klasa 5b

ROK SZKOLNY 2017-2018

WYCHOWAWCA: PANI MARZANNA ADAMCZAK

Znalezione obrazy dla zapytania gify rozpoczęcie roku szkolnego

Wybory!
Na początku roku szkolnego odbyły się wybory. W ten dzień musieliśmy się ubrać na galowo. Kandydującymi z naszej klasy były: Aleksandra Kubiak oraz Kinga Szumska. Z racji, że byłam w komisji pomagałam małym uczniom zaznaczyć poprawnie no osobę, którą chcieli zagłosować. Wszyscy byliśmy ciekawi, kto będzie w samorządzie. Kilka dni później były wyniki i okazało się, że oby dwie dziewczyny się dostały do samorządu uczniowskiego. Jestem z nich bardzo dumna, myślę, że nie tylko ja lecz cała klasa.
                                                                                            Zuzanna Delmanowska
Znalezione obrazy dla zapytania gify wybory

Eko-Babie Lato

W dniu 16 września odbył się konkurs gminny „Eko-Babie Lato”. Uczestnicy mieli do wyboru albo zrobienie ekologicznego domku lub ubrania. W kategorii „Eko-ciuszek” klas 4-6 nasza szkoła zajęła I miejsce. Natomiast w kategorii „Eko-dom” nasza szkoła uplasowała się na II miejscu. Zachęcam do wzięcia udziału w tym konkursie w następnym roku, bo warto. To super zabawa. 
 
                                                                                                                  Kaja Stefańska
14 października – Dzień Edukacji Narodowej 
W dniu 14 października 2017 roku w naszej szkole odbył się Dzień Nauczyciela. Klasa podarowała uczącym nas nauczycielom kwiaty. Nauczyciele byli bardzo szczęśliwi za upominki od uczniów. Przed tym świętem, kilka osób wykonało plakat z mocą życzeń.
Choć nie było apelu, to święto uważane jest przez nas za bardzo ważne. To właśnie dzięki pracy naszych nauczycieli możemy zgłębić swoją wiedzę i umiejętności.
                
                                                Aleksandra Kiszka, Zofia Książek, Kaja Stefańska
Znalezione obrazy dla zapytania gify bukiety ruchome urodzinowe
11 listopada – Święto Niepodległości
 W dniu 10 listopada 2017 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Pani Dyrektor opowiedziała nam historię Polski. Na uroczystości śpiewaliśmy pieśni patriotyczne. Uczestnictwo w tej uroczystości przypomniało nam jak nasi przodkowie walczyli o wolność swojej Ojczyzny.
                                                                                                                             Aleksandra Kiszka, Zofia Książek, Kaja Stefańska
Znalezione obrazy dla zapytania gify święto niepodległości
Dyskoteka andrzejkowa
W piątek 24 listopada odbyła się dyskoteka szkolna. Na imprezę były zaproszone klasy 4 i 5. Zabawa trwała od godziny 18:30 do 20:00,prawie cała klasa była obecna. Dziewczyny bawiły się doskonale, tańczyły, śpiewały i skakały, a chłopcy bawili się dookoła sali. Muzyka była na początku super, a później się pogorszyła. Wychodziliśmy z sali zadowoleni i pełni uśmiechu. Naszej klasie ta impreza bardzo się podobała i mamy nadzieję, że będzie takich więcej.

Znalezione obrazy dla zapytania dyskoteka gify ruchome

Julia Rozynek

Dnia 24-11-2017 r. odbyła się dyskoteka szkolna, na którą czekaliśmy już od dawna. Ja z Kingą, Pauliną, Olą i Amelią dmuchaliśmy balony
oraz dekorowaliśmy salę gimnastyczną. Gdy większość osób już przyszła nauczyciele zgasili światło i włączyli muzykę. Wszyscy się świetnie bawili.
To była najlepsza dyskoteka w moim życiu.

