Taniec

Taniec jest najwznioślejszą, najbardziej wzruszającą, najpiękniejszą ze wszystkich sztuk, bo nie jest tylko prostą interpretacją czy wyobrażeniem życia; jest samym życiem.

Havelock Ellispo

_chlopiec_dziewczynka_taniec

Kiedy ktoś jest niezwykle pogodny mówimy, że odkrył w sobie wewnętrzne dziecko. Znane powiedzenie głosi, że gdy przestajemy od czasu do czasu być choć trochę jak dzieci, zaczyna się starość. Maria Kuncewiczowa powiedziała, że każdy artysta nigdy nie przestał być dzieckiem, dlatego może tworzyć.
Zastanawiałeś się kiedyś, jak wiele słynnych cytatów i powiedzeń odwołuje się do dzieciństwa?
Nasze młodzieńcze lata kształtują całe nasze przyszłe życie: pasje, zainteresowania, ambicje.
Dlatego w naszej szkole poprzez atrakcyjne zajęcia dbamy o rozwój uczniów.
Prawidłowy rozwój psychiczny i fizyczny.
Ruch jest kluczowy dla prawidłowego rozwoju fizycznego, ale i psychicznego, o czym się często nie pamięta. W czasach, gdy niezależnie od wieku spędzamy wpatrzeni w ekrany długie godziny – tak dorośli, jak i dzieci właśnie – aktywność fizyczna jest nie do przecenienia. Szczególnie taka, która jest przy okazji dobrą zabawą….czy też pasją!
A skoro o tym mówimy….
Przede wszystkim: dobra zabawa
Powtarzanie pewnych czynności pozbawione frajdy to praca. Dbamy o to, by dzieci traktowały  zajęcia jako ulubioną część tygodnia, a nie obowiązek. Pozytywna atmosfera, kontakt z prowadzącym, ciekawe zadania, to wszystko razem sprawia, że uczniowie nie mogą się doczekać kolejnych zajęć tanecznych lub aerobikowych!

„TAŃCZĄCE  JEDYNKI”

_dsc7192

Zespół „Tańczące Jedynki” powstał roku szkolnym 2012/2013

Opiekunem zespołu jest  pani Joanna Kunkel nauczyciel wychowania fizycznego.

img1455738075945

Grupa dziewcząt „Tańczące Jedynki” występuje podczas różnych uroczystości szkolnych. Najważniejsze z nich to: Taneczne Show z okazji DEN, Taneczna Kartka Świąteczna z okazji Wieczoru Wigilijnego oraz Wieczoru Kolęd, pokaz taneczny podczas  Charytatywnego Balu Jedynki, Święta Patrona Szkoły, Drzwi Otwartych Szkoły. Ponadto grupa prezentowała swoje umiejętności na zawodach sportowych, w konkursie szkolnym „You Can Dance” oraz podczas Dni Profilaktyki. Bierze również udział w zawodach w aerobiku grupowym zajmując wysokie miejsca. W roku szkolnym 2013/2014 na szczeblu gminnym grupa zajęła II miejsce, powiatowym III miejsce, rejonowym III miejsce oraz w Mistrzostwach Wielkopolski XVI miejsce. W roku szkolnym 2014/ 2015 na szczeblu gminnym grupa zajęła I miejsce, powiatowym III miejsce, rejonowym V miejsce oraz w Mistrzostwach Wielkopolski XI miejsce. W roku szkolnym 2015/2016  na szczeblu gminnym grupa zajęła I miejsce, powiatowym II miejsce, rejonowym IV miejsce oraz  w Mistrzostwach Wielkopolski XIV miejsce. W roku szkolnym 2016/2017 na szczeblu gminnym grupa zajęła I miejsce,powiatowym II miejsce, rejonowym II miejsce oraz na Mistrzostwach Wielkopolski XIV miejsce, a podczas  XVII Wielkopolskiego Turnieju w Aerobiku Grupowym Szkół Podstawowych,który odbył się w Pleszewie”Tańczące Jedynki” zostały wyróżnione wśród najlepszych”6″ zespołów Wielkopolski w Aerobiku Grupowym. Dziewczęta zachęcają tańcem społeczność szkolną do aktywności ruchowej na tzw. „Tanecznych Przerwach”.

W zajęciach koła taneczno – aerobikowego uczestniczą zarówno dziewczęta jak chłopcy I oraz II etapu edukacyjnego.

W ramach tych zajęć uczniowie poszerzają swoją wiedzę na tematy prozdrowotne, a także poznają podstawy tańca nowoczesnego np. hip – hop, street – dance, modern jazz, rock&roll, podstawy aerobiku (technika + nazewnictwo podstawowych kroków), oraz wybrane elementy gimnastyki artystycznej.

Uczniowie doskonalą swoje umiejętności ruchowe (koordynację wzrokowo – ruchową, poczucie rytmu, prawidłowe rozliczenie kroków ) z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu sportowego: piłki gim – ball, stepy,  wstążki gimnastyczne, pompony, piłki gimnastyczne.

Podczas zajęć uczniowie pracują w grupach, tworzą układy taneczne do muzyki wybranej przez siebie, nauczyciela oraz poznają nowe gry i zabawy taneczne z różnych części świata.

Grupa „Tańczące Jedynki” poprzez liczny udział w pokazach taneczno – artystycznych zyskała pewność siebie oraz poczucie własnej wartości a także rozwinęła się pod względem słuchowo – ruchowym. Uczniowie przełamali lęk oraz stres przed występami publicznymi, nawiązali nowe przyjaźnie.

Joanna Kunkel – trener zespołu TJ

cytat-korcz