Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r.  W tym roku wypadł on  5 lutego i o obchodzony był pod hasłem „Działajmy razem!”

Głównym celem tego projektu jest zapoznanie dzieci i młodzieży a także dorosłych, zwłaszcza rodziców, z niebezpieczeństwami jakie czyhają na nas online. Ponadto należy także propagować i zachęcać do rozważnego i pozytywnego korzystania z zasobów i możliwości  internetu.

W naszej szkole z tej okazji nauczyciele z informatyki zorganizowali konkurs na najlepszy plakat na temat bezpieczeństwa w sieci, a także przeprowadzone zostały zajęcia edukacyjne  związanie z tą tematyką. W holu i salach informatycznych zostały przygotowane gazetki tematyczne.