Beata Brońska
Kacper Panek

Turniej TYMBARKA

W Turnieju Tymbarka wzięło udział sześciu chłopaków z naszej klasy.
Graliśmy 6 meczy, z tego 5 wygraliśmy i 1 zremisowaliśmy,  był to mecz finałowy z Kobylnicą. Wynik tego meczu to 4:4, lecz wygraliśmy ten turniej przewagą bramek w pozostałych meczach.
Zdobyliśmy puchar i daliśmy go Pani Dyrektor. Po turnieju poszliśmy na pizzę .
Następnego dnia dostaliśmy dyplomy od naszego Pana Trenera .

Malicki Mateusz ,
Dajerling Igor,
Młynarczak Eryk ,
Nowacki Igor .

WIELKIE GRATULACJE!!!

Znalezione obrazy dla zapytania gify piłka

WARSZTATY Z FUNDACJĄ EINSTEINA

9 lutego przyjechał do naszej szkoły pan z Fundacji Einsteina. Co roku do nas przyjeżdża z nowymi rzeczami. Tym razem pokazał nam zrobiony z rur kanalizacyjnych oraz silnik ze zwykłego odkurzacza, swój własny mały i fajniejszy odkurzacz. Zaprezentował jeszcze wiele innych zabawnych i ciekawych doświadczeń. Na tej lekcji dużo się nauczyliśmy np. dlaczego ptaki latają. Potem z uśmiechem na ustach wróciliśmy na pozostałe lekcje.

Zuzanna Delmanowska

 

Znalezione obrazy dla zapytania einstein gif

 

KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Znalezione obrazy dla zapytania j. angielski gif

W dniu 28 lutego bieżącego roku trzy dziewczyny z naszej klasy (Aleksandra Kiszka, Aleksandra Kubiak i ja) wzięłyśmy udział w gminnym konkursie języka angielskiego. Osoby biorące udział w konkursie musiały przeczytać książkę dotyczącą Wielkiej Brytanii. W książce zostały przedstawione informacje dotyczące podziału Wielkiej Brytanii na regiony, kultury, krajobrazu oraz popularnych kwiatów.  Co najważniejsze poznaliśmy kulturę Wielkiej Brytanii oraz poszerzyliśmy zasób słów języka angielskiego. Choć nie zajęliśmy najwyższych miejsc, to super bawiliśmy się przy czytaniu i oglądaniem filmu związanego z Wielką Brytanią.
 Kaja Stefańska
Znalezione obrazy dla zapytania GIFY j. angielski

Dnia 28 lutego odbył się konkurs języka angielskiego. Polegał on na tym, że trzeba było przeczytać książkę „Welcome to the UK ” i odpowiedzieć na pytania dotyczące tej książki.
Do konkursu zgłosiły się 3 uczennice z naszej klasy:
Aleksandra Kiszka, Aleksandra Kubiak oraz Kaja Stefańska. Niestety nie zajęłyśmy żadnego miejsca ( ale może następnym razem nam się uda 😀) , poza tym miałyśmy dużą konkurencję że starszych klas. Konkurs toczył się tak…
Na napisanie testu mieliśmy godzinę.
Po zakończeniu pisania wszyscy dostali słodki poczęstunek (soczek oraz pączka).
W trakcie jedzenia oglądaliśmy film w języku angielskim, następnie ogłoszono wyniki konkursu. Wygrały starsze klasy.
Gdy wyszliśmy ze szkoły nr 2 w Swarzędzu (bo tam odbywał się konkurs) Pani Ewa powiedziała nam ile kto zdobył punktów i wróciliśmy do naszej szkoły.

Aleksandra Kiszka

Święto Patrona Szkoły
Drugiego marca tego roku w naszej szkole odbył się krótki apel dotyczący patrona szkoły – Stanisława Staszica. Przypomnieliśmy sobie kim w młodości był Stanisław Staszic, gdzie mieszkał i dlaczego został patronem wielu szkół w całej Polsce. Dodatkowo jedna z 3 klas przygotowała przedstawienie dotyczące czytania książek
Znalezione obrazy dla zapytania staszic gif Kaja Stefańska
DZIEŃ KOBIET

Dziś był Dzień Kobiet.
Chłopcy zrobili nam miłą niespodziankę i podarowali nam piękne żółte tulipany 😀
Bardzo się ucieszyłyśmy!
Wszystkim dziewczynom oraz naszej Pani życzę wszystkiego co najlepsze 😉

