Świetlica szkolna

SERDECZNIE WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ ŚWIETLICY SZKOLNEJ PRZYJAZNEJ UCZNIOM
20161021_095337

Nasza świetlica w okresie od 15 lutego 2016 r. do 30 września 2016 r. brała udział w VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla szkół pod nazwą  „Baw się i ucz! Świetlica szkolna przyjazna uczniowi”.
Organizator konkursu przygotował dla nas 10 zadań, które wszyscy razem solidnie i sumiennie realizowaliśmy. Wykazaliśmy się wiedzą i umiejętnościami z takich dziedzin jak zdrowe odżywianie, bezpieczeństwo w sieci, znajomość mapy Polski i świata oraz znajomością twórczości Jana Brzechwy. Przygotowaliśmy  teatrzyk, debatowaliśmy na temat roli i zadań świetlicy szkolnej, pisaliśmy wiersze, opowiadania, tworzyliśmy piękne prace plastyczne i rekwizyty, ale przede wszystkim wspaniale się bawiliśmy i nauczyliśmy wielu ciekawych rzeczy. Nasze wysiłki zostały docenione przez jurorów konkursu. Otrzymaliśmy dyplom i tytuł „Świetlicy szkolnej przyjaznej uczniowi”.
Dziękujemy serdecznie dzieciom i rodzicom za ogromne zaangażowanie w realizację zadań konkursowych.
Wychowawcy świetlicy

sloneczniki

Jeśli chcecie śledzić nasze losy i poznać nas bliżej to zapraszamy do odwiedzania naszej strony.

Świetlica szkolna  czynna jest od poniedziałku do piątku
w godzinach 6.30 – 17.00

Nauczyciele pracujący w świetlicy:
 • Katarzyna Nadulicz- koordynator świetlicy
 • Magdalena Giza
 • Mariusz Jagodziński
 • Hanna Jarmolińska
 • Marta Kapela-Górska
 • Joanna Korcz-Koralewska
 • Hanna Minginowicz
 • Małgorzata Nowacka
 • Anna Rosalska

   

ZASADY ZACHOWANIA W NASZEJ ŚWIETLICY

Już 1 września w naszej świetlicy na gazetce  pojawiły się plansze z zasadami zachowania. Zostały one przygotowane w taki sposób, aby zarówno dla dzieci młodszych (nie potrafiących jeszcze czytać), jak i dla dzieci starszych były one czytelne. Poszczególne punkty tego regulaminu sporządzone zostały w formie obrazkowej i pisemnej. Zobaczcie sami.

User comments

WRZESIEŃ

 
We wrześniu rozpoczął się nowy rok szkolny, a wraz z nim z pełną parą do pracy ruszyła świetlica szkolna. W pierwszym tygodniu dzieci opowiadały swoje wakacyjne przygody i przypomniały zasady obowiązujące uczniów w świetlicy szkolnej. 7 września dzieci wykonały prace plastyczne przedstawiające jesienne konfitury wykonane z kolorowego papieru  na gazetkę świetlicową pt. „Nasza spiżarnia”. W drugim tygodniu dzieci zachęcane były do odwiedzania biblioteki szkolnej i w ramach promocji czytelnictwa wykonały zakładki do książek na wzór znanego dobrze wszystkim Kubusia Puchatka. W trzecim tygodniu września młodsi uczniowie szkoły na boisku szkolnym odbyli spotkanie z policjantem, a w świetlicy szkolnej zostały omówione zasady „Bezpiecznej drogi z domu do szkoły”. W ramach tej akcji dzieci wykonały na zajęciach znaki drogowe pionowe przy pomocy nakrętek po napojach, wykałaczek i plasteliny. 23 września przywitaliśmy jesień, przynajmniej wg kalendarza, bo za oknami aura wciąż utrzymywała letni trend. W związku z tym na zajęciach zostały omówione zmiany, jakie zachodzą jesienią w przyrodzie, a dzieci wykonały piękne jesienne liście z szablonu tektury, na którą nakleiły bibułę w kolorze czerwieni, żółci i brązu. Liście te niczym witraże zdobią dumnie okna naszej świetlicy, przez które przebijają się ostanie promienie Słońca mijającego lata.
Opracowanie: mgr Mariusz Jagodziński

prace-plastyczne-wrzesien

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Dnia 30września w szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W świetlicy również zaangażowaliśmy się w jego obchody. Wykonaliśmy plakaty wspomagające naukę tabliczki mnożenia. Wraz z Panią od matematyki liczyliśmy zadania wykorzystując tabliczkę mnożenia.  Wspólnie doszliśmy do wniosku, że nie jest ona aż taka zła ☺

sdtm

Małgorzata Nowacka

DARY JESIENI

W październiku…
Na zajęciach rozmawiamy o  jesieni. Zbieramy dary, które przynosi nam ta piękna i kolorowa pora roku. Wymieniamy różne formy spędzania czasu wolnego jesienią oraz metody radzenia sobie z jesienną nudą.

