klasa 2b

ROK SZKOLNY 2017-2018

WYCHOWAWCA: PANI JOANNA MRÓZ

Znalezione obrazy dla zapytania szkoła

Rozpoczynamy nowy rok szkolny 2017/2018!

Witam na stronie klasy II b. Życzę całej „14” samych uśmiechów i sukcesów, najlepszych ocen oraz wspaniałej nauki i zabawy z kolegami i koleżankami.

wychowawca Joanna Mróz

Znalezione obrazy dla zapytania szkoła

Hałas szkodzi!

Znalezione obrazy dla zapytania hałas

We wrześniu podczas zajęć rozmawialiśmy o naszych zasadach. Ustaliliśmy, że chcemy pracować w ciszy. Dowiedzieliśmy się, że hałas jest szkodliwy dla naszego zdrowia. Porównywaliśmy różne źródła hałasu. Poznawaliśmy ilość decybeli różnych odgłosów i dźwięków. Postaramy się nie szkodzić sobie i innym hałasem. Wykonaliśmy plakaty przestrzegające przed hałasem.

J. Mróz

Znalezione obrazy dla zapytania hałas

Nasza pierwsza wycieczka

Znalezione obrazy dla zapytania zawody rysunki

9 października pojechaliśmy na naszą pierwszą, klasową wycieczkę.  Poznawaliśmy podczas niej pracę ludzi w różnych zawodach. Najpierw odwiedziliśmy rolnika w gospodarstwie w Uzarzewie, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć zwierzęta hodowlane. Potem pojechaliśmy do kamieniarza, później do piekarni w Biskupicach, w której mogliśmy śledzić proces technologiczny produkcji pieczywa. Następnie poznawaliśmy pracę ogrodnika i kelnera na terenie restauracji „Siedem Drzew”. Tam też jedliśmy zupę pokrzywową. Na końcu rozmawialiśmy z leśniczym o jego pracy w lesie. Wycieczka bardzo nam się podobała.

J. Mróz

Znalezione obrazy dla zapytania zawody rysunki

 

Lubimy warzywa i owoce!

Znalezione obrazy dla zapytania warzywa i owoce

Chcemy być zdrowi i silni! W związku z tym postanowiliśmy, że będziemy unikać słodyczy, a na lekcjach rozmawialiśmy o roli warzyw i owoców w naszym odżywianiu. Zrobiliśmy w klasie zdrowe sałatki. Były kolorowe i pyszne. Przygotowaliśmy inscenizację wiersza Jana Brzechwy „Na straganie” i pokazaliśmy ją klasie „0” i I b. Występ bardzo się publiczności podobał. Wykonaliśmy też prace o owocach na wystawę plastyczną.

J. Mróz

Znalezione obrazy dla zapytania warzywa i owoce

 

Znalezione obrazy dla zapytania warzywa i owoce

 

Projekt „Pogoda”

Znalezione obrazy dla zapytania pogoda

W listopadzie omawialiśmy tematy związane z pogodą. Do tych lekcji przygotowywaliśmy się sami. Zostaliśmy podzieleni na grupy i prezentowaliśmy nasze prace na kolejnych lekcjach. W ten sposób uczyliśmy się od siebie, a w klasie powstała kolorowa gazetka o pogodzie. Wybraliśmy się do ogródka meteorologicznego. Obserwowaliśmy pogodę w domu i uzupełnialiśmy kalendarze pogody. Wybieraliśmy też codziennie prezentera pogody, który przekazywał prognozę w całej Polsce w okienku telewizora. Ta zabawa bardzo nam się podobała.

J. Mróz

Znalezione obrazy dla zapytania pogoda

Święto Odzyskania Niepodległości

Znalezione obrazy dla zapytania flaga polski na wietrze

10 listopada w naszej szkole braliśmy udział w akademii z okazji Święta Odzyskania Niepodległości.  W tym dniu wykonaliśmy też godło Polski i kotyliony. Nauczyliśmy się pieśni patriotycznej. Przypomnieliśmy sobie nasze symbole narodowe. Będziemy pamiętać o bohaterskiej walce naszych przodków o odzyskanie niepodległości.

Podobny obraz

 

Nasza wycieczka

Znalezione obrazy dla zapytania poznań koziołki

23 listopada pojechaliśmy na wycieczkę do Poznania. Byliśmy w Muzeum Narodowym na lekcji muzealnej pt. „W świecie arcydziełek”. Potem zwiedziliśmy Stary Rynek, a następnie wysłuchaliśmy legend o Poznaniu w interaktywnych Blubrach 6D. Pogoda w tym dniu nam dopisała.

J. Mróz

Znalezione obrazy dla zapytania poznań koziołki

Ostatnio byliśmy na wycieczce. Oglądaliśmy koziołki, a w muzeum rysowaliśmy portret. Byliśmy też na Blubrach 6D.

Konstancja

Znalezione obrazy dla zapytania blubry 6d

Wiwat, misie!

Znalezione obrazy dla zapytania misie

27 listopada naszą szkołę odwiedziły misie! To był ich dzień. Przygotowywaliśmy się do tego dnia od jakiegoś czasu. Nauczyliśmy się wiersza „Naprawiamy misia” i piosenki „Pluszowy miś” oraz zrobiliśmy misiowe opaski na głowę.  Wykonaliśmy zaproszenia do misia. Zaproszenie wykonane przez Paris zajęło I miejsce! Gratulacje!

