klasa 3c

ROK SZKOLNY 2017-2018

WYCHOWAWCA: PANI MARZENA LEWANDOWSKA

ŻEGNAJCIE WAKACJE, WITAJ SZKOŁO!

„Żegnajcie, lasy zielone,                                       Witaj nam, szkoło radosna,

Żegnajcie, rzeki błękitne.                                     grająca dzwonkiem co rano!

Już wrzesień idzie przez łąki                                 Dzień dobry, szkoło wesoła.

i wrzosem liliowo kwitnie. (…).                           Lesie i łąko, dobranoc.”

Tadeusz Kubiak

Szybko minęły dwa miesiące swobodnej i beztroskiej zabawy. Miło spędziliśmy ten czas. Teraz rozpoczynamy nowy rok szkolny. Wracamy do szkoły wypoczęci, z uśmiechami na twarzy i gotowi do dalszej pracy. Jesteśmy już trzecioklasistami! Postaramy się jak najlepiej wypełniać nasze obowiązki szkolne.

uczniowie klasy III c

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Nasza koleżanka, Zosia, brała udział w konkursie zorganizowanym z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych. Wykonała plakat promujący naukę języków obcych, a za jego wykonanie zdobyła wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy!

koleżanki i koledzy oraz wychowawczyni

   FRYDERYK CHOPIN

Na zajęciach wysłuchaliśmy opowiadania o Chopinie, z którego dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji o jego życiu i twórczości. Obejrzeliśmy prezentację, dotyczącą postaci Chopina. Słuchaliśmy też muzyki, która bardzo nam się spodobała, gdyż chcieliśmy jej słuchać kilka razy. Na koniec wykonaliśmy portret F. Chopina.

Polski poeta, Cyprian Kamil Norwid powiedział o Chopinie takie słowa: „Rodem Warszawianin, sercem Polak, a talentem świata obywatel” (znaczą one to, że urodził się w Żelazowej Woli, która znajduje się w pobliżu Warszawy; był polskim patriotą, który tworzył dzieła ku pokrzepieniu serc Polaków; miał wielki talent i znany był i jest do dziś na całym świecie).

Teraz z pewnością będziemy pamiętać kim był Fryderyk Chopin.

uczniowie kl. III c

      DZIEŃ CHŁOPCA     

30 września to Dzień Chłopca. My – dziewczyny, pamiętałyśmy o naszych kolegach. Złożyłyśmy Im życzenia i wręczyłyśmy drobne upominki.

Wszystkiego dobrego w Dniu Chłopca i nie tylko w tym dniu.

Wasze koleżanki

ĆWICZYMY ORTOGRAFIĘ

Na lekcjach poznajemy różne zasady ortograficzne. Zapoznajemy się również z wyrazami,  których pisownię należy zapamiętać. Gdy mówiliśmy o „ó” niewymiennym, wykonaliśmy różne piktogramy ortograficzne, dzięki którym łatwiej jest zapamiętać pisownię poszczególnych wyrazów.

Oto nasze prace.

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

W październiku mieliśmy spotkanie z policjantami. Rozmawialiśmy na temat naszego bezpieczeństwa na drodze. Panowie policjanci dali nam kilka wskazówek jak postępować, aby nic złego nam się nie przydarzyło idąc do czy ze szkoły. Powiedzieli nam, że ważnym elementem są odblaski, dzięki którym jesteśmy lepiej widoczni na drodze, a przez to wzrasta nasze bezpieczeństwo.

Z ŻYCIA PSZCZELEJ RODZINY

Kilkoro uczniów z naszej klasy brało udział w konkursie plastyczno-technicznym zorganizowanym przez Skansen i Muzeum Pszczelarstwa w Swarzędzu. Troje uczniów otrzymało wyróżnienia. Wyróżnieni uczniowie, to: Julka Ż., Julka G. i Kacper. Gratulacje!

wychowawczyni

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

10 listopada braliśmy udział w uroczystej akademii z okazji Święta Niepodległości, którą przygotowali uczniowie z klasy III b. Obejrzeliśmy montaż słowno-muzyczny o ważnych wydarzeniach historycznych. Również na lekcjach rozmawialiśmy na temat tego święta. Wykonaliśmy biało-czerwone kotyliony. Utrwaliliśmy wiedzę o symbolach narodowych.

                                                                  Była to dla nas ważna lekcja historii.

uczniowie kl. III c

ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA

27 listopada byliśmy na uroczystości z okazji Dnia Pluszowego Misia. Najpierw Pani, która prowadziła uroczystość przywitała się z nami i sprawdziła obecność. Później mówiliśmy, jak powstały pluszowe misie. Następnie klasy recytowały wiersze o misiach. Pani rozdała nagrody za wyróżnione prace w konkursach. Później śpiewaliśmy hymn misiowy. Przy tej piosence wszyscy tańczyliśmy z misiami i podrzucaliśmy je. A na koniec cała klasa zrobiła sobie wspólne zdjęcie.

Julka Ż.

