Aktualności sportowe

SPORT

Rok szkolny 2018/2019

WSPOMNIENIA Z WAKACJI

WITAJCIE W NASZEJ OBOZOWEJ BAJCE

Zapraszamy na relację z OBOZU TANECZNO – GIMNASTYCZNEGO SUMMER DANCE CAMP Wisła 2019, który odbył się w terminie 03 – 10.08.2019 r. 

Pozdrawiamy „Jedynka i Przyjaciele”

Poniżej link do strony:

https://www.facebook.com/aerogymdanceJK/

AKTYWNE WAKACJE Z „JEDYNKĄ”

OSTATNIE 1 WOLNE MIEJSCE!!!

Spędź czas razem z nami „Jedynkowymi” sportowcami.

To na Ciebie właśnie czekamy…

Głowę pełną pomysłów mamy,

do wspólnej zabawy zapraszamy.

Z „Jedynką” na sportowo, zawsze jest fajnie i zdrowo!

Joanna Kunkel oraz Magdalena Bajer

Dziś na całym świecie obchodzony jest Dzień Olimpijski. Święto zostało ustanowione w 1948 roku, żeby upamiętnić powstanie Olympic 23 czerwca 1894 w Paryżu. Inicjatorem powołania organizacji był Pierre de Coubertin 🇫🇷 Dzięki jego staraniom po 15 wiekach przerwy wznowiono organizację igrzysk olimpijskich.

W tym dniu przypominamy jak ważne są:

*ruch – aktywność fizyczna w każdym wieku!
*edukacja – olimpijskie wartości – dążenie do doskonałości, szacunek i przyjaźń -pomagają budować lepszy świat!
* ciekawość – odkrywanie nowych dyscyplin, podejmowanie sportowych wyzwań!

Joanna Kunkel

Pokaz Aerobiku Grupowego „Tańczących Jedynek” podczas III Igrzysk Biegowych Dzieci   i Młodzieży Szkolnej – Swarzędz 2019

Dnia 1  czerwca  2019 roku na Stadionie Miejskim Unia Swarzędz, poraz III  na zaproszenie organizatorów: Urzędu Miasta i Gminy Swarzędz, Szkolnego Związku Sportowego Swarzędz oraz Szpot Swarzędz  „Tańczące Jedynki” wystąpiły w  pokazie Aerobiku Grupowego otwierając  III Igrzyska Biegowe Dzieci i Młodzieży Szkolnej – Swarzędz 2019.

Dziewczęta pomimo wysokiej temperatury, jaka panowała w tym dniu…jak zawsze spisały się na medal i z dumą promowały naszą kochaną „Jedynkę”.

Organizatorom Igrzysk Biegowych dziękujemy za zaproszenie.

Dziękuje”Jedynki” za kolejny pokaz i zaangażowanie!

Joanna Kunkel

III Igrzyska Biegowe Dzieci i Młodzieży – Swarzędz 

Dnia 1 czerwca 2019 roku na stadionie miejskim w Swarzędzu odbyła się III Olimpiada Biegowa Dzieci i Młodzieży. Impreza ta jest jedną z licznych, które odbywać się będą w Gminie Swarzędzu. 

Ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Olimpiadzie udział wzięło 38 dzieci z klas I – VI, które rywalizowały ze swoimi rówieśnikami z innych szkół w następujących dystansach:

Rocznik 2012, 2011, 2010  – 100 metrów

Rocznik 2009 – 200 metrów

Rocznik 2008 – 300 metrów

Rocznik 2007 – 400 metrów

Rocznik 2006 – 600 metrów

Po za tym otwarcie Olimpiady uświetnił występ taneczny dziewcząt z Naszej Szkoły, którymi  kierowała 

Joanna Kunkel.

Każde dziecko otrzymało torbo plecak z licznymi gadżetami od organizatorów, a najlepsza trójka z każdego rocznika otrzymywała dodatkowe nagrody.

Z naszej szkoły na podium stanęły trzy dziewczynki:

Aleksandra Kiszka – III miejsce – uczennica klasy VI b 

Nikola Brzezińska – III miejsce – uczennica klasy Va

Marika Droszcz – II miejsce – uczennica klasy IV d

Szczególne podziękowania należą się rodzicom za sprawną organizację po zakończonych biegach dzieci oraz nauczycielom za opiekę nad grupami.

Opiekunami ze Szkoły Podstawowej nr 1 byli:

Magdalena Bajer, Joanna Kunkel, Anna Jankowska, Tomasz Grajewski  oraz Albert Szafoni

                                                      Anna Jankowska

ROZGRYWKI MIĘDZYKLASOWE W RAMACH PROJEKTU NAJKLASA
Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt Klas VIII

Dnia 20 maja 2019 r.  w naszej szkole odbył się Turniej Piłki Nożnej między dziewczynami z klas ósmych w ramach zajęć SKS zorganizowanych przez panią Asię. Turniej ten rozgrywany jest w ramach Projektu NajKlasa. Pozostałe klasy również biorą udział w rozgrywkach sportowych takich jak. np.

– kl. IV Turniej w Ringo

-kl. V Turniej w Cztery Ognie

-kl. VI Turniej w Piłkę Ręczną 

-kl. VII Turniej w Koszykówkę

-kl. VIII Turniej w Piłkę Nożną

Za pierwsze miejsce zdobywa się 10 punktów do ‘’Najklasy’’, a za drugie 8 punktów. Chłopcy i dziewczęta zdobywają punkty osobno, które później są sumowane. Ale i tak we wszystkich meczach i starciach liczy się dobra zabawa,  integracja oraz współpraca. Z mojego punktu widzenia turniej dziewczyn klas ósmych był bardzo zacięty. Cały czas jedna z drużyn przegrywała tylko jednym punktem. Na początku nie strzelaliśmy goli ale po krótkiej rozgrzewce przyzwyczailiśmy się do gry i szło nam coraz lepiej. Graliśmy dwie połowy każda po sześć minut. Ostatecznie starcie zakończyliśmy wynikiem 10-15, a z sali gimnastycznej wyszliśmy z bardzo dobrym humorem, trochę zmęczeni. Każdy kolejny gol powodował dużo emocji i krzyków radości. Wszyscy byliśmy bardzo zdeterminowani, nikt nie odpuszczał wygranej. Panowała bardzo miła atmosfera, a gra była brawurowa. Wszystkim uczennicą bardzo się podobało, a także nasza nauczycielka wychowania fizycznego pochwaliła nas za świetną grę.

                                                                                                              Julia Kaszyńska VIII a

Joanna Kunkel

Amelia Kujawa ze Swarkiem w Niemczech

Do Poczdamu przybyliśmy już w piątek, rozbiliśmy się na polu namiotowym obok innych drużyn hokejowych.
Tego dnia do późna biegaliśmy na boisku spędzając miło czas.
W sobotę od samego rana bardzo przejęci, skoncentrowani i zdenerwowani udaliśmy się na rozpoczęcie turnieju i na pierwsze mecze.
Do rywalizacji podeszło łącznie 9 drużyn dziewcząt i 4 drużyny chłopców.
Tak niestety zostało zaplanowane, że w sobotę graliśmy 6 meczy a w niedzielę tylko 2, każdy po 20 minut bez przerwy.
Były to bardzo zacięte i ciężkie mecze, nasze koleżanki niemieckie grały na wysokim poziomie. Walczyliśmy do końca do ostatnich minut aczkolwiek w 5 i 6 meczu trochę osłabłyśmy kondycyjnie i były to trudne mecze. Graliśmy na boisku o wymiarach 55m na 70m tj. 3/4 pełnego boiska do hokeja, niestety takiego dużego boiska do hokeja w Swarzędzu nie mamy. Smutek  
W rezultacie wygraliśmy 4 mecze, zremisowaliśmy 2 i 2 mecze przegraliśmy. W sumie strzeliliśmy 10 goli w ośmiu spotkaniach i straciliśmy tylko 7.
Byliśmy egzekwo na 3 miejscu ale w wyniku bilansu bramek ostatecznie zajęliśmy 4 miejsce.
 
 
Nasi koledzy z drużyny Swarka rywalizowały z 3 drużynami chłopców i zajęli I miejsce. W drużynie tej gra mój brat na pozycji bramkarza Borys Kujawa uczeń IC także SP1.
W sumie rozegrali 6 meczy w tym 5 wygrywając i 1 remis strzelając 7 goli a tracąc tylko 1 bramkę. 
Podsumowując ten wyjazd była to bardzo fajna integracja, przed, po i między meczami, było bardzo fajnie, dużo się nauczyliśmy i wzbogaciliśmy nasze doświadczenia. Na pewno mieliśmy co robić.Uśmiech Bardzo się cieszymy, że udało nam się rywalizować z kolegami zza granicy jak równy z równym a nawet i być lepszym.
To bardzo dobrze wróży na przyszłość.
Amelia Kujawa klasa kl. Vb
 
Anna Jankowska 
 

POKAZ „TAŃCZĄCYCH JEDYNEK” PODCZAS II MEMORIAŁU BIEGOWEGO DZIECI I MŁODZIEŻY SZKOLNEJ IM. ZENONA BARANOWSKIEGO

Dnia 17 maja 2019 roku na Stadionie Miejskim Unia Swarzędz, poraz drugi na zaproszenie Koła Przyjaciół Unia Swarzędz „Tańczące Jedynki” uświetniły swoim pokazem tanecznym rozpoczęcie zawodów sportowych II Memoriału Biegowego Dzieci i Młodzieży Szkolnej im.Zenona Baranowskiego.

Po raz pierwszy na scenie, przed dużą publicznością wystąpiła najmłodsza grupa „Tańczących Jedynek” uczennice z klasy sportowej o profilu gimnastyczno – tanecznym z kl.II b. Dziewczynki pod okiem trenera Pani Joanny Kunkel przygotowały pokaz taneczny  z pomponami do utworu You’re A Woman  – Bad Boys Blue. Grupa małych tancerek spisała się na medal. W drugim pokazie tanecznym wystąpiła starsza  grupa „Tańczących Jedynek” – uczennice kl.VIII b. Dziewczęta pokazały swój talent taneczny do zmixowanych utworów lat 90-tych. Wszystkim grupą tanecznym serdecznie gratuluję świetnych pokazów oraz dziękuję za zaangażowanie podczas przygotowania projektów tanecznych.

Pierwsze wywiady dziewczynek 😉

„Jedyneczki”

Brawo Wy!!! Brawo My!!! Brawo „Jedynka”!!!

