Informatyka klasy 6

Klasy 6A, 6B, 6C, 6D – temat na tydzień 20-24.04.

Temat: O społeczności użytkowników Scratcha.

Witajcie! Na dzisiejszych zajęciach dowiemy się, dlaczego warto być członkiem społeczności Scratcha. Zapraszam do zapoznania się z materiałem z podręcznika na stronach 87-92.

Poniżej zamieszczam filmik, który pokazuje w jaki sposób udostępnić innym projekt.

Klasy 6A, 6B, 6C, 6DZadanie tygodnia 30.03-17.04.

Temat 2: Komunikaty w programie Scratch.

Witajcie! W najbliższym czasie będziemy pracować w programie Scratch 🙂

Drodzy Uczniowie – najpierw proszę, abyście zalogowali się na konto: https://scratch.mit.edu

Jeśli nie macie jeszcze swojego konta, utwórzcie je „Dołączając do Scratch”. Instrukcję możecie zobaczyć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=YVyDXUTMqqA

Jak wiecie komunikaty w programie Scratch działają jak komendy, po których nadaniu uruchomią się odpowiednie skrypty.

Pierwszym Waszym projektem będzie stworzenie gry „kulkoklikacz”. Zapraszam do zapoznania się z materiałem i stworzeniem razem z osobą prezentującą film swoją pracę, którą wyślecie do nauczyciela.

Zapiszcie swój projekt na komputerze klikając na Plik i wybierając opcję zapisz na swoim komputerze.

Nazwa pliku: Imię i Nazwisko klasa

Następnie wyślijcie ten plik jako załącznik przy użyciu poczty elektronicznej na adres: kgruszczynskasp1@wp.pl

Tytuł wiadomości: Imię Nazwisko / Klasa

Termin: 08.04.2020 (w przypadku problemów proszę o kontakt, istnieje możliwość wydłużenia terminu)

W przypadku pytań zachęcam do kontaktu. Powodzenia! 🙂

Klasy 6A, 6B, 6C, 6D – zadanie tygodnia 16-27.03.

Temat 1: Poczta elektroniczna + netykieta.

Przypomnienie wiadomości dot. poczty elektronicznej i zasadach właściwego zachowania w sieci.

Proszę o zapoznanie się z materiałami zamieszczonymi w linkach.

Osoby, które jeszcze nie mają konta poczty elektronicznej – proszę aby założyły je (wp, gmail itd).

Uwaga!

Wszystkich uczniów klas 6 proszę o wysłanie wiadomości e-mail na adres: kgruszczynskasp1@wp.pl o 7 wybranych zasadach netykiety (pamiętając o podstawowych regułach pisania wiadomości elektronicznej) do 27.03.2020.