klasa 3d

ROK SZKOLNY 2017-2018
WYCHOWAWCA: PANI LUCYNA KOWALCZYK

Witamy na stronie klasy III d

   Zapraszamy do jej odwiedzania i czytania ciekawostek z życia naszej klasy i szkoły.  Będziemy autorami zamieszczanych wpisów.
uczniowie klasy III d
W nowym roku szkolnym życzę Wam drodzy uczniowie zapału do pracy i dużo sukcesów
wychowawczyni Lucyna Kowalczyk

WRZESIEŃ

Znalezione obrazy dla zapytania witaj szkoło 

    4 września 2017 roku przyszliśmy do szkoły, aby uroczyście powitać nowy rok szkolny 2017/2018.  Dźwięk dzwonka obwieścił koniec wakacji i początek nowego roku szkolnego. Po wakacyjnej przerwie spotkaliśmy się z naszą panią oraz koleżankami i kolegami.  Radośni i wypoczęci wróciliśmy z wakacji do szkoły. 
Znalezione obrazy dla zapytania szkoła budynek gifZnalezione obrazy dla zapytania wrzesień szkoła
Już pod koniec sierpnia niektórzy z nas spotkali się z naszą panią żeby przygotować krótki występ artystyczny z okazji rozpoczęcia roku szkolnego. Podczas akademii mówiliśmy wiersze i śpiewaliśmy wesołą piosenkę „Szedł zmęczony sierpień drogą, wrzesień go dogonił, no i proszę w naszej szkole znowu dzwonek dzwoni…” Nasz występ bardzo podobał się, dostaliśmy pochwały i duże brawa.
koleżanki i koledzy z klasy III d
 
Podobny obraz
15 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki. Do obchodów tego dnia  zachęciła wielu nauczycieli i bibliotekarzy na całym świecie książka Petera Reynoldsa pod tytułem KROPKA. To właśnie ona była dla nas inspiracją do tworzenia obrazków z kropek. Na początku wydawała nam się dziwna, ale później z zapartym tchem słuchaliśmy co będzie dalej. Następnie zabraliśmy się za twórczą pracę. Nasza pani powiedziała nam, że Dzień Kropki to święto kreatywności, inwencji i nieszablonowego myślenia.

Znalezione obrazy dla zapytania dzień kropki

Ta kropka to początek pięknej opowieści o talentach, które kryją się w każdym z nas. Zachęcamy Was wszystkich do przeczytania Kropki.
koleżanki i koledzy z klasy III d
 Znalezione obrazy dla zapytania wybory do samorządu uczniowskiego
19 września wybraliśmy członków Samorządu Klasowego. Najwięcej głosów w naszej klasie uzyskali: OLIWIA, ZOSIA i ALAN. Gratulujemy naszym samorządowcom!
Dziewczynki zdobyły najwięcej głosów i dlatego zostały wybrane jako przedstawicielki naszej klasy w wyborach do Samorządu Szkolnego, gdyż trzeba było zgłosić dwóch kandydatów z każdej klasy. Oliwka i Zosia bardzo ucieszyły się ze zwycięstwa. Muszą przygotować plakaty w których przekonają koleżanki i kolegów z innych klas, że warto na nie oddać głos w wyborach do Samorządu Szkolnego.
koleżanki i koledzy z klasy III d

Znalezione obrazy dla zapytania wrzesień szkoła

Od Szczecina aż po Kraków obchodzimy DZIEŃ CHŁOPAKÓW
 Dzień Chłopca w tym roku obchodziliśmy w piątek, 29 września. To był bardzo miły dzień. Chłopcy coś przeczuwając  patrzyli, jak dziewczynki weszły do klasy. Głośno i z serdecznym uśmiechem zaśpiewały „Sto lat, sto lat, niech żyją chłopcy nam !”  Potem każda z dziewczynek złożyła wybranemu chłopcu życzenia i wręczyła upominek. Nasi chłopcy byli bardzo mili i grzeczni. Swoim zachowaniem dali nam odczuć, że to odświętny dzień.
Dziękujemy Pani Bożence, babci naszej koleżanki Oli, która upiekła dla nas wszystkich pączki. Były bardzo, bardzo pyszne, zjedliśmy je z wielkim apetytem. Dzięki temu było w naszej klasie i miło, i słodko.
koleżanki z klasy III d