Joanna Kunkel
JEDYNKA” PODCZAS FINAŁU X EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU IM.EUGENIUSZA PIASECKIEGO W POZNANIU PT:” LEKCJA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO REALIZUJĄCA PODSTAWĘ PROGRAMOWĄ Z WYKORZYSTANIEM ATRAKCYJNYCH FORM AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ”

Dnia 17 maja 2019 r. na zaproszenie Akademii Wychowania Fizycznego – Zakładu Dydaktyki Aktywności Fizycznej w Poznaniu pojechałyśmy z naszą trenerką Panią Joanną Kunkel na rozstrzygnięcie Finału X Edycji Ogólnopolskiego konkursu im.Eugeniusz Piaseckiego dotyczącej”Lekcja Wychowania Fizycznego realizująca podstawę programową z wykorzystaniem atrakcyjnych form aktywności fizycznej. Podczas finału nasz zespół „Tańczące Jedynki” wystąpił w pokazie Aerobiku Grupowego, tym samym promując aerobik sportowy jako atrakcyjną formę aktywności fizycznej wśród społeczności studenckiej na terenie miasta Poznania.

Dla nas było to bardzo ciekawe doświadczenie znaleźć się pośród studentów w murach uczelnii Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, ktorej absolwentką jest nasza trenerka.

Nasz pokaz podobał się publiczności, a my jako zespół na koniec otrzymałyśmy małe nagrody od AWF Poznań w postaci zabawki”jojo”.

Team „Jedynek”

http://awf.poznan.pl/pl/lista-aktualnosci/newsy-2019/4225-rozwoj-przez-zabawe-na-lekcjach-wf-u-wyniki-konkursu

Joanna Kunkel

POKAZ AEROBIKU GRUPOWEGO ORAZ POKAZ ĆWICZEŃ GIMNASTYCZNO- TANECZNYCH „TAŃCZĄCYCH JEDYNEK” Z WYKORZYSTANIEM NOWOCZESNYCH POMOCY DYDAKTYCZNYCH PODCZAS „DRZWI OTWARTYCH” W NASZEJ SZKOLE DLA PRZYSZŁYCH UCZNIÓW KLASY PIERWSZEJ SPORTOWEJ

Dnia 13 maja 2019 r. na sali gimnastycznej w naszej szkole odbył się pokaz grupy aerobikowej”Tańczące Jedynki” oraz grupy gimnastyczno – tanecznej podczas „Drzwi Otwartych” dla przyszłych uczniów klasy pierwszej o profilu gimnastyczno – tanecznym oraz karate.

Starsza grupa „Tańczących Jedynek” zaprezentowała się w pokazie aerobiku grupowego a młodsze gimnastyczki pokazały swój talent gimnastyczno – taneczny z wykorzystaniem nowoczesnych pomocy dydaktycznych takich jak: stepy, pompony.Grupy zaprezentowały swoje umiejętności gimnastyczno – taneczne na bardzo wysokim poziomie. 

Wszystkim uczennicom zaangażowanym w pokazy gimnastyczno – tanecze  i aerobikowe serdecznie dziękuje i gratuluje raz jeszcze wspólnego sukcesu. Był ogień! Brawo My!

Dziękuje rodzicom moich grup tanecznych za wsparcie i wspólne kibicowanie drużynie.

Trener zespołu „Tańczące Jedynki” Joanna Kunkel

„JEDYNKA” PODCZAS XX WIELKOPOLSKICH IGRZYSK DZIECI, MŁODZIEŻY SZKOLNEJ ORAZ LICEALIADY W AEROBIKU GRUPOWYM – I LIGA
 

Dnia 27 marca 2019 roku w konińskiej Hali Sportowej „RONDO” rozegrano Finał Wojewódzki w ramach Igrzysk Dzieci, Młodzieży Szkolnej oraz Licealiady w Aerobiku Grupowym – I Liga 2019. Ponad 43 najlepszych  zespołów – odpowiednio po 15 ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz 13 ze szkół ponadgimnazjalnych  z całej Wielkopolski wzięło udział w finale I Ligi, który tym razem odbył się w Koninie. Wysoki poziom turnieju, ciekawe choreografie aerobikowe i umiejętności taneczne zawodniczek wywarły duże wrażenie, zarówno na licznie zgromadzonych kibicach, jak i komisji sędziowskiej. Komisja sędziowska oceniała między innymi choreografię, dobór muzyki, elementy akrobatyczne, ćwiczenia w pozycjach górnych i dolnych oraz estetykę stroju.

Po wielogodzinnych zmaganiach nastąpiło ogłoszenie wyników.

Reprezentacja SP1 Swarzędz w składzie: Anna Drozda, Julia Kuźmenko, Weronika Długosz, Martyna Mejzińska, Maja Nawrocka, Alicja Ochla, Małgorzata Jankowska, Liliana Łukasik oraz Julia Sosińska wywalczyła XIII miejsce. Trenerem zespołu jest Pani Joanna Kunkel – nauczyciel wychowania fizycznego.

Klasyfikacja końcowa zawodów przedstawia się następująco: I miejsce w kategorii Igrzysk Dzieci zajęła Szkoła Podstawowa w Kobylej Górze. Wśród Kategori Młodzieży Szkolnej  najlepsze okazały się uczennice również ze szkoły Podstawowej w Kobylej Górze. Z kolei w Licealiadzie zwyciężyło I Liceum Ogólnokształcące z Konina.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Joanna Kunkel

II MEMORIAŁ IM. ZENONA BARANOWSKIEGO 

ZAWODY BIEGOWE 

W piątek 17 maja uczniowie klas V-VIII wraz z opiekunami udali się na Stadion Miejski w Swarzędzu gdzie toczyła się rywalizacja w konkurencjach biegowy podczas drugiego Memoriału olimpijczyka pochodzącego ze Swarzędza Zenona Baranowskiego. 

Reprezentacja naszej szkoły liczyła 21 uczniów, którzy rywalizowali w biegu na 60 i 200 metrów (rocznik 2006 – 2007) oraz 100 i 300 metrów (rocznik 2004 – 2005) oraz sztafecie 10x 100m.

Najlepiej z całej szkoły wypadł Kacper Głowacki, który w biegu na 200 metrów zajął II miejsce. 

REPREZENTACJA SZKOŁY:

 Klaudia Skrzypczak, Nicola Brzezińska, Zuzanna Klamerek, Aleksandra Kubiak, Aleksandra Kiszka, Anna Tylska, Nicole Mach, Amelia Majerowicz, Maja Radzikowska, Zuzanna Wabińska, Mateusz Malicki, Aleksander Galewski, Eryk Młynarczak, Jakub Łukaszewski, Kacper Głowacki, Mateusz Frąckowiak, Filip Dąbrowski, Marek Biedny, Norbert Warguła, Dawid Pikiński, Wojciech Mełeń

Opiekunowie: Anna Jankowska, Albert Szafoni

 

AMELIA KUJAWA pojedzie do Niemiec 

Amelia to uczennica klasy Vb. Wraz z drużyną UKS Swarek Swarzędz, w której pełni funkcję kapitana drużyny pod koniec maja uda się do Poczdamu na turniej hokeja na trawie. 

Amelia hokej na trawie trenuje od siedmiu lat, obecnie na swoim koncie posiada wiele sukcesów m.in

– I Miejsce w Zimowe Grand Prix w hokeju na Hali 2016
– III Summer cup Poczdam 25-26.06.2016
– III Miejsce w Grand Prix Wielkopolski Dzieci 2017/2018
– II Miejsce Zimowe Grand Prix w hokeju na hali 2017
– II Miejsce Zimowe Grand Prix dzieci w hokeju na trawie 2017/2018
– III Miejsce Mistrzostw Młodziczek WZHT 2017/2018 (grała z przeciwnikami w roczniku 2005-2007)
– III Miejsce Halowe Mistrzostw Młodziczek WZHT 2018/2019 (grała z przeciwnikami w roczniku 2005-2007)
– III MIejsce w zimowym Grand Prix Wielkopolski 2018/2019

TRZYMAMY KCIUKI za Amelie oraz całą drużynę !!!

 

MISTRZOSTWA MIASTA I GMINY SWARZĘDZ

CZWÓRBÓJ LEKKOATLETYCZNY

rocznik 2006 i młodsi

We wtorek 2 kwietnia na Stadionie Miejskim w Swarzędzu odbyły się MMiG w Czwórboju Lekkoatletycznym. Zawodniczki rywalizowały w następujących konkurencjach: bieg na 60 m, rzut piłeczką palantową, skok w dal oraz bieg na 600m. Konkurencje chłopców różniły się tylko długim dystansem a mianowicie zamiast 600 metrów do przebiegnięcia było 1000m. 

Obie nasze reprezentacje złożone z uczniów klas szóstych spisały się na medal. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy uplasowali się na 2. miejscu. W rywalizacji dziewcząt zwyciężyła SP nr 5 w Swarzędzu, natomiast w rywalizacji chłopców SP nr 4 w Swarzędzu. 

REPREZENTACJA DZIEWCZĄT:

MARTYNA MEJZIŃSKA – klasa VI a

WIKTORIA PASZKOWIAK – klasa VI a

ALEKSANDRA KUBIAK – klasa VI b

ALEKSANDRA KISZKA – klasa VI b

JULIA ROZYNEK – klasa VI b

KINGA SZUMSKA – klasa VI b

ZUZANNA KLAMEREK – klasa VI d

MARIANNA ROGACKA – klasa VI d

REPREZENTACJA CHŁOPCÓW:

MATLAK YEVHENII – klasa VI a

ERYK MŁYNARCZYK – klasa VI b

MATEUSZ MALICKI – klasa VI b

DAWID GURBADA – klasa VI c

REMIGIUSZ KOPERSKI – klasa VI c

JAKUB ŁUKASZEWSKI – klasa VI d

 

opiekun: Anna Jankowska 

 

MISTRZOSTWA MIASTA I GMINY SWARZĘDZ

LEKKA ATLETYKA – KONKURENCJE BIEGOWE 

ROCZNIK 2003-2005

W środę 27 marca uczniowie klas 7 i 8 udali się na stadion miejski w Swarzędzu na zawody lekkoatletyczne w konkurencjach biegowych.

Przedstawiciele naszej szkoły startowali w następujących konkurencjach: bieg na 100, 300 i 600m oraz sztafeta 4x 100m. 

 

Naszą szkołę na zawodach reprezentowali :

Anna Tylska – klasa 7b

Nicole Mach – klasa 7b

Maja Radzikowska – klasa 7b

Julia Smolińska – klasa 7c

Wiktoria Marchlewska – klasa 7c

Zofia Radzikowska – klasa 7b

Jessica Warguła- klasa 8b

Martyna Wołodkiewicz – klasa 8a

Wojciech Mełeń – klasa 7c

Michał Barwiński – klasa 8b

Filip Dabrowski – klasa 7b

Marek Biedny – klasa 7b

opiekun: Anna Jankowska 

 

 

MISTRZOSTWA MIASTA I GMINY SWARZĘDZ

LEKKA ATLETYKA – KONKURENCJE TECHNICZNE 

ROCZNIK 2003-2005

We wtorek 26 marca uczniowie klas 8 udali się do Zalasewa na MMiG Swarzędz w lekkiej atletyce. Mimo niesprzyjającej pogody zawodnicy i zawodniczki wystartowali w konkurencji skoku w dal oraz pchnięcia kulą. 

