klasa 3f

ROK SZKOLNY 2017-2018

WYCHOWAWCA: PANI MAGDALENA KOSIÓR

Witamy na naszej stronie i zapraszamy do czytania wpisów!

Uczniowie klasy III F

WRZESIEŃ

WITAJ SZKOŁO!

Dnia 4 września wróciliśmy do naszej szkoły wypoczęci i pełni zapału do dalszej nauki.

Do szkoły

Do szkoły dzieciaki,
na ramię plecaki,
wakacje za nami,
nauki już czas.

Na przerwach skakanie,
kredkami mazanie,
gdy dzwonek zadzwoni,
idziemy do klas.

Czytanie, liczenie,
poprawne mówienie,
wesołe literki,
nie pójdą dziś w las.

Bo wprawdzie nauka,
niezwykła to sztuka,
lecz także zabawa,
co w każdym jest z nas.

                                                           ~ Michał Jankowiak

Uczniowie klasy III F

LISTOPAD

W tym roku obchodziliśmy Święto Niepodległości w sobotę. Uroczysta akademia z tej okazji w naszej szkole odbyła się 10 listopada. Już kilka dni wcześniej na lekcjach rozmawialiśmy o tym, jak ważny jest ten dzień. Stworzyliśmy również prace plastyczne- flagę i godło naszej Ojczyzny, które zawisły w sali.

Uczniowie klasy III F

Radosny dzień!

Duże, małe, nowe i te stare- z naderwanym uszkiem… Wszyscy kochamy nasze pluszowe misie! Z okazji Dnia Pluszowego Misia spotkaliśmy się z innymi klasami, śpiewaliśmy piosenki i recytowaliśmy wierszyki o pluszowym misiu oraz tańczyliśmy. Przynieśliśmy ze sobą transparenty na cześć pluszowego misia, które stworzyły nasze koleżanki: Julita, Natalia i Julia. Prawie wszyscy przynieśliśmy nasze ukochane pluszaki. Dla zapominalskich nasza pani miała cały wór misiów! Tego dnia poznaliśmy wyniki konkursu, w którym wszyscy braliśmy udział. Wyróżnienie otrzymała nasza koleżanka Vanessa, z której jesteśmy bardzo dumni!

Uczniowie klasy III F

Andrzejki

W dzień dzień Andrzejek w szkole całą klasą usiedliśmy w kręgu na dywanie. Do klasy weszła nasza miła wychowawczyni pani Magda z dużym kluczem, przez który laliśmy wosk do wody. Każdemu wyszedł inny wzór. Tego dnia poznaliśmy wiele wróżb, np. losowaliśmy kolorowe karteczki. Każdy kolor oznaczał coś innego. Następnie pani dała nam kubeczki z kluczem, motorem, pieniążkiem i cukierkiem. Ja wylosowałam motor, który oznaczał, że czeka mnie niespodziewana podróż. Potem wróżyliśmy kim zostaniemy, gdy dorośniemy. Ja wylosowałam prezydenta.

Lena z klasy III F

Znalezione obrazy dla zapytania andrzejki

Mikołajki

Tego dnia znaleźliśmy w sali list od Mikołaja. W tym roku zrobił nam psikusa i pochował prezenty w różnych miejscach! Kilkoro z nas znalazło swoje upominki w Radosnej Szkole, gdzie jeszcze chwilę się bawiliśmy. Potem kontynuowaliśmy poszukiwania w naszej sali.

Uczniowie klasy III F

„Ernest i Celestyna”

W grudniu odbyła się wycieczka do kina Muza w ramach projektu „Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej”.

We wtorek zebraliśmy się na boisku szkolnym. Wyruszyliśmy wraz z panią na przystanek autobusowy. Autobusem i tramwajem jechaliśmy do kina. Podczas podróży rozmawiałam z koleżankami. Obejrzeliśmy film pod tytułem „Ernest i Celestyna”. Film opowiadał o przygodach myszki i misia.

Julita z klasy III F

 

Wigilia

22 grudnia odbyła się wigilia klasowa z udziałem rodziców. Wzięliśmy też udział w konkursie piosenki świątecznej.

Życzymy wszystkim Wesołych Świąt!

