klasa 4a

WYCHOWAWCA: PAN MARIUSZ JAGODZIŃSKI

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

Znalezione obrazy dla zapytania PIERWSZY DZWONEK

Mój pierwszy dzień w nowej szkole

Czwartego września 2017 odbyło się rozpoczęcie roku szkolnego w Szkole Podstawowej Nr 1 w Swarzędzu. Dla mnie był to szczególny dzień, ponieważ przyszedłem do tej szkoły pierwszy raz.

Na sali gimnastycznej odbyła się uroczysta akademia. Pani Dyrektor i Pan Burmistrz przywitali uczniów wszystkich klas czwartych i przedstawili naszych wychowawców. Podziękowali też poprzednim wychowawcom klas. Młodsze koleżanki i koledzy przygotowali dla nas przedstawienie.

Po części oficjalnej poszliśmy do naszej klasy. Pierwszy raz zobaczyłem kolegów i naszego wychowawcę. Dostaliśmy plan lekcji, a potem poszedłem z rodzicami na lody i pyszne ciasto.

Chyba dla wszystkich dzieci był to wyjątkowy początek roku szkolnego. Skończyliśmy już pierwszy etap edukacji i przed nami coraz trudniejsze dni i więcej nauki w ośmioklasowej szkole podstawowej.

Dla mnie był to emocjonalny dzień, nikogo nie znałem, byłem trochę przestraszony. Następnego dnia poznałem nowych kolegów, nowych nauczycieli, trochę błądziłem, ale szybko odnalazłem się w tej klasie i szkole – strach miał wielkie oczy 🙂

Jakub Lubka

WYJAZD DO KINA NA FILM „EMOTKI”

Znalezione obrazy dla zapytania emotki film

W październiku pojechaliśmy całą klasą do kina na film pt. „Emotki”. Akcja filmu toczy się  w Tekstopolis – mieście, w którym mieszkają i pracują Emotki. Każda z Emotek ma wyznaczone zadanie do wykonania i jedną konkretną emocję, którą wyraża. Wyjątkiem jest Minek, który potrafi wyrazić wszystkie uczucia. Kiedy okazuje się, że Tekstopolis może lec w gruzach z powodu nieznanego dotąd błędu aplikacji, Minek z dwojgiem przyjaciół – Piątką i Matrix próbują powstrzymać zbliżającą się katastrofę. Film bardzo mi się podobał. Był ciekawy, wesoły, a także wzruszający.

Tosia Ratajszczak

ANDRZEJKI KLASOWE

W czwartek 23 listopada, odbyły się nasze klasowe Andrzejki.
Było naprawdę super. Zabawiała nas Pani Animatorka, która
wymyślała różne wróżby i gry. Pokazała nam nawet sztuczki magiczne
z kolorowanką w której zniknęły wszystkie obrazki , a nawet wyczarowała kwiatki.
Graliśmy też w limbo.
Nawet parę mam wzięło udział w zabawie, która polegała na zjedzeniu jabłka
ale bez pomocy rąk, a my trzymaliśmy je na tasiemce , było dużo śmiechu.
Po skończonej zabawie,wróżbach i laniu wosku usiedliśmy do stołu na słodki
poczęstunek, który przygotowali nasi rodzice.
Mam nadzieję, że jeszcze nie raz będziemy mieli okazje do tak wspaniałej zabawy
i spotkań z naszymi rodzicami.

Nicole Podolak