klasa 3f

WYCHOWAWCA: PANI MAGDALENA KOSIÓR

Witamy na naszej stronie i zapraszamy do czytania wpisów!

WITAJ SZKOŁO!

Dnia 4 września wróciliśmy do naszej szkoły wypoczęci i pełni zapału do dalszej nauki.

Do szkoły

Do szkoły dzieciaki,
na ramię plecaki,
wakacje za nami,
nauki już czas.

Na przerwach skakanie,
kredkami mazanie,
gdy dzwonek zadzwoni,
idziemy do klas.

Czytanie, liczenie,
poprawne mówienie,
wesołe literki,
nie pójdą dziś w las.

Bo wprawdzie nauka,
niezwykła to sztuka,
lecz także zabawa,
co w każdym jest z nas.

~ Michał Jankowiak

LISTOPAD

W tym roku obchodziliśmy Święto Niepodległości w sobotę. Uroczysta akademia z tej okazji w naszej szkole odbyła się 10 listopada. Już kilka dni wcześniej na lekcjach rozmawialiśmy o tym, jak ważny jest ten dzień. Stworzyliśmy również prace plastyczne- flagę i godło naszej Ojczyzny, które zawisły w sali.

Radosny dzień!

Duże, małe, nowe i te stare- z naderwanym uszkiem… Wszyscy kochamy nasze pluszowe misie! Z okazji Dnia Pluszowego Misia spotkaliśmy się z innymi klasami, śpiewaliśmy piosenki i recytowaliśmy wierszyki o pluszowym misiu oraz tańczyliśmy. Przynieśliśmy ze sobą transparenty na cześć pluszowego misia, które stworzyły nasze koleżanki: Julita, Natalia i Julia. Prawie wszyscy przynieśliśmy nasze ukochane pluszaki. Dla zapominalskich nasza pani miała cały wór misiów! Tego dnia poznaliśmy wyniki konkursu, w którym wszyscy braliśmy udział. Wyróżnienie otrzymała nasza koleżanka Vanessa, z której jesteśmy bardzo dumni!

Andrzejki

W dzień dzień Andrzejek w szkole całą klasą usiedliśmy w kręgu na dywanie. Do klasy weszła nasza miła wychowawczyni pani Magda z dużym kluczem, przez który laliśmy wosk do wody. Każdemu wyszedł inny wzór. Tego dnia poznaliśmy wiele wróżb, np. losowaliśmy kolorowe karteczki. Każdy kolor oznaczał coś innego. Następnie pani dała nam kubeczki z kluczem, motorem, pieniążkiem i cukierkiem. Ja wylosowałam motor, który oznaczał, że czeka mnie niespodziewana podróż. Potem wróżyliśmy kim zostaniemy, gdy dorośniemy. Ja wylosowałam prezydenta.

Lena z klasy III F

Znalezione obrazy dla zapytania andrzejki