Uczniowie klasy III F

Afryka

Na początku lutego wyruszyliśmy w daleką podróż, choć właściwie nie ruszyliśmy się ze Swarzędza… Podczas realizacji projektu „Afryka” poznaliśmy życie dzieci w różnych krajach afrykańskich i dowiedzieliśmy się, że wiele z nich bardzo się od siebie różni. Poznaliśmy też zwierzęta afrykańskie. Napisaliśmy list do kolegi z Afryki. Wiele informacji poszukiwaliśmy samodzielnie. Na zakończenie stworzyliśmy różnorodne plakaty na temat Afryki.

Uczniowie klasy III F

   

„Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Cienie nad Valleby.”

Nasza wycieczka do kina Muza była bardzo udana. Film o przygodach Lassego i Mai bardzo nas rozbawił, ale też wiele nauczył. Czekamy na kolejne wycieczki!

Uczniowie klasy III F

Dyskoteka

9 lutego odbyła się dyskoteka klasowa. Wszyscy chętnie pomogliśmy w przygotowaniu sali. Zrobiliśmy owocowe szaszłyki, rozłożyliśmy na talerzykach słodkości i przystroiliśmy salę. Nasza pani przyniosła kule dyskotekowe.  Przez całą dyskotekę tańczyliśmy i śpiewaliśmy. Odbyło się losowanie nagród. Losy dostaliśmy za zjedzenie cytryny, a każdy numerek wygrywał. Pani zorganizowała także konkurs karaoke. Było wspaniale!

Życzymy wszystkim udanych ferii!

Uczniowie klasy III F

Ferie zimowe

Ferie to wspaniały czas, w którym wszyscy odpoczywamy i dobrze się bawimy. Nasze ferie były bardzo udane i szybko minęły. Niektórzy z nas pozostali w domu, inni wyjechali na narty lub do rodziny. W tym czasie pomagaliśmy swoim rodzicom. Każdy z nas odpoczywał na swój sposób. Oto fragmenty listów, które napisaliśmy do naszej pani:

„Chodziłem karmić kaczki oraz pilnowałem, żeby ptaszki miały ziarenka w karmniku, który mam na ogrodzie”

Kuba

„Razem z rodzicami i rodzeństwem pojechałam w Bieszczady na narty. Było dużo śniegu i razem z siostrą zjeżdżałam na sankach, i lepiłam bałwana.”

Kinga

Mamy nadzieję, że Wasze ferie były równie udane!

Uczniowie klasy III F

„Mikołajek ma kłopoty”

Naszą tradycją już stało się czytanie książki podczas śniadania. Niestety zaraz po feriach skończyliśmy naszą ukochaną książkę „Mikołajek ma kłopoty”. Nie ma tego złego coby na dobre nie wyszło! Cieszymy się na kolejne części tej książki oraz zupełnie inne historie, które przeżyjemy podczas codziennych śniadań w naszej szkole!

Uczniowie klasy III F

Święto Szkoły

Dnia 3 marca odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia. Wszyscy byliśmy bardzo elegancko ubrani. Wcześniej przygotowaliśmy się do tego dnia: przypomnieliśmy sobie informacje na temat naszego patrona i namalowaliśmy ilustracje naszej szkoły. Na następnym kole plastycznym ci z nas, którzy na nie chodzą, będą tworzyć model szkoły.

Uczniowie klasy III F

Jesteśmy „Detektywami historii”

Okazuje się, że historia może być bardzo ciekawa! W poniedziałek 5 marca pojechaliśmy do Poznania. Na Starym Rynku spotkaliśmy się z naszym przewodnikiem. Miał ze sobą dwa ogromne, tajemnicze worki, z których co chwilę wyciągał jakieś ciekawe przedmioty. Dzięki niemu odkryliśmy wiele tajemnic historii. Zobaczyliśmy dawną broń, byliśmy poznańskimi koziołkami, rycerzami i królami. Poznaliśmy najważniejsze zabytki Poznania. Używaliśmy też profesjonalnych GPS. Było cudownie! Wracając do szkoły zrozumieliśmy, że bardzo bolą nas nogi, ale i tak z chęcią zwiedzalibyśmy Poznań dalej!

Uczniowie klasy III F

Dzień kobiet

„Dzień kobiet, dzień kobiet, niech każdy się dowie…”

W dniu dzisiejszym życzymy wszystkim małym i dużym kobietkom dużo zdrowia, szczęścia i spełnienia marzeń!