Spośród siódemki naszych reprezentantów najlepiej wypadłą Oliwia Gałdyńska, która w skoku w dal zajęła IV miejsce i tym samym uzyskała awans do Finału Powiatu Poznańskiego. 

Reprezentacja naszej szkoły:

Oliwia Gałdyńska – klasa 8b – skok w dal 

Jessica Warguła – klasa 8b – pchnięcie kulą

Martyna Wołodkiewicz – klasa 8a – pchnięcie kulą

Gracjan Anders – klasa 8b – pchnięcie kulą

Wiktor Girzycki – klasa 8b – pchnięcie kulą

Maciej Śmichura – klasa 8b – skok w dal

Jan Wierzbicki – klasa 8b – skok w dal

Dawid Pikiński – klasa 8a – skok w dal

opiekun: Anna Jankowska 

AKTYWNE WAKACJE Z „JEDYNKĄ”

Spędź czas razem z nami „Jedynkowymi” sportowcami.

To na Ciebie właśnie czekamy…

Głowę pełną pomysłów mamy,

do wspólnej zabawy zapraszamy.

Z „Jedynką” na sportowo, zawsze jest fajnie i zdrowo

Joanna Kunkel

NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC MIASTA I GMINY SWARZĘDZ
Anna Starszak – Sportowiec Roku 2018 do lat 18

I miejsce w finale plebiscytu na „Najpopularniejszego sportowca miasta i gminy Swarzędz” zdobyła uczennica klasy Vd – ANNA STARSZAK. 

Ania jest adeptką zapasów. Mimo, że treningi na macie rozpoczęła dopiero w listopadzie 2017 roku, to już teraz może pochwalić się wieloma sukcesami. W 2018 roku wzięła udział w 12 turniejach i każdy z nich kończyła na podium. Przystąpiła do 43 walk, z których wygrała 38. 

Brawo Ania – GRATULUJEMY !

Anna Jankowska 

Wicemistrzostwo Polski juniorek młodszych w Hokeju na trawie

Marta Czujewicz – wicemistrzostwo Polski

Szanowni Państwo,
jest mi niezmiernie miło poinformować, że Wasza uczennica Marta Czujewicz, reprezentująca barwy UKS Swarek Swarzędz, zdobyła srebrny medal podczas Halowych Mistrzostw Polski juniorek młodszych w hokeju na trawie.
Ponadto Marta indywidualnie zdobyła tytuł „królowej strzelców” w całych rozgrywkach, strzelając aż 19 bramek. 
 
Turniej finałowy odbył się 23.02.2019 w Gąsawie. 
 
Z poważaniem
Robert Rymer
Prezes UKS Swarek Swarzędz
 
Nasza Marta – „królowa strzelców”

Joanna Kunkel

Olimpiada Sportowa klas I – III

 

W dniu 13.03.2019 nasza szkoła brała udział Eliminacjach do Powiatowej Olimpiady Sportowej klas I – III. Zawody odbyły się w Zalasewie. SP1 reprezentowało 12 uczniów z najmłodszych klas, po 4 uczniów z każdego rocznika (po 2 dziewczynki i 2 chłopców). Uczniowie rywalizowali w przeróżnych konkurencjach, w których sprawdzana była m.in. szybkość, celność, skoczność czy koordynacja. Dla niektórych uczniów były to pierwsze międzyszkolne zawody sportowe. Nasza reprezentacja walczyła bardzo dzielnie, ostatecznie zdobywając V miejsce.
 
 
 
Uczniowie, którzy brali udział w zawodach: Amelia Jagodzińska, Martyna Zalewska, Natalia Smakowska, Zuzanna Dąbrowska, Amelia Lipińska, Martyna Skrzypczak, Marcel Kołakowski, Mateusz Meller, Antoni Grześkowiak, Wojciech Jędrzejczak, Błażej Bogadziński, Piotr Werski.
 
 
 
Zapraszamy do obejrzenia video, które stanowi skrót tego wydarzenia!
 
 

Opiekunowie: Agnieszka Matczak, Patrick Miszczak

 

Finały Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych w Hokeju na trawie.

Dnia 24.02.2019 r. odbyły się finały Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych w dyscyplinie Hokej na trawie. Moja drużyna po ciężkich eliminacjach dostała się do finału. Byłyśmy bardzo szczęśliwe. Pierwszy raz mogliśmy walczyć o złoty medal. Gdy nadszedł czas na wyjście na boisko wszystkich wziął stres. Później śpiewaliśmy hymn po czym szybko przywitaliśmy naszych przeciwników. Po rozpoczęciu meczu trybuny szalały. Oprócz kibiców nie było słychać nic. Mecz trwał 2 razy po 15 minut z przerwami. Niestety przegraliśmy z LKS Gąsawą 5:1. Ale jedna bramkę trafiłam.

Mimo to cieszyliśmy się z 2 miejsca. Wicemistrzostwo jest nasze!!!
Zostałam także mianowana tytułem Króla Strzelców całego turnieju. Dostałam puchar oraz nowego kija.
 
 
Marta Czujewicz
Brawo Marta…Gratulujemy!
 

MISTRZOSTWA MIASTA I GMINY SWARZĘDZ

W  PIŁCE KOSZYKOWEJ DZIEWCZĄT

ROCZNIK 2006-2008

8 lutego w Szkole Podstawowej nr. 2 w Zalasewie odbyły się MMiG Swarzędz w piłce koszykowej dziewcząt. Do rozgrywek oprócz naszej szkoły przystąpiły: SP 5 Swarzędz, SP 2 Zalasewo oraz SP 3 Swarzędz.

Rozgrywki zdominowała Szkoła Podstawowa nr 5 w Swarzędzu, która awansowała do etapu powiatowego. Naszym uczennicom nie udało się wygrać żadnego meczu ale cenne doświadczenie na pewno zaowocuje w kolejnych zawodach.

Reprezentacja Szkoły:

klasa Va: 

 • Nikola Brzezińska

klasa Vb

 • Nicole Ligocka

klasa VIa

 • Martyna Mejzińska

klasa VIb

 • Julia Rozynek
 • Beata Brońska
 • Kinga Szumska
 • Zuzanna Delmanowska

klasa VIc

 • Liliana Łukasik

klasa VId

 • Nadia Zawada
 • Patrycja Walkowiak
 • Marianna Rogacka

klasa VIIc

 • Amelia Wiecheć

MISTRZOSTWA MIASTA I GMINY SWARZĘDZ

W  PIŁCE KOSZYKOWEJ CHŁOPCÓW

ROCZNIK 2006-2008

7 lutego w Szkole Podstawowej nr. 2 w Zalasewie odbyły się MMiG Swarzędz w piłce koszykowej chłopców. Do rozgrywek oprócz naszej szkoły przystąpiły: SP2 Swarzędz, SP 2 Zalasewo, SP 3 Swarzędz i SP Kobylnica

Rozgrywki zdominowała Szkoła Podstawowa nr 4 w Swarzędzu, która awansowała do etapu powiatowego. Naszym chłopcom udało się wygrać dwa  mecze ale cenne doświadczenie na pewno zaowocuje w kolejnych zawodach.

Reprezentacja szkoły :

V C

ŁUKASZ BRZOZA

PIOTR KOZIŃSKI

VI B

ERYK MŁYNARCZYK

IGOR DAJERLING

MATEUSZ MALICKI

IGOR NOWACKI

VI C

ARTUR ZIMNIEWICZ

VI D

KUBA ŁUKASZEWSKI

KACPER GŁOWACKI

VII C

NIKODEM KOCHANOWSKI

IGOR LEŚINSKI

Opiekun

Albert Szafoni

MISTRZOSTWA MIASTA I GMINY SWARZĘDZ W PIŁCE KOSZYKOWEJ DZIEWCZĄT

ROCZNIK 20032005

Nasi wierni kibice „Jedynki” dziękujemy, że byliście z nami☺

Dnia 06 lutego 2019 r. odbyły się MMiG Swarzędz w Piłce Koszykowej Dziewcząt. Organizatorem zawodów była nasza szkoła.Udział w rozgrywkach wzięły następujące szkoły: SP 1 Swarzędz, SP 2 Swarzędz oraz SP 3 Swarzędz. Dziewczęta rozegrały mecze systemem „każdy z każdym” 4 kwarty po 6 min. pod okiem sędziego. Każdy mecz był pełen wrażeń i dobrych emocji. Dziewczęta walczyły do samego końca o każdą bramkę. Po wszystkich rozgrywkach nastąpiło podsumowanie wyników.

Klasyfikacja końcowa:

SP 2 Swarzędz I miejsce

SP 1 Swarzędz II miejsce

SP 3 Swarzędz III miejsce

Naszą szkołę reprezentowały uczennice:

 kl.VIII a:  

– Walczak Klaudia;

– Wołodkiewicz Martyna;

– Kuliś Zuzanna;

kl.VIII b

– Gałdyńska Oliwia;

– Marta Czujewicz;

– Warguła Jessica;

– Szumska Wiktoria;

– Klaudia Tetzlaff;

kl.VII b

– Wabińska Zuzanna;

kl. VII c

– Majerowicz Amelia.

Brawo dziewczęta…dumny Trenejro

Opiekun zespołu: Joanna Kunkel

MISTRZOSTWA MIASTA I GMINY SWARZĘDZ

W  PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT

ROCZNIK 2006-2008

Dnia 30 stycznia odbyły się Mistrzostwa Miasta i Gminy Swarzędz w Piłce Ręcznej Dziewcząt. Organizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa nr 5 w Swarzędzu.  Udział w rozgrywkach wzięło 9 szkół, które zostały podzielone na dwie grupy. Nasza reprezentacja zmierzyła się z SP Paczkowo, SP 3 Swarzędz oraz SP 2 Zalasewo. Dziewczęta rozegrały mecze systemem „każdy z każdym” po 8 min. pod okiem sędziego piłki ręcznej. W pierwszym meczu wygraliśmy z  SP Paczkowo 1-0 po bramce Julki Rozynek, w kolejnym spotkaniu pokonaliśmy SP 3 Swarzędz 2-1 po dwóch trafieniach Nadii Zawady natomiast w ostatnim meczu fazy grupowej ulegliśmy SP 2 Zalasewo 1-4, honorową bramkę strzeliła Julka Rozynek.

