klasa 6a

WYCHOWAWCA: PANI ANNA GIBEK

14.10.2017 r. Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Nauczyciela wszystkim nauczycielom
życzę dużo szczęścia i radości z wykonywanej pracy,
sukcesów zawodowych i samych wzorowych uczniów.
Niech Wam sprzyja los w tej niełatwej pracy!!!
Julia K.
Wycieczka do Bydgoszczy

Dnia 17.10.2017 roku razem z klasą III wyjechaliśmy na wycieczkę do Bydgoszczy.

O godzinie 7:50 mieliśmy zbiórkę na parkingu Św. Marcina. Po sprawdzeniu obecności wyruszyliśmy. Pierwszym miejscem, które odwiedziliśmy była Papugarnia, było tam super! Różne gatunki papug latały po pomieszczeniu między nami. Prawie każdy kupił karmę dla papug, aby zachęcić je żeby usiadły na ręce lub ramieniu. Kolejnym miejscem, w którym byliśmy było Muzeum Mydła i Higieny i Brudu. Tam robiliśmy własne mydła. Każdemu  z nas bardzo się podobało. Czekając na to, żeby mydło zastygło, pani przewodnik oprowadziła nas po muzeum i opowiadała historię jak kiedyś się myto i dbano o ciało. Na koniec odebraliśmy swoje mydełka.

Po wyjściu z muzeum zwiedzaliśmy miasto, było warto ponieważ dowiedzieliśmy się, co kiedyś działo się w Bydgoszczy. Na zakończenie wszyscy poszliśmy do McDonalds’a  aby przekąsić „Happy Meal’a”. Wycieczka wszystkim się podobała. Na koniec kierowca autokaru dostał wielkie brawa za bezpieczny powrót do domu. Mam nadzieje że takie wycieczki będąodbywać się częściej…

Filip D.

ANDRZEJKI KLASOWE

Według mnie Andrzejki się udały i był to mile spędzony czas z klasą.

Marta B.

MIKOŁAJKI KLASOWE

6 grudnia w naszej klasie odbyły się mikołajki klasowe. Na godzinie wychowawczej przyszedł do nas Mikołaj i rozdawał upominki. Aby dostać prezent trzeba było wykonać kalambur świąteczny, a reszta klasy odgadywała hasło. Dziewczyny dostały: ogrzewacze do rąk, czekoladę, lizaka oraz ozdobne taśmy, a chłopcy: czekoladę, lizaka, notesik, ogrzewacz do rąk. Każdy był zadowolony z prezentów.

Julia K.

Wigilia Klasowa

22.12.2017 roku odbyła się Wigilia klasowa. Przyszliśmy o godzinie 8:00 rano aby przyszykować naszą salę. Chwilę później dzieliliśmy się opłatkiem, otwieraliśmy prezenty i śpiewaliśmy kolędy. Była bardzo miła atmosfera. Dodatkowo bawiliśmy się w świąteczne gry i zabawy. Wszyscy bardzo dobrze spędzili czas i każdy był zadowolony ze wspólnych chwil.

Filip D.