Klasa 1b

ROK SZKOLNY 2018-2019

Klasa sportowa I b
o profilu pływackim i gimnastyczno –  tanecznym

wychowawczyni: p. Magdalena Kolasińska

3, 2, 1…………………Start !!!

Dzień dobry witam was,

na naukę nadszedł czas,

jestem ja, jesteś ty,

zaczynamy RAZ, DWA, TRZY !!!

MOI DRODZY,

UCZNIOWIE klasy I b,

witam Was słowami rymowanki,

którą bardzo dobrze znacie.

Jednak tym razem rozpoczynam od tych słów, aby

powitać Was na Naszej stronie klasowej.

To tu będziemy opowiadać, wspominać i przeżywać

jeszcze raz, niezapomniane chwile z życia naszej klasy.

No to – zaczynaaaaaamy

i do oglądania oraz czytania

WSZYSTKICH ZAPRASZAMY   !!!

wychowawczyni: Magdalena Kolasińska

UCZYMY SIĘ PROGRAMOWAĆ Z OZO 🙂

Niedawno mieliśmy lekcję o Ozobotach. Troszeczkę wam o nich opowiem:
Ozoboty to są takie małe robociki o białym kolorze.Miały za zadanie zaprowadzenie pszczółki do ula. Do tego służyły im kody, które musiały odczytać z kartki.Kody miały różne kolory i oznaczały, m.in.:
– super prędkość – TURBO,
– JEDŹ PROSTO,
– ZAWRÓĆ NA KOŃCU LINII.
Roboty wykonały to zadanie bardzo dobrze. Zainteresowały mnie te zajęcia, bo nie miałem pojęcia,że istnieje coś takiego jak Ozoboty, było bardzo fajne i chcę więcej.
Bartosz

W zeszłym tygodniu na zajęciach w szkole, z naszą Panią mieliśmy ćwiczenia z programowania Ozobotami. Ozoboty to małe robociki, które służą do odczytywania kolorowych kodów. Ja i Kryspian mieliśmy do odczytania dwa kody: niebieskiczerwony oraz niebieskizielonyniebieski. Po odczytaniu kodów,  Ozoboty jeździły na planszy po wyznaczonych trasach, pomagając pszczółce dolecieć do ula. Było naprawdę SUPER!
Wojtek

październik

W czwartek, 4 października 2018 r., po raz  pierwszy z moją klasą           I B pojechaliśmy na wycieczkę szkolną do Czeszewa. Po dotarciu na miejsce przeprawiliśmy się promem na drugą stronę rzeki. Pan leśniczy opowiadał nam, jak zachowywać się w lesie. Wspólnie oglądaliśmy bajkę o zwierzątkach. Następnie odbyło się ognisko, na którym piekliśmy pyszne kiełbaski. Buło cudownie.
Jagoda

ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT

4 października to bardzo wymowna data. Na ten dzień przypada zarówno wspomnienie w Kościele powszechnym św. Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt, ekologów i ekologii, jak i Międzynarodowy Dzień Zwierząt.

Cały październik jest Międzynarodowym Miesiącem Dobroci dla Zwierząt.

Obchody tego święta mają na celu przypomnienie wszystkim ludziom o prawach zwierząt,a przede wszystkim do ich godnego życia,bezpieczeństwa i wolności.

15 października – w piękny, jesienny poniedziałek -odwiedził naszą  klasę p. Kamil, wolontariusz            oraz p. Kasia, która jest inspektorem Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

Pani Kasia zwróciła uwagę na krzywdzone zwierzaki,przypomniała o odpowiedzialności za ich warunki życia oraz uświadomiła nam z czym związana jest decyzja o przyjęciu nowego zwierzaka do domu.

Spotkanie ze zwierzakami to dobra okazja,żeby odwdzięczyć się swoim pupilom za dostarczanie tylu radości i szczęścia w ciągu całego roku. Potrafią nam dać wytchnienie,swoje przywiązanie i miłość.

Przekazaliśmy karmę dla podopiecznych TOZ                     i prace plastyczne, których wykonanie sprawiło nam ogromną przyjemność  Poznaliśmy Adonisa, świnkę morską, która była bardzo ciekawska i przeszkadzała Bratkowi w słuchaniu ciekawostek oraz achatiny 🐌🐌🐌 – ślimaki olbrzymie, które widzieliśmy pierwszy raz w życiu. Dziękujemy p. Kasi i p. Kamilowi za wspaniałe zajęcia.