SKKT

This image requires alt text, but the alt text is currently blank. Either add alt text or mark the image as decorative. This image requires alt text, but the alt text is currently blank. Either add alt text or mark the image as decorative.

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO AKTYWNEGO SPĘDZANIA WOLNEGO CZASU Z SKKT CZYLI SZKOLNYM KOŁEM TURYSTYCZNO-KRAJOZNAWCZYM
rok szkolny 2017/2018

Z kim? Jak? Gdzie? Kiedy?
Z kim?
Z SKKT czyli ze Szkolnym Kołem Turystyczno-Krajoznawczym. Opiekunem Koła jest p.Joanna Korcz-Koralewska, ale w wycieczkach biorą też udział inni nauczyciele, najczęściej p. Katarzyna Nadulicz i p. Anna Wietrzykowska.
Jak?
O, na rozmaite sposoby! Organizujemy wycieczki piesze, rowerowe, autokarowe,  podchody, gry terenowe, plenery malarskie.  Dla dzieci i dla rodziców. Zwiedzamy, podglądamy przyrodę, podziwiamy zabytki. Robimy wyścigi, konkursy, palimy ogniska, pieczemy kiełbaski i zajadamy grochówkę. Zdobywamy też odznaki turystyczne i zbieramy znaczki rajdowe. Czasem w słońcu, czasem w deszczu, ale zawsze dobrze się bawimy.

Gdzie?

Gdzie chcecie. Najczęściej w najbliższej okolicy, ale robimy też trochę dalsze wyprawy.

Kiedy?

W wybrane soboty, czasem – w niedziele, ale rzadko. Informacje zawsze można znaleźć na stronie  szkoły w zakładce SKKT, ale także na plakatach w szkole i w świetlicy.

• Opiekun koła:
  • Joanna Korcz-Koralewska

Witajcie w nowym roku szkolnym, 2017/2018!

Zaczynamy nasze wyprawy!

W sobotę 28 października zapraszamy na wyprawę do rezerwatu meteorytów na Morasko. Zbiórka g. 8.35 przed szkołą, powrót ok. 13.00-14.00 w to samo miejsce. Trasa ok. 6,5 km. Konieczne 4 bilety na 10 minut i 2 na 40 minut komunikacji poznańskiej oraz upoważnienie ze szkoły na bezpłatny przejazd w Swarzędzu. Posiłek we własnym zakresie. W przypadku deszczu wycieczka nie odbędzie się. Zapisy do czwartku 26 października w świetlicy.

Natomiast w sobotę 11 listopada zapraszamy na Rajd Niepodległości do Kobylnicy, połączony z tradycją „rogala marcińskiego”. Zbiórka o g. 10.00 na Rynku, powrót ok 14.00 na pl. Niezłomnych. Trasa ok. 6 km.Koszt 12 zł + upoważnienie na przejazd w Swarzędzu. Zapisy do 8 listopada w świetlicy.

W tym roku zapraszamy ponownie dzieci świetlicowe na krótkie wycieczki przed lekcjami. W słoneczne wtorki raz w miesiącu wybierzemy się w teren.

23 września 2017

X Jubileuszowy

Rodzinny Rajd Rowerowy

Tak! To już po raz dziesiąty spotkaliśmy się na trasie tego rajdu. Odbył się 23 września, w pierwszy jesienny dzień i pogoda była prawdziwie jesienna – na niebie chmury, a w powietrzu wilgoć, a czasami nawet mżawka

Trasa liczyła 10 km. W rajdzie wzięło udział 54 dzieci oraz 48 rodziców. W sumie – 102 osoby. No i oczywiście nauczyciele, którzy stali na punktach kontrolnych i wymyślali dla Was zadania. Były zagadki, puzzle, krzyżówki, a także zadania sprawnościowe. No i oczywiście atrakcja rajdu – strzelanie do celu z prawdziwej broni!

Na mecie – usytuowanej na polanie nad Jeziorem Swarzędzkim – czekało ognisko z kiełbaskami, gry i zabawy oraz drobne upominki z „tytki szczęścia”.

Zwycięska drużyna – a w tym roku najlepsza okazała się rodzina Mai Smakowskiej z IIIg i jej siostry Natalki z Ib, jadących pod opieką taty – otrzymała Puchar Dyrektora Szkoły, dyplom i drobne upominki. Gratulacje!

Dyplomy i nagrody otrzymały też niektóre klasy za liczny udział w rajdzie. Największą liczbę przedstawicieli, bo aż sześciu, miała klasa IIIg. Też im gratulujemy!

Mimo niesprzyjającej pogody wszyscy dobrze się bawili. Ostatnich uczestników rajdu z polany wygonił dopiero deszcz, który rozpadał się koło 14.00.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom rajdu za udział w naszej imprezie – dzieciom, ich rodzicom, nauczycielom i przyjaciołom wspierającym naszą zabawę. Zapraszamy na następne rajdy.

Prawie wszyscy
Maja i Natalka Smakowskie z Tatą zdobyły Puchar Dyrektora Szkoły.

Obowiązkowe ognisko.
„Tytka szczęścia” czyli na co kto trafi.

Strzelnica i Pan Michał zawsze są atrakcją rajdu.

Pierwsza wyprawa świetlicowa

Pierwsza w tym roku szkolnym. I na pewno nie ostatnia. Wzięły w niej udział dzieci, które we wtorek rozpoczynały zajęcia później – na drugą zmianę. W sumie 9 osób.

Wybraliśmy się nad jezioro, w ramach projektu świetlicowego „Przyszła do nas jesień” Szukaliśmy znaków jesieni: kolorów, liści, owoców, zapachów…….. Wszystkiego, co pozwoliło nam określić, czy jesień już jest, czy jeszcze nie.

Zebraliśmy bukiety kolorowych liści, znaleźliśmy też trochę kasztanów i żołędzi. Poczuliśmy zapach palonych ognisk i mokrej ziemi. Zobaczyliśmy fruwające w powietrzu nitki babiego lata, złotoczerwonorudy pas drzew na drugim brzegu jeziora.  I mimo, że słońce mocno grzało, a niebo było błękitne, wiemy, że już jest. Przyszła do nas jesień.

Spędziliśmy czas nie tylko na obserwacjach. Bawiliśmy się wesoło na ścieżce nad jeziorem, pokonując różne przeszkody, wspinając się na skarpę, pędząc z górki, kołysząc się na pomoście czy witając się z łabędziami. Próbowaliśmy też swoich sił na siłowni i na placu zabaw.

Wróciliśmy do szkoły zmęczeni, głodni, trochę brudni, ale zadowoleni i na pewno pełni chęci do pracy na lekcjach.

Następna wyprawa w listopadzie.