PAŹDZIERNIK

 Modlimy się na różańcuPodobny obraz
Rozpoczął się październik – miesiąc nabożeństw różańcowych. Jesteśmy klasą komunijną i w wyznaczone dni uczestniczymy w modlitwach różańcowych. W maju przyszłego roku pójdziemy do Pierwszej Komunii Świętej. Na razie pilnie przygotowujemy się do tej uroczystości pod okiem pani katechetki – Ewy Malickiej. 
Prezentacje kandydatek do Samorządu Szkolnego

OLIWIA:  Witam wszystkich. Mam na imię Oliwia, jestem z klasy III d. Startuję w wyborach do rady Samorządu Szkolnego. Zrobię wszystko, aby umilić atmosferę w szkole. Postaram się spełnić moje założenia miedzy innymi losowanie szczęśliwego numerka. Dołożę wszelkich starań by godnie reprezentować szkołę. Liczę na Wasze głosy! Dziękuję za każdy oddany na mnie głos.

ZOSIA:  Jestem Zosia z III d. Moje zainteresowania to muzyka, taniec i plastyka. Głosuj na mnie, będzie fajnie! Jeśli na mnie zagłosujesz to na pewno nie pożałujesz!

Znalezione obrazy dla zapytania wybory do samorządu uczniowskiego

5 października wybieraliśmy członków Samorządu Szkolnego. Przyszliśmy do szkoły na galowo ubrani żeby uczcić ten ważny dzień. Wybory odbywały się w szkolnej bibliotece. Oczywiście oddawaliśmy głosy na nasze koleżanki z klasy.

Oliwia i Zosia

Gratulujemy Oliwii!  Po obliczeniu wszystkich głosów przez komisję dowiedzieliśmy się, że nasza koleżanka Oliwia zdobyła wystarczającą ilość głosów żeby zostać członkiem Samorządu Szkolnego. Serdecznie gratulujemy!
koleżanki i koledzy z klasy III d
Znalezione obrazy dla zapytania dzień listonosza   Znalezione obrazy dla zapytania dzień listonosza
18 października obchodzony jest Dzień Listonosza. Z tej okazji dzieci uczęszczające do świetlicy pisały po lekcjach listy. Były pisane na pięknym, kolorowym  papierze, a na kopercie znajdował się prawdziwy znaczek. Listy do dzieci z naszej klasy i do pani wychowawczyni przyniósł oczywiście listonosz w którego postać wcieliła się pani Iza – nasza szkolna bibliotekarka.  Bardzo dziękujemy za miłą zabawę.
koleżanki i koledzy z klasy III d
     UTRWALAMY ZASADY BEZPIECZEŃSTWA NA DRODZEZnalezione obrazy dla zapytania idące dzieci
Zbliża się jesienna szaruga. Niektórzy z nas sami wracają ze szkoły do domu. Podczas spotkania z policjantem, które odbyło się 25 października w naszej szkole rozmawialiśmy o bezpieczeństwie na drodze, o konieczności noszenia odblasków i innych elementów, które sprawiają, że jesteśmy lepiej widoczni na drodze. Przypomnieliśmy pięć zasad przechodzenia przez jezdnię. W holu szkoły mieliśmy praktyczną naukę przechodzenia z użyciem pasów i prawdziwego sygnalizatora.
koleżanki i koledzy z klasy III d
WYJAZD DO KINA Znalezione obrazy dla zapytania kino helios
W czwartek, 27 października pojechaliśmy do kina „Helios”, które znajduje się w najnowszym Centrum Handlowym POSNANIA. Kino było nowe, czyste i bardzo nam się podobało. Obejrzeliśmy film przygodowy pod tytułem „Tarapaty”. Film opowiadał o przyjaźni i współpracy bez których główni bohaterowie, Julka i Olek nie mieliby szans na wyjście z tarapatów. W drugiej klasie wygraliśmy bon na kwotę 200zł za zajęcie III miejsca w projekcie NAJKLASA.  Za tę nagrodę nasza pani kupiła nam bilety do kina. Po uczcie dla  ducha nastąpiła uczta dla ciała i poszliśmy do restauracji Mac Donald. Tam zamówiliśmy sobie smakołyki takie, jakie każdy lubi. Trafiliśmy w okienko pogodowe, bo mimo ciemnych na niebie chmur deszcz nas ominął. Wyjazd do kina nam się podobał i chcielibyśmy znów   pojechać.

