GMINNY KONKURS HISTORYCZNO-POLONISTYCZNY „ZOSTAŃ MISTRZEM MITOLOGII” – etap szkolny

Zapraszamy Uczniów klas IV-VI do wzięcia udziału w Gminnym Konkursie Historyczno-Polonistycznym „ZOSTAŃ MISTRZEM MITOLOGII”!

Uczniowie będą mieli za zadanie wykazać się znajomości:

a) mitów greckich i rzymskich

b) bogów greckich, rzymskich, ich atrybutów i zakresu władzy, pokrewieństwa a także bóstw i herosów

c) związków frazeologicznych

Etap szkolny konkursu „Zostań mistrzem mitologii” odbędzie się 18 grudnia 2019 roku na 7 godzinie lekcyjnej w sali 202.

Uczniowie mogą zgłaszać chęć wzięcia udziału w konkursie do dnia 9 grudnia 2019 r. – p. Monice Szulerowicz lub swojemu nauczycielowi języka polskiego/historii.

Trzy osoby, które zdobędą  największą liczbę punktów będą reprezentować Szkołę Podstawową nr  1 podczas Gminnego Konkursu Historyczno-Polonistycznego „Zostań mistrzem mitologii” organizowanego przez SP nr 3 w Swarzędzu w dniu 18.02.2020 r.

Czekamy na Wasze zgłoszenia!