klasa 2b

ROK SZKOLNY 2017-2018

WYCHOWAWCA: PANI JOANNA MRÓZ

Znalezione obrazy dla zapytania szkoła

Rozpoczynamy nowy rok szkolny 2017/2018!

Witam na stronie klasy II b. Życzę całej „14” samych uśmiechów i sukcesów, najlepszych ocen oraz wspaniałej nauki i zabawy z kolegami i koleżankami.

wychowawca Joanna Mróz

Znalezione obrazy dla zapytania szkoła

Hałas szkodzi!

Znalezione obrazy dla zapytania hałas

We wrześniu podczas zajęć rozmawialiśmy o naszych zasadach. Ustaliliśmy, że chcemy pracować w ciszy. Dowiedzieliśmy się, że hałas jest szkodliwy dla naszego zdrowia. Porównywaliśmy różne źródła hałasu. Poznawaliśmy ilość decybeli różnych odgłosów i dźwięków. Postaramy się nie szkodzić sobie i innym hałasem. Wykonaliśmy plakaty przestrzegające przed hałasem.

J. Mróz

Znalezione obrazy dla zapytania hałas

Nasza pierwsza wycieczka

Znalezione obrazy dla zapytania zawody rysunki

9 października pojechaliśmy na naszą pierwszą, klasową wycieczkę.  Poznawaliśmy podczas niej pracę ludzi w różnych zawodach. Najpierw odwiedziliśmy rolnika w gospodarstwie w Uzarzewie, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć zwierzęta hodowlane. Potem pojechaliśmy do kamieniarza, później do piekarni w Biskupicach, w której mogliśmy śledzić proces technologiczny produkcji pieczywa. Następnie poznawaliśmy pracę ogrodnika i kelnera na terenie restauracji „Siedem Drzew”. Tam też jedliśmy zupę pokrzywową. Na końcu rozmawialiśmy z leśniczym o jego pracy w lesie. Wycieczka bardzo nam się podobała.

J. Mróz

Znalezione obrazy dla zapytania zawody rysunki

 

Lubimy warzywa i owoce!

Znalezione obrazy dla zapytania warzywa i owoce

Chcemy być zdrowi i silni! W związku z tym postanowiliśmy, że będziemy unikać słodyczy, a na lekcjach rozmawialiśmy o roli warzyw i owoców w naszym odżywianiu. Zrobiliśmy w klasie zdrowe sałatki. Były kolorowe i pyszne. Przygotowaliśmy inscenizację wiersza Jana Brzechwy „Na straganie” i pokazaliśmy ją klasie „0” i I b. Występ bardzo się publiczności podobał. Wykonaliśmy też prace o owocach na wystawę plastyczną.

J. Mróz

Znalezione obrazy dla zapytania warzywa i owoce

 

Znalezione obrazy dla zapytania warzywa i owoce

 

Projekt „Pogoda”

Znalezione obrazy dla zapytania pogoda

W listopadzie omawialiśmy tematy związane z pogodą. Do tych lekcji przygotowywaliśmy się sami. Zostaliśmy podzieleni na grupy i prezentowaliśmy nasze prace na kolejnych lekcjach. W ten sposób uczyliśmy się od siebie, a w klasie powstała kolorowa gazetka o pogodzie. Wybraliśmy się do ogródka meteorologicznego. Obserwowaliśmy pogodę w domu i uzupełnialiśmy kalendarze pogody. Wybieraliśmy też codziennie prezentera pogody, który przekazywał prognozę w całej Polsce w okienku telewizora. Ta zabawa bardzo nam się podobała.

J. Mróz

Znalezione obrazy dla zapytania pogoda

Święto Odzyskania Niepodległości

Znalezione obrazy dla zapytania flaga polski na wietrze

10 listopada w naszej szkole braliśmy udział w akademii z okazji Święta Odzyskania Niepodległości.  W tym dniu wykonaliśmy też godło Polski i kotyliony. Nauczyliśmy się pieśni patriotycznej. Przypomnieliśmy sobie nasze symbole narodowe. Będziemy pamiętać o bohaterskiej walce naszych przodków o odzyskanie niepodległości.

