KONKURSY W ROKU SZKOLNYM 2020/2021
SPRAWOZDANIE Z X ŚWIATOWEGO DNIA TABLICZKI MNOŻENIA
W roku szkolnym 2020/2021, jak co roku, szkoła wzięła udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Była to już X edycja tego wydarzenia.
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia odbył się w piątek 2 X 2020 r. w godzinach zajęć lekcyjnych.
Matematycy uczący w klasach IV – VIII przeprowadzili sprawdzenie znajomości tabliczki mnożenia podczas zajęć lekcyjnych, a w klasach III za zgodą nauczycieli uczących taki sprawdzian przeprowadzały zespoły założone z wybranych uczniów klas VI c i VII d. W ten sposób na lekcjach przetestowano 275 uczniów (uczniowie obecni tego dnia w szkole, którzy oddali karteczki z działaniami), co stanowi 82% uczniów klas III- VIII. W tym roku w związku z pandemią i obostrzeniami związanymi z reżimem sanitarnym zrezygnowaliśmy z badania umiejętności tabliczki mnożenia podczas przerw, co było miłą praktyką dotychczasowych obchodów tego dnia.
Dla uczniów klas IV – VII przeprowadzono konkurs szybkości bezbłędnego wyliczenia wylosowanych działań. Na podstawie protokołów od nauczycieli matematyków, którzy przeprowadzili badanie podczas lekcji wyłoniono najszybciej liczących uczniów:
Wyniki X edycji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia – Konkursu dla klas IV – VII
Maksymilian Mełeń kl. VI A – czas 00:09,00
Dawid Bieszkowski kl. VII B – czas 00:10,22
Olgierd Czajkowski kl. VII B – czas 00:10,80
Czasy poniżej 20 sekund uzyskali jeszcze następujący uczniowie:
Adam Januszewski kl. VI A – czas 00:13,00
Olgierd Ryszka kl. VI A – czas 00:13,00
Natalia Nowak kl. VII B – czas 00:14,39
Aleksander Gablewski kl. IV A – czas 00:18,40
Podobny konkurs przeprowadzono w klasach III i tam wyniki są następujące:
Arek Korenevskyi kl. III A – czas 00:49,42
Aleks Szczudlak kl. III C – czas 01:00,65
Antek Cieśla kl. III C – czas 01:00,71
Klasy VIII w dniu 2 października rozwiązywały test online.
Przygotowania do Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia trwały cały tydzień od poniedziałku 28 IX do finału w dniu 2 X. Nauczyciele matematyki ćwiczyli podczas zajęć znajomość tabliczki mnożenia. Na gazetkach w holu szkoły i w salach przygotowano okolicznościową dekorację z plakatami, przykładami „sprytnego liczenia”, propagującymi znajomość TM. Wyniki ogłoszono też poprzez wywieszenie na gazetce. Najlepiej liczący uczniowie w każdej klasie otrzymywali plakietki EKSPERT TABLICZKI MNOŻENIA.
Odpowiedzialne za zorganizowanie tego dnia byli wszyscy nauczyciele matematyki, a działania koordynowały: Rozalia Dziekan i Danuta Czosnowska
KONKURSY – ROK SZKOLNY 2019-2020
KONKURSY SZKOLNE I KURATORYJNE DLA KLAS IV-VIII 2019-2020
KONKURSY SZKOLNE DLA KLAS I-III 2019-2020
ORTOGRAFICZNE POTYCZKI
24 lutego 2020 r. odbył się w naszej szkole I etap szkolny Powiatowego Konkursu „Ortograficzne potyczki”, organizowanego dla uczniów klas szóstych przez Szkołę Podstawową w Koziegłowach. Konkurs sprawdza wiedzę ortograficzną uczniów.
Celem „Potyczek ortograficznych” jest sprawdzenie wiedzy przedmiotowej, a dokładniej wiedzy ortograficznej. Do konkursu przystąpiło 11 uczniów.
Osoby, które uzyskały największą liczbę punktów w szkole, zostały zgłoszone do II etapu konkursu, który odbędzie się w marcu. Jest to: Olga Walczak i Julia Chojnicka z klasy 6d oraz Amelia Kujawa z klasy 6b.
Uczennicom gratulujemy i życzymy powodzenia!
Konkurs recytatorski „Tęczowy Świat Poezji”
26 listopada 2019 roku w naszej szkole odbył się Konkurs Recytatorski „Tęczowy świat poezji” pod hasłem: „Wierszyki Michała Rusinka”. W konkursie wzięli udział uczniowie z klas I- III. Uczestnicy konkursu byli bardzo dobrze przygotowani, przez co poziom był niezwykle wysoki. Większość uczniów miała ciekawe przebrania i rekwizyty, co jeszcze bardziej podniosło jakość występu a wiersze przygotowane przez uczestników zostały wyrecytowane z aktorskim wręcz przygotowaniem. Dzieciom towarzyszyli rodzice, którzy dodatkowo stworzyli miłą i ciepłą atmosferę. Całość wypadła doskonale!
W jury zasiadły: p .Beata Patryas, Magdalena Urbaniak-Szulc oraz Hania Janowska.
Zwycięzcami konkursu zostali:
I miejsce Kuba Zloch kl. I b
II miejsce Jędrzej Podzerek kl. II c
III miejsce Darek Podlasiński kl. I a
Wyróżnienie otrzymali:
Natalia Smakowska kl. III b oraz Jan Sikorski kl. III a
Wszystkim uczestnikom konkursu należą się ogromne gratulacje i podziękowania!
Hania Janowska
Turniej wiedzy o twórczości Danuty Wawiłow czyli o tym, „Dlaczego daktylom rośnie palma na głowie?”
22 stycznia odbyła się Turniej wiedzy o twórczości Danuty Wawiłow. Wiersze poetki są popularne do dziś. W konkursowych zmaganiach wzięły udział duety z klas drugich i trzecich.
Wszyscy zmierzyli się z zadaniami, które polegały na wykazaniu się znajomością twórczości poetki. Wśród wierszy znalazł się także tytułowy „Daktyle”. Zadania konkursowe były zróżnicowane i wymagały wiedzy, ale także pomysłowości i …refleksu.
Okazało się, że poziom był bardzo wyrównany. Komisja nagrodziła uczestników dyplomami. Oto wyniki:
I miejsce: Paulina H. i Magdalena T. z klasy 3b
II miejsce: Amelia P. i Antonina S. z klasy 3a
III miejsce: Wojciech T. i Hubert R. z klasy 2b
Wyróżnienie: Jędrzej P. i Mateusz M. z klasy 2c
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!
Organizator: Beata Patryas