ŚWIĄTECZNA WYCIECZKA

5 grudnia byliśmy na wycieczce. Zwiedzaliśmy żywą szopkę bożonarodzeniową w Pawłowie. Spacerowaliśmy po Starym Mieście w Gnieźnie. Byliśmy też w Katedrze Gnieźnieńskiej. Potem pojechaliśmy do Wytwórni Ozdób Choinkowych. Poznaliśmy etapy produkcji bombek: dmuchanie, srebrzenie, lakierowanie i dekorowanie. Każdy z nas otrzymał bombkę ze swoim imieniem.

To nasz opinie o wycieczce:

„Wycieczka była super odlotowa. W sklepiku z pamiątkami było bardzo dużo bombek. Kupiłam te, które mi się podobały.”

Ala

„Wycieczka była udana i było fajnie. Najbardziej mi się podobała Wytwórnia Bombek.”

Oliwia

„Najbardziej mi się podobało, jak pani pokazywała, jak się robi bombki.”

Krzysiu

„Wycieczka była wspaniała, bo przynajmniej nauczyliśmy się, jak się robi bombki.”

Julka G.

„Wycieczka była bardzo ciekawa, bo poznaliśmy, jak się robi bombki.”

Dawid

„Wycieczka była super, bo widziałem, jak się robi bombki i było fajnie.”

Cyprian

„Na wycieczce podobało mi się, jak robiono bombki.”

Martynka S.

„Wycieczka była super.”

Wiktoria

„Wycieczka była udana.”

Martynka K.

„Po spacerze każdy kupił sobie pamiątki, przede wszystkim wisiorki. Ja kupiłem sobie hełm. I było fajnie.”

Olek

„Wycieczka była bardzo interesująca. Najbardziej podobało mi się zwiedzanie Katedry Gnieźnieńskiej.”

Zosia

KONKURS RECYTATORSKI

W naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas I-III. Naszą klasę reprezentowała Natasza, która zaprezentowała wiersz pt. „Marzenie” Danuty Wawiłow, zdobywając wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy!!!

wychowawczyni

 

MIKOŁAJKI

6 grudnia czekała nas miła niespodzianka. Otrzymaliśmy prezenty od św. Mikołaja, który do nas zawitał!!! Mieliśmy nadzieję, że będzie o nas pamiętał. Nie zawiedliśmy się. Dziękujemy św. Mikołaju!!!

Uczniowie kl. III c

KONKURS PLASTYCZNY

W szkole odbył się konkurs plastyczny – „Św. Mikołaj – biskup z Miry”. Cieszymy się bardzo, gdyż z naszej klasy II miejsce zajęła Alicja, natomiast wyróżnienie zdobył Olek.

Gratulujemy sukcesu!!!

wychowawczyni

KONKURS PLASTYCZNY

Braliśmy udział w Gminnym Konkursie Plastycznym „Bezpieczna droga do szkoły”, który został zorganizowany przez Stowarzyszenie BEZPIECZNA GMINA SWARZĘDZ. Cieszymy się bardzo, gdyż bardzo wysokie miejsce zajęła Alicja, zdobyła II miejsce.

Gratulujemy sukcesu!!!

wychowawczyni

 

BOŻONARODZENIOWA WYCIECZKA

Dnia 14 grudnia byliśmy na wycieczce w Uzarzewie. Zwiedzaliśmy tam Muzeum i poznawaliśmy zwyczaje Bożonarodzeniowe. Dowiedzieliśmy się różnych ciekawych informacji o zwierzętach. Następnie wykonywaliśmy ozdoby choinkowe. A na koniec odbyło się spotkanie ze św. Mikołajem, który rozdawał nam słodkie upominki.

Julka G.

POMAGAMY MARCINOWI

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,
lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma,
lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

Jan Paweł II

W tym roku włączyliśmy się w akcję charytatywną dla fundacji  „Mam marzenie”. Zbierane były pieniążki dla chorego 7-letniego Marcina, podopiecznego fundacji, którego marzeniem jest posiadanie srebrnego mini- samochodu na akumulator. Udało się zebrać potrzebną kwotę i spełnić marzenie chłopca. Marcinku, życzymy dużo zdrowia i wytrwałości.

Dziękuję bardzo mamie Franka, która bardzo zaangażowała się w tę akcję i przekazała własnoręcznie wykonane z wełny pluszaki. Dziękuję także wszystkim kupującym rodzicom za okazane serce.

wychowawca – M. Lewandowska

 

PRZEDSTAWIENIE W SZKOLE

„25 stycznia w naszej szkole odbyło się przedstawienie. Na scenie, wraz z kolegami występował pan, który udawał fryzjera i śpiewał piosenki. Następnie pan fryzjer przedstawił nam swoją przyjaciółkę Gitaśkę, która była rozczochrana. Potem poznaliśmy różne rodzaje gitar, np. klasyczną, basową i elektryczną. Na zakończenie pan zaśpiewał nam piosenkę. Przedstawienie było super!”

Cyprian