Niestety nie udało się awansować do półfinału z uwagi na niekorzystny wynik bramkowy. Tak więc w grupie uplasowaliśmy się na 3 miejscu co w całej klasyfikacji daje nam miejsce V-VI.

Dziewczęta walczyły w każdym meczu do samego końca i cała drużyna pokazała się z bardzo dobrej strony.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice

klasa Va – Nikola Brzezińska, klasa Vd – Nina Gryska, klasa VIa – Martyna Mejzińska, klasa VIb – Beata Brońska, Kinga Szumska, Julia Rozynek, klasa VId – Nadia Zawada, klasa VIIc – Amelia Wiecheć.

Opiekun: Anna Jankowska

MISTRZOSTWA MIASTA I GMINY SWARZĘDZ

W  PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT

ROCZNIK 2003-2005

Dnia 06 grudnia 2018 r. odbyły się MMiG Swarzędz w Piłce Ręcznej Dziewcząt. Organizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa nr 1 w Zalasewie.  Udział w rozgrywkach wzięły następujące szkoły: SP 1 Swarzędz, SP 3 Swarzędz, SP 2 Swarzędz  oraz gospodarz zawodów SP 1 Zalasewo. Dziewczęta rozegrały mecze systemem „każdy z każdym” 2 x po 8 min. pod okiem sędziego piłki ręcznej. Każdy mecz był pełen wrażeń oraz niesamowitych emocji. Dziewczęta walczyły do samego końca o każdą bramkę. Po wszystkich rozgrywkach nastąpiło podsumowanie wyników.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice kl.VIII a,  kl.VIII b oraz VII b : Walczak Klaudia, Wołodkiewicz Martyna, Kuliś Zuzanna, Gałdyńska Oliwia, Warguła Jessica, Konieczek Weronika, Konieczek Patrycja, Szumska Wiktoria, Wabińska Zuzanna.

Klasyfikacja końcowa:

I m – SP 2 Swarzędz

II m – SP 1 Zalasewo

III m – SP 3 Swarzędz

IV m – SP 1 Swarzędz

Opiekun: Joanna Kunkel

„TAŃCZĄCE JEDYNKI”🤩

PODCZAS MECZU MIĘDZYPAŃSTWOWEGO

POLSKA-IRLANDIA U-16

Dnia 29 listopada 2018 roku miałyśmy okazję wystąpić podczas meczu międzypaństwowego Polska-Irlandia Północna U- 16, który odbył się na Stadionie Miejskim Unia Swarzędz. Atmosfera w tym dniu była wyjątkowa. Tańczyłysmy w trakcie przerwy…pokazujac dwa układy taneczne tym razem z pomponami. Dziewczęta z klas VIII zaprezentowały się w utworze „Waka waka”, natomiast grupa młodsza VI oraz VII kl. rozgrzewały atmosferę przy utworze Justina Bibera „That power”.

W tym dniu pogoda była minusowa….ale to nam w niczym nie przeszkadzało…na scenie była mega moc.

W pokazie tanecznym wystąpiły uczennice z kl.VIII b Oliwia Gałdyńska, Weronika Konieczek, Patrycja Konieczek, Jessica Warguła, Wiktoria Szumska, Marta Czujewicz, z kl.VIII a Klaudia Walczak oraz uczennice z kl.VII a Jessika Bąkowska, Alicja Kołtun , VII b Klaudia Skrzypczak, jak i również uczennice z kl VI a Julia Kuźmenko, Martyna Mejzińska, Maja Nawrocka, Weronika Długosz, Ania Drozda oraz VI c Liliana Łukasik.

Mecz zakończył się zwycięstwem naszych rodaków.Brawo Polska…Brawo Chłopcy!!!

Gratulujemy

🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱

Opiekun zespołu: Joanna Kunkel

UCZNIOWIE JEDYNKI NA MECZU POLAKÓW

W czwartek 29 listopada uczniowie klas V c oraz V d w ramach lekcji wychowania fizycznego udali się na stadion Unii Swarzędz gdzie rozegrany został towarzyski mecz reprezentacji Polski U-16 przeciwko Irlandii Północnej, który Polacy wygrali 4 – 0.

 

Zawody zapaśnicze

W Osielsku odbyły się Międzynarodowe Zawody Zapaśnicze w stylu wolnym. Znakomicie zaprezentowała się młoda swarzędzka zapaśniczka, Ania Starszak, która zdobyła złoty medal!

W miniony weekend w Osielsku odbył się Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy, w którym wzięło udział ponad 200 zawodników z 25 klubów z całej Polski oraz kluby z Niemiec i Słowacji. Bardzo dobrze zaprezentowała się jedyna nasza zawodniczka na tych zawodach – Ania Starszak. W kategorii wagowej do 33kg startowało 9 zawodniczek. Ania wygrała 4 walki i zdobyła złoty medal! Okazała się bezkonkurencyjna, wygrywając wszystkie walki przez położenia na plecy.

– Ania, od początku mojej pracy w Swarzędzu, nie opuściła żadnego treningu. Ambicją,  siłą i wolą walki dorównuje chłopcom. Bardzo cieszy mnie, że efekty naszej współpracy widać na zawodach – skomentował trener Piotr Leonarczyk, który sekundował w narożniku Ani.

Gratulujemy!

Mazurek

Zawody sportowe klas IV – VI w unihokeju Chłopców.

W środę 31.10.2018 r. chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Swarzędzu reprezentowała nas w zawodach sportowych w unihokeju, które odbyły się w Paczkowie. W zmaganiach brało udział 8 szkół. Nasza reprezentacja zajęła 7 miejsce.

Skład reprezentacji:

Łukaszewski Jakub, Koperski Remigiusz, Musioł Marcel, Matlak Yevhenii, Młynarczak Eryk, Malicki Mateusz, Dajerling Igor, Magdans Roman.

Opiekun: Jarosław Gosławski

Turniej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” – etap powiatowy
Roczniki 2007 – 2008

W środę reprezentacją dziewcząt z piątych i szóstych klas udała się do Poznania na budzący największe zainteresowanie wśród dzieci turniej Tymbarka. Nasza szkoła po raz pierwszy wystąpiła w tych rozgrywkach w kategorii dziewcząt U-12.

Dziewczęta w swoim piłkarskim debiucie poradziły sobie dobrze, niestety nie udało się wygrać żadnego meczu. Najważniejsza jest jednak radość, której nie zabrakło na boisku, dlatego dla wszystkich dziewcząt należą się gromkie brawa.  W turnieju zmierzyliśmy się z następującymi drużynami: FC Strzelcy Biedrusko, SP Czerlejno oraz SP 2 Luboń. Zespół z Lubonia z kompletem punktów uzyskał awans do dalszych rozgrywek, czyli etapu wojewódzkiego.

Zawodniczki które reprezentowały naszą Szkołę w zawodach:

Amelia Kujawa, Magdalena Kisster, Kornelia Szczepankiewicz – klasa V A

Natalia Rożnowska, Nicole Ligocka  – klasa V B

Olga Tomaszewska – klasa V C

Nina Gryska, Anna Starszak – klasa V D

Nadia Zawada – klasa VI D 

 Anna Jankowska

MISTRZOSTWA MIASTA I GMINY SWARZĘDZ W UNIHOKEJU DZIEWCZĄT
ROCZNIK 2006 – 2008

Dnia 29 października 2018 roku odbyły się Mistrzostwa Miasta i Gminy Swarzędz w Unihokeju Dziewcząt Rocznik 2006 – 2008, których organizatorem była Szkoła Podstawowa w Paczkowie.

Uczennicom klas V i VI naszej szkoły w fazie grupowej przyszło zmierzyć się z SP nr 5 Swarzędz, SP Paczkowo oraz SP Kobylnica.  Dziewczęta rozegrały mecze systemem „każdy z każdym” 2 x po 8 min. W trzech emocjonujących spotkaniach niestety udało się zdobyc tylko jeden punkt remisując 1-1 z SP Kobylnica, ale uczennice zasługują na ogromne brawa za walkę i embicję.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy

VA –  Amelia Kujawa,

VC – Olga Tomaszewska,

VD – Nina Gryska,

VIA – Martyna Mejzińska,

VIB – Beata Brońska, Kinga Szumska,

VID – Natalia Wojsław, Patrycja Walkowiak Amelia Rykowska, Nadia Zawada, Nicole Wieszczecińska

 Anna Jankowska

MISTRZOSTWA MIASTA I GMINY SWARZĘDZ W UNIHOKEJU DZIEWCZĄT
ROCZNIK 2003 – 2005

Dnia 19 października 2018 roku odbyły się Mistrzostwa Miasta i Gminy Swarzędz w Unihokeju Dziewcząt Rocznik 2003 – 2005. Gospodarzem zawodów była Szkoła Podstawowa w Paczkowie. Uczennice klas VII i VIII naszej szkoły walczyły z dziewczętami ze swarzędzkich szkół.Udział w rozgrywkach wzięły następujące szkoły: SP nr 2 Swarzędz, SP 1 Swarzędz, SP nr 1  Zalasewo , SP nr 4 Swarzędz oraz gospodarz zawodów SP Paczkowo. Dziewczęta rozegrały mecze systemem „każdy z każdym” 2 x po 10 min. pod okiem sędziego unihokeja. Każdy mecz był pełen entuzjazmu oraz niesamowitych emocji. Dziewczęta walczyły do samego końca o każdą bramkę…gra była bardzo zacięta. Po wszystkich rozgrywkach nastąpiło podsumowanie zawodów oraz wręczenie pucharu. Nasza szkoła zajęła II miejsce.
KLASYFIKACJA KOŃCOWA ZAWODÓW:
SP PACZKOWO I miejsce
SP nr 1 SWARZĘDZ II miejsce
SP nr 1 ZALASEWO III miejsce
SP nr 2 SWARZĘDZ IV miejsce
SP nr 4 SWARZĘDZ V miejsce
Naszą szkołę reprezentowały uczennice z kl.VII a i  c  oraz kl.VIII a i  b: Majerowicz Amelia,Radzikowska Zosia, Wiecheć Amelia, Wabińska Zuzia, Walczak Klaudia, Czujewicz Marta, Gałdyńska Oliwia, Konieczek Weronika, Konieczek Patrycja, Lipiecka Julia,Warguła Jessica.
Brawo dziewczęta…jest moc💪
Gratulacje!!!

Opiekun zespołu:Joanna Kunkel

                                     MISTRZOSTWA MIASTA I GMINY SWARZĘDZ W UNIHOKEJU CHŁOPCÓW                                                                                            ROCZNIK 2003-2005

W czwartek 18.10.2018 roku w Szkole Podstawowej w Paczkowie odbyły się Mistrzostwa Miasta i Gminy Swarzędz w Unihokeju Chłopców z roczników 2003 – 2005. Zawody odbyły się w ramach Poznańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Organizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa w Paczkowie.