Chłopcy z klasy III F

Powitanie wiosny

W tym miesiącu zebraliśmy się w holu szkoły, aby uczcić pierwszy dzień wiosny. Zabraliśmy ze sobą zrobione przez nas grzechotki, gaik i kwiatki. Wspólnie śpiewaliśmy piosenki wiosenne, prezentowaliśmy nasze okrzyki na powitanie wiosny oraz prezentowaliśmy nasze prace plastyczne.

WITAJ WIOSNO!

Uczniowie klasy III F

Wycieczka do Młodzikowa

Wybraliśmy się na przedświąteczną wycieczkę do Młodzikowa. Rano zebraliśmy się przed szkołą i wyruszyliśmy w drogę. W trakcie podróży pani przewodnik opowiadała nam o zwyczajach świątecznych oraz o mijanych miejscach. Wysłuchaliśmy ciekawego słuchowiska o tematyce świątecznej. Na miejscu przywitały nas dwa sympatyczne psiaki. Widzieliśmy piękne konie. Zwiedziliśmy stajnie „od podszewki”. Widzieliśmy też inne zwierzaki w mini zoo. Były z nami zające wielkanocne, które podrzuciły nam potem prezenty do gniazdek zrobionych ze słomy. Na miejscu zjedliśmy też wspólne śniadanie wielkanocne oraz zrobiliśmy dwie piękne prace plastyczne.

Uczniowie klasy III F

Mikołajek!

Skończyliśmy czytać kolejną część przygód naszego rówieśnika Mikołajka. Ciekawe jaką książkę tym razem przyniesie nam nasza pani?

Uczniowie klasy III F

 

Radosnych świąt!

Życzymy wszystkim radosnych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych! Bogatego zająca i mokrego poniedziałku!

Uczniowie klasy III F

Narnia

W tym miesiącu podczas wspólnych śniadań przenosimy się do świata Narnii. Kibicujemy dzieciom, które w magiczny sposób pojawiły się w tej dziwnej krainie i próbują pokonać złą czarownicę. Przy okazji ćwiczymy umiejętność rozpoznawania postaci fikcyjnych i fantastycznych. Ciekawe, jak skończy się ta historia?

Uczniowie klasy III F

Villads z Valby

Odbyliśmy kolejną wycieczkę do Kina Muza w ramach projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Tym razem rozbawiły nas niezwykłe przygody niesfornego chłopca. Podczas prelekcji do filmu, przypomnieliśmy sobie, jak ważni są dla nas nasi najbliżsi.

Uczniowie klasy III F

Witaj maj!

Nadchodzi maj, a z nim nasze święta narodowe. Z tej okazji powtórzyliśmy sobie informacje na temat symboli narodowych.

Życzymy wszystkim udanego wypoczynku!

Klasa III F

Nasz maj

W tym miesiącu działo się wiele. Przede wszystkim mieliśmy aż dwa długie weekendy! Poza tym wiele radości dostarczyła nam praca z OzoBotami. Uczyliśmy się je programować. Małe robociki słuchały nas i robiły wszystko co im kazaliśmy! Skończyliśmy też czytać pierwszą część „Opowieści z Narnii”. Obecnie poznajemy nowe przygody naszej czwórki bohaterów oraz księcia Kaspiana.

Klasa III F

Nasz czerwiec

Ach! Jaka piękna pogoda! Nasza pani zabiera nas coraz częściej na dwór. Wciąż czytamy podczas wspólnych śniadań o przygodach księcia Kaspiana. Najbardziej cieszą nas nadchodzące wakacje. Szkoła to miłe miejsce, ale po tylu miesiącach pracy, nie możemy doczekać się zasłużonego wypoczynku!

Klasa III F

You Can Dance!

Bardzo długo przygotowywaliśmy się na ten moment! Dziewczyny ćwiczyły bardzo intensywnie… Nareszcie! Zajęliśmy 3 miejsce wśród klas III w szkolnym konkursie tańca! Brawo dziewczyny!

Gratulujemy także pozostałym uczestnikom! Byliście wspaniali!

Klasa III F

Wycieczka do Jump Areny

20 czerwca jedziemy do Jump Areny w Poznaniu! Już nie możemy się doczekać!

Klasa III F

 

Żegnaj szkoło! Witajcie wakacje!

Przed nami ciekawy tydzień: wycieczka klasowa, dyskoteka na pożegnanie, a w piątek… zakończenie roku szkolnego! Z tej okazji życzymy wszystkim udanego wypoczynku. Do zobaczenia we wrześniu!

Klasa III F