klasa 3d

ROK SZKOLNY 2017-2018
WYCHOWAWCA: PANI LUCYNA KOWALCZYK

Witamy na stronie klasy III d

   Zapraszamy do jej odwiedzania i czytania ciekawostek z życia naszej klasy i szkoły.  Będziemy autorami zamieszczanych wpisów.
uczniowie klasy III d
W nowym roku szkolnym życzę Wam drodzy uczniowie zapału do pracy i dużo sukcesów
wychowawczyni Lucyna Kowalczyk

WRZESIEŃ

Znalezione obrazy dla zapytania witaj szkoło 

    4 września 2017 roku przyszliśmy do szkoły, aby uroczyście powitać nowy rok szkolny 2017/2018.  Dźwięk dzwonka obwieścił koniec wakacji i początek nowego roku szkolnego. Po wakacyjnej przerwie spotkaliśmy się z naszą panią oraz koleżankami i kolegami.  Radośni i wypoczęci wróciliśmy z wakacji do szkoły. 
Znalezione obrazy dla zapytania szkoła budynek gifZnalezione obrazy dla zapytania wrzesień szkoła
Już pod koniec sierpnia niektórzy z nas spotkali się z naszą panią żeby przygotować krótki występ artystyczny z okazji rozpoczęcia roku szkolnego. Podczas akademii mówiliśmy wiersze i śpiewaliśmy wesołą piosenkę „Szedł zmęczony sierpień drogą, wrzesień go dogonił, no i proszę w naszej szkole znowu dzwonek dzwoni…” Nasz występ bardzo podobał się, dostaliśmy pochwały i duże brawa.
koleżanki i koledzy z klasy III d
 Podobny obraz
Podobny obraz
15 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki. Do obchodów tego dnia  zachęciła wielu nauczycieli i bibliotekarzy na całym świecie książka Petera Reynoldsa pod tytułem KROPKA. To właśnie ona była dla nas inspiracją do tworzenia obrazków z kropek. Na początku wydawała nam się dziwna, ale później z zapartym tchem słuchaliśmy co będzie dalej. Następnie zabraliśmy się za twórczą pracę. Nasza pani powiedziała nam, że Dzień Kropki to święto kreatywności, inwencji i nieszablonowego myślenia.

Znalezione obrazy dla zapytania dzień kropki

Ta kropka to początek pięknej opowieści o talentach, które kryją się w każdym z nas. Zachęcamy Was wszystkich do przeczytania Kropki.
koleżanki i koledzy z klasy III d
Podobny obraz
 Znalezione obrazy dla zapytania wybory do samorządu uczniowskiego
19 września wybraliśmy członków Samorządu Klasowego. Najwięcej głosów w naszej klasie uzyskali: OLIWIA, ZOSIA i ALAN. Gratulujemy naszym samorządowcom!
Dziewczynki zdobyły najwięcej głosów i dlatego zostały wybrane jako przedstawicielki naszej klasy w wyborach do Samorządu Szkolnego, gdyż trzeba było zgłosić dwóch kandydatów z każdej klasy. Oliwka i Zosia bardzo ucieszyły się ze zwycięstwa. Muszą przygotować plakaty w których przekonają koleżanki i kolegów z innych klas, że warto na nie oddać głos w wyborach do Samorządu Szkolnego.
koleżanki i koledzy z klasy III d
Podobny obraz

Znalezione obrazy dla zapytania wrzesień szkoła

Od Szczecina aż po Kraków obchodzimy DZIEŃ CHŁOPAKÓW
 Dzień Chłopca w tym roku obchodziliśmy w piątek, 29 września. To był bardzo miły dzień. Chłopcy coś przeczuwając  patrzyli, jak dziewczynki weszły do klasy. Głośno i z serdecznym uśmiechem zaśpiewały „Sto lat, sto lat, niech żyją chłopcy nam !”  Potem każda z dziewczynek złożyła wybranemu chłopcu życzenia i wręczyła upominek. Nasi chłopcy byli bardzo mili i grzeczni. Swoim zachowaniem dali nam odczuć, że to odświętny dzień.
Dziękujemy Pani Bożence, babci naszej koleżanki Oli, która upiekła dla nas wszystkich pączki. Były bardzo, bardzo pyszne, zjedliśmy je z wielkim apetytem. Dzięki temu było w naszej klasie i miło, i słodko.
koleżanki z klasy III d
Podobny obraz

