Świetlica szkolna

SERDECZNIE WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ ŚWIETLICY SZKOLNEJ
20161021_095337

Posiadamy certyfikat „Świetlica przyjazna uczniom”

Rok szkolny 2017 – 2018

Witajcie w szkole!!!

Świetlica pracuje od poniedziałku do piątku

w godzinach 630– 1700

Nasi Wychowawcy:

Katarzyna Nadulicz- koordynator
Joanna Korcz-Koralewska
Monika Jarota
Karol Niziołek
Witold Dobrogowski
Danuta Kisiel
Anna Rosalska
Anna Szymczak
Anna Wietrzykowska

Święta tuż, tuż…

W naszej świetlicy rozpoczęły się przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci wraz z paniami Anią i Kasią wykonały anioły, które ozdobiły gazetkę na szkolnym korytarzu. Wspólnie ubieraliśmy też choinki w holu szkoły i w świetlicy. Teraz pozostaje już tylko czekać na prezenty!!

Czy znasz św. Mikołaja?

 Dziś Mikołajki! Czas zapoznać się bliżej z tym świętym, który był tak życzliwy dzieciom.
Pani Monika przybliżyła więc nam jego sylwetkę. Opowiedziała, skąd wziął się zwyczaj obdarowywania innych drobiazgami i dlaczego prezenty chowamy do butów.
Pani Asia zaproponowała stworzenie portretu Mikołaja. Maluszki zrobiły Mikołaje z …….. własnej odrysowanej dłoni. Starsi wykorzystali inne materiały. Powstały wspaniałe portrety – możecie zobaczyć je w naszej galerii przy świetlicy.

W poszukiwaniu Św. Mikołaja !

W przeddzień Mikołajek  dzieci ze świetlicy wraz z panią Anią i panią Kasią wybrały się na swarzędzki Rynek szukać Św. Mikołaja. Nasza wyprawa zakończyła się sukcesem! Znaleźliśmy go w…..naszej szkolnej bibliotece!

Andrzejki w świetlicy

W ostatnim tygodniu listopada w naszej świetlicy odbyły się wróżby i zabawy andrzejkowe. Zobaczcie na zdjęciach jak wspaniale się bawiliśmy!

Dzień Pluszowego Misia w naszej świetlicy

Dnia 25 listopada swoje święto obchodzi najlepszy przyjaciel dzieci – Pluszowy Miś. W naszej świetlicy na zajęciach z paniami: Anią, Kasią i Moniką dzieci wyklejały misie z różnego rodzaju materiału. Uczyły się piosenek o misiach, zostały zapoznane z historią tego święta oraz obejrzały krótki film o przygodach Misia Uszatka przy wykorzystaniu tablicy interaktywnej.
Światowy Dzień Pluszowego Misia był znakomitą okazją aby na zajęciach czytelniczych z panią Kasią przybliżyć dzieciom literaturę, której bohaterami są misie. Wszyscy obecni uczniowie zgodnie stwierdzili, że miś jest najlepszym przyjacielem dzieci.

 Wyprawa świetlicowa z Panią Asią

Druga wyprawa świetlicowa za nami. Wzięło w niej udział sześcioro dzieci, które w świetlicy czekały na rozpoczęcie zajęć. Tym razem udaliśmy się na poszukiwanie śladów obrońców naszej ojczyzny. Zapaliliśmy znicze na cmentarzu przy ul. Poznańskiej na grobie poległych harcerzy oraz przy tablicy poświęconej dzieciom swarzędzkim. One również walczyły o Polskę. Podczas wycieczki nie zabrakło nam też czasu na zabawę na placu zabaw.

Kolorowo, pastelowo, jesiennie…

W świetlicy nie nudzimy się nawet w jesienne poranki. W piątek 17 listopada na zajęciach plastycznych z panią Anią wykorzystaliśmy pastele do wykonania pracy plastycznej pt. „Brzoza”. Zobaczcie sami jakie piękne obrazy powstały dzięki naszej starannej pracy!

Czarodziejski dywan

W „Radosnej Szkole” czekała na nas miła niespodzianka. Pojawił się magiczny dywan. Oto jak wyglądała zabawa na tym czarodziejskim wynalazku.

Hałas szkodzi zdrowiu!

W naszej świetlicy włączyliśmy się w akcję Szkoły Promującej Zdrowie „Hałas boli, hałas szkodzi”. Na zajęciach świetlicowych z paniami: Kasią, Anią i Moniką prowadziliśmy dyskusję o szkodliwości hałasu w wyniku której powstał plakat „Hałas szkodzi zdrowiu”.

