Klasa 3g

ROK SZKOLNY 2017-2018 klasa III g

Klasa sportowa

WYCHOWAWCA: PANI MAGDALENA KOLASIŃSKA

 

 

            3, 2, 1…………………START !!!

 

         Dzień dobry witam was,

          na naukę nadszedł czas,

          jestem ja, jesteś ty,

                zaczynamy RAZ, DWA, TRZY !!!

MOI DRODZY,

UCZNIOWIE klasy III g,

 Witam Was słowami rymowanki, 

 którą bardzo dobrze znacie.

Jednak tym razem rozpoczynam od tych słów, aby

 powitać Was na Naszej stronie klasowej.

 To tu będziemy opowiadać, wspominać i przeżywać 

 jeszcze raz, niezapomniane chwile z życia naszej klasy.

                                                               No to – zaczynaaaaaamy !!!                                                            

wychowawca: p. Magdalena Kolasińska

wrzesień

Sobotni Rajd Rowerowy

Dnia 23 września odbył się Szkolny Rajd Rowerowy, w którym braliśmy udział my – III g, czyli: Wojtek K. z rodzicami, Kacper B. z mamą i bratem, Angelika z mamą, Maja S. z tatą i siostrą, Paweł z rodzicami, Natasza z rodzicami i bratem. Dotarliśmy do wszystkich punktów i szczęśliwie wszyscy dojechaliśmy do mety. Na mecie czekało na nas ognisko i były rozdawane nagrody. Okazało się, że nasza klasa była najliczniejsza i do tego Maja S. z tatą i siostrą zajęli pierwsze miejsce z największą ilością punktów
z czego jesteśmy DUMNI.

POZDRAWIAMY III g z Rodzicami 

 

Międzynarodowy Dzień Zwierząt 

Smacznej karmy, dużo zabawek, pieszczot i …snu ! Tego wszystkiego życzymy dzisiaj naszym zwierzakom, ponieważ 4 października obchodzą one swoje święto.Nie zapominajmy również o tych, które żyją w schroniskach, bo Światowy Dzień Zwierząt jest dedykowany przede wszystkim im.

Głównym celem obchodów Światowego Dnia Zwierząt jest zwrócenie uwagi ludzi na los zwierzaków oraz informowanie ludzi o możliwościach pomocy. W celebrację tego dnia każdego roku angażuje się wiele organizacji ekologicznych i ruchów działających na rzecz ochrony zwierząt.

klasa III c

11 października przyszła do naszej klasy pani Kasia – wolontariuszka z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.  Rozmawialiśmy o zwierzętach i obejrzeliśmy film edukacyjny, dzięki któremu dowiedzieliśmy się, jaką krzywdę mogą sobie zrobić zwierzęta poprzez śmieci niewyrzucane do śmietników. Pogadanka dotyczyła również ludzi, którzy nie szanują zwierząt. Wspólnie naradzaliśmy się, jak powinna wyglądać prawidłowa opieka nad pupilami. Pani Kasia przyniosła ze sobą świnkę morską i opowiedziała nam ciekawostkę, że w niektórych krajach świnki morskie są … zjadane, co bardzo mnie zdziwiło. 

Alicja

W ramach podziękowania za możliwość udziału w programie ” Szanujmy zwierzęta ”  przekazaliśmy p. Kasi karmę dla milusińskich i pięknie wykonane prace plastyczne i plakaty.


                         

 Wycieczka do Bydgoszczy – nagroda za projekt Najklasa   

W dniu 17.10. byliśmy na szkolnej wycieczce w Bydgoszczy.Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wizyty w Papugarni. Tam karmiliśmy i podziwialiśmy piękne ptaki. Następnie udaliśmy się do Muzeum Mydła i Historii Brudu. Tam wszyscy robiliśmy swoje mydło i zabieraliśmy je do domu. Pani pracująca w muzeum oprowadzała nas i opowiadała wiele ciekawych rzeczy. Później byliśmy z p. Magdą w McDonalds. Po dniu pełnym atrakcji wróciliśmy o 19.00 do domu.
Wojtek K.