PAŹDZIERNIK

 Modlimy się na różańcuPodobny obraz
Rozpoczął się październik – miesiąc nabożeństw różańcowych. Jesteśmy klasą komunijną i w wyznaczone dni uczestniczymy w modlitwach różańcowych. W maju przyszłego roku pójdziemy do Pierwszej Komunii Świętej. Na razie pilnie przygotowujemy się do tej uroczystości pod okiem pani katechetki – Ewy Malickiej. 
Podobny obraz
Prezentacje kandydatek do Samorządu Szkolnego

OLIWIA:  Witam wszystkich. Mam na imię Oliwia, jestem z klasy III d. Startuję w wyborach do rady Samorządu Szkolnego. Zrobię wszystko, aby umilić atmosferę w szkole. Postaram się spełnić moje założenia miedzy innymi losowanie szczęśliwego numerka. Dołożę wszelkich starań by godnie reprezentować szkołę. Liczę na Wasze głosy! Dziękuję za każdy oddany na mnie głos.

ZOSIA:  Jestem Zosia z III d. Moje zainteresowania to muzyka, taniec i plastyka. Głosuj na mnie, będzie fajnie! Jeśli na mnie zagłosujesz to na pewno nie pożałujesz!

Znalezione obrazy dla zapytania wybory do samorządu uczniowskiego

5 października wybieraliśmy członków Samorządu Szkolnego. Przyszliśmy do szkoły na galowo ubrani żeby uczcić ten ważny dzień. Wybory odbywały się w szkolnej bibliotece. Oczywiście oddawaliśmy głosy na nasze koleżanki z klasy.

Oliwia i Zosia

Gratulujemy Oliwii!  Po obliczeniu wszystkich głosów przez komisję dowiedzieliśmy się, że nasza koleżanka Oliwia zdobyła wystarczającą ilość głosów żeby zostać członkiem Samorządu Szkolnego. Serdecznie gratulujemy!
koleżanki i koledzy z klasy III d
Podobny obraz
Znalezione obrazy dla zapytania dzień listonosza   Znalezione obrazy dla zapytania dzień listonosza
18 października obchodzony jest Dzień Listonosza. Z tej okazji dzieci uczęszczające do świetlicy pisały po lekcjach listy. Były pisane na pięknym, kolorowym  papierze, a na kopercie znajdował się prawdziwy znaczek. Listy do dzieci z naszej klasy i do pani wychowawczyni przyniósł oczywiście listonosz w którego postać wcieliła się pani Iza – nasza szkolna bibliotekarka.  Bardzo dziękujemy za miłą zabawę.
koleżanki i koledzy z klasy III d
Podobny obraz
     UTRWALAMY ZASADY BEZPIECZEŃSTWA NA DRODZEZnalezione obrazy dla zapytania idące dzieci
Zbliża się jesienna szaruga. Niektórzy z nas sami wracają ze szkoły do domu. Podczas spotkania z policjantem, które odbyło się 25 października w naszej szkole rozmawialiśmy o bezpieczeństwie na drodze, o konieczności noszenia odblasków i innych elementów, które sprawiają, że jesteśmy lepiej widoczni na drodze. Przypomnieliśmy pięć zasad przechodzenia przez jezdnię. W holu szkoły mieliśmy praktyczną naukę przechodzenia z użyciem pasów i prawdziwego sygnalizatora.
koleżanki i koledzy z klasy III d
Podobny obraz
WYJAZD DO KINA Znalezione obrazy dla zapytania kino helios
W czwartek, 27 października pojechaliśmy do kina „Helios”, które znajduje się w najnowszym Centrum Handlowym POSNANIA. Kino było nowe, czyste i bardzo nam się podobało. Obejrzeliśmy film przygodowy pod tytułem „Tarapaty”. Film opowiadał o przyjaźni i współpracy bez których główni bohaterowie, Julka i Olek nie mieliby szans na wyjście z tarapatów. W drugiej klasie wygraliśmy bon na kwotę 200zł za zajęcie III miejsca w projekcie NAJKLASA.  Za tę nagrodę nasza pani kupiła nam bilety do kina. Po uczcie dla  ducha nastąpiła uczta dla ciała i poszliśmy do restauracji Mac Donald. Tam zamówiliśmy sobie smakołyki takie, jakie każdy lubi. Trafiliśmy w okienko pogodowe, bo mimo ciemnych na niebie chmur deszcz nas ominął. Wyjazd do kina nam się podobał i chcielibyśmy znów   pojechać.