Podobny obraz

 

Nasza wycieczka

Znalezione obrazy dla zapytania poznań koziołki

23 listopada pojechaliśmy na wycieczkę do Poznania. Byliśmy w Muzeum Narodowym na lekcji muzealnej pt. „W świecie arcydziełek”. Potem zwiedziliśmy Stary Rynek, a następnie wysłuchaliśmy legend o Poznaniu w interaktywnych Blubrach 6D. Pogoda w tym dniu nam dopisała.

J. Mróz

Znalezione obrazy dla zapytania poznań koziołki

Ostatnio byliśmy na wycieczce. Oglądaliśmy koziołki, a w muzeum rysowaliśmy portret. Byliśmy też na Blubrach 6D.

Konstancja

Znalezione obrazy dla zapytania blubry 6d

Wiwat, misie!

Znalezione obrazy dla zapytania misie

27 listopada naszą szkołę odwiedziły misie! To był ich dzień. Przygotowywaliśmy się do tego dnia od jakiegoś czasu. Nauczyliśmy się wiersza „Naprawiamy misia” i piosenki „Pluszowy miś” oraz zrobiliśmy misiowe opaski na głowę.  Wykonaliśmy zaproszenia do misia. Zaproszenie wykonane przez Paris zajęło I miejsce! Gratulacje!

J. Mróz

Znalezione obrazy dla zapytania misie

Andrzejki

Znalezione obrazy dla zapytania andrzejki

30 listopada odbyły się w naszej klasie andrzejki. Poznaliśmy zwyczaje andrzejkowe. Były różne wróżby i konkursy: ustawialiśmy buty, laliśmy wosk przez klucz, wybieraliśmy imiona i chcieliśmy się dowiedzieć, jakie będzie nasze przyszłe życie. Było dużo zabawy i śmiechu.

J. Mróz

Znalezione obrazy dla zapytania andrzejki

 

Mikołajki

Znalezione obrazy dla zapytania mikołajki

Dzień 6 grudnia lubią wszystkie dzieci. Zrobiliśmy buty mikołajkowe. Rano przy butach znaleźliśmy kalendarze adwentowe. Potem poszliśmy do biblioteki na „Mikołajkowe czytanie”. Po wysłuchaniu opowiadania dostaliśmy od Mikołaja kolorowanki. To był fajny dzień. 

J. Mróz

Znalezione obrazy dla zapytania mikołajki mikołaj

 

 Wigilia klasowa

Znalezione obrazy dla zapytania szopka betlejemska

W czwartek, 21 grudnia zorganizowaliśmy klasową wigilię. Przygotowaliśmy jasełka, na które zaprosiliśmy rodziców, ustawiliśmy i zastawiliśmy stoły.  Zaczęliśmy od jasełek, które rodzicom bardzo się podobały, potem dzieliliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie życzenia. Następnie częstowaliśmy się smakołykami i czekaliśmy na Mikołaja, który wielki wór z prezentami zostawił pod drzwiami naszej klasy. Prezenty były śliczne, a całe spotkanie niezapomniane oraz pełne radości i wrażeń.

Znalezione obrazy dla zapytania wigilia

Wesołych Świat Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku!

Znalezione obrazy dla zapytania święta gif

Bardzo dziękujemy rodzicom w przygotowaniu tego spotkania!

Znalezione obrazy dla zapytania podziekowania

Wizyta w Teatrze Animacji

Znalezione obrazy dla zapytania anioł i diabeł

9 I 2018 r. klasa II b była w Teatrze Animacji w Poznaniu na spektaklu „O diabełku Widełku”. Widełek zakochał się w Filutce. Pod koniec byliśmy za kurtyną na scenie. Wycieczka podobała mi się, bo przedstawienie było śmieszne.

Lidka

Podobny obraz

9 I 2018 r. byłam w Teatrze Animacji w Poznaniu na przedstawieniu pod tytułem „O diabełku Widełku”. Występowali tam Widełek i Filutka  z rodzicami. Filutka z Widełkiem bardzo się kochali. Ich rodzice nie chcieli, żeby się poślubili. Ten teatrzyk bardzo mi się podobał, bo były ładne rekwizyty.

Bogusia

Znalezione obrazy dla zapytania anioł i diabeł

 

9 I 2018 roku klasa 2 b była w Teatrze Animacji na przedstawieniu „O diabełku Widełku”. Występowały w nim anioły, diabły, Filutka, Widełek, Aureolek i Taka – Siaka. Na scenie były  różne rekwizyty takie jak: kaktus, zegar, duża i mała piłka, piekło, niebo, łóżko, winda. Widełek zakochał się w Filutce. Wycieczka bardzo mi się podobała.