W październiku dzieci w świetlicy zajmowały się głównie tematyką dotyczącą darów jesieni. Po zajęciach tematycznych uczniowie wykonali prace plastyczne: „Robak w jabłku” oraz „Grzyby”. Przy pomocy plasteliny oraz kasztanów wykonane zostały „Ślimaki na jesiennych liściach”. Prace te zawieszone zostały na gazetce świetlicowej oraz umieszczone w „Kąciku przyrodniczym”. W tym miesiącu dzieci rozmawiały również na temat polskich przysłów i na zajęciach wykonały prace plastyczne pt: „Polskie przysłowia w oczach dzieci”, które wzięły jednocześnie udział w konkursie organizowanym przez  świetlicę szkolną.
Opracowanie: mgr Mariusz Jagodziński

 

pazdziernik-1

Październik miesiącem oszczędzania

Na zajęciach w świetlicy dowiedzieliśmy się, że październik jest miesiącem oszczędzania. Wspólnie zastanawialiśmy się co możemy oszczędzać, np. wodę, prąd, słodycze czy pieniążki. Najlepiej pieniążki oszczędza się w skarbonkach, więc wykonaliśmy świnki skarbonki z plastikowych butelek po wodzie. Oto nasze skarbonki:

skarbonki

Małgorzata Nowacka

ŚWIETLICOWE ZAJĘCIA FLAŻOLETOWE

Zapraszam na świetlicowe zajęcia flażoletowe, które odbywać się będą w każdy wtorek w godzinach od 10.00 do 11.00 oraz czwartek w godz. 13.30 do 14.30.
Marta Kapela-Górska

UCZYMY SIĘ SZYĆ

Z panią Anią na zajęciach technicznych uczymy się szyć. Oto efekty naszej pracy.

szyjemy

szyjemy-2

szyjemy-3

PRZESADZAMY KWIATY DONICZKOWE

przesadzamy-kwiaty

przesadzamy-kwiaty-2

PRZYGOTOWUJEMY UPOMINKI DLA NAUCZYCIELI I PRACOWNIKÓW NASZEJ SZKOŁY

Z Panią Małgosią przygotowaliśmy serduszka- zakładki składane metodą origami.

serduszka-na-den

 

Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

 

SERDECZNE ŻYCZENIA WSZYSTKIM NAUCZYCIELOM ORAZ PRACOWNIKOM NASZEJ SZKOŁY SKŁADAJĄ
WYCHOWANKOWIE ŚWIETLICY SZKOLNEJ

PIERWSZE JESIENNE MALOWANIE FARBAMI W WYKONANIU NASZYCH WYCHOWANKÓW

Chyba każdy przyzna nam rację, że największą satysfakcję sprawiają dzieciom…
Wakacje! Ale stop, bo żeśmy się troszeczkę rozmarzyli.
Do wakacji jeszcze daleko, a tymczasem mamy piękną złotą jesień.
Zacznijmy od początku.
Niesamowitą frajdą jest ?
Malowanie farbami!
Fakt, że przy tego typu zabawie jesteśmy najczęściej brudni,  ale bardzo szczęśliwi!
Naszą przygodę z farbami rozpoczęliśmy od malowania jesiennej szarugi, a  następnie po spacerze nad jezioro malowaliśmy zaobserwowane piękno jesiennego lasu.  Zobaczcie sami.

jesien

 

I UDAŁO SIĘ! A CO?