LISTOPAD

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami
 Znalezione obrazy dla zapytania towarzystwo opieki nad zwierzętami poznań
W czwartek, 2 listopada braliśmy udział w pogadance dotyczącej odpowiedzialnej opieki nad zwierzętami. W trakcie zajęć w naszej klasie mówiliśmy o przyczynach bezdomności zwierząt, o tym, jak prawidłowo dbać o zwierzęta w domu. Gościem w klasie była przedstawicielka Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami oddział w Swarzędzu. Pani przybliżyła nam zadania tej organizacji. Przyszła do nas z żywym króliczkiem, który był bardzo oczekiwanym gościem. Wszyscy chcieliśmy go pogłaskać. Podziękowaliśmy Pani za miłe spotkanie i wręczyliśmy własnoręcznie wykonane laurki.  Podopiecznym Towarzystwa przekazaliśmy smakołyki.
koleżanki i koledzy z klasy III d
Bardzo dziękujemy naszej koleżance Oldze za przyniesienie smakołyków dla zwierząt.Podobny obraz
 
 SZANSA dla NIEWIDOMYCHPodobny obraz
W piątek, 24 listopada uczestniczyliśmy w  spotkaniu z przedstawicielami fundacji SZANSA dla NIEWIDOMYCH. Było to dla nas bardzo ciekawe doświadczenie. Mieliśmy w naszej klasie możliwość spotkania z osobą niewidomą. Pani opowiadała i pokazywała nam urządzenia, które ułatwiają jej funkcjonowanie w codziennym życiu. Płynomierz pomaga  żeby nie oparzyła się nalewając gorącej wody do szklanki, kolorino rozpoznaje kolory i pomaga na przykład w założeniu skarpetek jednakowego koloru, specjalna karta ułatwia rozpoznawanie banknotów. Pani opowiadała, że osoby niewidome mogą także grać w różne gry, ale sprzęt do gier musi być dostosowany, np. trochę inna kostka Rubika, piłka do gry, która wydaje dźwięki, specjalnie oznaczone karty. Uczyliśmy się, jak prowadzi się osobę niewidomą, jak zachować się u niej w domu. Na koniec spotkania ustalaliśmy zawody, które mogą wykonywać niewidomi. Na pamiątkę dostaliśmy do klasy mówiący kalkulator, a każdy z nas otrzymał planszę z alfabetem i znakami brajlowskimi. To spotkanie na długo pozostanie w naszej pamięci.
koleżanki i koledzy z klasy III d

Znalezione obrazy dla zapytania dzień misia

Dzień Pluszowego Misia pierwszy raz w świecie obchodzony był 25 listopada 2002 roku, z okazji setnej rocznicy powstania pluszowej zabawki. W naszej szkole bawiliśmy się ulubionymi misiami już po raz czternasty. Jak co roku, Dzień Misia był obchodzony bardzo miło, ciepło i pluszowo. W sali gimnastycznej każda klasa prezentowała wiersze i piosenki. Nasza pani nas  pochwaliła, bo pięknie recytowaliśmy wiersz:

NIEDŹWIEDZIE BUTY  – Wanda Grodzieńska

Raz niedźwiedź ryknął zbolałym głosem:
– I cóż mi z futra, gdy stopy bose?
Tak się zatroskał o swoje pięty,
Że zaczął szarpać żelazne pręty,
A potem z klatki wysunął łapę
I zwiedzających prosił o datek,
Aby uzbierać choć dwieście złotych
I kupić sobie zimowe boty.

Nikt nie rozumiał mowy niedźwiedziej,
Lecz pewien szewczyk pomógł mu w biedzie.
Był to, jak mówią szewczyk-włóczykij,
Co znał na świecie wszystkie języki…
Pobiegł do domu i wnet misiowi
Przyniósł dwie pary butów skórkowych.
Miś włożył buty i aż z radości
Zaraz do siebie zaprosił gości.

Idą sąsiedzi, prezenty niosą.
A niedźwiedź? – Niedźwiedź znów chodzi boso!
– Gdzie twoje buty? – pytają wokół.
A miś ociera łapą łzę w oku:
– Ach, zapachniały tak pięknie sadłem,
Że je na obiad niechcący zjadłem…

Wszystkie młodsze klasy brały udział w konkursach. Zadanie konkursowe dla klas trzecich polegało na pisemnym zachęceniu Misia do przeczytania książki na dowolny temat. Nasza koleżanka, WERONIKA KONARZEWSKA zdobyła w tym konkursie I miejsce na poziomie klas trzecich. Otrzymała pamiątkowy dyplom i nagrodę, którą był oczywiście misiu. Gratulujemy!