Nicole

Podróż w czasie

16 stycznia dzieci z klasy II b robiły wehikuły czasu. Stosowano technikę dowolną. Każdy robił wehikuł z wyobraźni. Wszystkie były ładne.

Martyna

Znalezione obrazy dla zapytania wehikuł czasu

 

 

Bale w karnawale!!!

Znalezione obrazy dla zapytania bal karnawałowy

Na baliku karnawałowym były klasa II b i II a. Wszyscy mieli bajeczne przebrania. Balik był bardzo udany!

Iza

Znalezione obrazy dla zapytania bal karnawałowy

18 stycznia klasa II b i II a były na baliku karnawałowym. Wspólnie tańczyliśmy i bawiliśmy się. Wszyscy mieli bajeczne i kolorowe stroje.

Bogusia

Znalezione obrazy dla zapytania karnawał

Konkurs!

21 stycznia odbył się konkurs literacki dla klas II pod tytułem „Zoo w deszczu”. W konkursie wzięło udział wielu uczniów. Zajęłam w nim III miejsce! Bardzo się cieszę! Konkurs mi się podobał.

Martyna

Znalezione obrazy dla zapytania zoo w deszczu

Audycja muzyczna!

Znalezione obrazy dla zapytania orkiestra deta swarzedz

9 lutego odwiedziliśmy muzyków Orkiestry Dętej w Swarzędzu podczas ich próby. Muzycy zagrali dla nas piękne utwory, opowiadali o instrumentach i zaprezentowali ich brzmienia. Próbkę swojego układu choreograficznego pokazały też tancerki, które ze specjalnymi przyborami uczestniczą w występach orkiestry. To była ciekawa lekcja!

 

Podobny obraz

Znalezione obrazy dla zapytania ferie zimowe

Znalezione obrazy dla zapytania ferie zimowe

Zaczęły się ferie! To czas zabawy i odpoczynku od zadań domowych. Życzę Wam udanych ferii, pełnych zabaw, gier i radości. Nie zapominajcie o bezpieczeństwie!

J. Mróz

Znalezione obrazy dla zapytania ferie zimowe

Moje ferie

W pierwszy tydzień ferii zimowych byłam u cioci. A w moje urodziny przeprowadzaliśmy się do nowego domu. w niedziele byłam na chrzcie świętym mojego kuzyna Dawida. Ferie mi się bardzo podobały, bo miałam urodziny.

Martyna

Znalezione obrazy dla zapytania ferie zimowe

 

Podczas ferii byłam w hotelu. Właściciel hotelu miał 5 kotów. Jednego nazwałam Nosek. To był mój ulubiony kotek. Potem jeździłam na nartach i sankach. Kilka dni temu byłam w kinie na komedii „Jumanji”. Ferie mi się podobały.

Tusia

Znalezione obrazy dla zapytania ferie zimowe

W pierwszym tygodniu ferii byłam na półkoloniach. W czasie półkolonii byłam na lodowisku i na kręglach w kinie. Obejrzałam film, który miał tytuł „Tedi i mapa skarbów”. Potem byłam z tatą w kinie na „Pszczółce Mai”. W drugim tygodniu pojechałam z rodziną na narty, a jak wracaliśmy to pojechaliśmy do Mc Donald’s .

Bogusia

Znalezione obrazy dla zapytania ferie zimowe

 

Święto Szkoły

Znalezione obrazy dla zapytania świeto szkoły

2 marca obchodziliśmy Święto Szkoły. Przyszliśmy do szkoły ubrani na galowo. Braliśmy udział w uroczystej akademii, podczas której przypomnieliśmy sobie postać naszego patrona, Stanisława Staszica, a także byli nagrodzeni laureaci różnych konkursów i zawodów. Na koniec wysłuchaliśmy piosenek w wykonaniu chóru szkolnego i koncertu flażoletowego. Akademia bardzo nam się podobała.

Znalezione obrazy dla zapytania stanisław staszic

Dzień Kobiet

Znalezione obrazy dla zapytania dzień kobiet

Dziękujemy chłopakom za życzenia, kwiaty i prezenty na Dzień Kobiet! 8 marca to wesoły dzień.

 

Znalezione obrazy dla zapytania dzień kobiet

Powitanie wiosny!