Organizujemy krótkie, 1-2 godzinne wycieczki dla małej grupy dzieci spędzających przed lekcjami czas w świetlicy. Będą odbywać się jeden raz w miesiącu, we wtorek po godzinie 9.30. Jednorazowo może w takiej wyprawie wziąć udział 7 do 10 osób.
We wtorek 18 października było 9 dzieciaków – Lilka, Daria, Julka, Oliwier, Wiktor, Arek z II b, Vanessa i Adrian z II f oraz Miłosz z III d. Poszliśmy drogą spacerową nad jezioro. Chcieliśmy zaobserwować, jakie kolory ma jesień. Okazało się, że to cała gama ciepłych barw – od żółtego przez pomarańczowy, czerwony do brązowego. I do tego wszystkie ścieżki usłane były kolorowymi liśćmi. Zrobiliśmy z nich piękne bukiety. Co z nich zrobimy – zobaczycie w świetlicy w najbliższych dniach. To była udana wyprawa. Były piękne widoki jesiennego krajobrazu,
a oprócz tego dzieci aktywnie spędziły czas pokonując przeszkody na trasie – na drabinkach, skoczniach, trampolinach, umieszczonych nad jeziorem.

Następna wyprawa 8 listopada. Zapraszamy!

jesienny-spacer

RUCH TO ZDROWIE!

Dzieci spędzające czas w świetlicy prawie każdego dnia korzystają z boiska szkolnego, placu zabaw, czy też ścieżki zdrowia, znajdującej się w pobliżu szkoły. Pogoda nam sprzyja, co nas bardzo cieszy! Poznajemy zasady poruszania się w ruchu drogowym oraz zasady zachowania się w czasie wyjść i spacerów. Uczymy się reguł bezpieczeństwa obowiązujących w poszczególnych miejscach, z których korzystamy. Wykorzystujemy ten czas na różnorodne gry oraz zabawy ruchowe. Uwielbiamy nasze wyjścia, bo pozwalają zaspokoić naszą naturalną potrzebę ruchu.
Magdalena Giza

zabawy-2

zabawy-3

zabawy-na-powietrzu-1

zabawy-4

zabawy-5

ŚWIETLICA DLA KLAS PIERWSZYCH

Świetlica dla klas pierwszych znajduje się w budynku Gimnazjum nr 3. Uczęszczają do niej dzieci po skończonych zajęciach lekcyjnych. Czynna jest ona w godz. 11.25 do 15.00. Jeśli rodzice nie mogą odebrać dziecka do godz. 15.00, wtedy dziecko jest przyprowadzane przez nauczyciela do świetlicy w naszej szkole.
Dzieci chętnie uczestniczą w zajęciach organizowanych w świetlicy. Wspólnie z koleżankami i kolegami  grają w gry planszowe, układają puzzle, budują z klocków. Codziennie odrabiają lekcje. Uczestniczą w zajęciach plastycznych, muzycznych, ruchowych, a po skończonej zabawie odpoczywają  w czasie zajęć  czytelniczych. Zobaczcie jak się dobrze bawimy!

listopad

Marta Kapela-Górska

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Wyobraź sobie muzykę”

 W dniu 27 października 2016 r. w naszej świetlicy zorganizowany został  konkurs plastyczny pt. „Wyobraź sobie muzykę”. Do udziału w nim zaproszone zostały dzieci uczestniczące w zajęciach świetlicowych. Przedmiotem konkursu było stworzenie pracy będącej wyobrażeniem scen do słuchanego utworu, którego tytułem była „Jesień”. Uczniowie wykorzystywali do tego kredki tworząc w ten sposób różnego rodzaju rysunki. Wyłonienie zwycięzców nie było łatwe. Podczas oceny brano pod uwagę jakość wykonanych prac, kompozycję oraz wyobraźnię twórczą.
Laureatami konkursu zostali:
I miejsce – Marcel M. 3b
II miejsce – Raman M. 3a
III miejsce ex aequo – Nikola C.2b Daria M.2b
Gratulujemy zwycięzcom!
Hanna Jarmolińska

 

20161025_115340

20161108_130802

Zajęcia flażoletowe

Zajęcia flażoletowe odbywają się systematycznie, raz w tygodniu. Dzieci pracują  głównie w zakresie ćwiczeń oddechowych, rozluźniających  i rytmicznych na bazie prostych utworów. Dzieci poznały już budowę flażoletu, nazwy dźwięków na flażolecie oraz elementy techniki gry. Potrafią zaprezentować krótkie utwory muzyczne w całości. Uczestnicząc w zajęciach flażoletowych  dzieci uczą się: pracowitości, wytrwałości oraz systematyczności.
Marta Kapela-Górska

flazolety

To już nasza druga „mini – wyprawa”