LISTOPAD

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami
 Znalezione obrazy dla zapytania towarzystwo opieki nad zwierzętami poznań
W czwartek, 2 listopada braliśmy udział w pogadance dotyczącej odpowiedzialnej opieki nad zwierzętami. W trakcie zajęć w naszej klasie mówiliśmy o przyczynach bezdomności zwierząt, o tym, jak prawidłowo dbać o zwierzęta w domu. Gościem w klasie była przedstawicielka Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami oddział w Swarzędzu. Pani przybliżyła nam zadania tej organizacji. Przyszła do nas z żywym króliczkiem, który był bardzo oczekiwanym gościem. Wszyscy chcieliśmy go pogłaskać. Podziękowaliśmy Pani za miłe spotkanie i wręczyliśmy własnoręcznie wykonane laurki.  Podopiecznym Towarzystwa przekazaliśmy smakołyki.
koleżanki i koledzy z klasy III d
Bardzo dziękujemy naszej koleżance Oldze za przyniesienie smakołyków dla zwierząt.Podobny obraz
 Podobny obraz
 SZANSA dla NIEWIDOMYCHPodobny obraz
W piątek, 24 listopada uczestniczyliśmy w  spotkaniu z przedstawicielami fundacji SZANSA dla NIEWIDOMYCH. Było to dla nas bardzo ciekawe doświadczenie. Mieliśmy w naszej klasie możliwość spotkania z osobą niewidomą. Pani opowiadała i pokazywała nam urządzenia, które ułatwiają jej funkcjonowanie w codziennym życiu. Płynomierz pomaga  żeby nie oparzyła się nalewając gorącej wody do szklanki, kolorino rozpoznaje kolory i pomaga na przykład w założeniu skarpetek jednakowego koloru, specjalna karta ułatwia rozpoznawanie banknotów. Pani opowiadała, że osoby niewidome mogą także grać w różne gry, ale sprzęt do gier musi być dostosowany, np. trochę inna kostka Rubika, piłka do gry, która wydaje dźwięki, specjalnie oznaczone karty. Uczyliśmy się, jak prowadzi się osobę niewidomą, jak zachować się u niej w domu. Na koniec spotkania ustalaliśmy zawody, które mogą wykonywać niewidomi. Na pamiątkę dostaliśmy do klasy mówiący kalkulator, a każdy z nas otrzymał planszę z alfabetem i znakami brajlowskimi. To spotkanie na długo pozostanie w naszej pamięci.
koleżanki i koledzy z klasy III d
Podobny obraz

Znalezione obrazy dla zapytania dzień misia

Dzień Pluszowego Misia pierwszy raz w świecie obchodzony był 25 listopada 2002 roku, z okazji setnej rocznicy powstania pluszowej zabawki. W naszej szkole bawiliśmy się ulubionymi misiami już po raz czternasty. Jak co roku, Dzień Misia był obchodzony bardzo miło, ciepło i pluszowo. W sali gimnastycznej każda klasa prezentowała wiersze i piosenki. Nasza pani nas  pochwaliła, bo pięknie recytowaliśmy wiersz:

NIEDŹWIEDZIE BUTY  – Wanda Grodzieńska

Raz niedźwiedź ryknął zbolałym głosem:
– I cóż mi z futra, gdy stopy bose?
Tak się zatroskał o swoje pięty,
Że zaczął szarpać żelazne pręty,
A potem z klatki wysunął łapę
I zwiedzających prosił o datek,
Aby uzbierać choć dwieście złotych
I kupić sobie zimowe boty.

Nikt nie rozumiał mowy niedźwiedziej,
Lecz pewien szewczyk pomógł mu w biedzie.
Był to, jak mówią szewczyk-włóczykij,
Co znał na świecie wszystkie języki…
Pobiegł do domu i wnet misiowi
Przyniósł dwie pary butów skórkowych.
Miś włożył buty i aż z radości
Zaraz do siebie zaprosił gości.

Idą sąsiedzi, prezenty niosą.
A niedźwiedź? – Niedźwiedź znów chodzi boso!
– Gdzie twoje buty? – pytają wokół.
A miś ociera łapą łzę w oku:
– Ach, zapachniały tak pięknie sadłem,
Że je na obiad niechcący zjadłem…

Wszystkie młodsze klasy brały udział w konkursach. Zadanie konkursowe dla klas trzecich polegało na pisemnym zachęceniu Misia do przeczytania książki na dowolny temat. Nasza koleżanka, WERONIKA KONARZEWSKA zdobyła w tym konkursie I miejsce na poziomie klas trzecich. Otrzymała pamiątkowy dyplom i nagrodę, którą był oczywiście misiu. Gratulujemy!