Początek wiosny w tym roku był mokry i zimny. Witaliśmy Panią Wiosnę w holu szkoły. Przygotowaliśmy piosenki, gaiki i okrzyki. Rozwiązywaliśmy wiosenne zagadki. W zielonych strojach przeszliśmy przez boisko ogłaszając przyjście wiosny!

Znalezione obrazy dla zapytania wiosna

Konkursy

W marcu odbył się I etap konkursu cichego czytania ze zrozumieniem. Po rozwiązaniu testu okazało się,  że naszą klasę w II etapie konkursu będą reprezentować: Paris, Iza i Martyna. Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Znalezione obrazy dla zapytania czytanie

 

W tym samym miesiącu był konkurs plastyczny „Wielkanocny zajączek”. II miejsce w tym konkursie na poziomie klas II zdobyła Oliwia! Gratulujemy!

Znalezione obrazy dla zapytania zajaczek

Wielkanoc

W środę, 28 marca byliśmy ostatni dzień w szkole przed przerwą świąteczną. Po trzeciej lekcji wybraliśmy się poszukać zajączka. Wypatrywaliśmy śladów zajączka, dotarliśmy do boiska w kasztanach, gdzie znaleźliśmy prezenty, ale zajączka już nie było. Poszliśmy kamienistą ścieżką w stronę jeziora. Od pracujących tam panów dowiedzieliśmy się, ile było zajączków i w którym kierunku się udały. Niestety przy jeziorze ślad się urwał, ale i tak na szukaniu wesoło spędziliśmy czas. Z prezentami i uśmiechem wróciliśmy do szkoły.

Wesołych Świąt!

Znalezione obrazy dla zapytania zajaczek

Dogrywka…

Znalezione obrazy dla zapytania zwycięstwo

28 marca po dogrywce w  konkursie cichego czytania ze zrozumieniem okazało się, że I miejsce zajęła Paris, a III miejsce zdobyła Iza! Gratulujemy!

Znalezione obrazy dla zapytania czytanie

 

Wrażenia z wycieczki!

Znalezione obrazy dla zapytania malarstwo

Dnia 10.04.2018 r. byliśmy z naszą klasą na wycieczce w Poznaniu. Zwiedziliśmy najpierw Palmiarnię, a następnie Muzeum Narodowe. W Palmiarni rośnie 17000 gatunków roślin np. liany, cola, kaktusy, palmy, aloesy. Pani Krysia dała nam spróbować wiórki, cukier i posypkę z drzew. Po muzeum oprowadzała nas pani Kinga, która była bardzo uśmiechnięta. Zobaczyliśmy wiele obrazów i rzeźb. Poznaliśmy podstawowe kolory: żółty, niebieski i czerwony oraz kolory pochodne: fioletowy, pomarańczowy i zielony. Na wycieczce było super fajnie, dowiedziałam się dużo ciekawych rzeczy.

Justyna

Znalezione obrazy dla zapytania palmiarnia poznań

Szkolny Konkurs Ekologiczny „Ekoludek”

Znalezione obrazy dla zapytania ekologia

W dniu 24 kwietnia 2018 byłam z Nicole na Konkursie Ekologicznym. Zajęłyśmy pierwsze miejsce z klas 2. Miałyśmy różne pytania na temat odpadów. Zadanie ostatnie było na czas – ułożyłyśmy węża, który składał się z 29 nakrętek.

Bogusia

Znalezione obrazy dla zapytania gratulacje

24 kwietnia 2018 r. był Konkurs Ekologiczny. Byłam tam z Bogusią i naszą panią. Miałyśmy różne pytania. Ostatnie zadanie było na czas. Miałyśmy zrobić najdłuższego węża z nakrętek. Ja z Bogusią zrobiłyśmy węża z 29 nakrętek. Zajęłyśmy pierwsze miejsce z klas II.

Nicole

Znalezione obrazy dla zapytania gratulacje

Dzień Ziemi!

27 IV byliśmy na holu szkoły na podsumowaniu obchodów Dnia Ziemi. Na ten dzień musieliśmy się nauczyć piosenki „Śmieciu, precz”, wymyślić klasową rymowankę oraz zrobić mozaikę z nakrętek. Ten dzień mi się podobał.