Kto w niej tym razem uczestniczył?
Nicola i Oliwka z III f, Paweł i Miłosz z III c, Maja z II d, Ala, Oliwier, Arek z II b, Vanessa z II f
i mały Miłosz z zerówki. Poszukajcie ich na zdjęciach!Spacer zrobiliśmy kilka dni po Zaduszkach, a tuż przed Narodowym Świętem Niepodległości i dlatego odwiedziliśmy cmentarz przy ul. Poznańskiej. Znajduje się tu grób harcerzy, którzy oddali swoje życie za Ojczyznę.W drodze nie było nudno. Zobaczyliśmy, jak oznaczony jest szlak turystyczny, posłuchaliśmy echa w tunelu pod ulicą, porozmawialiśmy o zajęciach w mijanym Domu Kultury. Na cmentarzu było pięknie jesiennie. Odgarnęliśmy opadłe liście, wyrzuciliśmy zużyte znicze i zapaliliśmy nowe. Chwilą milczenia
i zadumy uczciliśmy poległych harcerzy. A w drodze powrotnej biegaliśmy i skakaliśmy na ścieżce nad jeziorem, zajrzeliśmy też na huśtawki. Na lekcje poszliśmy z nowymi wrażeniami
i z „przewietrzonymi” głowami.
W grudniu następna wycieczka. Zapraszam   JKK

wycieczka-2

POZNAJEMY SYMBOLE NARODOWE

Godło

godlo

Flaga, hymn.

flagi

Kokardka narodowa…

rozetki

krzyzowki

Nasze barwy: biały i czerwony, w kształcie rozetki, które mają symbolizować orła na czerwonym tle. Nasze dzieci podjęły zadanie i wykonały przepiękne kokardki narodowe, które uświetniły uroczystość 11 listopada- Narodowe Święto Niepodległości.

Dzieci z klas pierwszych także pięknie pracowały na zajęciach. Oto efekty ich pracy:

gim-1-a

gim-1b

godl-kl-1

Katarzyna Nadulicz

Rozgrywki umysłowe

W czasie zajęć świetlicowych nasi uczniowie podjęli się trudnego zadania- rozwiązywania REBUSÓW. W czasie zadania mogli kształcić podstawowe umiejętności, czyli czytanie i pisanie. W szczególności jednak pobudzali swoją wyobraźnię, ćwiczyli pamięć i spostrzegawczość; wzbogacali słownictwo, a przede wszystkim doskonalili logiczne kojarzenie i wnioskowanie.
Magdalena Giza

rebusy

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Światowy Dzień Pluszowego Misia, był znakomitą okazją, aby w bibliotece szkolnej przybliżyć dzieciom literaturę, której bohaterami są misie. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały opowieści o historii powstania tego święta, zapoznały się z najbardziej znanymi postaciami misiów. Wszyscy obecni uczniowie zgodnie stwierdzili, że miś jest najlepszym przyjacielem dzieci. Na zakończenie uczniowie obejrzeli krótki film o przygodach Misia Uszatka.
Katarzyna Nadulicz

biblioteka

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W NASZEJ ŚWIETLICY

Dnia 25 listopada swoje święto obchodzi najlepszy przyjaciel dzieci-Pluszowy Miś. W naszej świetlicy przygotowania do tego święta rozpoczęły się już dwa tygodnie wcześniej. Na zajęciach dzieci szyły misie, wyklejały, korzystając z różnego rodzaju materiałów, uczyły się piosenek o misiach, kolorowały misiowe kolorowanki ,a także  zostały zapoznane z historią tego święta. Dzieci wykazały się dużą aktywnością, pomysłowością i kreatywnością, a efekty ich pracy można zobaczyć w świetlicy oraz na tablicy dekorującej korytarz szkolny.
Katarzyna Nadulicz, Anna Rosalska, Marta Kapela-Górska

mis-3

mis-2

mis

PRZEJŚCIE PIERWSZAKÓW ZE ŚWIETLICY W GIMNAZJUM DO ŚWIETLICY W SP1

Niezależnie od pogody, ale zawsze z uśmiechem na ustach nasze pierwszaki, pamiętając o zasadach bezpieczeństwa w czasie poruszania się po ulicy, codziennie o godzinie 15.00 pod opieką p. Marty lub p. Kasi wyruszają ze świetlicy z Gimnazjum nr 3 do świetlicy w SP 1.

przejscie-do-sp1

 

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO „JESIENNY LAS”