Do zawodów zgłosiły  się cztery szkoły z Gminy Swarzędz. Mecze odbywały się sposobem „każdy z każdym”. Po bardzo wyrównanej, ale ciężkiej i zaciętej walce tabela ułożyła się następująco:

 1. SP Paczkowo
 2. SP 1 Zalasewo
 3. SP 2 Zalasewo
 4. SP 1 Swarzędz

Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie:

 1. Dawid Pikiński
 2. Gracjan Andrys
 3. Michał Barwiński
 4. Maciej Śmichura
 5. Jan Wierzbicki
 6. Sebastian Nowakowski
 7. Samuel Frąckowiak
 8. Kacper Wiencis
 9. Filip Dąbrowski
 10. Adam Skrzydlewski
 11. Marek Biedny
 12. Kacper Wieszczeciński

Opiekunem naszych zawodników był nauczyciel wychowania fizycznego Maciej Kowalczyk.

GRATULUJEMY !!!!!!!!!!

XIV AGROBEX MEMORIAŁ ARKADIUSZA GOŁASIA

                    

WARSZTATY SIATKARSKIE DLA WSZYSTKICH SZKÓL PODSTAWOWYCH Z GMINY SWARZĘDZ.

Memoriał Arkadiusza Gołasia, który odbył się 05.10.2018 roku w hali Szkoły Podstawowej nr 2 w Zalasewie to nie tylko siatkarskie zmagania czołowych polskich drużyn – to przede wszystkim idea. Idea uczczenia Arka – wybitnego reprezentanta Polski, który jest przykładem człowieka i sportowca. Czcimy jego pamięć w kolejnych edycjach poprzez akcje charytatywne trwające przez cały turniej, ale też przez naukę młodzieży.

W piątek, po konferencji otwierającej turniej odbyły się, dla najmłodszych pasjonatów siatkówki, warsztaty pod bacznym okiem utytułowanych siatkarzy, m.in. Jana Nowakowskiego, Andrzeja Wrony oraz byłego trenera Reprezentacji Polski – Stephana Antigui, który zdobył z nią w 2014 roku złoty medal Mistrzostw Świata.

Główną gwiazdą piątkowych zajęć z dziećmi był trzykrotny Mistrz Olimpijski oraz Mistrz Świata, Brazylijczyk – Giba. Obecnie pełniący rolę komentatora, eksperta telewizyjnego, a przede wszystkim ambasadora siatkówki na świecie. Przy okazji warsztatów z młodzieżą nie zabrakło uśmiechów i wspólnych pamiątkowych zdjęć z graczami.

XIV Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia to największa siatkarska impreza jaka odbyła się w tym roku w Wielkopolsce. Turniej odbył się pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz, Mariana Szkudlarka.

W warsztatach  brała również udział 10 osobowa reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 w Swarzędzu pod opieką Macieja Kowalczyka.

 1. Jessica Warguła
 2. Marta Czujewicz
 3. Weronika Konieczek
 4. Patrycja Konieczek
 5. Oliwia Gałdyńska
 6. Jan Wierzbicki
 7. Maciej Śmichura
 8. Gracjan Andrys
 9. Nikodem Klamrowski
 10. Oliwier Witkowski

                                         

 

 Warsztaty siatkarskie z Mistrzami na bardzo długo pozostaną w naszej pamięci, a nauka i bezcenne uwagi do końca życia.

                                     

                                       MISTRZOSTWA MIASTA I GMINY SWARZĘDZ W SZTAFETOWYCH                                                                                                     BIEGACH PRZEŁAJOWYCH                                                                                    UCZNIÓW  Z ROCZNIKA 2003-2005 ORAZ ROCZNIKA 2006 I MŁODSI.

25 września 2018 roku Szkoła Podstawowa nr 1 w Swarzędzu była organizatorem Mistrzostw Miasta i Gminy Swarzędz w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Mistrzostwa odbyły się na terenie Swarzędzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Bezpośrednim przygotowaniem oraz organizacją zawodów z ramienia Pani Dyrektor Elżbiety Nawrockiej zajęli się nauczyciele wychowania fizycznego Joanna Kunkel, Maciej Kowalczyk, Patrick Miszczak oraz Jarosław Gosławski. W  rywalizacji brało udział 8 szkół z Gminy Swarzędz podzielonych na dwie grupy – rocznik 2003-2005 oraz rocznik 2006 i młodsi (chłopcy i dziewczynki). Łącznie w zawodach wystartował około 150 biegaczy. Zwycięzcy z każdej kategorii, najszybsze cztery drużyny chłopców i dziewcząt, dwie z młodszych roczników i dwie ze starszych roczników awansowały do Mistrzostw Powiatu.

Wyniki:

Rocznik 2006 i młodsi – dziewczęta:                   Rocznik 2006 i młodsi – chłopcy:

 1. SP Paczkowo  – awans                             1. SP 4 Swarzędz – awans
 2. SP 5 Swarzędz                                              2. SP Paczkowo
 3. SP 4 Swarzędz                                              3. SP 1 Swarzędz
 4. SP 2 Zalasewo                                               4. SP 2 Zalasewo
 5. SP 1 Swarzędz                                              5. SP 1 Zalasewo
 6. SP 2 Swarzędz                                              6. SP 5 Swarzędz
 7. SP 3 Swarzędz                                              7. SP 2 Swarzędz                                                                                                                                                        8.  SP 3 Swarzędz

Rocznik  2003-2005 – dziewczęta:                           Rocznik 2003-2005 – chłopcy:

 1. SP 1 Zalasewo – awans                           1. SP 1 Zalasewo – awans
 2. SP 2 Swarzędz                                              2. SP 3 Swarzędz
 3. SP 3 Swarzędz                                              3. SP 5 Swarzędz
 4. SP 2 Zalasewo                                               4. SP 4 Swarzędz
 5. SP 1 Swarzędz                                              5. SP 2 Swarzędz
 6. SP 4 Swarzędz                                              6. SP 2 Zalasewo                                                                                                                                                       7. SP 1 Swarzędz

Reprezentacje SP 1 Swarzędz – 2006 i młodsi.

Dziewczęta:

 1. DOMINIKA OBIEGŁA – VI D
 2. NATALIA WOJSŁAW – VI D
 3. ZUZANNA KLAMEREK – VI D
 4. MARTYNA MEJZIŃSKA – VI A
 5. ALEKSANDRA KUBIAK – VI B
 6. BEATA BROŃSKA – VI B
 7. ALEKSANDRA KISZKA – VI B
 8. NIKOLA BRZEZIŃSKA – V A
 9. DOMINIKA KOWALEWSKA – VI D
 10. AMELIA KUJAWA – V B

Chłopcy:

 1. ŁUKASZ BRZOZA – V C
 2. FILIP CZAJKA – VA
 3. PIOTR KOZIŃSKI – V C
 4. SZYMON WITTKE – V C
 5. ERYK MŁYNARCZYK – VI B
 6. IGOR DAJERLING – VI B
 7. JAKUB ŁUKASZEWSKI – VI D
 8. MATEUSZ MALICKI – VI B
 9. ARTUR ZIMNIEWICZ – VI C
 10. MATEUSZ JANISZEWSKI – VI A

Reprezentacje SP 1 Swarzędz – 2003-2005.

Dziewczęta:

 1. MARTA  CZUJEWICZ – VIII B
 2. JESSICA WARGUŁA – VIII B
 3. WERONIKA KONIECZEK – VIII B
 4. PATRYCJA KONIECZEK – VIII B
 5. MAJA RADZIKOWSKA – VII B
 6. NICOLE MACH – VII B
 7. ANNA TYLSKA – VII B
 8. WIKTORIA MARCHLEWSKA – VII C
 9. AMELIA MAJEROWICZ – VII C
 10. MALWINA URBAŃSKA – VII C
 11. MARTYNA WOŁODKIEWICZ – VIII A
 12. OLIWIA GAŁDYŃSKA – VIII B

Chłopcy:

 1. MAREK BIEDNY – VII B
 2. FILIP DĄBROWSKI – VII B
 3. MICHAŁ WASYLUK – VII A
 4. KACPER WIENCIS – VII A
 5. PAWEŁ KNUT – VIII A
 6. OLIWIER WITKOWSKI – VIII A
 7. DAWID JAŚKOWIAK – VIII A
 8. MACIEJ ŚMICHURA – VIII B
 9. MICHAŁ BARWIŃSKI VIII B
 10. WOJCIECH MEŁEŃ – VII C
 11. JAN WIERZBICKI – VIII B
 12. GRACJAN ANDRYS – VIII B

SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Polska reprezentacja w piłce nożnej przygotowuje się do udziału w Mistrzostwach Świata, które zostaną rozegrane w Rosji. Trener wytypował 23 najlepszych zawodników do udziału w turnieju. Mistrzostwa rozpoczynają się dnia 14 czerwca 2018 roku. Pierwszy mecz na Mistrzostwach Polska rozegra dnia 19 czerwca 2018 r o godzinie 15:00 z reprezentacją Senegalu. Drugi mecz w fazie grupowe rozegra 24 czerwca 2018 r o godzinie 21:00 z reprezentacją Columbii. Trzeci mecz zagra wraz z reprezentacją Japonii dnia 28 czerwca 2018 r o godzinie 17:00. Bardzo kibicuję naszej reprezentacji i liczę na jak najlepsze wyniki i zdobycie pucharu MISTRZA ŚWIATA W PIŁCE NOŻNEJ

Wiktoria Seidlitz

Mistrzostwa Miasta i Gminy Swarzędz w piłce nożnej chłopców klas III
 
W piękny, słoneczny dzień 30 maja 2018 roku grupa chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Swarzędzu reprezentowała swoją szkołę w Mistrzostwach Miasta i Gminy Swarzędz
w piłce nożnej.
Naszą szkołę reprezentowali:
1. Adam Januszewski
2. Kacper Siebert
3. Oliwier Czarnecki
4. Wiktor Pruchniak
5. Arkadiusz Smoliński
6. Oskar Oses
7. Szymon Nowak
8. Bruno Begier
9. Wojciech Grześkowiak
10. Kacper Marciniak
 

W turnieju uczestniczyło 6 szkół podzielonych na dwie grupy po 3 zespoły. Nasza szkoła zajęła 3 miejsce w grupie i ostatecznie grała o miejsca 5-6. Po emocjonującym meczu i serii rzutów karnych ostatecznie SP1 zajęła 6 miejsce.

