klasa 2c 2020/2021

Zaczynamy nowy rok szkolny 2020/2021
Wracamy do szkoły po wakacjach z energią i zapałem! Jesteśmy ciekawi odkrywania świata wokół nas, rozwijania naszych umiejętności, zainteresowań i poszerzania wiedzy.
                                                                                                    Uczniowie klasy 2 c

Wrzesień, 2020 rok

WYBIERAMY SAMORZĄD KLASOWY

W tym roku szkolnym ważną rolę przewodniczącego klasy będzie sprawował Szczepan. Jego pomocnikiem została wybrana Estera. Wybory były tajne. Każdy głosował na jednego kandydata.

30 WRZEŚNIA – DZIEŃ CHŁOPAKA

W ten szczególny dla chłopców dzień koleżanki z klasy przygotowały dla swoich kolegów laurki z życzeniami. Było dużo radości i pozytywnych słów.

Dzień, o którym zawsze pamiętamy !.

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

15 października odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W samorządzie jest już Szczepan, ponieważ pełni rolę przewodniczącego klasy. Spośród naszych kolegów i koleżanek wyłoniliśmy kandydatów, którzy przygotowali plakaty wyborcze i swój program. Do Samorządu została wybrana Martynka oraz Miłosz. Gratulujemy!!

1 LISTOPADA

Pamiętamy o naszych bliskich.

11 LISTOPADA NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Na zajęciach online omawialiśmy symbole narodowe, oglądaliśmy krótkie filmiki, uczyliśmy się hymnu państwowego.
Pamiętamy, aby szanować polskie symbole narodowe.

MIKOŁAJKI 🙂

Podczas zajęć online pisaliśmy listy do św. Mikołaja, w którym każdy zamieścił swoje małe i te trochę większe życzenia.

Chcieliśmy podzielić się naszą radością z okazji Mikołajek i opisaliśmy odwiedziny tego niezwykłego gościa w liście do kolegi lub koleżanki.
Z dumą czytaliśmy listy na poniedziałkowych zajęciach naszej pani.

ŚWIĘTA TUŻ, TUŻ ….

Moi Kochani

Dużymi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Na ten niezwykły, pełen magii czas życzę Wam dużo zdrowia, radości, nadziei oraz wiary w ludzką dobroć.

Pamiętajcie, jak bardzo w coś wierzymy życzenia się spełniają, zaś dobro, które dajemy innym do nas powraca.

Przesyłam uściski i przytulam do serduszka.

Wasza pani Magda.

Spotkanie z Królową Śniegu.

W lutym omawialiśmy lekturę ” Królowa Śniegu” H.H. Andersena. Zapoznaliśmy się z głównymi bohaterami: Gerdą i Kay’em. Wspólnie stworzyliśmy rysunkowy plan wydarzeń.

W świecie filmu.

W tym tygodniu rozpoczęliśmy blok tematyczny pod nazwą ” W świecie kina”. Dowiedzieliśmy się o początkach kinematografii. Poznaliśmy braci Lumiere :Augusta i Louisa- wynalazców kinematografu. Odgrywaliśmy scenki rodzajowe z wykorzystaniem pantomimy. Rozmawialiśmy o naszych ulubionych gatunkach filmowych. Pod koniec tygodnia wykonaliśmy książeczki przedstawiające sceny filmowe.

Dzień Patrona Szkoły

3.03.2021r. obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły. Z tej okazji wspólnie odśpiewaliśmy hymn szkoły „Staszicowe ziarno”. Zapoznaliśmy się z życiorysem Stanisława Staszica.

08.03.2021r.- Dzień Kobiet.

8 marca w naszej klasie obchodziliśmy Dzień Kobiet. Z tej okazji chłopcy wręczyli dziewczynkom tulipany. Nie zabrakło atrakcji i dobrego humoru.

Trochę o zdrowym odżywianiu…

Jak dbać o swoje zdrowie i samopoczucie? Jakie znaczenie mają warzywa i owoce w naszej diecie? Na te i wiele innych pytań odpowiedzieliśmy sobie podczas marcowych zajęć. Dowiedzieliśmy się czym jest zbilansowana dieta. Zapoznaliśmy się z piramidą żywieniową.

Dzień Dziecka

1. czerwca to święto wszystkich dzieci. Również i my tego dnia świętowaliśmy. Nasza Pani zabrała nas lody i gofry. Zjedliśmy je z ochotą. Wspólnie się bawiliśmy. Ten dzień był dla nas bardzo radosny i emocjonujący .