Owoce i warzywa w szkole

Program dla szkół – owoce i warzywa w szkole

Program współfinansowany ze środków Unii Europejskiej oraz z budżetu krajowego.
Od roku 2017/2018 nasza szkoła bierze udział w „ Programie dla szkół ” ( wcześniej Owoce
i warzywa), który ma na celu promowanie wśród dzieci zdrowej diety, bogatej w owoce
i warzywa oraz produkty mleczne.
Celem „ Programu dla szkół” jest:
• trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci, poprzez zwiększenie udziału owoców
i warzyw oraz mleka i przetworów mlecznych w ich codziennej diecie na etapie, na którym kształtują się ich nawyki żywieniowe,
• upowszechnianie zdrowej, zbilansowanej diety,
• wzrost świadomości społecznej w tym zakresie wśród dzieci i rodziców.

Nasi uczniowie każdego dnia otrzymują zdrowe przekąski owocowo – warzywne, soki
lub przetwory mleczne.  Ponadto biorą udział w lekcjach propagujących zdrowe żywienie, spotkaniach z dietetykami, warsztatach, wycieczkach edukacyjnych. Uczniowie młodszych i starszych klas podczas lekcji przygotowują kanapki, sałatki owocowo-warzywne.
W ciekawy sposób przekazujemy im informacje o pochodzeniu i powstawaniu produktów, które zjadają.
Poniżej przedstawiamy materiały dla rodziców oraz uczniów. Zachęcamy do zapoznania się  z ich treścią, naprawdę warto.

FILMY EDUKACYJNE DLA UCZNIÓW  „ EKIPA CHRUMASA GOTUJE ”
Filmy dla klas I-III

Filmy dla klas IV-V