Pasowanie pierwszoklasistów

PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

Dzień 9 listopada 2018 roku w naszej szkole był bardzo ważnym dniem dla najmłodszych klas. W tym dniu odbyła się uroczystość Ślubowania i Pasowania dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica w Swarzędzu. Uczniowie klas pierwszych przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie tekstów wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób.

Od samego rana panowała świąteczna atmosfera – uczniowie klas pierwszych ubrani w strój galowy, przepiękna dekoracja sali gimnastycznej.

Uroczystość prowadziły starsze  koleżanki z klasy czwartej. Powitały zaproszonych gości, dyrekcję szkoły, nauczycieli oraz rodziców i uczniów. Następnie zaprosiły dzieci do wyrecytowania wierszyków. Pierwszacy błysnęli talentem. Znajomość symboli narodowych, pięknie zaśpiewana, między innymi piosenka „Jestem Polakiem”, przyjaźń i koleżeństwo w grupie rówieśniczej to dowód, że dzieci są gotowe do sumiennej pracy w szkole.

W niezwykle podniosłej atmosferze, pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Później nastąpiła najważniejsza chwila – pasowanie na uczniów. Pani dyrektor, dotykając ogromnym ołówkiem ramion pierwszoklasistów, jak czarodziejską różdżką pasowała każde dziecko na ucznia SP nr 1.

Nie obyło się bez słodkiej niespodzianki od rodziców. Następnie była chwila na pamiątkowe zdjęcia grupowe i indywidualne. Pełni wrażeń, w towarzystwie wzruszonych rodziców, uczniowie udali się do domów.

Magdalena Kolasińska
Marzena Lewandowska