Klasa 1a

Rok szkolny 2018/2019

WITAJ SZKOŁO!

3 września odbyło się rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019. Pani dyrektor powitała wszystkich bardzo serdecznie. Potem wyczytane dzieci stanęły przy pani, która będzie ich wychowawczynią.

Następnie poszliśmy razem z rodzicami do sali, w której będziemy się uczyć. Pani rozdała plany zajęć i zaprosiła nas na jutrzejszy dzień do szkoły.

Przyjdziemy z tornistrami!!! Jesteśmy już pierwszakami!!!

Życzę Wam dzieci samych miłych chwil w szkole. Wiele radości, uśmiechu i zdobycia nowych umiejętności.

wychowawczyni – M. Lewandowska

DZIEŃ CHŁOPCA

30 września to Święto Chłopców. Pamiętałyśmy o nich. Złożyłyśmy naszym kolegom życzenia i wręczyłyśmy drobne upominki, które bardzo Im się spodobały.

Teraz z niecierpliwością czekamy na nasze święto, ale to dopiero za kilka miesięcy – w marcu. Musimy być cierpliwe.

Dziewczynki z I a

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

W październiku mieliśmy spotkanie ze strażnikiem miejskim. Rozmawialiśmy na temat naszego bezpieczeństwa na drodze. Pan strażnik dał nam kilka wskazówek jak postępować, aby nic złego nam się nie przydarzyło idąc do, czy ze szkoły. Powiedział nam, że ważnym elementem są odblaski, dzięki którym jesteśmy lepiej widoczni na drodze, a przez to wzrasta nasze bezpieczeństwo. Otrzymaliśmy odblaski, które możemy przyczepić do tornistra. Będziemy czuć się bezpieczniej.

uczniowie klasy I a

KAMIZELKI ODBLASKOWE

W październiku udaliśmy się do SP nr 4 na uroczystość, podczas której przypomniano dzieciom zasady bezpiecznej zabawy, zachowania w domu, oraz poruszania się po drodze. Potem wszyscy pierwszoklasiści otrzymali kamizelki odblaskowe. Przydadzą nam się bardzo, np. podczas wycieczek klasowych. Dziękujemy!!!

wychowawczyni i uczniowie I a

   PASOWANIE NA UCZNIÓW

9 listopada odbyła się uroczystość Pasowania Pierwszoklasistów. Zaprosiliśmy na nią swoich rodziców. Pani dyrektor powitała nas i wyjaśniła nam, co to znaczy być pasowanym na ucznia. Potem śpiewaliśmy piosenki, recytowaliśmy wierszyki. Pokazaliśmy, że potrafimy już zaśpiewać hymn państwowy i hymn szkolny. Następnie złożyliśmy uroczyste ślubowanie, a Pani dyrektor i Pani wicedyrektor symbolicznym ołówkiem pasowały nas na uczniów. Z pewnością uroczystość ta na długo pozostanie w naszej pamięci.

uczniowie I a

WYCIECZKA DO DYMACZEWA

13     listopada pojechaliśmy na pierwszą klasową wycieczkę do Dymaczewa, do ArtZagrody. Braliśmy udział w trzech rodzajach warsztatów artystycznych: warsztatach piekarskich: poznaliśmy tajniki wypieku ciast, sami wyrabialiśmy ciasto i formowaliśmy drożdżówki; warsztatach stolarskich: ozdabialiśmy przedmioty z drewna oraz warsztatach ceramicznych: poznaliśmy techniki pracy w glinie, lepiliśmy słonika. Zwiedzaliśmy sklepik z rękodziełami, kupiliśmy pamiątki. Mieliśmy też wspólny posiłek przygotowany przez gospodarzy (drożdżówki, pierniczki i zapiekankę). Wycieczka bardzo nam się podobała.

wychowawczyni

ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA

Dowiedzieliśmy się, że od kilku lat w naszej szkole obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia. My też w tym roku uczestniczyliśmy w tym święcie. Przynieśliśmy do szkoły nasze kochane pluszaki. Nauczyliśmy się wierszyka o misiu, wykonaliśmy też opaski na głowę z elementem misia. Uczestniczyliśmy w konkursie plastycznym na temat „Portret Misia”. Ten dzień to bardzo miły i wesoły dzień w szkole.

uczniowie I a

KONKURS PLASTYCZNY „PORTRET MISIA Z RODZINĄ”

W konkursie plastycznym, z okazji Święta Pluszowego Misia, Martynka Ł. zdobyła II miejsce. Serdecznie gratulujemy wygranej.

wychowawczyni, koledzy i koleżanki

BOŻONARODZENIOWA WYCIECZKA

Dnia 5 grudnia byliśmy na wycieczce w Uzarzewie. Zwiedzaliśmy tam Muzeum i poznawaliśmy zwyczaje Bożonarodzeniowe. Dowiedzieliśmy się różnych ciekawych informacji o zwierzętach. Następnie wykonywaliśmy ozdoby choinkowe. A na koniec odbyło się spotkanie z Mikołajem, który rozdawał nam słodkie upominki. To była udana wycieczka.