Dnia 01.12.2016 r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. „Jesienny las”. Jury przyznało następujące miejsca:
I miejsce Lena B. z klasy II b
II miejsce Roman M. z klasy III a
III miejsce Julia G. z klasy II b oraz Arkadiusz S. z klasy II b
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Nagrody książkowe zostaną wręczone podczas uroczystości z okazji Patrona Szkoły (marzec).
Katarzyna Nadulicz, Anna Rosalska

konkurs

W listopadzie…

Jesień za pasem, dnia ubywa, a wieczory coraz dłuższe… dzieci w świetlicy w listopadzie zajęły się tworzeniem stworzeń, które ciemność uwielbiają, czyli nietoperzy z rolek po papierze toaletowym. Niedługo po tym trzeba było przygotować się na ważne święto, czyli Dzień Niepodległości,który w Poznaniu znany jest także jako Święto Rogala Marcińskiego. Uczniowie poddali się tradycji i rogale wykonały, choć nie do zjedzenia, a na gazetkę do powieszenia. 25 listopada obchodzony był w szkole Dzień Pluszowego Misia, więc dzieci w świetlicy wykonały „misia”, który ostatnio jest bardzo na topie, czyli żółtego stworka „Pikachu” – znanego z serii Pokemon.
Opracowanie: mgr Mariusz Jagodziński

MIKOŁAJU CZEKAMY

mikolaju-czekamy

KALENDARZ NA 2017 ROK ZE ZDJĘCIAMI PRAC PLASTYCZNYCH WYKONANYCH PRZEZ DZIECI UCZĘSZCZAJĄCE DO ŚWIETLICY SZKOLNEJ

kalendarz

Jeśli chcielibyście taki posiadać zapraszamy do świetlicy szkolnej.

Z WIZYTĄ W URZĘDZIE MIASTA I GMINY

Z takim właśnie upominkiem- kalendarzem na 2017 rok ze zdjęciami prac plastycznych dzieci uczęszczających do świetlicy szkolnej, udaliśmy się do Urzędu Miasta i Gminy.
Oto pamiątkowe zdjęcie z Panem Burmistrzem.

z-wizyta

UBIERAMY CHOINKĘ W HOLU SZKOŁY

ubieramy-choinke

GRUDZIEŃ…

Grudzień, czyli czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Na początku tego pięknego miesiąca uczniowie rozmawiali na temat św. Mikołaja i związanym z jego imieninami świętem „Mikołajkach”; następnie uczniowie na zajęciach plastycznych tworzyli „Czapki Mikołaja” ,które jednocześnie wzięły udział w międzyszkolnym konkursie o tej samej nazwie. Niedługo po Mikołajkach uczniowie tworzyli choinki bożonarodzeniowe, które zdobili według własnego uznania; choinki te zdobią korytarz szkoły wraz z innymi wykonanymi na zbliżające się święta ozdobami. Następnie uczniowie kolorowali oraz wycinali bombki , a także gwiazdki, które zamieściliśmy na świetlicowej gazetce. W tygodniu poprzedzającym czas Świąt uczniowie rozmawiali na temat tradycji bożonarodzeniowych, a także tego, co chcieliby dostać w prezencie od Gwiazdora. Przed dziećmi czas wypoczynku i spędzania czasu z rodziną. Do zobaczenia w Nowym Roku!!!
Opracowanie: mgr Mariusz Jagodziński

swiateczne-dekoracje

swiateczne-dekoracje-2

Międzyszkolny konkurs świetlicowy „Czapka Mikołaja” rozstrzygnięty!

W grudniu 2016 uczniowie przebywający w świetlicy szkolnej  zostali poinformowani o konkursie międzyszkolnym dotyczącym wykonania „Czapki Mikołaja” skierowanym dla uczniów klas I-III.  Konkurs organizowany był przez Szkołę Podstawową w Komornikach. Prace można było wykonywać techniką dowolną. Prace zostały odebrane oraz wysłane do organizatora dnia 2 grudnia 2016. W konkursie wzięło udział 11 uczniów z naszej szkoły- głównie z klasy II b. 12 grudnia na stronie internetowej organizatora zostały zamieszczone informacje dotyczące wyników konkursu. Zwycięzcą konkursu została uczennica naszej szkoły – Julia Grądziel z klasy II b!!!. 14 grudnia po otrzymaniu nagród od organizatorów p. Mariusz Jagodziński wręczył uczennicy dyplom oraz nagrody. Serdecznie gratulujemy sukcesu naszej podopiecznej oraz życzymy dalszych sukcesów!!!
opracowanie: mgr Mariusz Jagodziński

nagroda-julka

SZANOWNI RODZICE

Informujemy, iż świetlica szkolna w dniu 23.12.2016 r. oraz w dniach 27.12- 30.12. 2016 r. będzie czynna w godzinach 6.30 do 17.00.

