa nad Jeziorem Swarzędzkim. Pozytywna energia i uśmiech na twarzy towarzyszył młodym ekologom podnoszącym śmieci ( butelki szklane, papierowe, puszki, papiery, różne plastiki). Uczniowie byli mocno zaskoczeni ilością  zebranych  śmieci w bardzo  krótkim czasie. Chwila relaksu na placu zabaw była  połączeniem przyjemnego z pożytecznym.

Wyjście w teren pobudziło wyobraźnię uczniów na temat zanieczyszczenia środowiska  oraz uświadomiło potrzebę organizowania podobnych inicjatyw. Pytanie, kiedy będzie kolejna akcja sprzątania,   to miły akcent udanego  pomysłu, który pojawił się na zastępstwie podczas spontanicznej rozmowy  z  uczniami 🙂

                                                                                                                                             Opiekun. E. Malicka