              

17 X 2017r. byliśmy na wycieczce w Bydgoszczy. Jechaliśmy autokarem i mogliśmy siedzieć z kim chcieliśmy. Najpierw byliśmy w Papugarni i mogliśmy pogłaskać, trzymać oraz karmić papugi. Potem pojechaliśmy do Muzeum Mydła i Historii Brudu. Robiliśmy tam własne mydełka. Następnie pani nam opowiadała o dawnych czasach. No a później poszliśmy sobie kupić pamiątki z Bydgoszczy. Jak wszyscy kupili pamiątki, to poszliśmy coś zjeść do McDonalds i jechaliśmy do domu.
Maja S.

W dzisiejszym dniu byliśmy w Bydgoszczy. Odwiedziliśmy Papugarnię, gdzie żywe papugi siadały nam na głowie i później jeszcze byliśmy w Muzeum Mydła i Historii Brudu. Na koniec odwiedziliśmy „MAKA” i pani Magda kupiła wszystkim dzieciom zestaw Happy Meal.
Alicja
W dzisiejszym dniu 17 października 2017 roku byliśmy w Bydgoszczy. Podczas jazdy zatrzymaliśmy się, aby wejść do Papugarni. Kupiliśmy pokarm, żeby nakarmić papugi. Na mnie usiadło 9 papug. Trzy duże papugi i sześć małych. Jedna z dużych papug mnie ugryzła. Papugi mają ostre pazury. Pojechaliśmy jeszcze do Muzeum Mydła i Brudu, gdzie każdy z nas zrobił swoje osobiste mydło.Po wizycie w muzeum wybraliśmy się do McDonalds. Bardzo mi się podobało.
Marika
We wtorek pojechaliśmy z klasą 6 B na wycieczkę do Bydgoszczy. Zwiedzaliśmy Papugarnię, gdzie mogliśmy karmić papugi i dotykać je. Zwiedzaliśmy także fabrykę mydła, gdzie mogliśmy zobaczyć i sami spróbować, jak powstaje mydło. Na końcu pojechaliśmy do McDonalda.
Nikodem
Dziękujemy mamie Alicji, która opiekowała się nami podczas wycieczki.

Nasz gość – tata Wojtka 🙂

 

W czwartek 19 X 2017r. przyszedł do naszej klasy na zajęcia tata Wojtka G. Miał ze sobą silnik, o którym nam opowiadał, jak działa. Przyniósł również samoloty. Na następnych zajęciach będzie nam opowiadał o wojsku.
Maja S.

I SPOTKANIE PRZY GRACH PLANSZOWYCH

W środę 25 października 2017r. odbyło się pierwsze spotkanie przy grach planszowych. Na grach było bardzo fajnie. Poznałem nowe gry. Na końcu zagrałem z mamą i siostrą w grę ” Trucizna” oraz ” Chińczyka”.
Kuba
Konkurs czytelniczy ” Chodź, poczytam Ci bajeczkę”

31 października o godz. 17.00 rozpoczął się konkurs czytelniczy, którego celem było propagowanie wspólnego czytania rodziców z dziećmi. Było tylko trzech reprezentantów ze wszystkich klas I – III. Z naszej klasy reprezentantem był Kacper M. ze swoją mamą, p. Kingą. Kacper  z mamą przeczytali fragment książki pt. ” Co w trawie piszczy” Pawła Wakuły. Płynnością czytania, doborem tekstu do możliwości, uwzględnianiem znaków interpunkcyjnych i ogólnym wyrazem artystycznym wyczytali sobie I miejsce.

GRATULACJE !!!  

