klasa 3c

ROK SZKOLNY 2017-2018

WYCHOWAWCA: PANI MARZENA LEWANDOWSKA

ŻEGNAJCIE WAKACJE, WITAJ SZKOŁO!

„Żegnajcie, lasy zielone,                                       Witaj nam, szkoło radosna,

Żegnajcie, rzeki błękitne.                                     grająca dzwonkiem co rano!

Już wrzesień idzie przez łąki                                 Dzień dobry, szkoło wesoła.

i wrzosem liliowo kwitnie. (…).                           Lesie i łąko, dobranoc.”

Tadeusz Kubiak

Szybko minęły dwa miesiące swobodnej i beztroskiej zabawy. Miło spędziliśmy ten czas. Teraz rozpoczynamy nowy rok szkolny. Wracamy do szkoły wypoczęci, z uśmiechami na twarzy i gotowi do dalszej pracy. Jesteśmy już trzecioklasistami! Postaramy się jak najlepiej wypełniać nasze obowiązki szkolne.

uczniowie klasy III c

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Nasza koleżanka, Zosia, brała udział w konkursie zorganizowanym z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych. Wykonała plakat promujący naukę języków obcych, a za jego wykonanie zdobyła wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy!

koleżanki i koledzy oraz wychowawczyni

   FRYDERYK CHOPIN

Na zajęciach wysłuchaliśmy opowiadania o Chopinie, z którego dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji o jego życiu i twórczości. Obejrzeliśmy prezentację, dotyczącą postaci Chopina. Słuchaliśmy też muzyki, która bardzo nam się spodobała, gdyż chcieliśmy jej słuchać kilka razy. Na koniec wykonaliśmy portret F. Chopina.

Polski poeta, Cyprian Kamil Norwid powiedział o Chopinie takie słowa: „Rodem Warszawianin, sercem Polak, a talentem świata obywatel” (znaczą one to, że urodził się w Żelazowej Woli, która znajduje się w pobliżu Warszawy; był polskim patriotą, który tworzył dzieła ku pokrzepieniu serc Polaków; miał wielki talent i znany był i jest do dziś na całym świecie).

Teraz z pewnością będziemy pamiętać kim był Fryderyk Chopin.

uczniowie kl. III c

      DZIEŃ CHŁOPCA     

30 września to Dzień Chłopca. My – dziewczyny, pamiętałyśmy o naszych kolegach. Złożyłyśmy Im życzenia i wręczyłyśmy drobne upominki.

Wszystkiego dobrego w Dniu Chłopca i nie tylko w tym dniu.

Wasze koleżanki

ĆWICZYMY ORTOGRAFIĘ

Na lekcjach poznajemy różne zasady ortograficzne. Zapoznajemy się również z wyrazami,  których pisownię należy zapamiętać. Gdy mówiliśmy o „ó” niewymiennym, wykonaliśmy różne piktogramy ortograficzne, dzięki którym łatwiej jest zapamiętać pisownię poszczególnych wyrazów.

Oto nasze prace.

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

W październiku mieliśmy spotkanie z policjantami. Rozmawialiśmy na temat naszego bezpieczeństwa na drodze. Panowie policjanci dali nam kilka wskazówek jak postępować, aby nic złego nam się nie przydarzyło idąc do czy ze szkoły. Powiedzieli nam, że ważnym elementem są odblaski, dzięki którym jesteśmy lepiej widoczni na drodze, a przez to wzrasta nasze bezpieczeństwo.

Z ŻYCIA PSZCZELEJ RODZINY

Kilkoro uczniów z naszej klasy brało udział w konkursie plastyczno-technicznym zorganizowanym przez Skansen i Muzeum Pszczelarstwa w Swarzędzu. Troje uczniów otrzymało wyróżnienia. Wyróżnieni uczniowie, to: Julka Ż., Julka G. i Kacper. Gratulacje!

wychowawczyni

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

10 listopada braliśmy udział w uroczystej akademii z okazji Święta Niepodległości, którą przygotowali uczniowie z klasy III b. Obejrzeliśmy montaż słowno-muzyczny o ważnych wydarzeniach historycznych. Również na lekcjach rozmawialiśmy na temat tego święta. Wykonaliśmy biało-czerwone kotyliony. Utrwaliliśmy wiedzę o symbolach narodowych.

