IX TYDZIEŃ PROFILAKTYKI 2018 GRA MIEJSKA – „W POSZUKIWANIU ZŁOTEGO TRONU”

W piękny, słoneczny czwartek 07.06.2018 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Grze Miejskiej, która dotyczyła historii Swarzędza. Wystartowaliśmy z Rynku i mieliśmy do pokonania kilka kilometrów. Na trasie rajdu czekało na nas 8 stacji na których dostawaliśmy kolejne mapy i części łamigłówki. Przy każdej stacji czekała na nas bardzo ważna historyczna osoba z dawnego Swarzędza i odczytywała nam kolejne zadania w których zbieraliśmy punkty wykonując różne konkurencje sportowe ale także zadania na wiedzę o Swarzędzu. Po pokonaniu 7 stacji na których świetnie się zaprezentowaliśmy ostatnia mapa zaprowadziła nas z powrotem na Rynek w Swarzędzu. Znajdowała się tutaj 8, ostatnia już stacja, na której ułożyliśmy zebrane części łamigłówki. Z zebranych kartek łamigłówki ułożyliśmy napis SWARZĘDZ 380. Po zakończeniu gry dowiedzieliśmy się, że mamy czekać na informację odnośnie punktacji, która po podliczeniu zostanie wysłana do szkoły.

Kilka dni później zostaliśmy poinformowani, że występ w Grze Miejskiej wyszedł nam rewelacyjnie, ponieważ zajęliśmy bardzo wysokie drugie miejsce.

W Grze Miejskiej reprezentowali nas:

1. Jakub Oses – VI B
  2. Maksymilian Czerwiński – VI B
  3. Maksymilian Jędrzejczak – VI B
  4. Maksymilian Dembiński – VI B
  5. Aleksandra Kruszyńska – VI B
  6. Marek Biedny – VI D
  7. Mateusz Frąckowiak – VI D
  8. Kajetan Duszyński – VI D
  9. Norbert Warguła – VI D
  10. Ewelina Jaśkowiak – VI D
  11. Amelia Wojtal – VI D
  12. Klaudia Skrzypczak – VI D
  13. Dominika Gondecka – VI D
  14. Oliwia Januszewska – VI D

Wyniki gry Miejskiej:

Kategoria klasy IV-VI:
Miejsce I: Szkoła Podstawowa nr 2 w Zalasewie (49 punktów)
Miejsce II: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stanisława Staszica w Swarzędzu (45 punktów)
Miejsce III: Szkoła Podstawowa nr 3 im. Polskich Noblistów w Swarzędzu (43 punkty)

Kategoria klasy VII-szkoły ponadpodstawowe:
Miejsce I: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Zalasewie (52 punkty)
Miejsce II: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi w Swarzędzu (51 punktów)
Miejsce III: Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu (46 punktów)

A w nagrodę za zdobycie 2 miejsca cała 14 reprezentantów Jedynki uda się na kręgle.

Opiekunem podczas Gry Miejskiej był nauczyciel wychowania fizycznego Maciej Kowalczyk.

BRAWO !!!!!!!!! BRAWO !!!!!!!! BRAWO !!!!!!!!

WIELKIE GRATULACJIE !!!!!!!!!