klasa 4b

ROK SZKOLNY 2017-2018

WYCHOWAWCA: Pani Magdalena Cyran

Wybiła już godzina.

Dzwonek! Rok szkolny się zaczyna.

Znów dni popłyną pracowite

Nad książką szkolną, nad zeszytem…

Życzę wam wszystkim na początek

Szkolnego roku – samych piątek!

Nasze zasady :

1. Szanujemy się nawzajem

2. Szanujemy swoją i cudzą własność

3. Słuchamy nauczycieli

4. Na lekcjach zachowujemy ciszę

5. Zgłaszamy się , gdy chcemy coś powiedzieć

6. Dbamy o czystość i piękno języka polskiego

7. Jesteśmy dla siebie pomocni

 

Samorząd klasowy:

Przewodniczący : Marcel Musioł

Z -ca : Katarzyna Panek

Skarbnik : Victoria Zelissen

 

 

Wybory do samorządu

W szkole zawsze dzieje się coś ciekawego. Tym razem były to wybory do samorządu uczniowskiego. Przyszliśmy do szkoły ubrani na galowo. Wybory odbywały się w bibliotece. Były cztery miejsca, do których podchodziliśmy,  żeby odebrać kartę i zagłosować. Na karcie były wypisane nazwiska kandydatów, w tym także moje. Zaznaczaliśmy krzyżykiem nazwisko swojego faworyta, a później wrzucaliśmy kartę do urny. Po trzech dniach były wywieszone wyniki. Było super !

Jagoda R.

Wycieczka do kina

Dnia 20 października nasza klasa pojechała autobusem do kina na film animowany pt. ,,Emotki”. Był to film fantastyczny o świecie emotikonów. Większość filmu odgrywała się w różnych aplikacjach w telefonie, a konkretniej w neonowym Textopolis, gdzie emotki wszelkich stanów, zawodów i ekspresji czekają aż właściciel magicznego pudełka nada sens ich istnieniu i zastąpi nimi niewyrażalne uczucia.

Po zakończeniu seansu wyszliśmy z galerii i udaliśmy się do autobusu, który zawiózł nas na przystanek bardzo blisko szkoły.

Mnie osobiście film bardzo się podobał.

Jakub Cz.

Razem z klasą IV a udaliśmy się do Multikina na film pt. ,,Emotki”. Do kina dotarliśmy autobusem. Weszliśmy na sale i usiedliśmy na wyznaczonych miejscach. Wszyscy byli ciekawi co się wydarzy. Film opowiadał o emotikonie, który jako jedyny umiał zmieniać twarz.

Z kina wyszliśmy zadowoleni i uśmiechnięci. Wszyscy stwierdzili, że film był super ! Polecam wszystkim ten film.

Anna K.

 

Spotkanie integracyjne

      Na spotkanie integracyjne przyszli rodzice i nasi koledzy i koleżanki.Graliśmy w kalambury, zgadywaliśmy przysłowia, wspólnie się bawiliśmy. Każdy przyniósł jakieś gry, w które później graliśmy. Fajnie spędziliśmy ten czas.

Victoria Z. i Natalia N.

 

*******************************************************************

WIGILIA KLASOWA

Dnia 22 grudnia odbyła się nasza wigilia klasowa. Wszyscy bardzo mile spędziliśmy ten czas.

Kl. IV b

 

*****************************************

ZDROWA ŻYWNOŚĆ

Dnia 26 stycznia  przygotowaliśmy warsztaty dla klas IV- tych dotyczące zdrowego odżywiania. Na początku odegraliśmy krótkie przedstawienie o skutkach niezdrowego żywienia. Aktorzy spisali się świetnie w swoich rolach. Potem zaprezentowaliśmy 10 zasad zdrowego trybu życia. Wszystko poszło zgodnie z planem:). Cieszymy się, że mogliśmy przygotować  nasze warsztaty w tak ciekawy i pouczający sposób.                      

 Kl. IV b

*****************************************

ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

 

Dnia 2 marca nasza klasa uczestniczyła w akademii z okazji święta szkoły. Tego dnia wszyscy ubrani na galowo udaliśmy się do sali gimnastycznej by uczestniczyć w tym ważnym wydarzeniu. Tam przypomnieliśmy sobie kim był Stanisław Staszic i dlaczego jest patronem naszej szkoły. Podczas uroczystości zostały wręczone nagrody i dyplomy za różne konkursy. Na koniec obejrzeliśmy przedstawienie klas 3-ich na temat czytania książek. Wszyscy byliśmy zadowoleni ze spędzonego w ten sposób czasu.

                      Kl.IV b

********************************************************************

WSPOMNIENIA Z FERII

Moje ferie zimowe spędziłam w szczególności z tatą. Na początku byłam na łyżwach. Było super! Najbardziej podobała mi się zmiana kierunku jazdy. Następnego dnia pojechałam do kina na film „Gnomy rozrabiają”. Gdy wracaliśmy do domu było już naprawdę ciemno. Kolejnego dnia odwiedziłam moją najlepszą przyjaciółkę. Razem grałyśmy i bawiłyśmy się. Okazało się, że mogę u niej nocować. Tak właśnie spędziłam moje wymarzone ferie.

Anna K.

*****************************************

DYSKOTEKA SZKOLNA

         Dnia 13 kwietnia 2018 r. w naszej  szkole, a dokładniej w sali gimnastycznej odbyła się szkolna dyskoteka. Przyszło niestety mniej osób niż się spodziewaliśmy, ale wszyscy się świetnie bawili. Każdy przyniósł własne picie, które zaniósł do sali nr 4. Można też się było przebrać, lecz nikt tego nie zrobił. Dyskoteka trwała od 18:30 do 20:00. Według mnie to była udana zabawa.

Jagoda R.

********************************************************

WYCIECZKA DO WROCŁAWIA

        Dnia 15 maja 2017r. klasy 4b i 4d wyjechały na wycieczkę do Wrocławia. Na miejscu zwiedzaliśmy Panoramę Racławicką. Mi osobiście się tam bardzo podobało. Później pojechaliśmy do Wrocławskiego ZOO, a dokładniej do Afrykarium, gdzie podziwialiśmy piękne (jak sama nazwa wskazuje) afrykańske ryby. W Afrykarium najbardziej podobał mi się oszklony tunel, który przeszliśmy. Po zwiedzanieniu Afrykarium wybraliśmy się by obejrzeć jeszcze więcej zwierząt. Przy barze w środku ZOO zrobiliśmy sobie małą przerwę, a potem zwiedzaliśmy dalej. Gdy znowu doszliśmy do wejścia przewodnik zaprowadził nas do autokaru, i wyruszyliśmy w drogę powrotną. Po drodze zatrzymaliśmy się na chwilę i (w Mc’Donaldzie) najedliśmy się do syta i znowu ruszyliśmy, tym razem prosto do domu…
Gdy już wróciliśmy rodzice przywitali nas bardzo ciepło.

Jagoda R.

**********************************************

V RODZINNY  FESTYN JEDYNKI

26.O5.2018 r. w naszej szkole odbył się V Rodzinny  Festyn zorganizowany przez radę rodziców. Nasza klasa brała czynny udział w konkursach i pokazach talentów. Cieszymy się, że mogliśmy spędzić wspólnie z rodzicami, nauczycielami i rówieśnikami ten piękny i radosny dzień.