Opiekun: Artur Bąk
Turniej Street Handball Tour Wielkopolska 2018  o puchar marszałka
       Województwa Wielkopolskiego
 
Dnia 11 maja 2018 roku na parkingu przy centrum handlowym ETC w Swarzędzu odbyły się zawody sportowe „Street Handball”  w dwóch kategoriach: młodszej (klasy III i IV) oraz starszej (klasy V i VI)
W turnieju kategorii młodszej uczestniczyło 10 drużyn podzielonych na dwie grupy. Mecz trwał 10 minut, a w każdym z nich nie brakowało emocji.
 
 
 
 

Naszą szkołę reprezentowali:
1. Brzoza Łukasz
2. Chaliman Jan
3. Kadirov Denis
4. Koziński Piotr
5. Maślak Kacper
6. Wittke Szymon
7. Burzyński Miłosz
8. Zloch Oskar
9. Dąbrowski Krzysztof
10. Musioł Marcel
11. Jędrzejczak Kamil

Po wyrównanych meczach i bardzo dobrej grze nasza drużyna zajęła drugie miejsce w grupie na czym zakończyła udział  w turnieju.

SP 1 Swarzędz – Legendarna Planetarna 10:10
SP 1 Swarzędz – SP Kobylnica 5:4
SP 1 Swarzędz – SP Wierzonka 9:5
SP 1 Swarzędz – SP 2 Zalasewo 5:10

Lepiej poradzili sobie starsi koledzy, którzy w swojej grupie nie przegrali żadnego meczu i awansowali do ścisłego finału.
SP 1 Swarzędz – Sp Paczkowo – 9:5, 9:8

Sp 1 Swarzędz – SP Kobylnica – 10:2, 14:5

 1. Jakub Oses – VIB
 2. Bartosz Ciećmierowski – VIC
 3. Kacper Wiencis – VIC
 4. Marek Biedny – VID
 5. Mateusz Frąckowiak – VID
 6. Filip Dąbrowski – VIA
 7. Hubert Jędrzejczak – VIA
 8. Szymon Piekarski – VIA
 9. Kajetan Duszyński – VID
 10. Przemysław Baumgard – VIA
 11. Maciej Drozda – VIA

W finale po bardzo wyrównanym meczu SP1 Swarzędz niewiele przegrało z rówieśnikami z SP 5 Swarzędz – 7:10

Wszyscy uczestnicy świetnie się bawili, mieli okazję do szczegółowych zasad gry „szczypiorniaka”
Gratulujemy osiągniętych wyników!

Maciej Kowalczyk
Artur Bąk

 
 
Turniej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz oraz Otwarte Mistrzostwa
Wielkopolski w zapasach
 
14.04.2018 r  w klubie Unia Swarzędz odbył się Turniej o Puchar
Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz, a zarazem Otwarte Mistrzostwa
Wielkopolski w zapasach. W zawodach wzięło udział 170 zawodników z 16
klubów z całej Polski oraz jeden klub z Rosji. Uroczystego otwarcia
dokonał burmistrz Swarzędza – Marian Szkudlarek. Podczas zawodów
stoczyłam cztery walki w kategorii wagowej 28 kg, zdobywając złoty medal.
Swoje zwycięstwo zawdzięczam regularnym treningom pod okiem trenera
Piotra Leonarczyka ( zdjęcie nr 3).
Ania Starszak
 
 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 IM. STANISŁAWA STASZICA W SWARZĘDZU
W FINALE I LIGI  W RAMACH XIX WIELKOPOLSKICH IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W AEROBIKU GRUPOWYM

Dnia 24 kwietnia 2018 roku w Hali Sportowej w Pleszewie rozegrano Finał Wojewódzki w ramach Igrzysk Dzieci, Młodzieży Szkolnej oraz Licealiady w Aerobiku Grupowym. Ponad 41najlepszych  zespołów – odpowiednio po 15 ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz 11  ze szkół ponadgimnazjalnych  z całej Wielkopolski wzięło udział w finale I Ligi, który po raz pierwszy odbył się w Pleszewie. Wysoki poziom turnieju, ciekawe choreografie układów  i umiejętności taneczne zawodniczek wywarły duże wrażenie, zarówno na licznie zgromadzonych kibicach, jak i komisji sędziowskiej. Komisja sędziowska oceniała między innymi choreografię, dobór muzyki, elementy akrobatyczne, ćwiczenia w pozycjach górnych i dolnych oraz estetykę stroju. Po wielogodzinnych zmaganiach nastąpiło ogłoszenie wyników. Reprezentacja SP1 w Swarzędzu, w składzie: Ewelina Jąśkowiak, Klaudia Skrzypczak, Amelia Wojtal, Ewa Kręglewska, Julia Koralewska, Jessica Bąkowska, Aleksandra Kruszyńska, Oliwia Kaźmierczak oraz Patrycja Konieczek zdobyła wysokie VIII miejsce. Trenerem zespołu jest Pani Joanna Kunkel – nauczyciel wychowania fizycznego.

Klasyfikacja końcowa zawodów przedstawia się następująco: I miejsce w kategorii szkół podstawowych zajęła Szkoła Podstawowa w Kobylej Górze. Wśród gimnazjów  najlepsze okazały się uczennice z Gimnazjum nr 2 w Ostrzeszowie. Z kolei w Licealiadzie zwyciężyło III Liceum Ogólnokształcące w Ostrowie Wielkopolskim.

Joanna Kunkel

 


    II Olimpiada Biegowa Dzieci i Młodzieży za nami

Dnia 21 kwietnia 2018 roku na stadionie miejskim w Swarzędzu odbyła się II Olimpiada Biegowa Dzieci i Młodzieży. Impreza ta jest jedną z licznych, które odbywać się będą w Gminie Swarzędz w ramach obchodów 380 lat nadania praw miejskich.

 

Ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Olimpiadzie wzięło ponad 120 dzieci z klas I – VII, które rywalizowały ze swoimi rówieśnikami z innych szkół w następujących dystansach:

Rocznik 2011, 2010, 2009  – 100 metrów

Rocznik 2008 – 200 metrów

Rocznik 2007 – 300 metrów

Rocznik 2006 – 400 metrów

Rocznik 2005 – 600 metrów

Rocznik 2004 – 800 metrów

Po za tym otwarcie Olimpiady uświetnił występ taneczny dziewcząt z Naszej Szkoły, którymi  kierowała Joanna Kunkel.

 

Szczególnym biegiem był bieg „380 biegaczy, 380 metrów, 380 sekund”, który symbolizował 380 obchody nadania praw miejskich Swarzędzowi.  Po tym  biegu nastąpiła rywalizacja dzieci w poszcz ególnych rocznikach. Każde dziecko otrzymało torbo plecak z licznymi gadżetami od organizatorów, a najlepsza trójka z każdego rocznika otrzymywała dodatkowe nagrody.
Z naszej szkoły 2 miejsce w rywalizacji na 200 metrów zajął Miłosz Burzyński z klasy IV d. Gratulujemy 🙂

Szczególne podziękowania należą się rodzicom za sprawną organizację po zakończonych biegach dzieci oraz nauczycielom za opiekę nad grupami.

Opiekunami ze Szkoły Podstawowej nr 1 byli:

Magdalena Bajer, Joanna Kunkel, Magdalena Kosiór, Katarzyna Nadulicz, Anna Wietrzykowska, Anna Jankowska,
Tomasz Grajewski  Maciej Kowalczyk,Mariusz Jagodziński, Artur Bąk.

                                                                                                                                                      Artur Bąk


MISTRZOSTWA MIASTA I GMINY SWARZĘDZ W CZWÓRBOJU LEKKOATLETYCZNYM

W środę 18.04.2018  roku na Stadionie Sportowym Unia Swarzędz odbyły się Mistrzostwa Miasta i Gminy Swarzędz w Czwórboju Lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców z rocznika 2005 i młodsi. Organizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa nr 4 w Swarzędzu. Młodzi lekkoatleci rywalizowali w czterech konkurencjach: bieg na 1000 m chłopcy i 600 m dziewczęta, rzut piłeczką palantową, skok w dal oraz bieg na 60 m. Wszystkie szkoły walczyły o jak największą liczbę punktów do klasyfikacji drużynowej. W zawodach wzięły udział wszystkie szkoły podstawowe z gminy Swarzędz. Nasza reprezentacja po podliczeniu wyników wszystkich konkurencji zajęła piąte miejsca zarówno w chłopcach i dziewczętach. Opiekunem naszej ekipy lekkoatletów był Maciej Kowalczyk.

         Reprezentacja chłopców

 1. Bartosz Ciećmierowski – VIC
 2. Kacper Wiencis – VIC
 3. Marek Biedny – VID
 4. Filip Dąbrowski – VIA
 5. Hubert Jędrzejczak – VIA
 6. Szymon Piekarski – VIA
 7. Kajetan Duszyński – VID
 8. Maksymilian Czerwiński – VIB

         Reprezentacja dziewcząt

1. Majerowicz Amelia – VIE                                                                                                                                                 2. Kaczmarek Aleksandra – VIA                                                                                                                                     3. Strzelecka Julia – VIC                                                                                                                                                     4. Gryzińska Michalina – VIA                                                                                                                                             5. Radzikowska Maja – VID                                                                                                                                               6. Urbańska Malwina – VIE

SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!!!!!!!

 

 

……………………………………………………………………………………………………………………………………

MISTRZOSTWA MIASTA I GMINY SWARZĘDZ W PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW            ROCZNIKI 2002 – 2004

W piątek 06.04.2018 roku na boisku sportowym Orlik – Paczkowo rozegrane zostały Mistrzostwa Miasta i Gminy Swarzędz w Piłki Nożnej Chłopców. W zawodach wzięło udział pięć szkół z terenu gminy Swarzędz. Cztery drużyny reprezentowały stare szkoły gimnazjalne, obecnie SP 3 Swarzędz, SP 2 Swarzędz, SP 1 Zalasewo, SP Paczkowo oraz nasza super odważna drużyna SP 1 Swarzędz. Odważna dlatego, że nasi chłopcy rywalizowali z kolegami dwa lata starszymi od siebie. Nasi młodzi piłkarze jak zwykle dali z siebie wszystko, ale niestety różnica wieku i siły sprawiła, że zajęliśmy ostatnie, piąte miejsce. Mimo wszystko uważamy, że nauka i doświadczenie kiedyś zaprocentuje. Opiekunem i trenerem naszej drużyny był Maciej Kowalczyk.

 Reprezentacja chłopców:

 1. Dawid Pikiński – VII A
 2. Maciej Śmichura – VII B
 3. Jan Wierzbicki – VII B
 4. Sebastian Nowakowski – VII A
 5. Dawid Jaśkowiak – VII A
 6. Tomasz Sowiński – VII A
 7. Gracjan Andrys – VII B
 8. Wiktor Gieżycki – VII B

GRATULUJEMY  !!!!!!!!!!