Znalezione obrazy dla zapytania misie gify

Dobrze, że dorośli w szarym i smutnym listopadzie wymyślili takie ciepłe, pluszowe święto.
  W klasie czytaliśmy prawdziwą historię o bohaterskim Misiu-Wojtku, który w czasie drugiej wojny światowej pomagał polskim żołnierzom. Była to bardzo ciekawa książka, którą polecamy wszystkim do przeczytania.
koleżanki i koledzy z klasy III d

Dziadek i niedźwiadek - PROMOCJA

GRUDZIEŃ

 Święty Mikołaj już czyści gwiazdki. Jak upora się ze świątecznymi porządkami, to z pewnością do nas zawita. Czekamy na niego z utęsknieniem.
 NASZA KLASOWA ŚWIĄTECZNA WYCIECZKAPodobny obraz
We wtorek, 5 grudnia pojechaliśmy na świąteczną klasową wycieczkę.

W Pawłowie

Znalezione obrazy dla zapytania żywa szopka bożonarodzeniowa
Pawłowo powitało nas mnóstwem Mikołajów, które wspinały się, gdzie się dało. Nawet pan właściciel na czas naszej wizyty też był Mikołajem. W gospodarstwie agroturystycznym  mogliśmy podziwiać żywą szopkę. Bardzo podobały nam się różnorodne zwierzęta. Przy dźwiękach kolęd podziwialiśmy lamę i alpakę, przepiękne bażanty, kozy, indyka ze sznurem czerwonych korali, bociusia, który niestety musiał zostać w gospodarstwie. Psotny osiołek lubił się w nas zaczynać. Podczas jesiennych wieczorów właściciel gospodarstwa wykonał piękne koniki. Zrobił je z gałęzi brzozowych drzew, które powaliła straszna wichura, co nawiedziła te tereny latem. Koniki okazały się prawdziwymi cudeńkami. Mogliśmy je i inne drewniane figurki kupić za bardzo niską cenę. Na koniec poczęstowano nas „krówkami” z wytwórni w niedalekim Czerniejewie. Pojedziemy tam wiosną, najemy się wtedy krówek ile wejdzie. Zwiedzimy również piekarnię, bo musieliśmy przełożyć wizytę ze względu na chorobę głównego technologa.
Znalezione obrazy dla zapytania świeta gify

W Gnieźnie

 Drugim etapem naszej wycieczki było Gniezno. Zwiedziliśmy piękną katedrę, w której obecnie trwa odmalowywanie. Poszliśmy zobaczyć rynek, podziwialiśmy świąteczny wystrój Gniezna. Na koniec poszukaliśmy herbu Swarzędza pośród wielu herbów umieszczonych na płycie rynku. Podczas wizyty w Gnieźnie niestety trochę nam siąpił nam deszcz.
Znalezione obrazy dla zapytania świeta gify

                  W Wytwórni Ozdób ChoinkowychZnalezione obrazy dla zapytania świeta gify

To był punkt programu na który każdy czekał. Poznaliśmy cztery główne działy produkcji bombek. Najpierw widzieliśmy dmuchalnię. Szklane rury podgrzewano i wydmuchiwano z nich kule. W srebrzalni kule od środka srebrzyło się specjalnym środkiem chemicznym. W lakierni podpatrywaliśmy, jak kulki nabierają pięknych barw. W dziale dekoracja na kule nanosiło się dekoracyjne wzory.  Na koniec w sklepie producenta kupiliśmy bombki po bardzo atrakcyjnych cenach. Do domu wróciliśmy pełni wrażeń, z siatkami wypełnionymi bombkami. Wkrótce zawisną one na naszych domowych choinkach.

Znalezione obrazy dla zapytania świeta gify

 Znalezione obrazy dla zapytania mikołaj gifyMIKOŁAJKI W NASZEJ KLASIEZnalezione obrazy dla zapytania mikołaj gify

 Podobny obraz

 Znów pojawił się w nocy, zostawił dla nas fioletowe Mikołajki i tyle go widzieliśmy. Dziękujemy Ci kochany Mikołaju!
W klasie było dziś bardzo przyjemnie i bardzo słodko. Dostaliśmy czekoladowe lizaczki w kształcie mikołajów, czekoladowe figurki Mikołaja, pierniczki od Zosi i urodzinowe ciasteczka od Oliwki, bo ona jest Mikołajkową jubilatką. W tym miłym nastroju malowaliśmy farbami oczywiście Mikołajki.