 

Najlepsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia,

aby przyjście na świat Chrystusa

przyniosło radość, pokój, nadzieję i miłość.

Składają Wychowawcy Świetlicy Szkolnej.

WITAJCIE W NOWYM ROKU 2017!

„Zima w parku”

W ostatnim czasie możemy zaobserwować przepiękną zmianę w naszym otoczeniu! Za oknem, na naszych podwórkach, w lasach czy  parkach, pojawił się ŚNIEG. Przyroda zachwyca, dlatego postanowiliśmy przedstawić ją na rysunkach.
Magdalena Giza

zima-2

zima

Uhu ha nasza zima zła!!

Ale jak mówi piosenka, „my się zimy nie boimy” i bawimy się na śniegu z radością. Było wspaniale. Wróciliśmy do świetlicy bardzo zadowoleni. A na placu zabaw zostawiliśmy …bałwany.

Bałwan

Czas karnawału

Ostatnio dyskutowaliśmy sobie wspólnie o styczniu, z czym nam się on kojarzy…były różne skojarzenia…zima, śnieg, początek roku i wpadliśmy również na hasło – karnawał, a jak karnawał to i maski karnawałowe. Wraz z wychowankami świetlicy wykonaliśmy maski w różnej formie, z brokatem i bez, w kształcie ust i wąsów. Było przy tym dużo frajdy i uciechy. Obecnie nasze maski zawisły na gazetce w holu szkolnym, natomiast wąsy i usta uczniowie zabrali, aby w domu się przygotować na karnawałowe zabawy.
Pozdrawiam Małgorzata Nowacka

maski

DLA BABCI I DZIADKA MAMY DZISIAJ KWIATKA….

Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy 100 lat!

20170126_140532

dzień babci i dziadka

24 STYCZNIA 2017

WYPRAWA CZWARTA 

PODZIWIAMY ŻŁÓBEK BOŻONARODZENIOWY

W KOŚCIELE FRANCISZKANÓW

To była ostatnia wyprawa świetlicowa w tym semestrze.
Do Poznania pojechali: Vanessa, Ewelina i Adrian z II f, Miłosz z III d oraz Lilka, Daria, Ala, Julka i Olivier z II b.
Wyruszyliśmy o 9.30. Po podróży autobusem, tramwajem, z przesiadkami, dotarliśmy na plac Bernardyński do kościoła franciszkanów.
Tu zbudowany jest największy w Europie żłóbek bożonarodzeniowy. Zajmuje całą wnękę głównego ołtarza, poruszające się  figurki pastuszków, aniołków, zwierząt sięgają aż do sufitu. Figurki „zdążają” też do żłóbka od wejścia, ukazując różne stany i narody.
Wszystko zrobiło na nas ogromne wrażenie. Ale najbardziej podobała nam się staw z pływającymi kaczuszkami i skarbonka, na której Murzynek kiwa głową po wrzuceniu monety.
W drodze powrotnej było bardzo wesoło. Podziwialiśmy pokryte lodem brzegi Warty, ślizgaliśmy się na zamarzniętych kałużach i zajadaliśmy ciastka czekając na autobus.
To była udana wycieczka.

szopka

JESTEŚMY PROJEKTANTAMI MODY ZIMOWEJ

Zima trwa w najlepsze, więc skorzystaliśmy ze świetlicowych zapasów różnego rodzaju materiałów i „ubraliśmy”nasze ludki. Teraz mogą stanąć wśród bałwanków!