 

11 listopada

 

W dniu 10 XI odbyła się w naszej szkole Akademia z okazji obchodów Dnia Niepodległości. Na sali gimnastycznej oglądaliśmy przedstawienie przygotowane przez dzieci z kl. III b. Uczniowie pięknie recytowali wiersze, tańczyli i śpiewali. Po apelu rozeszliśmy się do klas.
Paweł
Wieża czytelnicza
Każde dziecko o tym wie, że warto czytać książki , wiersze, komiksy… Czytelnictwo jest nam bliskie od I klasy szkoły podstawowej, a niektórym z nas od urodzenia, kiedy to rodzice czytali nam przed snem. W naszej klasie, p. Magda powiesiła na tablicy korkowej napis wieża czytelnicza – ten napis sami pięknie pokolorowaliśmy 🙂 nikt nam nie pomagał. Nasza wychowawczyni, wyjaśniła w jakim celu będzie wisiał ten napis przez cały rok szkolny. Wyeksponowane na niej będą tytuły książek, które przeczytamy we własnym zakresie w domu, w wolnym czasie oraz tytuły lektur, które  omówimy wspólnie na lekcjach. Taka możliwość obserwowania swoich i przez kolegów przeczytanych książek, daje nam wiele satysfakcji i jednocześnie zachęca do poznania przygód bohaterów książek, których jeszcze nie znamy. 
SUUUUUUUUUUUUUUUPER POMYSŁ !!!!

listopad
 KLASA  3 G

PROGRAM ORGANIZOWANY PRZEZ

FUNDACJĘ UNIWERSYTET DZIECI

KOMPETENCJE NA SZÓSTKĘ

Od listopada do kwietnia będziemy brać w nim  udział, po to, by zdobywać wiedzę w atrakcyjny i interesujący sposób – eksperymentując, doświadczając, analizując i wyciągając wnioski.
To projekt, który rozwija potencjał uczniów, ułatwia im naukę, uczy nawiązywania relacji z innymi i skutecznego komunikowania się. Celem programu jest rozwijanie kreatywności, innowacyjności, przedsiębiorczości oraz kształcenie umiejętności krytycznego i logicznego myślenia, rozumowania, argumentowania. 
Oto efekty naszych listopadowych zajęć:
JAK GIMNASTYKOWAĆ WYOBRAŹNIĘ ? 

  

 

KLASA   3 G
FUNDACJA ” SZKOŁA DLA NIEWIDOMYCH”
24.11.2017 roku były u nas 3 panie z Fundacji Szkoła dla Niewidomych. Jedna z tych pań miała na imię Agnieszka i była niewidoma. Panie przywiozły do nas na pokazanie rzeczy, których używają niewidomi. Były to na przykład: kubek, kostka do gry, kostka Rubika i biała laska. Pani Agnieszka miała ze sobą telefon, który mówi oraz komputer, który także mówi.
Maja S.

BYŁY U NAS W KLASIE PANIE Z FUNDACJI DLA OSÓB NIEWIDOMYCH. JEDNA Z NICH NIE WIDZIAŁA. PRZYNIOSŁA MÓWIĄCY TELEFON, KOMPUTER I KALKULATOR. POKAZYWAŁA NAM, JAK RADZI SOBIE CZŁOWIEK, KTÓRY NIE WIDZI. MÓWIŁA NAM O PSIE PRZEWODNIKU, JAKI JEST WIERNY I MĄDRY. OPOWIADAŁA O BIAŁEJ LASCE, KTÓRA CHRONI PRZED ZDERZENIEM Z PRZESZKODĄ. DZIŚ TO ZNACZNIE PROSTSZE NIŻ KIEDYŚ. NIEWIDOMI CHODZĄ DO SZKOŁY, DO PRACY I NA ZAKUPY JAK WSZYSCY. CZYTAJĄ KSIĄŻKI, PRACUJĄ NA KOMPUTERZE, ROZPOZNAJĄ KOLORY, A NAWET GRAJĄ W GRY PLANSZOWE. WSZYSTKO TO JEST MOŻLIWE DZIĘKI URZĄDZENIOM, KTÓRE MÓWIĄ. NIC JEDNAK NIE ZASTĄPI DRUGIEGO CZŁOWIEKA. DLATEGO NIE BÓJMY SIĘ POMAGAĆ OSOBOM NIEPEŁNOSPRAWNYM.
Wojtek K.