 Znalezione obrazy dla zapytania prezenty świąteczne gify

 

 LUTY

BEZPIECZNE FERIE 2018

Znalezione obrazy dla zapytania bezpieczne ferie zimowe

Tuż przed feriami zimowymi wzięliśmy udział w profilaktycznym programie zorganizowanym przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu pod hasłem „Bezpieczne Ferie 2018”. Akcja profilaktyczna odbyła się 7 lutego br. w 2 LO w Swarzędzu. Tematem przewodnim było bezpieczeństwo na lodzie oraz pierwsza pomoc. Na początku mogliśmy wypróbować sprzęt policyjny i Straży Pożarnej. Mieliśmy możliwość wejścia do wozu Straży Pożarnej, do łodzi motorowej, quada z Komisariatu Wodnego Policji oraz do wozów policyjnych. Widzieliśmy również dwa służbowe psy, które uczestniczą w poszukiwaniach osób i akcjach ratowniczych.  Następnie w sali gimnastycznej z policjantami z Wydziału Prewencji omawialiśmy zasady bezpieczeństwa podczas ferii i również zabawy na lodzie.

                                                                                                                    koleżanki i koledzy z klasy III d

NASZA DYSKOTEKA

Znalezione obrazy dla zapytania tańce dzieci

W czwartek, tuż przed wakacjami bawiliśmy się wspólnie z klasą III b podczas dyskoteki. Już nie był to balik, ale prawdziwa dyskoteka. Przyszliśmy po lekcjach do naszej sali.  Bawiliśmy się wesoło przy znanych i lubianych przebojach. Zakończyliśmy nasze tańce o godzinie 19.00, a jeszcze nam było mało…

koleżanki i koledzy z klasy III d

DZIEŃ ŚWIĘTEGO WALENTEGO Znalezione obrazy dla zapytania walentynki

Znalezione obrazy dla zapytania walentynki

W tym roku Walentynki przypadły podczas zimowych ferii, ale nie zapomnieliśmy o tym miłym święcie. Każdy, kto chciał mógł napisać „walentynkę”. Tuż przed zimowymi feriami w naszej szkole poczta walentynkowa sprawnie działała.

Najlepsze życzenia
na Walentynki
dla fajnego chłopaka
od fajnej dziewczynki.

koleżanki i koledzy z klasy III d

W dniu świętego Walentego chcę Wam życzyć wszystkiego dobrego. Wszystko, co piękne i wymarzone w dniu Walentynek niech będzie spełnione!
–   wychowawczyni  –

 Znalezione obrazy dla zapytania walentynki

 

 NADESZŁY ZIMOWE WAKACJE

W tym roku późno wypadły wakacje zimowe, bo dopiero w połowie lutego. Wszyscy czekaliśmy na nie z utęsknieniem. Wypoczywaliśmy na półkoloniach, w górach, niektórzy z nas wyjechali do rodziny poza miastem, a niektórzy spędzili zimowe wakacje w naszym mieście. Wypoczywaliśmy i nabieraliśmy sił do dalszej pracy w drugim semestrze. Szkoda tylko, że nie dopisała nam zimowa pogoda. Tęgi mróz nastał pod koniec wakacji, ale niestety śniegu nie było.

koleżanki i koledzy z klasy III d

 POWRÓT Z WAKACJI

Znalezione obrazy dla zapytania ferie zimowe dzieci

Po zimowych wakacjach wróciliśmy do szkoły wypoczęci. Powrót z zimowych wakacji łączył się ze zmianą planu lekcji. Do szkoły chodzimy teraz na popołudniową zmianę. Jest dobrze, możemy się wyspać, ale popołudnie mamy trochę krótkie… Zabraliśmy się solidnie do pracy. Przygotowujemy przedstawienie z okazji Święta Szkoły i dlatego musimy ćwiczyć wiersze, tańce i piosenki, aby wszystko wyszło znakomicie.

koleżanki i koledzy z klasy III d

MARZEC

ŚWIĘTO SZKOŁY

Podobny obraz

W piątek, 2 marca br. przyszliśmy do szkoły odświętnie ubrani. To był bardzo uroczysty dzień, obchodziliśmy Święto Szkoły. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia. Dokładnie połowa uczniów naszej klasy występowała w części artystycznej. Wspólnie z klasą III c przygotowaliśmy występ, który zachęcał wszystkich do czytania książek. Otrzymaliśmy  duże brawa i wiele gratulacji. Wszyscy nucili zaśpiewany i wytańczony przez nas przebój „Czytam za mało”.  Oczywiście nasz sukces poprzedzony był wieloma próbami i naszą pracą. Znów przekonaliśmy się, że tylko trening czyni mistrza, o czym często przypomina nam nasza pani.

