SERDECZNIE WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Posiadamy certyfikat „Świetlica przyjazna uczniowi”

Rok szkolny 2019 – 2020

Katarzyna Nadulicz- koordynator
Joanna Korcz-Koralewska
Marta Kapela-Górska
Danuta Wróbel
  Anna Rosalska
  Karol Niziołek

Wystarczy chcieć

Rozpoczęliśmy rok szkolny 2019/2020 od przypomnienia zasad obowiązujących w świetlicy szkolnej. Dzieci przy pomocy ilustracji samodzielnie opowiadały o regułach zachowania podczas zabawy w świetlicy , na placu zabaw oraz boisku szkolnym. Utrwaliliśmy sobie jak należy właściwie zachowywać się jako uczestnik ruchu drogowego. Obejrzeliśmy film, a także rozwiązaliśmy quiz dotyczący zasad przechodzenia przez jezdnię oraz poruszania się po drodze. Jesteśmy przygotowani do bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym jako pieszy, rowerzysta i pasażer.

Spotkanie z jesienią

W naszej świetlicy rozpoczęliśmy pierwsze rozmowy o jesieni. Dzieci zauważyły, że na placu zabaw słońce coraz częściej chowa się za chmury, a drzewa powoli przybierają złote kolory. Zainspirowani obserwacją przyrody wykonaliśmy prace plastyczne „Pani Jesień”, „Kolorowe drzewo” oraz „Żołędziowe skrzaty”. Nasze prace zostały wyeksponowane przez p. Anię i p. Kasię na korytarzu, na gazetce świetlicowej.