Klasa 3e

ROK SZKOLNY 2017-2018

WYCHOWAWCA: PANI BEATA PATRYAS

Znalezione obrazy dla zapytania rozpoczecie roku szkolnego

Witajcie w trzeciej klasie!

Rozpoczynamy przygodę z nauką . Przed nami nowe zadania, ale także przyjemności. Życzymy wszystkim uczniom sukcesów w nauce i wielu przyjaciół.
Klasa 3e
Wrzesień 2017r.

Znalezione obrazy dla zapytania wybory do samorządu uczniowskiego

Nasz samorząd

W demokratycznych wyborach klasowych dokonaliśmy wybory naszego samorządu. Każdy z nas zapoznał się z obowiązkami. Zgłosiliśmy licznych kandydatów. W II turze głosowania wyłoniliśmy członków. Oto oni:
Przewodnicząca: Wiktoria Włodarczyk
Zastępca: Wojciech Magdans
Gratulujemy!
Redaktorzy z 3e
Wrzesień 2017r.

Znalezione obrazy dla zapytania wybory do samorzadu uczniowskiego

Wybory do Samorządu Szkolnego

W stroju galowym poszliśmy zagłosować na swoich kandydatów do Samorządu Szkolnego. Przedtem prezentowali się na specjalnym apelu. Spieszymy donieść, że nasza koleżanka Ola Ratajczak znalazła się na liście członków Samorządu. Serdecznie gratulujemy i czekamy na spełnienie wyborczych obietnic!
Redaktorzy z 3e
Październik 2017r.

Znalezione obrazy dla zapytania Jesien w parku

Jesień w parku

Dzisiaj poszliśmy do parku. Była bardzo ładna pogoda. Zbieraliśmy liście, a po drodze spotkaliśmy psa.Szliśmy wzdłuż swarzędzkiego jeziora. Potem robiliśmy jesienne ramki, które ozdabialiśmy jesiennymi skarbami. Bardzo nam się podobało.
Autorzy: Mateusz, Bartek, Igor, Wojtek.
Październik 2017r.

Znalezione obrazy dla zapytania Muzeum rogalowe

W Muzeum Rogalowym

3 listopada udaliśmy się do Muzeum Rogalowego w Poznaniu. Po drodze zwiedziliśmy Stary Rynek i poznańskie koziołki. Potem dowiedzieliśmy się jak powstają rogale. Pomagaliśmy przy ich wypiekaniu. Było bardzo zabawnie i wesoło. Na pamiątkę każdy otrzymał specjalny certyfikat o prawdziwych rogalach.
Autorzy: Igor, Wiktoria, Nikolas, Mateusz.
Listopad 2017r.

Znalezione obrazy dla zapytania symbole narodowe

11 listopada Święto Niepodległości

To najważniejsze święto dla naszego kraju. Pamiętamy skąd nasz ród, znamy symbole narodowe i wiemy co to jest patriotyzm. Każdy z nas może pracować dla ojczyzny. Naszym obowiązkiem jest uczyć się , aby w przyszłości być dobrym obywatelem Rzeczypospolitej Polskiej
Listopad 2017r.

Znalezione obrazy dla zapytania pluszowy mis gif

 

Święto Pluszowego Misia

Dzisiaj obchodziliśmy święto misia. Poszliśmy do sali gimnastycznej i razem z innymi dziećmi słuchaliśmy opowieści o początkach święta. Potem każda klasa zaprezentowała wierszyk lub piosenkę. My wykonaliśmy wierszyk pt.” Pluszowy przyjaciel”. nagrodzono także najlepsze plakaty zachęcające do czytania. Nasza koleżanka Victoria Lehmann zdobyła wyróżnienie.
Serdecznie gratulujemy!
Na koniec wszyscy śpiewali hymn Pluszowego Misia i podrzucali je do góry. Bardzo nam się podobało!
Wiktoria , Michasia S. Oliwia, Michasia J.
Listopad 2017r.

Szkolny Konkurs Recytatorski

W naszej klasie do konkursu zgłosiła się Ola Ratajczak i Mateusz Jeger. Przygotowali wiersze Danuty Wawiłow. Niestety, tylko jedno z nich mogło reprezentować klasę na szkolnym konkursie. Ostatecznie lepszy okazał się Mateusz i to on recytował wiersz „Kopareczka”. Dobrze zaprezentował się w konkursie, chociaż nie udało się zająć miejsca na podium. Nie szkodzi! Oboje z Olą zasłużyli na pochwałę, dyplom i celujący z recytacji.
Serdecznie gratulujemy!
Grudzień 2017r.