Dzień Pluszowego Misia

27.11.2017 roku w szkole obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Każdy przyniósł swojego ukochanego misia. Wszyscy z klas mogli zaśpiewać wspólnie piosenki lub powiedzieć wiersz. My czyli III g zaśpiewaliśmy piosenki „Prywatka u Misia Uszatka” i „Na dobranoc – dobry wieczór”.

Maja S.

Ostatnio w naszej szkole odbył się Dzień Misia. W tym dniu poszliśmy na salę gimnastyczną. Tam występowaliśmy. Śpiewaliśmy piosenkę. Dawid dostał nagrodę za ładną pracę misia.
GRATULUJEMY !
HUBERT
Gratulujemy Dawidzie zdobycia II miejsca w Szkolnym konkursie literacko – plastycznym klas trzecich MISIU, POLECAM CI TĘ KSIĄŻKĘ

W poniedziałek  27 listopada na lekcji języka angielskiego poszliśmy na salę gimnastyczną, gdzie odbył się Światowy Dzień Misia. Zaśpiewaliśmy piosenkę pt. ” Prywatka u Misia Uszatka”. Do tej piosenki założyliśmy czapki i okulary. Później p. w-ce dyrektor wręczyła nagrody za konkurs literacko – plastyczny „Misiu polecam Ci tę książkę”, gdzie zająłem II miejsce.

Warsztaty ceramiczne

1 grudnia udaliśmy się do magicznego miejsca, które znajduje się niedaleko naszej szkoły – Pracownia Ceramiki i Rzeźby.
To jest miejsce, gdzie za dotknięciem dziecięcych dłoni, niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, bezkształtne kawałki gliny ożywają jako smoki, dinozaury, psy lub koty. Tym razem jednak glina zmieniła się w przepiękne anioły. Bo ANIOŁY są przecież wśród nas…

 

klasa 3g

W piątek 1 grudnia byłem z całą klasą w Pracowni Ceramiki i Rzeźby w Swarzędzu. W ramach warsztatów mikołajkowych lepiliśmy z gliny anioły. Pani, która tam pracowała, opowiadała nam co mamy zrobić, aby nasz anioł był najpiękniejszy. Skończone prace zostawiliśmy do wypalenia w specjalnym piecu. Gotowe anioły będą zdobiły nasze bożonarodzeniowe choinki.

Wojtek K.

01. 12. 2017 r. z naszą panią byliśmy na mikołajkowych warsztatach w Pracowni Ceramiki i Rzeźby. Lepiliśmy tam z gliny aniołki. Pani pokazała nam ogromny piec, w którym wypala się prace z gliny. Po wyjściu zaskoczył nas pierwszy śnieg. Bardzo nam się podobało.

Natalia

1.12.2017 roku byliśmy na warsztatach na Rynku w Swarzędzu. Na początku pani pokazała nam stary piec, w którym wypalana jest glina. W tej pracowni robiliśmy anioły z gliny. Potem z gliny robiliśmy inne rzeczy związane ze świętami Bożego Narodzenia.

Maja S.