Aleksandra Kiszka

Podobny obraz

 

 

WIELKANOC 2018

 

Znalezione obrazy dla zapytania gify wielkanoc

Wycieczka do Warszawy
Wycieczka odbyła się 12-13.05.2018r. wyruszyli też z nami uczniowie z klasy 5D. Wyruszyliśmy o godzinie 8:00. W jedną i w drugą stronę jechaliśmy około 5 godzin. Dojechaliśmy około 13 godziny.
Kiedy dojechaliśmy poszliśmy zobaczyć Łazienki Królewskie. Oglądaliśmy tam pawie i pomnik Henryka Sienkiewicza. Park oglądaliśmy około godzinę. Później przeszliśmy na Stary Rynek gdzie mogliśmy kupić sobie pamiątki lub jak ktoś chciał kupić lody. Jak obejrzeliśmy cały lub prawie cały Stary Rynek i opowiadane przez przewodnika opowieści to ruszyliśmy w stronę Centrum Nauki Kopernik. Oglądaliśmy tam różne stare wynalazki słynnych naukowców. Można było również, kupić sobie jakieś pamiątki. Kiedy wszyscy wrócili już z oglądania i próbowania, w tym samym budynku podali nam obiadokolacje. Kiedy wszyscy już skończyli jeść to w końcu ruszyliśmy zobaczyć swoje pokoje, które znajdowały się w Hostelu Moon. Kiedy wszyscy już wypoczęli i się rozpakowali, to wieczorem poszliśmy na krótki spacer, którego celem było zobaczenie jednego z celów jutrzejszej wyprawy był to Pałac Kultury i Nauki. Kiedy wróciliśmy wszyscy zaczęli przygotowywać się do spania. Drugiego dnia, też nie było się kiedy nudzić o godzinie około 8:30 wyruszyliśmy na śniadanie lecz okazało się ,że wyszliśmy za wcześnie więc poszliśmy obejrzeć część zewnętrzną Centrum Nauki Kopernik, bo właśnie tam miało być śniadanie na zewnętrznej części było dużo śmiesznych wynalazków. W końcu poszliśmy na śniadanie kiedy wszyscy już się najedli to ruszyliśmy na Stadion Narodowy. Najpierw pozwolono nam kupić sobie pamiątki i pooglądać miniatury, które tam się znajdował. Potem wjechaliśmy ruchomymi schodami na stadion gdzie, siadaliśmy na szaro-czerwonych krzesełkach i słuchaliśmy opowieści o stadionie. Później weszliśmy na najwyższe krzesełka. Później pojechaliśmy do Pałacu Kultury i Nauki, który widzieliśmy poprzedniego dnia. Najpierw kiedy weszliśmy i kiedy przewodnik kupił każdemu po jednym bilecie czekaliśmy na windy. Kiedy jechało się windami zatykały się uszy. Windami wjeżdżało się po 4-5 osób. Kiedy wjechaliśmy niektórzy poszli do sklepiku z pamiątkami, niektórzy szli do kawiarenki, a niektórzy od razu szli oglądać widoki i robić zdjęcia. Godzinę później zbieraliśmy się pod windami i po kolei wracaliśmy na dół. Kiedy już wyszliśmy z Pałacu ruszyliśmy na Stary Rynek, żeby obejrzeć filmy w Zamku Królewskim. Filmy były o tym, jak w czasie wojny zamek został zniszczony i jak go odbudowywano. Potem poszliśmy na obiad i ruszyliśmy w drogę do domu.
Znalezione obrazy dla zapytania Warszawa
Zosia Książek