koleżanki i koledzy z klasy III d

DZIEŃ KOBIET

Znalezione obrazy dla zapytania dzień kobiet

To był bardzo miły dzień. Chłopcy z naszej klasy z okazji Dnia Kobiet złożyli życzenia i wręczyli dziewczynkom upominki. Były to urządzenia do ładowania komórek z których dziewczynki bardzo się ucieszyły. Nasza pani też dostała piękny pachnący wanilią upominek. Był również cukierkowy poczęstunek. Tego dnia było nam wszystkim bardzo miło.

DZIĘKUJEMY WAM KOCHANI CHŁOPCY !

dziewczynki z klasy III d z wychowawczynią

 REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE Znalezione obrazy dla zapytania gify kościół

 Podobny obraz

Od 19 do 21 marca br. uczestniczyliśmy w rekolekcjach wielkopostnych w kościele św. Marcina. Celem rekolekcji było poznanie postaci świętego Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Malowaliśmy Świętego i oglądaliśmy o nim prezentację.  W kościele słuchaliśmy opowieści Księdza Marcina, który również pięknie śpiewał i nauczył nas piosenek nie tylko w języku polskim.

Czas rekolekcji był dla nas okresem przygotowań do nadchodzących Świąt Wielkanocnych.

koleżanki i koledzy z klasy III d

Podobny obraz

Słonko coraz wyżej po niebie się toczy… Otwieramy szeroko i uszy, i oczy: Posłuchamy, jak ptak śpiewa, powitamy pączki na drzewach, podpatrzymy, jak kwiat rośnie –  bo nadchodzi już PRZEDWIOŚNIE!

Znalezione obrazy dla zapytania gify palma wielkanocna Kochana Pani Wiosno!

Bardzo cieszymy się z Twojego powrotu. Znów będzie pięknie i kolorowo. Tęsknimy za śpiewem ptaków i ciepłymi promieniami słońca.

Pozdrawiamy Cię serdecznie

   Zimę żegnamy – Wiosnę witamy!

Tuż po rekolekcjach powitaliśmy w naszej szkole Wiosnę. Przyszliśmy w zielonych strojach, niektórzy mieli zabawne nakrycia głowy. Oskar witał Wiosnę w świecących okularach. Oliwia pięknie namalowała portret Pani Wiosny na dużym formacie. Wykonaliśmy również odstraszacze zimy i próbowaliśmy ją wygonić. Niestety pogoda była zimna, mokra i nie poszliśmy na spacer nad jezioro.

Ułożyliśmy również wiosenne okrzyki:

OLGA: Uciekaj zimo zła, niech ożyje Wiosna! 

ZOSIA: Idź zimo zła, niech przyjdzie do nas wiosna piękna i radosna!

ZOSIA: Hejże ino dyna, dyna, niech się zima już stąd zmywa!

OLKA: Zimo, zimo zła weź swe dary, bo już czas! 

 koleżanki i koledzy z klasy III d

Podobny obraz

Wielkanocne palmy

Z okazji Niedzieli Palmowej, która w tym roku wypadła 25 marca, podczas lekcji religii robiliśmy wielkanocne palmy. Przynieśliśmy kolorowe ozdoby i zabraliśmy się za pracę. Nasze palmy były wysokie, piękne i bardzo kolorowe. Niektóre były tak okazałe, że podczas Niedzieli Palmowej dostaliśmy nagrody książkowe od księdza. W poniedziałek pochwaliliśmy się tymi nagrodami naszej pani.

koleżanki i koledzy z klasy III d

  Podobny obrazWIELKANOC

Na stole pisanki tęczą malowane. Wśród zieleni trawy – cukrowy baranek. Bazie w wazoniku, ciasta i wędliny. Wielkanoc i wielkie spotkanie rodziny.

Wielkanocy – kolorowej jak pisanki, radosnej jak żółte, puszyste kurczaczki, słodkiej jak babka w czekoladzie na świątecznym stole

życzy wychowawczyni

KWIECIEŃ   

  Konkurs Plastyczny „Wielkanocny zajączek” Podobny obraz

Z okazji świąt wielkanocnych w naszej szkole został zorganizowany konkurs plastyczny dla klas I-III „Wielkanocny Zajączek.” Hol szkoły ozdabiały piękne i kolorowe zajączki. Nasza koleżanka, MAJA GÓJSKA zajęła w tym konkursie drugie miejsce na poziomie klas trzecich. Gratulujemy!!!