Znalezione obrazy dla zapytania misie gify

Dobrze, że dorośli w szarym i smutnym listopadzie wymyślili takie ciepłe, pluszowe święto.
  W klasie czytaliśmy prawdziwą historię o bohaterskim Misiu-Wojtku, który w czasie drugiej wojny światowej pomagał polskim żołnierzom. Była to bardzo ciekawa książka, którą polecamy wszystkim do przeczytania.
koleżanki i koledzy z klasy III d

Dziadek i niedźwiadek - PROMOCJA

Podobny obraz

GRUDZIEŃ

 Święty Mikołaj już czyści gwiazdki. Jak upora się ze świątecznymi porządkami, to z pewnością do nas zawita. Czekamy na niego z utęsknieniem.
 Podobny obraz
Podobny obraz
NASZA KLASOWA ŚWIĄTECZNA WYCIECZKAPodobny obraz
We wtorek, 5 grudnia pojechaliśmy na świąteczną klasową wycieczkę.
W Pawłowie
Znalezione obrazy dla zapytania żywa szopka bożonarodzeniowa
Pawłowo powitało nas mnóstwem Mikołajów, które wspinały się, gdzie się dało. Nawet pan właściciel na czas naszej wizyty też był Mikołajem. W gospodarstwie agroturystycznym  mogliśmy podziwiać żywą szopkę. Bardzo podobały nam się różnorodne zwierzęta. Przy dźwiękach kolęd podziwialiśmy lamę i alpakę, przepiękne bażanty, kozy, indyka ze sznurem czerwonych korali, bociusia, który niestety musiał zostać w gospodarstwie. Psotny osiołek lubił się w nas zaczynać. Podczas jesiennych wieczorów właściciel gospodarstwa wykonał piękne koniki. Zrobił je z gałęzi brzozowych drzew, które powaliła straszna wichura, co nawiedziła te tereny latem. Koniki okazały się prawdziwymi cudeńkami. Mogliśmy je i inne drewniane figurki kupić za bardzo niską cenę. Na koniec poczęstowano nas „krówkami” z wytwórni w niedalekim Czerniejewie. Pojedziemy tam wiosną, najemy się wtedy krówek ile wejdzie. Zwiedzimy również piekarnię, bo musieliśmy przełożyć wizytę ze względu na chorobę głównego technologa.
Znalezione obrazy dla zapytania świeta gify
W Gnieźnie
 Drugim etapem naszej wycieczki było Gniezno. Zwiedziliśmy piękną katedrę, w której obecnie trwa odmalowywanie. Poszliśmy zobaczyć rynek, podziwialiśmy świąteczny wystrój Gniezna. Na koniec poszukaliśmy herbu Swarzędza pośród wielu herbów umieszczonych na płycie rynku. Podczas wizyty w Gnieźnie niestety trochę nam siąpił nam deszcz.
Znalezione obrazy dla zapytania świeta gify
                                       W Wytwórni Ozdób ChoinkowychZnalezione obrazy dla zapytania świeta gify
To był punkt programu na który każdy czekał. Poznaliśmy cztery główne działy produkcji bombek. Najpierw widzieliśmy dmuchalnię. Szklane rury podgrzewano i wydmuchiwano z nich kule. W srebrzalni kule od środka srebrzyło się specjalnym środkiem chemicznym. W lakierni podpatrywaliśmy, jak kulki nabierają pięknych barw. W dziale dekoracja na kule nanosiło się dekoracyjne wzory.  Na koniec w sklepie producenta kupiliśmy bombki po bardzo atrakcyjnych cenach. Do domu wróciliśmy pełni wrażeń, z siatkami wypełnionymi bombkami. Wkrótce zawisną one na naszych domowych choinkach.

Znalezione obrazy dla zapytania świeta gify

 Znalezione obrazy dla zapytania mikołaj gifyMIKOŁAJKI W NASZEJ KLASIEZnalezione obrazy dla zapytania mikołaj gify

 Podobny obraz

 Znów pojawił się w nocy, zostawił dla nas fioletowe Mikołajki i tyle go widzieliśmy. Dziękujemy Ci kochany Mikołaju!
W klasie było dziś bardzo przyjemnie i bardzo słodko. Dostaliśmy czekoladowe lizaczki w kształcie mikołajów, czekoladowe figurki Mikołaja, pierniczki od Zosi i urodzinowe ciasteczka od Oliwki, bo ona jest Mikołajkową jubilatką. W tym miłym nastroju malowaliśmy farbami oczywiście Mikołajki.

 Znalezione obrazy dla zapytania prezenty świąteczne gify