                                                                  Była to dla nas ważna lekcja historii.

uczniowie kl. III c

ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA

27 listopada byliśmy na uroczystości z okazji Dnia Pluszowego Misia. Najpierw Pani, która prowadziła uroczystość przywitała się z nami i sprawdziła obecność. Później mówiliśmy, jak powstały pluszowe misie. Następnie klasy recytowały wiersze o misiach. Pani rozdała nagrody za wyróżnione prace w konkursach. Później śpiewaliśmy hymn misiowy. Przy tej piosence wszyscy tańczyliśmy z misiami i podrzucaliśmy je. A na koniec cała klasa zrobiła sobie wspólne zdjęcie.

Julka Ż.

ŚWIĄTECZNA WYCIECZKA

5 grudnia byliśmy na wycieczce. Zwiedzaliśmy żywą szopkę bożonarodzeniową w Pawłowie. Spacerowaliśmy po Starym Mieście w Gnieźnie. Byliśmy też w Katedrze Gnieźnieńskiej. Potem pojechaliśmy do Wytwórni Ozdób Choinkowych. Poznaliśmy etapy produkcji bombek: dmuchanie, srebrzenie, lakierowanie i dekorowanie. Każdy z nas otrzymał bombkę ze swoim imieniem.

To nasz opinie o wycieczce:

„Wycieczka była super odlotowa. W sklepiku z pamiątkami było bardzo dużo bombek. Kupiłam te, które mi się podobały.”

Ala

„Wycieczka była udana i było fajnie. Najbardziej mi się podobała Wytwórnia Bombek.”

Oliwia

„Najbardziej mi się podobało, jak pani pokazywała, jak się robi bombki.”

Krzysiu

„Wycieczka była wspaniała, bo przynajmniej nauczyliśmy się, jak się robi bombki.”

Julka G.

„Wycieczka była bardzo ciekawa, bo poznaliśmy, jak się robi bombki.”

Dawid

„Wycieczka była super, bo widziałem, jak się robi bombki i było fajnie.”

Cyprian

„Na wycieczce podobało mi się, jak robiono bombki.”

Martynka S.

„Wycieczka była super.”

Wiktoria

„Wycieczka była udana.”

Martynka K.

„Po spacerze każdy kupił sobie pamiątki, przede wszystkim wisiorki. Ja kupiłem sobie hełm. I było fajnie.”

Olek

„Wycieczka była bardzo interesująca. Najbardziej podobało mi się zwiedzanie Katedry Gnieźnieńskiej.”

Zosia

KONKURS RECYTATORSKI

W naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas I-III. Naszą klasę reprezentowała Natasza, która zaprezentowała wiersz pt. „Marzenie” Danuty Wawiłow, zdobywając wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy!!!

wychowawczyni

 

MIKOŁAJKI

6 grudnia czekała nas miła niespodzianka. Otrzymaliśmy prezenty od św. Mikołaja, który do nas zawitał!!! Mieliśmy nadzieję, że będzie o nas pamiętał. Nie zawiedliśmy się. Dziękujemy św. Mikołaju!!!

Uczniowie kl. III c

KONKURS PLASTYCZNY

W szkole odbył się konkurs plastyczny – „Św. Mikołaj – biskup z Miry”. Cieszymy się bardzo, gdyż z naszej klasy II miejsce zajęła Alicja, natomiast wyróżnienie zdobył Olek.

Gratulujemy sukcesu!!!

wychowawczyni

KONKURS PLASTYCZNY

Braliśmy udział w Gminnym Konkursie Plastycznym „Bezpieczna droga do szkoły”, który został zorganizowany przez Stowarzyszenie BEZPIECZNA GMINA SWARZĘDZ. Cieszymy się bardzo, gdyż bardzo wysokie miejsce zajęła Alicja, zdobyła II miejsce.

Gratulujemy sukcesu!!!

wychowawczyni

 

BOŻONARODZENIOWA WYCIECZKA

Dnia 14 grudnia byliśmy na wycieczce w Uzarzewie. Zwiedzaliśmy tam Muzeum i poznawaliśmy zwyczaje Bożonarodzeniowe. Dowiedzieliśmy się różnych ciekawych informacji o zwierzętach. Następnie wykonywaliśmy ozdoby choinkowe. A na koniec odbyło się spotkanie ze św. Mikołajem, który rozdawał nam słodkie upominki.

Julka G.