Podobny obraz

Kolorowe dni – dzień żółty

Samorząd szkolny znów zaprosił nas do udziału w „kolorowych dnach”. W kwietniu obowiązywał kolor żółty. W ustalony dzień założyliśmy żółty element stroju. Pamiętaliśmy żeby tego dnia zabrać do szkoły żółty owoc lub warzywo.  Zdobyliśmy maksymalną ilość punktów. Brawo my!

koleżanki i koledzy z klasy III d

Podobny obraz

 

Dzień ZiemiZnalezione obrazy dla zapytania dzień Ziemi

22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Przy okazji tego święta każdy powinien zastanowić się, co zrobić, aby chronić Ziemię – nasz wspólny dom. Musimy zadbać o to, aby w naszym środowisku było mniej hałasu, zanieczyszczeń i brudu. W ramach obchodów Dnia Ziemi wykonaliśmy klasową gazetkę o ochronie Ziemi, nauczyliśmy się śpiewać piosenkę pod tytułem „Śmieciu, precz!” i wykonaliśmy mozaiki z nakrętek. Były bardzo pomysłowe.

Nasze koleżanki, Olga i Matylda brały udział w konkursie ekologicznym, który dotyczył segregacji śmieci, opakowań i recyklingu. 

koleżanki i koledzy z klasy III d

 Zabawy z ozobotami

 W piątek, 27 kwietnia nasza pani przyniosła do klasy małe robociki. Od razu bardzo nam się spodobały. Zobaczyliśmy, że to świetna zabawa w połączeniu z nauką kodowania. Kodowaliśmy drogę ich przemieszczania. Jaka była radość gdy okazało się, że ozoboty robią dokładnie to, co im zaplanowaliśmy. Lekcja z ozobotami bardzo nam się podobała i już czekamy, kiedy znów ozoboty „przyjdą” do naszej klasy. 

koleżanki i koledzy z klasy III d

                                                 

 Podobny obraz   Podobny obrazZnalezione obrazy dla zapytania szlaczki ozdobne gify

 

MAJ  

Nasza wycieczka „Poznajemy różne zawody”.
Podobny obraz

W środę, 9 maja br. pojechaliśmy na klasową wycieczkę do kilku miejscowości najbliższej okolicy żeby poznać różne zawody. Najpierw pojechaliśmy do Uzarzewa, żeby zobaczyć na czym polega praca rolnika i hodowcy w gospodarstwie rolno-hodowlanym. Następnie pojechaliśmy do zakładu kamieniarskiego w Bugaju. W „Imperium Kamienia” zobaczyliśmy na czym polega praca kamieniarza. Mieliśmy okazję podziwiać kamienie z różnych stron świata. Na pamiątkę każdy z nas dostał kamień, który nazywa się „róża pustyni”. W restauracji „Siedem drzew” zjedliśmy ugotowaną przez kucharza smaczną zupę pomidorową, którą podawali nam kelnerzy. Restauracja znajduje się na terenie pięknego ogrodu, gdzie mogliśmy zapoznać się z pracą ogrodnika i kowala. Na zakończenie wycieczki pojechaliśmy do leśniczówki w Zielińcu. Tam słuchaliśmy opowieści pana leśnika. Podczas każdej wycieczki i tej również, obserwowaliśmy pracę przewodnika i pracę kierowcy. Wycieczka była okazją do poszerzenia naszej wiedzy i bardzo nam się podobała, a pogoda była piękna i prawdziwie majowa.

koleżanki i koledzy z klasy III d

 

   Dzień Pierwszej Komunii ŚwiętejPodobny obraz

„To nieistotne, czy dzisiaj pada deszcz, czy świeci słońce. Wiem, że dziś jest dzień szczególny, dzień niezwykły, cenny. Pan stworzył go z myślą o mnie.”

W uroczystym dniu Pierwszej Komunii Świętej życzę Wam, by Pan Jezus błogosławił Wam obfitymi łaskami, a Sakrament Eucharystii niech Was obdarzy siłą, mocą i mądrością serca

 Wychowawczyni

 Podobny obraz

 

CZERWIEC  

Nasza wycieczka „Szlakiem Mazurka Dąbrowskiego”.