 


III MISTRZOSTWA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH NA ERGOMETRZE WIOŚLARSKIM POD PATRONATEM BURMISTRZA MIASTA I GMINY SWARZĘDZ MARIANA SZKUDLARKA

Zalasewo 22.03.2018

Organizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa nr 2 w Zalasewie. Celem zawodów była popularyzacja wioślarstwa wśród uczniów szkół podstawowych. Nadzór merytoryczny nad przebiegiem zawodów sprawowało Towarzystwo Wioślarzy Polonia Poznań. Gościem specjalnym zawodów był brązowy medalista olimpijski z Moskwy, wioślarz Grzegorz Nowak. Zawody rozegrane zostały na ergometrze wioślarskim typu Concept II na dystansie 200 metrów chłopcy i 150 metrów dziewczęta. Każda szkoła mogła zgłosić 15 osób. Na podstawie wyników indywidualnych wyłoniona została klasyfikacja drużynowa. Suma punktów uczniów z danej szkoły ( pierwszych 12 zawodników w klasyfikacji indywidualnej) stanowiła wynik drużynowy.

Mistrzostwa odbyły się w następujących kategoriach:

I kategoria – VI klasy dziewcząt

II kategoria – VI klasy chłopców

III kategoria – VII klasy dziewcząt

IV kategoria – VII klasy chłopców

V kategoria – wyścig VIP – ów (nauczyciele i opiekunowie drużyn)

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 SWARZĘDZ W KLASYFIKACJI DRUŻYNOWEJ ZAJĘŁA WYSOKIE III MIEJSCE. Na końcowy wynik drużyny złożyły się bardzo dobre indywidualne starty poszczególnych zawodników. Najwięcej punktów dla ekipy SP 1 wywalczyli chłopcy klas VI, Radosław Westerski oraz Norbert Warguła zajmując kolejno  II i III miejsce w klasyfikacji indywidualnej. W biegu VIP – ów I miejsce zajął, broniąc tym samym tytułu sprzed roku trener i opiekun naszej super drużyny Maciej Kowalczyk.

Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 w Swarzędzu

 1. Ewa Kręglewska – VI a
 2. Aleksandra Kaczmarek – VI a
 3. Laura Kmieciak – VI a
 4. Zuzanna Wabińska – VI a
 5. Oliwia Gałdyńska – VII b
 6. Jessica Warguła – VII b
 7. Martyna Wołodkiewicz – VII
 8. Radosław Westerski – VI d
 9. Bartosz Ciećmierowski – VI c
 10. Kacper Wiecheć – VI e
 11. Szymon Piekarski – VI a
 12. Norbert Warguła – VI d
 13. Gracjan Andrys – VII b
 14. Jan Wierzbicki – VII b

GRATULUJEMY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


                                                                                                                                                                                                 

          


Finał Powiatu Poznańskiego w piłce nożne chłopców
„Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarka”

 Dnia 28 lutego 2018 roku grupa młodych sportowców udała się na Finał Powiatu Poznańskiego w piłce nożnej w rozgrywkach „Tymbarka”. Zawody odbywały się na hali sportowej w Plewiskach. Naszą szkołę reprezentowali:
Igor Dajerling                                                                         Eryk Młynarczyk

Maciej Preiss                                                                         Remigiusz Koperski

Igor Nowacki                                                                         Kacper Panek

Mateusz Malicki                                                                  Maksymilian Czerwiński

Kacper Głowacki                                                                 Jakub Łukaszewski

W dwóch grupach rywalizowali ze sobą zwycięzcy etapów gminnych. Tylko zwycięzca całego turnieju awansuje do Finału Województwa Wielkopolskiego.

Nasza szkoła znalazła się w grupie B gdzie rywalizowała z SP Łopuchowo,
SP Kobylnica oraz SP Owińska.


Wyniki spotkań:
SP Swarzędz – SP Łopuchowo 5:6
SP Swarzędz – SP Kobylnica    2:2
SP Swarzędz – SP Owińska      0:5

Z grupy awansowała SP Owińska, które w finale zmierzyły się z SP Tarnowo Podgórne.

Brawa dla chłopców za ambicję i walkę w każdym spotkaniu.


Opiekunem uczniów był Artur Bąk.


MISTRZOSTWA MIASTA I GMINY SWARZĘDZ W PIŁCE KOSZYKOWEJ CHŁOPCÓW

W czwartek 08.02.2018 roku odbyły się Mistrzostwa Miasta i Gminy Swarzędz w piłce koszykowej chłopców roczniki 2004 – 2002. Zawody odbywały się w Hali Sportowej Unia Swarzędz. Do turnieju stawiły się cztery drużyny szkół podstawowych z gminy Swarzędz. Reprezentacja jedynki po meczach ze starszymi, dużo silniejszymi fizycznie kolegami zajęła IV miejsce. Trenerem naszej ekipy był Maciej Kowalczyk.

Reprezentacja chłopców

 1. Dawid Pikiński – VII A
 2. Tomasz Sowiński – VII A
 3. Samuel Frąckowiak – VII A
 4. Nikodem Klamrowski – VII A
 5. Maciej Śmichura – VII B
 6. Jan Wierzbicki – VII B
 7. Sebastian Nowakowski – VII A
 8. Daniel Kobryń – VII B
 9. Wojciech Kokociński – VII B
 10. Dawid Jaśkowiak – VII A
 11. Kacper Błaszkowski – VII A

GRATULACJE ZA WOLĘ WALKI I ODWAGĘ !!!!!!!!!!!


HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ CHŁOPCÓW KLAS VI

W środę 07.02.2018 roku w Hali Sportowej Unia Swarzędz rozegrany został Halowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców klas VI. W zawodach wzięły udział trzy drużyny reprezentujące szkoły podstawowe z Gminy Swarzędz. Nasi młodzi piłkarze spisali się rewelacyjnie zajmując pierwsze miejsce. Na taką grę patrzy się z przyjemnością. Super gra, super drużyna !!!!! Opiekunem i trenerem naszej złotej drużyny był Maciej Kowalczyk.

Reprezentacja chłopców

 1. Maksymilian Dembiński – VIB
 2. Jakub Oses – VIB
 3. Bartosz Ciećmierowski – VIC
 4. Kacper Wiencis – VIC
 5. Filip Dąbrowski – VIA
 6. Hubert Jędrzejczak – VIA
 7. Szymon Piekarski – VIA
 8. Maksymilian Czerwiński – VIB

GRATULACJE !!!!!!!!!

                                                   


MISTRZOSTWA MIASTA I GMINY SWARZĘDZ W PIŁCE KOSZYKOWEJ CHŁOPCÓW

We wtorek 30.01.2018 roku nasza szkoła była organizatorem Mistrzostw Miasta i Gminy Swarzędz w piłce koszykowej chłopców roczniki 2005 i młodsi. Zawody odbywały się w Hali Sportowej Unia Swarzędz. Do turnieju stawiły się cztery drużyny szkół podstawowych z gminy Swarzędz. Reprezentacja jedynki po super meczach zajęła II miejsce. Trenerem naszej ekipy był Maciej Kowalczyk.

Reprezentacja chłopców

 1. Maksymilian Dembiński – VIB
 2. Jakub Oses – VIB
 3. Bartosz Ciećmierowski – VIC
 4. Kacper Wiencis – VIC
 5. Marek Biedny – VID
 6. Mateusz Frąckowiak – VID
 7. Filip Dąbrowski – VIA
 8. Hubert Jędrzejczak – VIA
 9. Szymon Piekarski – VIA
 10. Kajetan Duszyński – VID
 11. Maksymilian Czerwiński – VIB
 12. Igor Lesiński – VIE

GRATULACJE I WIELKIE BRAWA !!!!!!!!!!!!

 

ROK SZKOLNY 2017/2018

Zawody najmłodszych w Paczkowie

We wtorek 23 stycznia w Paczkowie odbyły się „Wyścigi rzędów” dla uczniów klas II i III. Nasi zawodnicy zajęli VI miejsce wykazując się walką do samego końca a przy okazji świetnie się bawiąc. Serdecznie gratulujemy najmłodszym i życzymy dalszych sukcesów.

Naszą szkołę reprezentowali pod opieką Patricka Miszczaka:

 1. Jałoszyńska Angelika
 2. Droszcz Marika
 3. Nowak Szymon
 4. Oses Oskar
 5. Malinowski Hubert
 6. Lipińska Amelia
 7. Skrzypczak Martyna
 8. Mróz Bartosz
 9. Misiorna Alicja
 10. Ślebioda Oskar
 11. Nowak Szymon


W niedzielę 21 stycznia 2018 r. odbyły się trzecie już zawody pływackie „Swarzędzki Delfin”. Do startu zgłosiło się 110 zawodników, reprezentujących głównie swarzędzkie szkoły. Najliczniejszą reprezentację wystawiła Szkoła Podstawowa nr 1 – dwudziestu czterech. Szkoła z Paczkowa zgłosiła dziewiętnastu zawodników, a Szkoła Podstawowa nr 4 – trzynastu. Pozostałe szkoły reprezentowało do pięciu zawodników. Rywalizowali w sześciu kategoriach wiekowych.  Drudzy byli uczniowie SP nr 1 Zalasewo, z dorobkiem siedmiu medali. Trzy medale zdobyli uczniowie SP nr 5, a dwa uczniowie SP nr 1. Pozostałe szkoły musiały się zadowolić jednym medalem.

Dla wielu uczniów był to pierwszy start w zawodach pływackich i niezapomniane wrażenia z udziału w nich. Widzieliśmy przedstartowy stres, a nawet łzy. Widzieliśmy wolę walki i zmęczenie po wysiłku włożonym w jak najszybsze przepłynięcie dystansu. Cieszyliśmy się razem ze zwycięzcami i motywowaliśmy tych, którzy nie stanęli na podium. Nasi uczniowie pod opieką Tomka Grajewskiego oraz Patricka Miszczaka wykazali się sportową postawą oraz duchem walki.

Za osiągnięcia serdecznie gratulujemyDlaczego warto ćwiczyć?

Bo to najlepszy sposób, by schudnąć, ale także zapobiec chorobom cywilizacyjnym.

Jak ruch i wysiłek fizyczny wpływa na zdrowie?

mówi prof. dr hab. Krzysztof Mazurek z AWF w Warszawie.

Każdy trening powinien być zróżnicowany. Wytrzymałość zapewnią nam takie ćwiczenia jak: jazda na rowerze, taniec, pływanie.

O czym jeszcze trzeba pamiętać?

Potrzebne są jeszcze elementy siłowe, które poprawią siłę i szybkość skurczów mięśni (to 10-15 proc. treningu). Najprostszy wysiłek siłowy to chodzenie po schodach. Ważne są też ćwiczenia rozciągające. Jeśli ułożymy je właściwie, to uzyskamy fantastyczne efekty.

