Świetlica szkolna

SERDECZNIE WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Posiadamy certyfikat „Świetlica przyjazna uczniowi”

 

Rok szkolny 2018 – 2019

Katarzyna Nadulicz- koordynator
Joanna Korcz-Koralewska
  Magdalena Urbaniak – Szulc 
Danuta Wróbel
  Anna Rosalska
  Karol Niziołek

Najładniejsza choinka

Dnia 18 grudnia został rozstrzygnięty świetlicowy konkurs plastyczny pt” Najładniejsza choinka bożonarodzeniowa” zorganizowany przez panią Anię i panią Kasię. Oto laureaci:
I miejsce Angelika J.
II miejsce Martynka S.
III miejsce Darja S.
Wyróżnienie otrzymały: Valeriia M. i Martynka Ł.
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i gratulujemy.

 

Idą święta…

W naszej świetlicy już od dawna trwały przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci malowały farbami choinkę, kolorowały kredkami bombki, a efekty naszej pracy można podziwiać na gazetce. Niektórzy uczniowie przystąpili do świetlicowego konkursu pt.”Najładniejsza choinka bożonarodzeniowa”. Do 14 grudnia czekamy na prace konkursowe. W świetlicy stanęła już nasz choinka, którą ubieraliśmy samodzielnie. Są na niej ptaszki, aniołki, małe Mikołaje i kolorowe światełka, które przypominają nam, że niedługo rozpocznie się magiczny czas.

 

Święto Pluszowego Misia

W tym dniu wszystkie misie- przyjaciele dzieci przybyli wraz z uczniami do szkoły. Na korytarzach zrobiło się „misiowo”. W naszej świetlicy też obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Był czas na piosenki, zagadki, poznanie historii misia, dzieci wykazały się znajomością literatury i filmów z udziałem misiów, poznały historię Misia Paddingtona oraz uczestniczyły w zajęciach plastycznych, wśród których dominowały wyklejanko- wydzieranki. Przy pomocy pań ze świetlicy dzieci wykonały postać ogromnego misia, która posłużyła za ściankę do pamiątkowych zdjęć. Głowę świetlicowego misia wypełniły uśmiechy dzieci.

 

Literacki i artystyczny listopad

W naszej świetlicy listopad upływa pod znakiem książki i pędzla. Dzieci zapraszały do czytania bajek i wierszy różne osoby z naszej szkoły. Już niedługo efekty będziecie mogli zobaczyć oglądając film pt: Czytanie jest OK. W tym czasie również rozwijaliśmy się artystycznie. Przy pomocy p. Ani i p. Kasi wykonaliśmy portret Pana Listopada i krople deszczu ozdabiające nasze gazetki.

 

Sto lat nasza Polska Niepodległa

11 listopada – to jedna z najważniejszych dat w historii Polski, zwłaszcza, że w tym roku przypada 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzieci w naszej świetlicy szkolnej uczestniczyły w zajęciach  z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. Uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie także symbole narodowe takie jak: godło, flaga i hymn. Na zajęciach plastycznych wykonały dużą flagę ozdobioną kwiatami oraz małe rozetki. Oto efekty naszej pracy.

 

Rajdy, rajdy…

Wiele dzieci z naszej świetlicy bierze udział w sobotnich rajdach i wycieczkach. Dużą popularnością cieszy się zwłaszcza Rodzinny Rajd Rowerowy. Jego zwycięzcą w tym roku została rodzina Olina, stałego bywalca świetlicy. W rajdach mogą brać udział rodzice i dzieci. Zapraszamy wszystkich chętnych!

Złota, polska jesień

Jesień w tym roku rozpieszczała nas fantastyczną pogodą. Oprócz zajęć na świeżym powietrzu, gdzie obserwowaliśmy zmiany zachodzące w przyrodzie i gromadziliśmy zbiory do jesiennego kącika, wykonywaliśmy prace plastyczne. Powstały kolorowe liście , drzewa, witraże z jeżykami, makiety muchomorów. Z materiałów wtórnych wykonaliśmy kolorowe sowy oraz liski, a z ziemniaków wyczarowaliśmy jeże i myszki. Pani Danusia uczyła nas jesiennych piosenek.
 

Bezpieczna droga do szkoły

We wrześniu przypominamy sobie jak bezpiecznie zachowywać się w drodze do szkoły. Poznawaliśmy znaki drogowe, niektóre z nich wykonaliśmy różnymi technikami, wykorzystaliśmy tablicę interaktywną przy rozwiązywaniu zagadek związanych z tematyką kodeksu drogowego. Bawiliśmy się samochodami aranżując ruch drogowy.

 

Witajcie w świetlicy!

W tym roku w świetlicy pojawiło się wielu nowych uczniów. Wszyscy chcą bawić się, współpracować bezpiecznie i zgodnie. Dlatego konieczne było zapoznanie dzieci z obowiązującymi zasadami-podczas zabaw w sali, w Radosnej Szkole i na placu zabaw.