W piątek, 1 grudnia, udaliśmy się na warsz taty z Panią Ewą Wanat w Pracowni Ceramiki i Rzeźby, która mieści się na Rynku w starej kamienicy. Po krętych schodach, które mają sto lat, weszliśmy do pracowni, gdzie stał wielki stół. Pani Ewa dała nam placki gliny, które oddzieliła sznurkiem z wielkiej bryły. Glina była szara i wilgotna. Ugniataliśmy ją palcami i przez szmatkę rozwałkowaliśmy jak ciasto. Potem cienkimi patyczkami, według własnej wyobraźni, rysowaliśmy sylwetki aniołów. Następnie oddzieliliśmy je, a z pozostałej reszty gliny robiliśmy wałeczki, by nakleić je na anioły, na przykład jako włosy albo ozdoby szat. Patyczkami narysowaliśmy twarze, skrzydła i wzory na sukniach. Następnie delikatnie odwróciliśmy figury i na odwrocie napisaliśmy „1” (jak 1 grudnia albo numer naszej Szkoły), a kto chciał, dodał swoje imię, by po wypaleniu  każdy mógł odebrać swojego anioła. Ale przecież nikt się nie pomyli, bo każdy Anioł jest inny. Każdy jest inny, ale wszystkie są piękne i na pewno spodobają się naszym Rodzicom i Dziadkom i będą z nami podczas Świąt albo podarujemy je komuś, niosąc radość.

Bruno

Dziękujemy mamie Bruna – Pani Ani – za miło spędzony czas razem z nami w Pracowni 🙂
 Zabawy na świeżym powietrzu 
Każda pora roku jest dobra na spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Zabawy na dworze nie tylko korzystnie wpływają na rozwój fizyczny każdego dziecka, ale mogą okazać się niezapomnianą przygodą…

klasa 3g

Tęczowy Świat Poezji

konkurs recytatorski dla klas I – III

W dniu 05 XII 2017 r. o godz. 17.15. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski kl. I – III „Tęczowy Świat Poezji”. Naszą klasę reprezentowałem JA, czyli Szymon. Deklamowałem wiersz                  pt. „Szybko” Danuty Wawiłow. Otrzymałem dyplom i pierniki – było warto .
Szymon N.

MIKOŁAJKI W NASZEJ SZKOLE

Mikołaju, Mikołaju…
6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Od samego rana z każdej strony kręciły się po korytarzach i w klasach dzieci ubrane na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach. 

 

 I przybył … po długim oczekiwaniu dzieci doczekały się wizyty upragnionego Mikołaja. Podczas naszego pobytu w szkolnej bibliotece, słyszeliśmy dzwonek i pojawił się nasz „miły gość”. Mikołaj przywitał się z nami i powiedział, że ” trochę go zawiało podczas podróży w chmurach” i jego pomocnik elfik przeczyta nam przepiękne opowiadanie. Po wysłuchanym fragmencie, Mikołaj przystąpił do swojego zadania – obdarzył nas miłymi upominkami, przyjmowanymi z wypiekami na naszych twarzach i z nieskrywaną radością.  I pożegnał się… mówiąc, że czekają na niego jeszcze w wielu miejscach, więc musi się spieszyć, żeby wszędzie zdążyć. A więc do następnego roku drogi Mikołaju!!!

 

DZIĘKUJEMY ŚW. MIKOŁAJU – NIE MOGLIŚMY SIĘ OPRZEĆ I PO WYJŚCIU Z BIBLIOTEKI, MUSIELIŚMY ODPAKOWAĆ UPOMINKI I SPRAWDZIĆ, CO DLA NAS PRZYGOTOWAŁEŚ 🙂         
BYŁO SŁODKO I KOLOROWO 🙂

Warsztaty świąteczne

klasy III g z rodzicami

12 grudnia

 

W dniu 12.12.2017 r. odbyły się warsztaty świąteczne. Było to spotkanie klasowe podczas którego robiliśmy „Rozśpiewane anioły”. Anioły były robione przez dzieci z materiałów plastycznych, takich jak: papierowe kubki, papier kolorowy, kolorowe włóczki i tasiemki, używaliśmy także cekinów i brokatu. Pomagali nam w tym rodzice. Wszystkie Anioły zostaną wystawione na sprzedaż na świątecznym kiermaszu, z którego pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc chorym dzieciom. Dzieci zrobiły także ozdoby na choinkę.W trakcie spotkania pięknie ubraliśmy nasze klasowe drzewko. Pod koniec spotkania śpiewaliśmy piosenki świąteczne. Było bardzo radośnie, wszyscy świetnie się bawili.
Paweł