Uczniowie I a

MIKOŁAJKI

6 grudnia czekała nas miła niespodzianka. Poszliśmy do szkolnej biblioteki. Tam, był wspaniały gość – Mikołaj, który przeczytał nam przepiękną, świąteczną opowieść. A potem… kolejna niespodzianka,  otrzymaliśmy prezenty od Mikołaja!!! Mieliśmy nadzieję, że będzie o nas pamiętał. Nie zawiedliśmy się. Dziękujemy Mikołaju!!!

Uczniowie kl. I a

KLASOWA WIGILIA

21 grudnia, to dzień, który spędziliśmy trochę inaczej niż zwykle. Na początku odbył się konkurs piosenki świątecznej. Zaśpiewaliśmy piosenkę „Siedem reniferów”. Potem wróciliśmy do sali. Pani przeczytała nam „Legendę o choince”, podzieliliśmy się opłatkiem, składając sobie życzenia. Następnie usiedliśmy do stołu, (który przygotowały dla nas Panie z Rady Klasowej Rodziców) na wspólny poczęstunek. Potem śpiewaliśmy kolędy. Wreszcie nadszedł długo wyczekiwany moment, gdy otrzymaliśmy prezenty od Gwiazdora. Był to niezwykle miły dzień w szkole, który wprowadził nas w świąteczny nastrój.

klasa I a

   ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA

„…Bo nadszedł czas i Dziecię się zrodziło.
A razem z Nim, maleńka przyszła Miłość…”

Niech narodzenie Bożej Dzieciny zrodzi w sercach
miłość i pokój.

Radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku, 2019

życzy Marzena Lewandowska

Znalezione obrazy dla zapytania bezpieczne ferie zimowe clipartBEZPIECZNE FERIE

Zbliżają się ferie zimowe, dlatego przyszedł do nas strażnik miejski, który informował nas, jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe. Pan opowiadał nam, gdzie można jeździć na łyżwach oraz sankach, a także, w jaki sposób rzucać się śnieżkami. Słuchaliśmy bardzo uważnie. Te rady bardzo nam się przydadzą.

Uczniowie I c

Podobny obraz     FERIE ZIMOWE

Życzę wszystkim uczniom miłych, bezpiecznych ferii zimowych oraz odpoczynku po trudach kilkumiesięcznej pracy. Pamiętajcie o bezpiecznych zabawach zimowych.

wychowawczyni – M. Lewandowska

Podobny obraz   PASOWANIE NA CZYTELNIKA

11 lutego uczestniczyliśmy w ważnej dla nas uroczystości, a mianowicie w „Pasowaniu na czytelnika”. Udaliśmy się do biblioteki szkolnej, a tam starsi uczniowie przygotowali dla nas krótkie przedstawienie, które bardzo nam się podobało. Złożyliśmy przyrzeczenie, że chętnie będziemy wypożyczać książki oraz, że będziemy je szanować. Otrzymaliśmy kartę biblioteczną i wypożyczyliśmy pierwszą książkę. Z pewnością będziemy „częstymi gośćmi” biblioteki. Jesteśmy już przecież „prawdziwymi czytelnikami”. Dziękujemy paniom bibliotekarkom za przygotowanie uroczystości i pasowanie nas na czytelników.

Uczniowie klasy I a

Podobny obrazWALENTYNKI

14 lutego to Walentynki. Zrobiliśmy dekorację w naszej sali. Przygotowaliśmy serduszka walentynkowe dla osób, którym chcieliśmy je wręczyć. To bardzo miłe święto.

klasa I a

Podobny obraz   ŚWIĘTO SZKOŁY

4 marca obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły. Uczestniczyliśmy w uroczystej akademii. W pierwszej części akademii wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody książkowe za zajęcie wysokich miejsc w konkursach i zawodach sportowych. Z naszej klasy nagrodę otrzymała Martynka za zajęcie II miejsca w konkursie plastycznym „Portret Misia”. Gratulujemy!!! Potem obejrzeliśmy i wysłuchaliśmy część artystyczną przygotowaną przez uczniów klas VI. Biliśmy brawa, gdyż bardzo nam się podobało.

Uczniowie klasy I a

Podobny obraz   DZIEŃ KOBIET

8 marca, w Święto Kobiet nasi koledzy  złożyli nam życzenia i wręczyli upominki. Dziękujemy za pamięć!

Koleżanki i pani wychowawczyni

Podobny obrazWYCIECZKA DO LABORATORIUM WYOBRAŹNI

7 marca pojechaliśmy do Laboratorium Wyobraźni w Poznaniu. Dzieci zdobyły tam dużo wiedzy, starały się zrozumieć różne zjawiska. Uczyły się też podejmować wspólne decyzje na interaktywnej Platformie BIG Board, na której mogły sterować wirtualnym samochodem i wirtualna piłką na ekranie. To była wspaniała zabawa.

wychowawczyni – M. Lewandowska

Znalezione obrazy dla zapytania teatrzyk kamishibai pt. groszek  ZAJĘCIA W BIBLIOTECE

8 marca w naszej bibliotece wystąpił Teatrzyk Kamishibai – teatr obrazkowy, którego bohaterem był Groszek. Po obejrzeniu i wysłuchaniu przedstawienia, mieliśmy warsztaty przyrodnicze, na których sadziliśmy w doniczkach groszek. Doniczki przynieśliśmy do naszej sali. Podlewamy posadzone roślinki i z niecierpliwością czekamy, aż wyrosną.

Uczniowie I a