Podobny obraz

 W upalny dzień, 4 czerwca wyruszyliśmy na wycieczkę edukacyjną szlakiem twórcy naszego hymnu narodowego. Pierwszym etapem była miejscowość Manieczki. Tam oglądaliśmy stary dworek, w którym mieszkał ze swoją rodziną Józef Wybicki. To właśnie na terenie Wielkopolski, w Manieczkach napisał „Pieśń Legionów”, która stała się później hymnem państwowym. W otaczającym dworek parku spacerowaliśmy śladem twórcy hymnu i słuchaliśmy opowieści pana przewodnika. Dalszym etapem była Brodnica. Odwiedziliśmy miejsce pochówku Józefa Wybickiego i jego rodziny. Jak nam opowiadał pan przewodnik, Józef Wybicki ostatecznie spoczywa w kościele na Wzgórzu św. Wojciecha w Poznaniu. Pojechaliśmy więc do krypty Zasłużonych Wielkopolan, wśród których był właśnie Józef Wybicki. W krypcie zobaczyliśmy również urnę z sercem generała Jana Henryka Dąbrowskiego. W drodze z Brodnicy do Poznania podziwialiśmy tereny Wielkopolskiego Parku Narodowego. Podczas wycieczki dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o autorze hymnu, poznaliśmy słowa wszystkich zwrotek hymnu i oczywiście go odśpiewaliśmy.

Znalezione obrazy dla zapytania Autor hymnu

Następnie na Starym Rynku w Poznaniu o godzinie 12.00 wysłuchaliśmy hejnału i zobaczyliśmy koziołki na ratuszowej wieży. Kto chciał, kupił sobie pamiątki z Poznania. Ostatnim punktem programu była wizyta w restauracji Mc Donald. Było pysznie. Gdy już nasze brzuszki się napełniły, wyruszyliśmy w drogę powrotną. Wycieczka nam się bardzo podobała.

koleżanki i koledzy z klasy III d

linia-ruchomy-obrazek-0471

 

Lody dla ochłodylody-ruchomy-obrazek-0004

Z okazji Dnia Dziecka wybraliśmy się z całą klasą na lody. Do wyboru mieliśmy różne smaki.  Nie dość, że ochłodziliśmy się nimi , to jeszcze wybornie nam smakowały. Lody były prezentem dla nas od naszych Rodziców.

BARDZO DZIĘKUJEMY Kochani Rodzice!

Wasze dzieci z klasy III d

linia-ruchomy-obrazek-0471

 

Lubię siebie, bo jestem wyjątkowy.

Znalezione obrazy dla zapytania zachowaj trzeźwy umysł 2018Dzisiaj jedną z lekcji prowadziła pani pedagog z naszej szkoły. Rozmawialiśmy na temat naszych mocnych stron. Wypisywaliśmy przykłady mocnych stron w domu, w szkole i wśród rówieśników. Na początku wydawało nam się to zadanie trochę trudne, ale okazało się, że poradziliśmy sobie znakomicie. Następnie każdy z nas opisywał, dlaczego jestem wyjątkowa/wyjątkowy. Kto to zadanie wykonał, dostawał  dyplom uznania dla wyjątkowej osoby. Zajęcia z panią pedagog bardzo nam się podobały.

koleżanki i koledzy z klasy III d

Znalezione obrazy dla zapytania zachowaj trzeźwy umysł 2018 

Lekcja z podatków zaliczona.Podobny obraz

Dzisiaj, 6 czerwca, w klasie była lekcja o podatkach. Mama naszej koleżanki pracuje w Urzędzie Skarbowym i w związku z tym przybliżyła nam takie trudne pojęcia, które czasem słyszymy od dorosłych. Każdy mógł dowiedzieć się, co to takiego podatek, dziura budżetowa, dlaczego trzeba płacić podatki, dlaczego powinniśmy zabierać ze sklepów paragony. Oglądaliśmy również film rysunkowy dla  dzieci pt: Budżet państwa. Podczas lekcji każdy mógł choć przez chwilę być kasjerem, bo pani Ilona przyniosła do klasy prawdziwą kasę fiskalną. Staraliśmy się zapamiętać jak najwięcej informacji, które znajdują się na paragonach. W tej konkurencji najlepsze były dziewczyny, Oliwia, Matylda i Majka. Za to, że wypisały najwięcej informacji, w nagrodę otrzymały gry. To była bardzo ciekawa i pouczająca lekcja.

koleżanki i koledzy z klasy III d

 Znalezione obrazy dla zapytania kasa fiskalnalinia-ruchomy-obrazek-0471