J. Mróz

Znalezione obrazy dla zapytania misie

Andrzejki

Znalezione obrazy dla zapytania andrzejki

30 listopada odbyły się w naszej klasie andrzejki. Poznaliśmy zwyczaje andrzejkowe. Były różne wróżby i konkursy: ustawialiśmy buty, laliśmy wosk przez klucz, wybieraliśmy imiona i chcieliśmy się dowiedzieć, jakie będzie nasze przyszłe życie. Było dużo zabawy i śmiechu.

J. Mróz

Znalezione obrazy dla zapytania andrzejki

 

Mikołajki

Znalezione obrazy dla zapytania mikołajki

Dzień 6 grudnia lubią wszystkie dzieci. Zrobiliśmy buty mikołajkowe. Rano przy butach znaleźliśmy kalendarze adwentowe. Potem poszliśmy do biblioteki na „Mikołajkowe czytanie”. Po wysłuchaniu opowiadania dostaliśmy od Mikołaja kolorowanki. To był fajny dzień. 

J. Mróz

Znalezione obrazy dla zapytania mikołajki mikołaj

 

 Wigilia klasowa

Znalezione obrazy dla zapytania szopka betlejemska

W czwartek, 21 grudnia zorganizowaliśmy klasową wigilię. Przygotowaliśmy jasełka, na które zaprosiliśmy rodziców, ustawiliśmy i zastawiliśmy stoły.  Zaczęliśmy od jasełek, które rodzicom bardzo się podobały, potem dzieliliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie życzenia. Następnie częstowaliśmy się smakołykami i czekaliśmy na Mikołaja, który wielki wór z prezentami zostawił pod drzwiami naszej klasy. Prezenty były śliczne, a całe spotkanie niezapomniane oraz pełne radości i wrażeń.

Znalezione obrazy dla zapytania wigilia

Wesołych Świat Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku!

Znalezione obrazy dla zapytania święta gif

Bardzo dziękujemy rodzicom w przygotowaniu tego spotkania!

Znalezione obrazy dla zapytania podziekowania

Wizyta w Teatrze Animacji

Znalezione obrazy dla zapytania anioł i diabeł

9 I 2018 r. klasa II b była w Teatrze Animacji w Poznaniu na spektaklu „O diabełku Widełku”. Widełek zakochał się w Filutce. Pod koniec byliśmy za kurtyną na scenie. Wycieczka podobała mi się, bo przedstawienie było śmieszne.

Lidka

Podobny obraz

9 I 2018 r. byłam w Teatrze Animacji w Poznaniu na przedstawieniu pod tytułem „O diabełku Widełku”. Występowali tam Widełek i Filutka  z rodzicami. Filutka z Widełkiem bardzo się kochali. Ich rodzice nie chcieli, żeby się poślubili. Ten teatrzyk bardzo mi się podobał, bo były ładne rekwizyty.

Bogusia

Znalezione obrazy dla zapytania anioł i diabeł

 

9 I 2018 roku klasa 2 b była w Teatrze Animacji na przedstawieniu „O diabełku Widełku”. Występowały w nim anioły, diabły, Filutka, Widełek, Aureolek i Taka – Siaka. Na scenie były  różne rekwizyty takie jak: kaktus, zegar, duża i mała piłka, piekło, niebo, łóżko, winda. Widełek zakochał się w Filutce. Wycieczka bardzo mi się podobała.

Nicole

Podróż w czasie

16 stycznia dzieci z klasy II b robiły wehikuły czasu. Stosowano technikę dowolną. Każdy robił wehikuł z wyobraźni. Wszystkie były ładne.

Martyna

Znalezione obrazy dla zapytania wehikuł czasu

 

 

Bale w karnawale!!!

Znalezione obrazy dla zapytania bal karnawałowy

Na baliku karnawałowym były klasa II b i II a. Wszyscy mieli bajeczne przebrania. Balik był bardzo udany!

Iza

Znalezione obrazy dla zapytania bal karnawałowy

18 stycznia klasa II b i II a były na baliku karnawałowym. Wspólnie tańczyliśmy i bawiliśmy się. Wszyscy mieli bajeczne i kolorowe stroje.

Bogusia

Znalezione obrazy dla zapytania karnawał

Konkurs!

21 stycznia odbył się konkurs literacki dla klas II pod tytułem „Zoo w deszczu”. W konkursie wzięło udział wielu uczniów. Zajęłam w nim III miejsce! Bardzo się cieszę! Konkurs mi się podobał.

Martyna

Znalezione obrazy dla zapytania zoo w deszczu

Audycja muzyczna!

Znalezione obrazy dla zapytania orkiestra deta swarzedz

9 lutego odwiedziliśmy muzyków Orkiestry Dętej w Swarzędzu podczas ich próby. Muzycy zagrali dla nas piękne utwory, opowiadali o instrumentach i zaprezentowali ich brzmienia. Próbkę swojego układu choreograficznego pokazały też tancerki, które ze specjalnymi przyborami uczestniczą w występach orkiestry. To była ciekawa lekcja!

 

Podobny obraz

Znalezione obrazy dla zapytania ferie zimowe

Znalezione obrazy dla zapytania ferie zimowe

Zaczęły się ferie! To czas zabawy i odpoczynku od zadań domowych. Życzę Wam udanych ferii, pełnych zabaw, gier i radości. Nie zapominajcie o bezpieczeństwie!

J. Mróz

Znalezione obrazy dla zapytania ferie zimowe