 

 

 We wtorek 12 grudnia spotkaliśmy się po południu w naszej sali. Razem z rodzicami robiliśmy anioły, każdy miał swojego anioła zrobionego na odmienny sposób. Miały piękne skrzydła i moherowe włosy. Wyglądały naprawdę anielsko, a my bawiliśmy się przy tym doskonale podjadając pierniki i inne łakocie przyniesione przez naszych rodziców. Stroiliśmy też choinkę, własnoręcznie wykonanymi ozdobami. Dzięki wszystkim tym ozdobom nasza klasa błyszczy świąteczną magią. 
Wojtek K.

 Gratulacje dla Nikodema za zdobycie III miejsca w kategorii  Breaking podczas VII poznańskiego turnieju tańca ulicznego „GROOVE CONTEST”

 

Serdecznie gratulujemy naszej koleżance Mai, która brała udział w finale gminnego konkursu plastycznego BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY dla klas I – III  szkół podstawowych organizowanych przez  Stowarzyszenie BEZPIECZNA GMINA SWARZĘDZ

CHOINKA STANĘŁA NA SWARZĘDZKIM RYNKU, BYLIŚMY JĄ ZOBACZYĆ I STRZELIĆ SOBIE FOTKĘ 🙂

 

Ubierzemy dziś choinkę
w kolorowe bombki,
zawiesimy srebrny łańcuch
i czerwone wstążki…

 

 Pierwsze zdjęcie z p. Anią
i drugie z p. Magdą  
a to my –  🙂
klasa III g

PROGRAM ORGANIZOWANY PRZEZ

FUNDACJĘ UNIWERSYTET DZIECI

KOMPETENCJE NA SZÓSTKĘ c.d.

To kolejny zrealizowany scenariusz w programie ”Kompetencje na szóstkę” – Jak trenować myślenie? Na co dzień zupełnie się nad tym nie zastanawiamy. Ćwiczenie mózgu, rozwijanie kreatywności pomaga nam radzić sobie w sytuacjach stresowych, a nasze pomysły stają się coraz bardziej różnorodne. Na zajęciach, pod kierunkiem naszej wychowawczyni ćwiczyliśmy płynność, giętkość myślenia oraz radzenie sobie ze stresem. Tym razem rozmawialiśmy o sytuacjach, które nas zupełnie zaskoczyły i emocjach, które nam towarzyszyły. Pani Magda wyświetliła nam film, w którym psycholog, p. Anna Pactwa, opowiedziała, jak radzić sobie z niespodziewanymi sytuacjami. 

Jak myśleć kreatywnie w sytuacji zaskoczenia? – to podsumowanie naszych zajęć, podczas którego musieliśmy, każdy z osobna, przyporządkować buźki przedstawiające różne stany emocjonalne, odpowiednio do poszczególnych etapów ćwiczenia.

Zaskakujące sytuacje zdarzają się dosyć często. Kiedy przytrafi nam się coś takiego, wykorzystamy sporządzony na zajęciach „Plan działania” i spróbujemy rozwiązać swój problem z jego pomocą.
Podczas zajęć zrozumieliśmy, że najważniejsze to zacząć działać, dążyć do wyjścia z impasu i poradzenia sobie z trudnościami.

WIGILIA KLASOWA

22 grudnia odbyła się w naszej klasie ” Wigilijka”, czyli spotkanie przedświąteczne. Dzieląc się opłatkiem składaliśmy sobie życzenia na Boże Narodzenie i Nowy Rok. Oczywiście były też prezenty i dużo radości z tego powodu. Potem śpiewaliśmy kolędy i wysłuchaliśmy kolędy granej  na keybordzie przez naszego kolegę Huberta, a także raczyliśmy się łakociami przygotowanymi dla nas przez rodziców.  Na koniec naszego spotkania byliśmy na sali gimnastycznej, gdzie uczestniczyliśmy w konkursie piosenki świątecznej.
Oby ten nadchodzący Nowy Rok w szkole był dla nas stale, tak pełny radości.