 Opowieść wigilijna

7 grudnia wybraliśmy się do Teatru im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie na spektakl  pt.”Opowieść wigilijna”Przedstawiał on historię bogatego człowieka , który nie chciał dzielić się z nikim. Był po prostu bez serca. Pewnego dnia nawiedził go duch i odtąd nastąpiła przemiana. Pozostał uczciwym i dobrym dla rodziny człowiekiem. Przedstawienie bardzo nam się podobało.
Igor, Mateusz, Victoria i Wojtek
Grudzień, 2017r.

Znalezione obrazy dla zapytania spektakl wigilijna opowieść w teatrze w gnieźnie

Sukces Oli

Z radością donosimy, że nasza koleżanka Ola Ratajczak zajęła IV zaszczytne miejsce w konkursie ” Bezpieczna droga do szkoły”. Wykonała pracę w plastelinie, która została wyróżniona przez jury. Nagrodę odbierała w siedzibie Straży Miejskiej w Swarzędzu.
Serdecznie gratulujemy!

Znalezione obrazy dla zapytania bezpieczna droga do szkoły

Konkurs piosenki świątecznej

22 grudnia zaprezentowaliśmy swoje umiejętności w konkursie świątecznej piosenki. Mogliśmy podziwiać uczestników, którzy prezentowali różne piosenki i pastorałki. My zaśpiewaliśmy piosenkę „Jedzie mikołaj”. Mikołaja z workiem prezentów odegrała Ania, Ola i Wojtek. Piosence towarzyszył akompaniament dzwonków. Piosenka tak się spodobała, że uzyskaliśmy świetny wynik!. Cieszymy się, że praca nad występem przyniosła taki rezultat.

Znalezione obrazy dla zapytania mikolaj z prezentami gif

Lubimy pomagać

Na wczorajszych zajęciach wykonaliśmy serduszka z masy solnej.Potem malowaliśmy je farbami( najczęściej czerwoną i złotą). Zawiązaliśmy złotą nitkę do zawieszenia, a następnie pięknie opakowaliśmy w celofan z czerwoną rafią. Serduszka będą sprzedawane na akcji charytatywnej. Spełniamy marzenie chorego Marcinka, który marzy o autku na akumulator.  
Marta, Wojtek i Bartek
Styczeń, 2018r

Spotkanie z wolontariuszką WOŚP

W środę przyszła do naszej klasy Malwina Kabacińska. Jest uczennicą klasy piątej i wolontariuszką. 14 stycznia kwestowała na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każdego roku brała udział w akcjach charytatywnych w naszej szkole. Pytaliśmy ją oto, dlaczego tak lubi pomagać. Okazało się, że Malwinka ma w rodzinie autystyczne dziecko. Wie, że każde dziecko chore potrzebuje wsparcia. Dlatego została wolontariuszem. Pokazała nam swój dyplom i identyfikator. Byliśmy pod wrażeniem!
My też lubimy pomagać. Wykonaliśmy piękne serca z masy solnej, a nasze mamy upiekły słodkości.W ten sposób przyczyniliśmy się do spełnienia marzenia chorego Marcina. Będzie miał autko!
Styczeń, 2018r.

Spotkanie z książką

Wybraliśmy się do Biblioteki Publicznej na spotkanie z książką. Nietypowe, ponieważ nie czytaliśmy, ale poznawaliśmy … budowę książki. Niby to oczywiste, ale niektóre nazwy na poszczególne części książki okazały się nowe!Później rozwiązywaliśmy krzyżówkę, która pozwoliła nam zapamiętać trudne słowa np. introligator.Najciekawsze było zaprojektowanie swojej zakładki do książki. Od razu przyjemniej będzie się czytało.
Polecamy!
Redaktorzy z 3e
Luty 2018r.