11 listopada- Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada 1918 roku- to jedna z najważniejszych dat w historii Polski. Dzieci w naszej świetlicy szkolnej uczestniczyły w zajęciach zorganizowanych przez panią Anię i panią Kasię z wykorzystaniem tablicy interaktywnej, przypominającej to istotne dla naszego kraju wydarzenie. Uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie także symbole narodowe takie jak: godło, flaga i hymn.

Spotkanie autorskie

Dnia 7 listopada dzieci ze świetlicy wraz z panią Kasią uczestniczyły w spotkaniu autorskim z panią Magdaleną Zarębską- autorką książek dla dzieci. Spotkanie zostało zorganizowane w Publicznej Bibliotece w Swarzędzu. Dzieci zapoznały się z twórczością literacką pani Zarębskiej. Pisarka, czytając fragmenty swoich książek przybliżyła dzieciom Śląsk i jego gwarę. Uczniowie uczestniczyli także w zabawach zorganizowanych przez panią Magdalenę. Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

Listopad pod parasolem!

Kiedy za oknem robi się ponuro, a na dworze pada deszcz- dzieci w świetlicy potrafią radzić sobie z jesienną szarugą, wykonując pracę plastyczną pod kierunkiem pani Ani  „Bajkowe parasole”. Teraz, mimo, że dni są zachmurzone nasz szkolny korytarz mieni się kolorami.
Zresztą zobaczcie sami!

Z książką za pan brat!

Jak co roku w naszej szkole w październiku obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Dzieci ze świetlicy brały aktywny udział w zajęciach organizowanych przez panie bibliotekarki.  Uczniowie pisali listy, uczestniczyli w zajęciach czytelniczych oraz zapoznawali się z pracą bibliotekarza.

Kolorowy Zawrót Głowy

W październiku do naszej świetlicy zawitała jesień. Poszukiwaliśmy jej w czasie spaceru nad Jeziorem Swarzędzkim. Wykonaliśmy również prace plastyczne, które można podziwiać na świetlicowych gazetkach. Z Panią Asią malowaliśmy farbami jesienne drzewa, a z Panią Kasią wyklejaliśmy dynie metodą wydzieranki. Zaprojektowaliśmy również jesienne fryzury z kolorowych liści pod okiem Pani Ani.
Oto efekty naszej pracy!

   

Świetlicowe rozgrywki szachowe

  

Jesienią aktywnie spędzamy czas na świeżym powietrzu i poznajemy zasady gry w szachy. Mimo, że gra nie jest łatwa, to bardzo nam się podobało i już czekamy na kolejną rozgrywkę!!!

Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 13.10.2017r. dzieci ze świetlicy wraz z Panią Ewą Kruświcką i Panem Witkiem Dobrogowskim odwiedziły Wydział Edukacji w Urzędzie Miasta i Gminy Swarzędz, aby złożyć życzenia pracownikom.

Po południu w Eurohotelu odbyło się krótkie przedstawienie muzyczne przygotowane przez wychowawców świetlicy. Scenariusz opracował p. W. Dobrogowski. Próby odbywały się pod czujnym okiem p. Ani i p. Kasi. W uroczystości wzięły udział dziewczynki z klasy VIe- Gracja i Amelka oraz z Vb Amelka i z VId- Dominika.

Wszystkim pracownikom naszej szkoły składamy najserdeczniejsze życzenia!!!!

Konkurs „Zostań detektywem”

Dnia 4. 10. 2017r.  w naszej świetlicy, wraz z księgarnią „Pinokio” został ogłoszony konkurs pt.: „Zostań Detektywem”. Dzieci otrzymały ulotkę informacyjną wraz z zadaniem do wykonania oraz legitymacje detektywa. Zachęcamy do udziału! Informacje w świetlicy i w bibliotece.

Zajęcia plastyczne

We wrześniu w naszej świetlicy zostały zorganizowane zajęcia plastyczne pt.”Jesień w mieście”. Dzieci kolorowały kamienice, które przyozdobiły gazetkę na korytarzu szkoły. Oto efekty naszej pracy.

Zajęcia muzyczno- wokalne

 

Śpiewać każdy może… i ważne jest, aby dobrze się przy tym bawić!!!

Poznajemy zasady obowiązujące w świetlicy

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego 2017/2018 pojawiła się tablica z zasadami obowiązującymi w naszej świetlicy. Wszyscy uczniowie, zarówno starsi, jak i młodsi mieli okazję wziąć udział w zajęciach przypominających reguły bezpiecznej zabawy.