klasa 4d

WYCHOWAWCA: PANI AGNIESZKA BOROWIAK

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Chcę Wam życzyć na początek,

by nauka „szła” jak z płatka,

żeby tyle było piątek,

ile pszczół na polnych kwiatkach.

Żeby pochwał było tyle,

ile szyszek w gęstym borze,

żeby w szkole było milej

niż nad rzeką lub nad morzem.

Długopisy, wszystkie pióra

niechaj piszą mądrze, ładnie

i niech skrzypią tak jak żuraw,

kiedy błąd się gdzieś zakradnie.

Agnieszka Borowiak

Dzień nauczyciela 2017

Podczas dnia nauczyciela wręczyliśmy naszym nauczycielom kwiaty.

Życzymy wszystkim nauczycielom wszystkiego najlepszego!

Apel savoir-vivre 2017

Podczas przygotowań do apelu w sali 4 białej przesunęliśmy ławki szkolne i przygotowaliśmy się do prezentacji.

Wyczytaliśmy zasady dotyczące savoir-vivre, wszystko przebiegło pomyślnie.

11 listopada

Podczas dnia niepodległości byliśmy na specjalnie przygotowanym apelu,ten apel oceniam bardzo dobrze ze względu wykonania i pracy w to włożonej. Bardzo mi się podobało.

Andrzejki klasowe

29 listopada o godzinie 18.00 nasza Pani wraz z paroma rodzicami zorganizowała spotkanie andrzejkowe naszej klasy, na którym także było trochę rodziców. Był słodki poczęstunek , dobre humory, zabawa a co najważniejsze fajne wróżby i zabawy andrzejkowe. Dwie godziny bardzo szybko minęły , żal było wracać do domów. Mam nadzieję , że tak fajnych spotkań będzie jeszcze bardzo dużo.

Wojtek Lejman

Konkurs recytatorski

Ostatnio na lekcjach j. polskiego ja i Julka S. zostaliśmy wytypowani na szkolny konkurs recytatorski. Dziś, 4grudnia, odbył się ten konkurs. Udział brało 20 osób z klas IV – VI. Bardzo się z Julką stresowaliśmy, ale poszło wspaniale. Zająłem I miejsce i na wiosnę będę reprezentował szkołę, wraz z dziewczyną z innej klasy, która zajęła II miejsce.
Paweł Fąfara
Gratulujemy!!!
Klasa 4d

Rajd „Mikołajkowe Podchody 2017r”

Regularnie od paru lat  ja i mój kolega Paweł oraz Julka bierzemy udział w rajdach SKKT.  Przeszliśmy już razem ładnych parę km, zdobyliśmy wiele znaczków i odznak. Bardzo to lubimy , jest to dla nas bardzo fajna forma spędzania wolnego czasu, niezależnie od pogody. W tą sobotę tj. 9 grudnia 2017 o 10 rano ruszyliśmy do Kobylnicy  i dalej  na pieszo w stronę Wierzonki w poszukiwaniu Mikołaja. Były to podchody, gdzie musieliśmy wykonywać różne zadania.  Spędziliśmy parę godzin na fajnej zabawie. Polecamy

Wojtek Lejman, Paweł Fąfara

Wycieczka do kina

W dniu 8 grudnia byłam z moją klasą i klasą 4a na wycieczce w kinie. Pojechaliśmy do Poznania autobusem nr 401, a z przystanku szliśmy pieszo do galerii Malta. W środku jechaliśmy ruchomymi schodami, a jak dotarliśmy do kina, to mogliśmy sobie coś kupić np popcorn i colę. Pani wskazała nam drogę do sali, zajęliśmy miejsca i najpierw obejrzeliśmy reklamy, a później film pt. „Pierwsza gwiazdka”. Ten film był trochę smutny, a w niektórych akcjach śmieszny i wesoły. Po filmie mieliśmy jeszcze chwilę przerwy, zjechaliśmy tymi samymi schodami i wyszliśmy na dwór. Pani nas policzyła i poszliśmy na autobus, a po powrocie do szkoły ja poszłam do świetlicy i tam czekałam na siostrę, z którą wróciłam do domu.

Natalia Linkowska