ludki

ubrania

ZIMOWI NARCIARZE

W ostatni dzień przed feriami rozmawialiśmy na temat bezpiecznych zabaw zimowych. Przypomnieliśmy sobie również numery telefonów alarmowych. Ćwiczyliśmy jak należy się zachować w sytuacjach zagrożenia życia. Następnie wykonaliśmy pracę techniczną- zimowego narciarza. Oto efekty naszej pracy:

narciarz

STYCZEŃ

Styczeń – jak na zimowy miesiąc przystało był śnieżny i mroźny, ale w świetlicy szkolnej zapał do pracy naszych podopiecznych  potrafił stopić każdy sopel. W pierwszym tygodniu po Nowym Roku dzieci wspominały okres Świąt Bożego Narodzenia i rozmawiały na temat podarków, jakie sprawił im Święty Mikołaj, a jako pracę plastyczną wykonały ” Zimową kulę”.  W kolejnych tygodniach uczniowie dyskutowali na temat otaczającej nas aury, oraz o zwyczajach zimowych zwierząt. Dzieci wykonały czapki  oraz rękawiczki w różnokolorowe wzory, które podziwiać można na świetlicowej gazetce. 20 oraz 21 stycznia przypadał dzień babci oraz dziadka, toteż dzieci wykonały na tę wyjątkową uroczystość laurki dla ukochanych dziadków. A koniec stycznia to dla dzieci początek ferii zimowych. Podczas zajęć świetlicowych zostały omówione zasady bezpieczeństwa w trakcie zimowych szaleństw. Życzymy dzieciom udanego i przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku!!!
Opracowanie: mgr Mariusz Jagodziński

ZIMOWE LENISTWO

Nareszcie nadeszły długo wyczekiwane przez nas ferie zimowe. Wychowawcy świetlicy szkolnej życzą wszystkim udanych i bezpiecznych ferii, dużo odpoczynku, zabawy i nabrania pokładów energii na przyszły semestr pracy i nauki.

WALENTYNKI

MAMY DZISIAJ WALENTYNKI,
ŚWIĘTO CHŁOPCA I DZIEWCZYNKI
TAKICH,  KTÓRZY SIĘ KOCHAJĄ,
NO I SOBIE TEŻ UFAJĄ.
DAJĄ SOBIE DZIŚ PREZENTY,
MÓWIĄC PRZY TYM – TO WALENTY!
W TEN NIEZWYKŁY DZIEŃ MIŁOŚCI
ŻYCZYMY WSZYSTKIM
ZDROWIA, SZCZĘŚCIA I RADOŚCI…
 Tymczasem na zajęciach świetlicowych wykonywaliśmy serduszka metodą origami, kolorowaliśmy pola według kodu oraz wykonywaliśmy zakochane kotki. Oto efekty naszej pracy:

Walentynki

LUTY

W lutym wróciliśmy do szkoły po feriach. Od razu przyszedł czas na walentynki, podczas których dzieci wręczały sobie kartki z pozdrowieniami. Następnie w związku ze zbliżającym się świętem Patrona Szkoły uczniowie tworzyli ozdoby, aby przystroić świetlicę. Na gazetce świetlicowej pojawiły się koty, które na zielonym tle wskazują, że za oknem zmienia się aura i powoli zbliża się oczekiwana przez wszystkich wiosna.
Opracowanie: mgr Mariusz Jagodziński

ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

PIĄTEK 3 MARCA BYŁ DNIEM BARDZO WAŻNYM DLA
WSZYSTKICH NAUCZYCIELI I UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY, W TYM DNIU
ODBYŁY SIĘ OBCHODY ŚWIĘTA PATRONA SZKOŁY.

ZIMĘ ŻEGNAMY-WIOSNĘ WITAMY

Wreszcie do nas przyszła!
PANI WIOSNA przyniosła nam śpiew ptaków, pąki na drzewach, pierwsze
kwiaty, a także cieplejsze i dłuższe dni. Cieszymy się bardzo i chętnie wykonujemy wiosenne prace plastyczne, które zdobią naszą świetlicę.

MARZEC

Marzec – czas, w którym wszyscy oczekują nadejścia wiosny. Na początku miesiąca dzieci przygotowały lisy, których mordki wywieszone były na gazetce świetlicowej. 8 marca, czyli Dzień Kobiet – uczniowie dyskutowali na temat ważnej roli kobiet w świecie oraz przygotowali tego dnia laurki, które następnie zostały wręczone najważniejszym kobietom w ich życiu, czyli mamom. Następnie dzieci poznały kulturę Dalekiego Wschodu i kolorowały śliczne „Azjatki”, które zdobią gazetkę w holu szkoły obok wiśniowego drzewa. 21 marca w końcu w kalendarzu pojawiła się wiosna, a i za oknami zrobiło się całkiem przyjemnie; więc aby promienie słoneczne wpadały chętniej do naszej świetlicy dzieci wykonały witraże w kształcie motyli, które dumnie wiszą w oknach. Pod koniec miesiąca dzieci pobudzały swoje komórki mózgowe rozwiązując różnego rodzaju zagadki i łamigłówki.
Opracowanie: mgr Mariusz Jagodziński

