klasa 6b

„DOROSŁOŚĆ”

Dorosłość to jest nuda
jest to wielka buda,
gdzie jest się nudnym gościem
i żyć nie jest prościej,
gdy będę opryskliwy
i będę bardzo chciwy
dla dzieci będę głupcem
i stanę się krogulcem.
Będę bać się pracy,
Szefa i skrobaczy,
nie będę fantastyczny
ani gigantyczny.
Czy być dorosłym chce się,
Czy mieszkać w dziwnym lesie,
Wśród wielu książek, baśni
Których nie ma w wyobraźni.
Czy być odpowiedzialnym jest warto
Niż radosnym dla świata
Być też miłym
A nie opryskliwym.
Lecz kiedy się to zacznie
Nie będę Wierzyc w baśnie
Przestanę być maluchem
Lecz zacznę być wrednym karaluchem.

Kornelia B.

Mam na imię Mateusz i jestem nowy w klasie 6b. Trochę się bałem zmienić klasę , ale w tej klasie jest mi bardzo dobrze. Mam nowych kolegów i koleżanki i cała klasa jest sympatyczna i ze mną rozmawia :).

Mateusz W.

11 listopada

10 listopada odbył się apel z okazji święta Niepodległości. Wszyscy przyszliśmy ubrani na galowo. Wraz z nauczycielem zeszliśmy do sali gimnastycznej gdzie odbyła się akademia. Uczniowie prowadzący akademię świetnie opowiadali, a uczniowie z chóru pięknie śpiewali. Akademia była bardzo interesująca. To był niezapomniany dzień.

Marysia Z.

TAJEMNICZY POKÓJ

W sobotę, 21 października 2017 r. odbyło się spotkanie z kulturą. Była to wycieczka zorganizowana przez panią bibliotekarkę. Podobnie jak w zeszłym roku pojechaliśmy do „tajemniczego pokoju” w Poznaniu. Tym razem była to przygoda pod nazwą ”Na ratunek tygrysom”. Naszym zadaniem było odnaleźć zagubionego tygryska. Pokój przypominał dżunglę. Pierwsze polecenie polegało na ułożeniu klocków na planszy. Stworzyły one kod do pierwszej kłódki. Następnie musieliśmy skorzystać z podpowiedzi, których mogliśmy otrzymać tylko 5. Jeżeli cała grupa zgodziła się na podpowiedź trzeba było pomachać do kamery znajdującej się w pokoju. Gdy udało nam się rozwiązać kolejne zadanie nagle na ścianie otworzyły się drzwi. Musieliśmy przejść przez tunel do drugiego pokoju, w którym były sztuczne małpy i nietoperze oraz wielka tablica zawieszona na ścianie. Nasze zadanie polegało na rozwiązaniu tekstu i ułożeniu w odpowiedniej kolejności sztucznych zwierząt. Udało nam się też otworzyć specjalną kłódkę na kierunki. Było w niej pokrętło, którym należało przesuwać według kodu z zadania. W skrzynce, którą otwierała kłódka znajdowała się sztuczna świeca. Sztuczne świece skierowały nas do skrzyni z klamką. Dzięki niej i w efekcie wszystkich rozwiązanych do tej pory zadań udało nam się wreszcie wyjść z pokoju.

W przygodzie „Na ratunek tygrysom” uczestniczyłem z Kornelią, Marysią i dziewczynami z 5 klasy. Jak na wszystkich dotychczasowych „spotkaniach z kulturą” i tym razem bawiliśmy się wybornie!

Maks J.

WIGILIA KLASOWA

W dniu 22 grudnia nie mieliśmy lekcji, spotkaliśmy się wszyscy na wigilii klasowej. Stoły były pięknie nakryte, były świece, pierniczki, mandarynki i soki. Śpiewaliśmy kolędy, rozmawialiśmy i graliśmy w gry. Po tym jak podzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie życzenia, Pani rozdała nam prezenty. Jednak nie było tak łatwo, żeby otrzymać prezent trzeba było zaśpiewać piosenkę lub powiedzieć wierszyk. Wszyscy sobie świetnie poradzili :). Wszyscy byli zadowoleni, to była udana wigilia 🙂 !

Ergan

Paddington 2

W dniu 24.01.2018 pojechaliśmy do kina. Oglądaliśmy film w którym występował miś o imieniu Paddington. Film był bardzo ciekawy, śmieszny i wzruszający. Podobał nam się wszystkim. Po seansie poszliśmy coś zjeść w Mc’donald’s. Po obiedzie udaliśmy się w drogę powrotną do szkoły. To był udany dzień :).

Michał

W dniu 24.01.2018 nasza klasa wraz z klasą 6a wybrała się do kina na film pod tytułem „Paddington 2”. Tego dnia o godzinie 8:00 odbyła się zbiórka na boisku, a następnie udaliśmy się na przystanek. Podczas jazdy autobusem panowała radosna atmosfera, śmialiśmy się i opowiadaliśmy sobie żarty. Droga minęła nam bardzo szybki. Gdy dojechaliśmy na miejsce udaliśmy się na samą górę Galerii Malta, gdyż tam znajduje się kino. Film „Paddington 2” opowiadał o rezolutnym niedźwiadku o nienagannych manierach i skłonnościach do wpadania w tarapaty. Rewelacyjny film familijny dla całej rodziny, ciekawy, wesoły, wzruszający i pełen emocji. Po zakończonym seansie poszliśmy do Mc’donald’s lub KFC. Gdy skończyliśmy jeść pani Ewa powiedziała, że czas wracać, więc udaliśmy się w drogę powrotną do szkoły. Bardzo dziękujemy naszej wychowawczyni, że mimo naszego nie zawsze „dobrego zachowania” zabrała nas do kina. To był fantastyczny dzień 🙂

Maks Cz.

2 lutego, w piątek w naszej szkole odbyła się dyskoteka dla klas 6 i 7. Impreza zaczęła się o godzinie 17:30 , wszyscy zebraliśmy się na sali gimnastycznej. Na początku czuliśmy się trochę nieswojo, ale po kilku piosenkach zaczęliśmy się świetnie bawić. Tańczyliśmy w parach, osobno i w grupach. Wszystkim się podobało ale najbardziej dziewczynom, które bardzo lubią tańczyć. Panie nauczycielki cały czas nas pilnowały , żeby nikt nie zrobił sobie krzywdy. Za muzykę odpowiedzialny był Dawid z 7 klasy, ale każdy z nas mógł przynieść swoją płytę z ulubionymi piosenkami. Dyskoteka skończyła się o godzinie 20:00, żałowaliśmy że tak szybko, ale mamy nadzieję że pani dyrektor zgodzi się na jeszcze jedną dyskotekę w tym roku.

Damian

Dnia 02.02.2018 o godzinie 18:30 rozpoczęła się dyskoteka dla klas 6 i 7. Po dotarciu do szkoły, została sprawdzona obecność i udaliśmy się do szatni i do sali aby zostawić picie i jedzenie. Na sali gimnastycznej leciała już muzyka. Wszyscy się super bawili. O godzinie 20:00 dyskoteka się skończyła i udaliśmy się do domów. To był bardzo fajny wieczór :).

Oliwia