Dnia 12 Kwietnia o godzinie 8:00 pojechaliśmy do Warszawy (naszej stolicy) z klasą 5d. Po drodze zatrzymaliśmy się aby coś zjeść i odpocząć. Gdy jechaliśmy dalej nasz przewodnik ( Pan Rafał ) opowiadał nam o Warszawie oraz robił nam ciekawe konkursy gdzie nagrodami były : słodkości,magnesy lub pierniczki w kształcie serduszek . Gdy już dojechaliśmy do stolicy zwiedzaliśmy wiele pięknych miejsc, takich jak Łazienki Królewskie , Centrum Nauki Kopernik oraz wiele innych. Gdy chodziliśmy po Warszawie mieliśmy zaszczyt zobaczyć samego Andrzeja Dudę ! A kawałek dalej restaurację ,,Polkę” należącą do Magdy Gessler ! Po zwiedzaniu udaliśmy się do hostelu. ..Nasze pokoje były bardzo ładne.Przez jakiś czas odpoczywaliśmy,a następnie wybraliśmy się na wieczorny spacer.Widzieliśmy Pałac Kultury ,który świeci wieczorami na różne kolory.Po powrocie w naszych pokojach było bardzo wesoło. Nie spaliśmy do późna ( zarówno my jak i chłopcy ) .Następnego dnia poszliśmy na śniadanie do Centrum Nauki Kopernik po czym autokar zawiózł nas na Stadion Narodowy jest on bardzo duży 🙂 Później chodziliśmy w różne miejsca. Widzieliśmy dużo pomników, grób Nieznanego Żołnierza, fontannę, nawet pięknego pawia, który pozował nam do zdjęć 😊
Następnie podziwialiśmy widoki z Pałacu kultury .Jechaliśmy tam najszybszą windą, która jedzie w zaledwie kilka sekund.W drodze powrotnej ponownie było kilka konkursów. Super było to ,że zatrzymaliśmy się w McDonald i zjedliśmy tam smacznie. Na pewno miło będziemy wspominać tą wycieczkę ❤
Znalezione obrazy dla zapytania Warszawa
Ola Kiszka
W kwietniu całą klasą pojechaliśmy na dwudniową wycieczkę do Warszawy. Po drodze Pan zadawał nam pytania na temat naszej stolicy. Po przyjeździe odwiedziliśmy Łazienki Królewskie i zobaczyliśmy Pałac na wodzie. Wieczorem czekał nas spacer, podziwialiśmy Pałac Kultury w blasku lamp. Nazajutrz pojechaliśmy na Stadion Narodowy, weszliśmy na trybuny, ale ogromny! Godzinę później wjechaliśmy windą na Pałac Kultury. Na górze było super! W drodze powrotnej oczywiście wpadliśmy do McDonalda. Fantastyczna wycieczka, najlepsza na świecie!!!
Dymitr Dajerling.
 Znalezione obrazy dla zapytania stadion narodowy
22 kwietnia Światowy dzień Ziemi
Ostatnio byłam w lesie i widziałam śmierci rozsypane po całej ścieżce, więc je wszystkie pozbierałam. Śmietniki były popsute, więc przyniosłam je do domu i wyrzuciłam. Po tym incydencie dużo nad tym myślałam i przypomniało mi się że po, to jest Dzień Ziemi, żeby przypomnieć sobie zasady dobrego zachowania w lesie :
-Nie krzycz!
-Nie rozpalaj ogniska w niedozwolonych miejscach!
-Nie śmieć!
Dbajcie o przyrodę bo dzięki niej żyjemy .
Znalezione obrazy dla zapytania światowy dzień ziemi
Paulina Sobolewska i Michał Kościelniak
Dnia 22 kwietnia na całym świecie obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Ten dzień przypomina wszystkim o tym, abyśmy dbali o swoją planetę. Jednak o środowisko powinniśmy dbać zawsze. W Polsce od 2 stycznia tego roku wprowadzono płatne reklamówki jednorazowe, dzięki temu więcej ludzi korzysta z toreb wielokrotnego użytku. Jednak innym sposobem dbania o środowisko jest recykling. To wszystko to ekologia, czyli nauka która uczy o środowisku i jak postępować, aby była piękna i zdrowa. Jeśli w lesie zostawimy gumę do żucia będzie się ona rozkładała przez 5 lat, natomiast szklana butelka – 4000 lat. Dlatego nie zaśmiecajmy naszej planety.
DBAJMY O ZIEMIĘ !!!
Znalezione obrazy dla zapytania Dzień Ziemi
Kaja Stefańska