Karnawałowa zabawa

Tuż przed feriami zorganizowaliśmy sobie karnawałową zabawę. Udekorowaliśmy salę i przygotowaliśmy konkursy. Każdy mógł podać tytuł ulubionej piosenki i do niej zatańczyć. W konkursach wszyscy wzięli udział i każdy otrzymał nagrodę. Był taniec na skrawku gazety, malowanie z zasłoniętym oczami, wyścig do wolnego krzesła i kalambury.
Humory dopisywały! Teraz dwa tygodnie odpoczynku. Należą się!
Luty 2018 r.

Znalezione obrazy dla zapytania karnawalowa zabawa gif

 

Warsztaty ceramiczne

5 marca wybraliśmy się na warsztaty ceramiczne . Na tych warsztatach każdy z nas zrobił swoje jajko wielkanocne, nawet nasza pani. Ja zrobiłem nietypowe- Pringles. To był udany czas spędzony w towarzystwie moich kolegów i koleżanek.
Mateusz
Na warsztatach ceramicznych lepiliśmy z gliny płaskorzeźby.Niektórzy robili zające, inni pisanki. Ja też! Bardzo mi sie podobało..
Michasia S.
W poniedziałek poszliśmy na warsztaty ceramiczne. Wykonaliśmy pracę z gliny. Ponieważ zbliżają się święta wielkanocne tematem prac była Wielkanoc. Wszyscy lepiliśmy jajka w różnej formie. Ja ulepiłam jajko- zajączek.Wykonane prace zostawiliśmy do wypalenia.
Ola
Marzec, 2018

RADOSNYCH I RODZINNYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH
życzy klasa 3e z wychowawczynią

Znalezione obrazy dla zapytania wielkanoc gif

 

Seans filmowy

12 kwietnia wybraliśmy się do Multikina Malta na seans filmowy pt.” Gnomeo i Julia”. Przed filmem kupiliśmy popcorn, nachosy i soki. Film opowiadał o przyjaźni Scherlocka i krasnali.Mogliśmy podziwiać ich przygody.Po filmie wróciliśmy do szkoły. Wycieczka była bardzo przyjemna.
Michasia S, Victoria, Marta.

Znalezione obrazy dla zapytania gnomeo i julia

Nasze sukcesy

Spieszymy donieść, że w naszej klasie mamy uczniów, którzy lubią sport. Odnoszą sukcesy! Ola zajęła VI miejsce w zawodach jeździeckich, a Bartek i Mateusz świetnie spisali się w biegu na stadionie swarzędzkim. Nie tylko sport jest naszą mocna stroną. nasz duet Wiktoria i Agata zajęły III miejsce w Szkolnym Konkursie Ekologicznym.
Serdecznie gratulujemy!
kwiecień, 2018r.

Ratujemy i uczymy ratować

Dzisiaj uczyliśmy się ratować osobę nieprzytomną. Pani pokazała nam film, a potem każdy z nas ćwiczył udzielanie pierwszej pomocy na fantomach Ania. Zapamiętamy jak należy postępować w takiej sytuacji. Najważniejsze to nie bać się i zachować spokój! Wszyscy daliśmy radę. Czujemy się bardziej pewnie. Nie pozostaniemy obojętni na zagrożenie życia.
Mali ratownicy, maj 2018r.

Bambuko czyli skandal w krainie gier

8 czerwca zostaliśmy zaproszeni na przedstawienie teatralne pt.”Bambuko czyli skandal w krainie gier”. Akcja działa w krainie, która zarządzeniem królowej stała się świątynią szachów. Obowiązywała tylko jedna gra i kolory: biały i czarny. Buntownicy byli karani. Na dodatek królowa zawsze wygrywała niesprawiedliwie czyli po prostu oszukiwała. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło i do krainy wróciła szalona zabawa.
Dziękujemy aktorom z klas piątych za zaproszenie.
Redaktorzy z 3e

Znalezione obrazy dla zapytania szachy

Toruń- miasto Kopernika

13 czerwca wybraliśmy się na wycieczkę do Torunia. To tutaj urodził się  wielki astronom Mikołaj Kopernik. Zwiedzaliśmy piękną Starówkę, ruiny Zamku Krzyżackiego, Krzywą Wieżę, Słynne kościoły z dzwonem Tuba Dei. Płynęliśmy rejsem po Wiśle i podziwialiśmy seans Makrokosmos w Planetarium. Oczywiście kupiliśmy pamiątki i toruńskie pierniki. To była udana wyprawa. Polecamy!
Redaktorzy z 3e

Znalezione obrazy dla zapytania torun