29 kwietnia 2020 MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TAŃCA

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tańca.
Jest to ważny dzień dla wszystkich roztańczonych uczniów, którzy tak jak my kochają taniec i nie mogą bez niego żyć.
Międzynarodowy Dzień Tańca -(ang. International Dance Day, World Dance Day) – święto ustanowione w 1982 roku
przez Komitet Tańca Międzynarodowego Instytutu Teatralnego (ang. International Theatre Institute, ITI) ). Dzień obchodów 29 kwietnia wybrano na pamiątkę chrztu francuskiego tancerza i choreografa Jeana-Georges’a Noverre’a
Co raku w naszej szkole obchodzimy ten dzień biorąc udział w konkursie tanecznym „Tańczące Jedynki”. Obecnie świat, w którym żyjemy obrócił się do góry nogami. Ale my się nie poddajemy i ze swoich pasji nie rezygnujemy. Na lekcjach z kamerką również tańcujemy. Zdalnie też ten dzień świętujemy!
W tym roku nasi uczniowie wzięli udział w projekcie pt: „Wszystko będzie dobrze” wspólnie z opiekunem „Tańczących Jedynek” nagrali film dla całej społeczności szkolnej.
Projekt będzie można obejrzeć już wkrótce.

Natomiast już dziś możecie podziwiać nasze piękne prace, które powstały na cześć obchodów Międzynarodowego Dnia Tańca.
„Jedynki” świętują ten dzień dziś razem.
Muzyka i taniec łączy pokolenia…z miłości do pasji, z miłości do tańca.
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 Swarzędz zapraszają do tanecznej galerii. Prace są stworzone przez uczniów. Technika wykonania plakatu była dowolna. Uczniowie oprócz ręcznie wykonanych prac korzystali również z nowoczesnych technologii i powstały piękne graficzne arcydzieła!!!

Brawo uczniowie…Gratulujemy! Świętna galeria🙂

Zosia Sosnowska kl. III b gr.gimnastyczno – taneczna