SKKT

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO AKTYWNEGO SPĘDZANIA WOLNEGO CZASU Z SKKT CZYLI SZKOLNYM KOŁEM TURYSTYCZNO-KRAJOZNAWCZYM
rok szkolny 2018/2019

Z kim? Jak? Gdzie? Kiedy?
Z kim?
Z SKKT czyli ze Szkolnym Kołem Turystyczno-Krajoznawczym. Opiekunem Koła jest p.Joanna Korcz-Koralewska, ale w wycieczkach biorą też udział inni nauczyciele, najczęściej p. Katarzyna Nadulicz i p. Anna Wietrzykowska.
Jak?
O, na rozmaite sposoby! Organizujemy wycieczki piesze, rowerowe, autokarowe,  podchody, gry terenowe, plenery malarskie.  Dla dzieci i dla rodziców. Zwiedzamy, podglądamy przyrodę, podziwiamy zabytki. Robimy wyścigi, konkursy, palimy ogniska, pieczemy kiełbaski i zajadamy grochówkę. Zdobywamy też odznaki turystyczne i zbieramy znaczki rajdowe. Czasem w słońcu, czasem w deszczu, ale zawsze dobrze się bawimy.

Gdzie?

Gdzie chcecie. Najczęściej w najbliższej okolicy, ale robimy też trochę dalsze wyprawy.

Kiedy?

W wybrane soboty, czasem – w niedziele, ale rzadko. Informacje zawsze można znaleźć na stronie  szkoły w zakładce SKKT, ale także na plakatach w szkole
i w świetlicy.

• Opiekun koła:
  • Joanna Korcz-Koralewska

Witajcie w nowym roku szkolnym, 2018/2019!

Zaczynamy nasze wyprawy!

Niestety, w rajdzie do Lusowa nie weźmiemy udziału. Zgłosiło się zbyt mało osób.

Ale może spodoba się Wam rajd do Rezerwatu Meteorytów w Morasku?

Odbędzie się w sobotę 20 października.

Zbiórka g. 8.45 przed szkołą, powrót ok 13.30 – 14.00 na plac Niezłomnych. Koszt 10,-zł na przejazdy. Posiłek we własnym zakresie. Trzeba mieć legitymację i zgodę na przejazd komunikacją swarzędzką. Zapisy do środy 17 października w świetlicy.

Pojedziemy komunikacją miejską do Moraska, przejdziemy ścieżką dydaktyczną przez rezerwat, oglądając na trasie pozostałości po uderzeniu meteorytu, wdrapiemy się na Górę Moraską – najwyższy szczyt w Poznaniu i zejdziemy na pętlę tramwajową na os. Sobieskiego, skąd, znowu komunikacją miejską, wrócimy do domu.

Nie siedźcie w domu! Ruszcie się! Zapraszamy!

29 września 2018

XI

Rodzinny Rajd Rowerowy

Kolejny, XI już, Rodzinny Rajd Rowerowy za nami. Upłynął pod znakiem pięknej pogody i dobrej zabawy. Start, jak zwykle, miał miejsce na boisku szkolnym, skąd od godziny 9 rano kolejne drużyny wyruszały na trasę. Drużyn było 26, a w rajdzie wzięło udział równo 100 osób. Uczniów, rodziców i nauczycieli.

Trasa tym razem prowadziła wzdłuż Jeziora Swarzędzkiego do Gortatowa brzegiem Cybiny, a dalej do Uzarzewa. Droga nie była wcale łatwa. Początkowo biegła ścieżką rowerową i ścieżką edukacyjną, ale potem zrobiła się wąska i kręta, zmieniła się w wertepy, a nawet w ściankę wspinaczkową.

I nie wystarczyło jechać. Trzeba było zatrzymywać się na punktach kontrolnych, na których nauczyciele przygotowali różne zadania. Były więc pytania przyrodnicze, patriotyczne i czytelnicze, były też zadania wymagające sprawności i zręczności. Szczęśliwie jednak wszyscy sobie poradzili na trasie znakomicie i w dobrej kondycji dotarli do Muzeum Przyrodniczo-Łowieckiego, gdzie czekały ciekawe ekspozycje do zwiedzenia, a potem ognisko, ciepły posiłek oraz gry i zabawy.

A na końcu najważniejsze – ogłoszenie zwycięzców.
W tym roku Puchar Dyrektora Szkoły zdobył
Olin Grzymkowski z Rodzicami. Gratulujemy!

Były też nagrody ufundowane przez Radę Rodziców dla najlepszych drużyn – Olina, Nataszy, Pawła i Jacka, Wojtka, Magdy i Wojtka, Mateusza. Każde dziecko otrzymało też mały upominek z „torby szczęścia”

No i koniec rajdu. Jeszcze tylko powrót.

I do następnej imprezy. Zapraszamy znowu!

Na starcie
Zadania na trasie nie były łatwe
Za chwilę kończymy….

Puchar zdobył Olin