klasa 5a

WYCHOWAWCA: PANI MAŁGORZATA MIELCAREK

Zaczął się nowy rok szkolny, a tu już niebawem Święta! Trochę wydarzyło się w naszej klasie. We wrześniu odbyliśmy wycieczkę do Biskupina. Oto jak dzieci o niej pisały:

„Jak byliśmy na miejscu, kupiłem włócznię i inne pamiątki, potem zwiedzaliśmy miejsca w których dawniej mieszkali ludzie. Kupiłem sobie tarczę. Z Cyprianem śmialiśmy się i żartowaliśmy. Później też było ciekawie. Moja ocena wycieczki to 100%!”

Kuba Kortas

W międzyczasie w październiku odbyła się dyskoteka szkolna, obchodziliśmy też klasowe andrzejki. Dzieciom bardzo podobały się wróżby. 1 grudnia pojechaliśmy do kina na film o Safari oraz do galerii „Posnania” zwiedzać wystawę dotyczącą Afryki.

Nasza klasowa Wigilia 2017

26.04.2018 – poprosiłam dzieci, aby napisały o swoim mieście.

Sasza: Swarzędz jest najlepszym miastem, chociaż małym. Jest w nim dużo sklepów i jedno muzeum o pszczołach.Są tam dobrzy ludzie, z którymi można się zaprzyjaźnić.

Martyna: Lubie to miasto, ponieważ mam tu dużo znajomych. Nasza szkoła od wielu lat organizuje liczne konkursy. Swarzędz to miasto pełne niespodzianek i nowych wyzwań: wycieczki nad jeziorem, coroczne biegi na Unii, pływanie kajakiem. Powinniśmy dbać o Swarzędz po to, aby za kilkanaście lat ludzie nadal mogli go podziwiać.

Samanta: Swarzędz to miasto, gdzie są ludzie mili i uczciwi. Jest tam również moja ulubiona szkoła , jest wiele szkół, ale nasza jest najlepsza. Jest też lodowisko i basen. Jest tam dużo atrakcji, dlatego jest to miasto, które bardzo lubię.

Tymek: Ja lubię Swarzędz, bo tam mieszkam, bo chodzę tu do szkoły i na kebab.

Magda: Swarzędz to przytulne miasto, można tu się miło bawić.

Wiktoria: Lubię Swarzędz, ponieważ dużo się dzieje. Poznaję nowe osoby i jest wiele fajnych miejsc. Najbardziej lubię stajnię, spędzam tam dużo czasu, ponieważ jeżdżę konno.

Kuba: Swarzędz to miasto, w którym jest dużo sklepów, pizzerii i placów. Lato w Swarzędzu jest cudowne, zwłaszcza na plantach, gdzie płynie woda. Na basenie są super zjeżdżalnie, na których czujesz się jak w kosmosie. Nie można zapomnieć o naszej szkole, jest super i są naprawdę fajne lekcje.

Joasia: Swarzędz to piękne miasto. Jest tam basen, skansen pszczelarski, jezioro oraz nasza szkoła. Swarzędz z mebli słynie, a pan Burmistrz dobrze go pilnuje.

Maja: Swarzędz to cudne miasto, jest tu rynek oraz Ratusz. Raz w roku odbywaja się dni Swarzędza. Czasem przyjeżdża cyrk. W Swarzędzu jest nasza szkoła.

Julka: Swarzędz jest ładnym miastem, jest tu jezioro oraz las. Jest tu szkoła, która jest najstarszą szkołą w Swarzędzu. Swarzędz w tym roku obchodzi 380 -lecie. Swarzędz jest moim miastem.