POMAGAMY MARCINOWI

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,
lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma,
lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

Jan Paweł II

W tym roku włączyliśmy się w akcję charytatywną dla fundacji  „Mam marzenie”. Zbierane były pieniążki dla chorego 7-letniego Marcina, podopiecznego fundacji, którego marzeniem jest posiadanie srebrnego mini- samochodu na akumulator. Udało się zebrać potrzebną kwotę i spełnić marzenie chłopca. Marcinku, życzymy dużo zdrowia i wytrwałości.

Dziękuję bardzo mamie Franka, która bardzo zaangażowała się w tę akcję i przekazała własnoręcznie wykonane z wełny pluszaki. Dziękuję także wszystkim kupującym rodzicom za okazane serce.

wychowawca – M. Lewandowska

 

PRZEDSTAWIENIE W SZKOLE

„25 stycznia w naszej szkole odbyło się przedstawienie. Na scenie, wraz z kolegami występował pan, który udawał fryzjera i śpiewał piosenki. Następnie pan fryzjer przedstawił nam swoją przyjaciółkę Gitaśkę, która była rozczochrana. Potem poznaliśmy różne rodzaje gitar, np. klasyczną, basową i elektryczną. Na zakończenie pan zaśpiewał nam piosenkę. Przedstawienie było super!”

Cyprian

BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE

Zbliżają się ferie zimowe, dlatego przyszedł do nas strażnik miejski. Opowiedział nam o bezpiecznej zabawie podczas ferii: jeździe na łyżwach, zjeżdżaniu na sankach i bitwie na śnieżki. Do zabawy powinniśmy wybierać miejsca bezpieczne, np. jeździmy na łyżwach w wyznaczonych miejscach, unikamy niesprawdzonych przez dorosłych lodowisk, nie wyjeżdżamy sankami na drogę. Myślę, że dzięki radom pana strażnika ferie będą udane.

Natasza

Strażnik miejski opowiadał nam, jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe. Poinformował nas, gdzie można jeździć na łyżwach oraz sankach. Słuchaliśmy bardzo uważnie i przyjęliśmy tę wiadomość do swojego serca.

Oliwia

DYSKOTEKA KARNAWAŁOWA

Przed feriami zimowymi mieliśmy w szkole dyskotekę karnawałową. Nasza sala była przystrojona różnymi serpentynami. Tańczyliśmy, braliśmy udział w konkursach i różnych zabawach. Bawiliśmy się świetnie!!!

 

ŚWIĘTO SZKOŁY

2 marca obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły. Uczestniczyliśmy w uroczystej akademii. W pierwszej części akademii wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody książkowe za zajęcie wysokich miejsc w konkursach i zawodach sportowych. Z naszej klasy nagrodę otrzymała Alicja za zajęcie II miejsca w konkursie plastycznym „Bezpieczna droga do szkoły” i II miejsca w konkursie organizowanym przez katechetów „Św. Mikołaj, biskup z Miry” oraz Zosia za zdobycie III miejsca w konkursie na plakat z okazji „Europejskiego Dnia Języków Obcych” .

Gratulujemy!!!

Potem, kilkoro z nas wraz z klasą III d zaprezentowaliśmy się w części artystycznej, którą przygotowaliśmy.

Otrzymaliśmy gromkie brawa. Dziękujemy!!!

uczniowie klasy III c

 

DZIEŃ KOBIET

8 marca, w Święto Kobiet nasi koledzy  złożyli nam życzenia i wręczyli upominki. Dziękujemy za pamięć!

Koleżanki i pani wychowawczyni

 

 

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

Od 19 do 21 marca uczestniczyliśmy w Rekolekcjach Wielkopostnych. W kościele św. Marcina braliśmy udział w naukach rekolekcyjnych i mszy św., a w szkole wykonywaliśmy różne zadania, dotyczące postaci Św. Stanisława Kostki. Obejrzeliśmy prezentację multimedialną i zapoznaliśmy się z życiorysem tego Świętego. Dowiedzieliśmy się dużo ciekawych informacji.

 

POWITANIE WIOSNY

W czwartek, 22 marca żegnaliśmy zimę i witaliśmy wiosnę. Zgadywaliśmy zagadki na temat wiosny, śpiewaliśmy wiosenne piosenki. Na powitanie wiosny ubraliśmy się w zielone stroje i śmieszne nakrycia głowy. Odstraszaliśmy zimę, grając na samodzielnie wykonanych instrumentach. Wykonaliśmy w grupach portrety Pani Wiosny. Czekamy z niecierpliwością, aż już na dobre do nas zawita.