 

 

klasa III g

STYCZEŃ 2018 r.

Cztery dni w tygodniu mamy zajęcia na basenie. Podczas naszej drogi na pływalnię ” Wodny Raj”, gdy pogoda dopisuje mamy czas na zabawę na świeżym powietrzu. My, czyli: Kuba, Maja i Natasza nie mogliśmy przejść obojętnie, kiedy spadł dłuuugo oczekiwany przez wszystkich śnieg i zrobiliśmy bałwana.

Natasza i Maja S.

„WARZYWNIE I OWOCOWO,

CZYLI SMACZNIE I ZDROWO”

W ramach działań Szkoły Promującej Zdrowie uczniowie „Jedynki” wzięli udział w konkursie plastycznym, którego organizatorem jest Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.
Konkurs był skierowany dla uczniów klas I-III i ich zadaniem było wykonanie samodzielnie pracy plastycznej,  dowolną techniką w formacie A4 w układzie poziomym lub pionowym.
Prac konkursowych było bardzo dużo, jednak jury musiało wybrać maksymalnie trzy, które zostały przesłane do Organizatora Konkursu.

W szkole był konkurs plastyczny „Warzywnie i owocowo, czyli smacznie i zdrowo”. Moja praca był wykonana z krepy i kolorowej kartki. Zrobiłam ją sama. Wykonanie zajęło mi 30 min. 
Maja S.

W niedzielę 21.01. 2018 r. odbyły się kolejne już zawody pływackie, w których braliśmy udział. Mieliśmy do przepłynięcia 50 m stylem klasycznym. Pod koniec całej imprezy nastąpiło ogłoszenie wyników, zresztą długo oczekiwane przez wszystkich. Okazało się, że zająłem II miejsce. Szymon IV, Angelika i Hubert V. 
Byłem bardzo dumny z naszych wyników. BRAWO !!!
Kacper B.

25 stycznia braliśmy udział w przedstawieniu

pt. ” BRZDĘKODŹWIĘKOWCY”, które zostało ufundowane

przez Radę Rodziców przy SP 1

 

W dniu 08.02.2018 r.  poszliśmy do II Liceum Ogólnokształcącego w Swarzędzu. Byliśmy tam na warsztatach na temat bezpieczeństwa podczas ferii. Na spotkaniu była: policja, straż miejska i straż pożarna.
Szymon 
W dniu wczorajszym byliśmy na warsztatach dotyczących bezpiecznych ferii. Mogliśmy wsiadać do wozów.  Głaskaliśmy pieska policyjnego. Pani opowiadała o bezpieczeństwie na lodzie. Spotkanie było po części nudne, ale wiele się nauczyłem. 
Paweł 

 

Na świetlicy  był konkurs „Moja wymarzona szkoła”. Ja zajęłam 3 miejsce, Natasza też 3 miejsce i Maja K. 1 miejsce. Konkurs polegał na tym, że trzeba było zrobić według własnego pomysłu – wymarzoną szkołę. Prace były wykonane z KARTONU/ 3D, NAMALOWANE FARBAMI, WYKLEJANE PAPIEREM KOLOROWYM I NARYSOWANE. 
DAŁYŚMY Z SIEBIE WIELE I CIESZY NAS TO, ŻE SĄ TAK FANTASTYCZNE EFEKTY NASZEJ PRACY.
Jupiiiiiiiiiiiiii !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
MAJA S. 
Wieża czytelnicza
A oto efekty naszej pracy o czym informowaliśmy w listopadzie 🙂

luty