PISANKI, PISANKI JAJKA MALOWANE ORAZ WYKLEJANE

Na zajęciach plastycznych wykonaliśmy jajka- witraże, które zdobią naszą świetlicę, ale nie tylko. To właśnie z  takim upominkiem udaliśmy się do Urzędu Miasta i Gminy. Tam spotkaliśmy się z Panem Burmistrzem i osobiście złożyliśmy życzenia z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Oto pamiątkowe zdjęcie.

 

 Z OKAZJI ZBLIŻAJĄCYCH SIĘ ŚWIĄT WIELKANOCNYCH
ŻYCZYMY
WIOSNY W  SERCU,  RADOSNYCH I
WSPANIAŁYCH CHWIL PRZEŻYTYCH W GRONIE
NAJBLIŻSZYCH ORAZ PRZYJACIÓŁ, A TAKŻE
BOGATEGO ZAJĄCA I MOKREGO DYNGUSA.

Wychowawcy Świetlicy Szkolnej

KWIECIEŃ

Na początku kwietnia w naszej szkole odbyły się Rekolekcje Wielkopostne przygotowujące do Świąt Wielkanocnych, w związku w tym w świetlicy szkolnej dzieci wykonywały różnego rodzaju ozdoby na to święto oraz rozmawiały na temat zwyczajów i tradycji. Po świętach dzieci dzieliły się między sobą informacjami na temat swojego hobby oraz rozwiązywały łamigłówki i zagadki przygotowane przez wychowawców. W ostatnim tygodniu miesiąca dyskutowaliśmy na temat zbliżających się świąt majowych oraz poruszaliśmy tematy związane z Ojczyzną oraz patriotyzmem.
Opracowanie: mgr Mariusz Jagodziński

Międzyszkolny konkurs „Wiosenne inspiracje”

W kwietniu dzieci z naszej świetlicy wzięły udział w międzyszkolnym konkursie świetlicowym organizowanym przez Szkołę Podstawową w Komornikach pod hasłem „Wiosenne inspiracje”. Zadanie polegało na tym, aby w dowolnej formie stworzyć pracę, która kojarzy się z wiosną. W rezultacie uczennica z klasy I a Oliwia Lewek zdobyła drugie miejsce. Serdecznie gratulujemy!!!

DZIEŃ BIBLIOTEKARZY I BIBLIOTEK

Na zajęciach świetlicowych panie przeprowadziły z nami pogadanki na temat roli czytania oraz pracy jaką wykonuje bibliotekarz. Dowiedzieliśmy się, że 8 maja obchodzony jest dzień Bibliotekarzy i Bibliotek. Z tej okazji wykonaliśmy laurki, które z radością wręczyliśmy naszym paniom bibliotekarkom.

 

ZAJĘCIA PLASTYCZNE

Świetlicowe zajęcia plastyczne sprawiają pierwszoklasistom wiele radości. Na ostatnich wykonywaliśmy kwiatki w doniczkach  z kolorowego papieru, które zdobią nasza salę.

12 maja- Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek

Pielęgniarka to jeden z najważniejszych zawodów opieki zdrowotnej na świecie. Z tej okazji na zajęciach plastycznych w świetlicy dzieci wykonały laurkę, którą wręczyły naszej szkolnej pielęgniarce, Pani Danusi z okazji Jej święta.

KONKURS PLASTYCZNY „PIRAMIDA ŻYWIENIA” ROZSTRZYGNIĘTY

W dniach 8.05 do 19.05.2017r. dzieci, które uczęszczają do świetlicy mogły wziąć udział w konkursie plastycznym „Piramida żywienia”. Celem konkursu było przedstawienie dzieciom zdrowych produktów spożywczych oraz tych szkodliwych. Kolejny cel, to pokazanie jak ważne jest odpowiednie żywienie i dieta, a także aktywność fizyczna. Wyróżnione zostały trzy osoby:
I miejsce Lena B. z II b,
II miejsce Daria M. z II b,
III miejsce Julia G. z  II b.
Serdecznie gratulujemy!
Organizator
Magdalena Giza

LAURKA DLA MAMY