Uczniowie III c

PREZENTY OD ZAJĄCZKA

28 marca, przed przerwą świąteczną czekała na nas niespodzianka – otrzymaliśmy prezenty od Zajączka. Bardzo nam się one podobały. Dziękujemy Ci, Zajączku, że o nas pamiętałeś i oczywiście za prezenty.

Uczniowie klasy III c

 

KONKURS PLASTYCZNY

Z okazji Świąt Wielkanocnych odbył się w naszej szkole konkurs plastyczny na wykonanie zajączka dowolną techniką. Wielu uczniów z naszej klasy brało w nim udział. Cieszymy się bardzo, ponieważ w pionie klas trzecich III miejsce zdobyła nasza koleżanka – Julka G.. Wielkie gratulacje!!!

wychowawczyni, koleżanki i koledzy

 

SZKOLNY KONKURS CICHEGO CZYTANIA ZE ZROZUMIENIEM

W kwietniu odbył się SZKOLNY KONKURS CICHEGO CZYTANIA ZE ZROZUMIENIEM dla klas drugich i trzecich. Uczniowie czytali tekst i wykonywali różne zadania z nim związane. W pionie klas trzecich, wysokie, bo II miejsce zajęła nasza koleżanka, Julka Ż. Serdecznie gratulujemy!!!

wychowawczyni, koleżanki i koledzy

 

NASZA OJCZYZNA I SYMBOLE NARODOWE

Przed majowymi świętami mieliśmy zajęcia, podczas których utrwaliliśmy znajomość polskich symboli narodowych i wiadomości o Polsce. Wspólnymi siłami, współpracując z sobą, zrobiliśmy wiele zadań. Były również zadania, które bardzo lubimy: na kodowanie i rozkodowywanie. Byliśmy zadowoleni, że udało nam się wykonać wszystkie zadania i utrwalić oraz poszerzyć wiadomości o Polsce i jej symbolach. Jesteśmy Polakami, więc znamy i szanujemy nasze symbole narodowe.

uczniowie III c

KONKURS ORTOGRAFICZNY

W naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas drugich i trzecich. Na poziomie klas trzecich Julka G. zajęła I miejsce. Wielkie gratulacje!!!

wychowawczyni, koleżanki i koledzy

 

KONKURS MATEMATYCZNY

W naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas trzecich. Natasza zajęła I miejsce. Wielkie gratulacje!!!

wychowawczyni, koleżanki i koledzy

 

DZIEŃ DZIECKA

1 czerwca to nasze święto – DZIEŃ DZIECKA. Nasi rodzice zaprosili nas na lody. Byliśmy bardzo zadowoleni. Lody bardzo nam smakowały. Dziękujemy!!!

uczniowie klasy III c

 

KLASOWA WYCIECZKA

W czerwcu pojechaliśmy na wycieczkę Szlakiem Mazurka Dąbrowskiego. Poznaliśmy miejsca związane z historią postaci Józefa Wybickiego. Dowiedzieliśmy się wiele ciekawych informacji o naszym hymnie narodowym. Na koniec wycieczki była wizyta w Restauracji McDonald’s, gdzie mogliśmy zakupić sobie wybrany zestaw. Wycieczka była udana.

uczniowie III c

BAMBUKO, CZYLI SKANDAL W KRAINIE GIER

W czerwcu byliśmy na przedstawieniu pt. „Bambuko, czyli skandal w krainie gier”. Akcja przedstawienia działa się w krainie szachów. Dowiedzieliśmy się różnych informacji o grze w szachy. Poznaliśmy znaczenie słowa „bambuko”. Przedstawienie bardzo nam się podobało. Oglądaliśmy i słuchaliśmy go z wielkim zainteresowaniem. Bardzo dziękujemy p. A. Wewior i klasom: 5d oraz 6a za zaproszenie. Było super!!!

uczniowie III c

 

ZOSTAŃ MISTRZEM JĘZYKA ANGIELSKIEGO

W naszej szkole odbył się konkurs „Zostań Mistrzem Języka Angielskiego”  dla uczniów klas I-III. Na poziomie klas trzecich Olek zajął II miejsce, a Zosia  III miejsce. Wielkie gratulacje!!!

wychowawca, koleżanki i koledzy