eTwinning w Jedynce

Nauczyciele i uczniowie z Jedynki działają w społeczności eTwinning. Biorą udział
w realizacji  projektów o zróżnicowanej tematyce. Dzięki eTwinnning uczniowie mają możliwość nawiązania  kontaktu oraz współpracy z rówieśnikami z innych krajów
w Europie i nie tylko. Nauczyciele mogą dzielić się swoimi pomysłami i osiągnięciami.
To doskonały sposób na wzbogacenie swojej wiedzy i możliwości.
Zachęcamy i zapraszamy do współpracy.

Na bieżąco będziemy zamieszczać informacje o projektach w których wzięli udział nasi nauczyciele oraz uczniowie.

Poniżej kilka ważnych informacji:

1. Co to jest eTwinning?
  2. Jak działa i kto może zostać jego członkiem ?
  3. Z kim można współpracować

eTwinning to społeczność szkolna, gromadząca szkoły i przedszkola z całej Europy
(i nie tylko) współpracująca za pomocą mediów elektronicznych.

Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami – współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki.
eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę. Program zgromadził już niemal 400 tysięcy nauczycieli ze 160 tysięcy szkół, którzy łącznie pracują przy ponad 50 tysiącach różnorodnych projektów rocznie.

Kto może wziąć udział w Programie eTwinning?

W programie uczestniczyć mogą przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne, zarówno placówki państwowe, jak i prywatne (z uprawnieniami szkół publicznych – realizujące obowiązującą podstawę programową) z krajów Unii Europejskiej,
a także dodatkowo z Byłej Jugosłowiańskiej Republiki Macedonii, Albanii, Bośni
i Hercegowiny, Islandii, Liechtensteinu, Macedonii, Norwegii, Serbii i Turcji.

Program daje możliwość współpracy również z partnerami biorącymi udział w eTwinning Plus – są to placówki z krajów znajdujących się w sąsiedztwie z Unią Europejską – Armenia, Azerbejdżan, Gruzja, Mołdawia, Tunezja i Ukraina.

W realizację projektu może być zaangażowana cała szkoła: nauczyciele wszystkich przedmiotów, uczniowie wraz z opiekunami, dyrektorzy szkół, bibliotekarze, pedagodzy szkolni i pozostali pracownicy.

Z kim można współpracować?

Współpracę można rozpocząć z każdym zarejestrowanym w eTwinning nauczycielem.
W programie uczestniczą wszystkie kraje Unii Europejskiej oraz Była Jugosłowiańska Republika Macedonii, Albania, Bośnia i Hercegowina, Islandia, Liechtenstein, Macedonia, Norwegia, Serbia i Turcja.

Nasze projekty
1. Pusta klasa.
2. Całoroczna podróż z książką.
3. Powitanie wiosny z e Twinning.
4. Czytamy przyrodę – jesień w lesie.
5. Eko wiosna.
6. eTwinning dla Niepodległości