Martyna

Znalezione obrazy dla zapytania ekologia

Konkurs

10 maja 2018 r. był Szkolny Konkurs Ortograficzny. Z klas drugich były dwie osoby. Ja zajęłam I miejsce, a Zuzia z klasy II a – II miejsce. Pod koniec maja pojadę do Kobylnicy reprezentować naszą szkołę w Gminnym Konkursie Ortograficznym!

Bogusia

Znalezione obrazy dla zapytania ortografia

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

 

Nasze lektury

Znalezione obrazy dla zapytania calineczka

15, 16, 17 i 18 maja przerabialiśmy lekturę „Calineczka” H. Ch. Andersena. Była ona o tym, że pewna kobieta chciała mieć dziecko. Te przygody Calineczki bardzo mi się podobały.

Martyna

Plener malarski w Rogalinie

Znalezione obrazy dla zapytania rogalin

W sobotę byłam na plenerze w Rogalinie i malowałam. W konkursie plastycznym Nicole zajęła I miejsce, a ja III. Pani oprowadzała nas po lesie i zrobiliśmy sobie przerwę nad stawem. Kiedy skończyliśmy, zjedliśmy kiełbasę. Ta wycieczka bardzo mi się podobała.

Tusia

https://pracownieorange.pl/media/cache/thumb300x300/uploads/inspirations/b68c7becfe0359e58f1f8edfd8fd7481afbb0509.jpeg

Gratulacje!

Nasza wycieczka!!!

Znalezione obrazy dla zapytania dinozaury

22 maja była wycieczka do Zaurolandii w Rogowie. Dowiedziałam się, że niektóre dinozaury żywiły się roślinami, a niektóre mięsem. Bawiłam się w parku linowym i na placu zabaw. Wycieczka mi się bardzo podobała.

Nicole

Znalezione obrazy dla zapytania dinozaury

Moja przygoda z dinozaurami

Żyję w czasach dinozaurów, czyli 65 milionów lat temu. Mam dinozaura T-reksa. Bardzo lubię bawić się z moim T-reksem.  Mój dinuś ma na imię Olek. Nie lubi liści z drzew. Jest mięsożerny. Lubię go bardzo.

Amelka

Znalezione obrazy dla zapytania dinozaury

To się wydarzyło 65 milionów lat temu. Żyłam w zgodzie z dinozaurami. Mój ulubiony to był „Dino” – taki z długą szyją. Zjechałam z niego gdzieś ze sto razy. Spotkałam raz takiego dinusia Maxa i on był jakiś taki smutny i brzydki. Poradziłam mu, żeby nie przejmował się tym, że jest brzydki. Ja go polubiłam.

Tusia

Znalezione obrazy dla zapytania dinozaury

Jest teraz 2018 rok, a 65 milionów lat temu żyły dinozaury. Spałam sobie w swoim łóżku. Jak się obudziłam, byłam w dziwnym miejscu. Spotkałam się tam z T- reksem. On miał skaleczoną nóżkę i ja ją mu zabandażowałam. On potem odstraszał inne dinozaury. Jest mi tu bardzo dobrze.

Justynka

Znalezione obrazy dla zapytania dinozaury

Pewnego dnia, 65 milionów lat temu mieszkałam sobie w drewnianym domku i wtedy zobaczyłam go – dinozaura. Bardzo się go przestraszyłam, wręcz koszmarnie, ale mama powiedziała mi, że dimetrodon jest niegroźny. Dla nas nie jest groźny, bo jest udomowiony i tata go wczoraj kupił z okazji urodzin mamy. Akurat jest październik, czyli miesiąc urodzin mamy i siostry.

Bogusia

Znalezione obrazy dla zapytania dinozaury

Survival Race

W sobotę, 2 czerwca byłam na Survival Race w Poznaniu. To bieg z przeszkodami. Iza biegła razem ze mną. Nasza konkurencja nazywała się „Od małego na całego”. Nasi tatusiowie też biegli. Potem pojechaliśmy do McDonald’s i bawiliśmy się na placu.

Tusia

Znalezione obrazy dla zapytania biegi obrazki

Wizyta u babci

Znalezione obrazy dla zapytania arbuz

1 VI byłam u babci z moja kuzynką Julką i kuzynem Oskarem. Z babcią i kuzynostwem jedliśmy słodkiego arbuza. Potem poszliśmy zobaczyć fontannę i weszliśmy do różnych sklepów. U babci było przecudownie. Wróciłam         2 VI.

Martyna

Znalezione obrazy dla zapytania fontanna