Pomówmy teraz o płucach.

W stanie spoczynku podczas jednej minuty wdychamy ok. 7 litrów powietrza, podczas wysiłku zwiększa się częstość oddechów i ich objętość, a wentylacja wzrasta nawet do 180 litrów na minutę. Wysiłek fizyczny sprawia, że organizm otrzymuje większą ilość tlenu

A do czego potrzebujemy tej zwiększonej ilości tlenu?

Do życia, czyli procesów metabolicznych, które zapewniają nam wytwarzanie wewnętrznej energii. Co prawda organizm potrafi wytwarzać energię w procesach beztlenowych, wykorzystując zgromadzony w mięśniach glikogen, ale wystarcza jej na bardzo krótko, na dwie minuty, np. podczas jakiegoś gwałtownego zrywu. Z udziałem tlenu proces ten jest efektywniejszy, energia ta powstaje w dużo większej ilości i wystarcza jej na znacznie dłuższy czas.

Aktywność fizyczna wzmacnia mięśnie, stawy, poprawia ich elastyczność, zapobiega demineralizacji kości, wpływa na gospodarkę hormonalną i enzymatyczną.

Agnieszka Stępień

bibliografia:

1-2-3:M. Mikołajska

”Bezpieczeństwo podczas ćwiczeń”

Cześć jestem Patrycja, opowiem Wam o bezpieczeństwie w trakcie ćwiczeń.

Na pewno nauczyciel wychowania fizycznego zwraca Wam uwagę jak zrobić szpagat lub inną pozycję akrobatyczną, która może spowodować kontuzję. Niby wydaje się nam, że szpagat lub gwiazda nie zrobi nam nic złego, że nie grozi nam naderwanie ścięgna, skręcenie kostki, złamanie ręki lub nogi. Lepiej jednak pamiętać, że bez rozgrzewki i słuchania wskazówek dobrego nauczyciela lub trenera możemy tylko sobie zaszkodzić. Oczywiście możecie także  ćwiczyć sami, ale najpierw zróbcie rozgrzewkę! Co trzeba rozgrzać? Między innymi trzeba rozgrzać głowę (szyję), ręce, nadgarstki, nogi…

Teraz kilka ćwiczeń, które w tym pomogą: przeplatanka, bieganie, skłony, przysiady, pompki, skoki, krążenie ramion w przód, podskoki. Pamiętajcie że rozgrzewka jest bardzo ważna!

Patrycja Walkowiak z klasy Vd

Mój ulubiony sport

Moim ulubionym sportem jest koszykówka. Klub nazywa się Lider Swarzędz. Na treningi chodzę już prawie rok. Odbywają się one w szkole w Zalasewie w każdy dzień roboczy oprócz piątku po półtorej godziny.

Drużyna składa się z prawie dwudziestu pięciu osób. Każda z nich ma swoje przezwisko, żeby łatwiej było komunikować się na meczu. Moje to Becia, a reszty zawodniczek: Marta Walaszek (Tusia), Marta Przespolewska (Przemek), Oliwia Szeremkiewicz (Arbuz), Nicola Owczarz (Pepsi), Marta Gibki (Gibi), Zuzanna Dudkiewicz (Dudek), Karolina Janas (Ananas), Aleksandra Kubiak (Kubek), Oliwia Janicka (Jamnik) Julia Zawieja (Małpka), Wiktoria Włodarska (Ważka), Oliwia Szewczyk (Owieczka), Malwina Tujdowska (Malwa), Karolina Maj (Kara), Ania Rzepka (Rzepka), Oliwia Flaszak (Flaszka), Oliwia Bąk (Bączek).

Naszą trenerką jest Magdalena Dedio, która gra w lidze koszykówki kobiet.

Każdego lata odbywa się obóz koszykarski. Gdy pierwszy raz tam się jedzie, trzeba przejść chrzest koszykarki. Polega on na polaniu wodą i obsypaniu mąką.

Wtedy zostaje się prawdziwą koszykarką. Kapitanem naszej drużyny jest Aleksandra Kubiak (Kubek).

Bardzo lubię moją drużynę.

Beata Brońska klasa V b

Nazywam się Zosia Książek. Mam prawie 11 lat.
Moim  ulubionym  sportem  jest  taniec i bieganie.

Tańczyłam hip-hop i balet.  Hip-hop jest bardziej żywiołowym i energicznym tańcem. Na zajęcia musiałam ubrać bluzkę z krótkim rękawkiem, legginsy i sportowe buty z białą podeszwą. Włosy musiałam mieć spięte w kitkę.  Natomiast balet był jego zupełnym przeciwieństwem. Jest to taniec dużo wolniejszy. Tańcząc balet musiałam ubrać kostium baletowy, różową spódniczkę,  białe rajstopy oraz baletki. Włosy musiałam mieć związane w kok z różową wstążką. Obu tych tańców uczyłam się około pięć lat. Nadal bardzo lubię tańczyć. Teraz najczęściej tańczę  w moim stylu, który sobie wyrobiłam chodząc na zajęcia. Jest mi bardzo przydatny w celu rozładowania energii.

Odkąd mam psa polubiłam bieganie. Mam dwa zwierzaki: psa i świnkę morską (nazywaną od niedawna kawią domową). Jednak mogę biegać jedynie z psem, który wabi się Lucy. Jest maltańczykiem. To bardzo żywiołowy i przyjacielski piesek, który nie przepada za siedzeniem samemu w domu. Łatwo się uczy nowych komend, ale nie lubi jak się na niego krzyczy i bardzo źle znosi duży hałas. Teraz dużo biegam i chodzę na długie spacery koło mojego domu. Bardzo lubię spacery z moim psem!!!

Zosia z klasy Vb

Mój ulubiony sport – KOSZYKÓWKA

Moją ulubioną dyscypliną sportu jest koszykówka. Jest ona jedną z najbardziej widowiskowych i najchętniej oglądanych dyscyplin na świecie.

W koszykówkę grają dwie drużyny, składające się z pięciu graczy. Grają przeciwko sobie próbując  zdobyć punkty rzucając piłkę do kosza. Grę nadzorują sędziowie, sędziowie stolikowi i komisarz. Zwycięzcą meczu zostaje drużyna, która uzyska większą ilość punktów przed zakończeniem czasu gry ( podczas przerw w grze czas jest zatrzymywany ) .

 Mecze podzielone są na 4 kwarty po 10 min.

 Mój rocznik 2006 gra:

1 kwarta – 2×5 min.

2 kwarta – 2×5 min.

3 kwarta – 2×5 min.

4 kwarta – 1×10 min.

Kosze umieszczone są na wysokości 2,60 m. 

Punkty przyznane za trafienie do kosza ;

1 punkt – za udany rzut osobisty z linii rzutów wolnych,

2 punkty – za rzut z akcji wykonany z odległości mniejszej niż linia rzutów za trzy punkty,

3 punkty – za  rzut zza linii rzutów za 3 pkt ( 6,75 m )

Boisko do gry to płaska, twarda powierzchnia o wymiarach 28 m długości i 15 m szerokości.

Od czterech lat jestem zawodniczką klubu UKS LIDER SWARZĘDZ. Uczęszczam systematycznie na treningi cztery razy w tygodniu. Moją trenerką jest jedna z najlepszych zawodniczek drużyny seniorek  Magdalena Dedio. Bardzo lubię oglądać jej grę , ponieważ gram na tej samej pozycji co moja trenerka , i tak jak i ona jestem kapitanem drużyny.

Uczę się koszykówki również  poprzez oglądanie najlepszych w akcji, ostatnio byłam z rodzicami na meczu ekstraklasy kobiet w Poznaniu:

(AZS Politechnika Poznańska : CCC Polkowice)

oraz na meczu ekstraklasy mężczyzn we Włocławku:

(Anwil Włocławek : Trefl Sopot).

Uwielbiam koszykówkę i kocham to co robię!!!

Aleksandra Kubiak z klasy Vb.

       Mikołajkowy Turniej Mini Piłki Siatkowej 
              o Puchar Dyrektora 
         Szkoły Podstawowej nr 85 w Poznaniu


Dnia 15 grudnia 2017 roku uczennice Szkoły Podstawowej nr 1 w Swarzędzu Nicola Ligocka, Nikola Brzezińska, Natalia Rożnowska, Martyna Miejzińska wraz z nauczycielem wychowania fizycznego Arturem Bąk udali się na "Mikołajkowy Turniej Mini Piłki Siatkowej" organizowany przez Szkołę Podstawową nr 85 w Poznaniu oraz siatkarski klub SKF KS Poznań. W rozgrywkach uczestniczyło 8 zespołów, a każdy mecz trwał 7 minut. 
Warto wspomnieć, że w rozgrywkach mini piłki siatkowej rocznika 2007 gra się 2x2.
Turniej odbył się systemem "każdy z każdym", a następnie grano systemem "pucharowym".
Po rozegraniu wszystkich meczy para Nicola Ligocka i Natalia Różnowska zajęły 8 miejsce, a Natalia Miejzińska wraz z Nikolą Brzezińską 6 miejsce.

MISTRZOSTWA MIASTA I GMINY SWARZĘDZ W PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW

We wtorek 12.12.2017 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Zalasewie odbyły się Mistrzostwa Miasta i Gminy Swarzędz w piłce ręcznej chłopców roczniki 2002 – 2004. W turnieju wystartowało osiem szkół podstawowych z Gminy Swarzędz. W zawodach zajęliśmy ostatnie VIII miejsce, ale warto wspomnieć, że po zmianie regulaminu przez Wielkopolski Związek Sportowy nasi zawodnicy grają z byłymi Gimnazjami czyli chłopakami starszymi o dwa lata. Opiekunem na mistrzostwach był Maciej Kowalczyk.

Reprezentacja chłopców

 1. Dawid Pikiński – VII A
 2. Oliwier Witkowski – VII A
 3. Jerzy Niewiadowski – VII A
 4. Wiktor Gieżycki – VII B
 5. Gracjan Andrys – VII B
 6. Maciej Śmichura – VII B
 7. Jan Wierzbicki – VII B
 8. Sebastian Nowakowski – VII A
 9. Daniel Kobryń – VII B
 10. Kacper Wieszczecinski – VII B
 11. Dawid Jaśkowiak – VII A
 12. Kacper Błaszkowski – VII A

Brawo za odwagę !!!!!!!!!!!!!

MISTRZOSTWA MIASTA I GMINY SWARZĘDZ W PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW

W czwartek 16.11.2017 roku w Szkole Podstawowej nr 5 w Swarzędzu odbyły się Mistrzostwa Miasta i Gminy Swarzędz w piłce ręcznej chłopców z rocznika 2005 i młodsi. W zawodach wzięły udział wszystkie szkoły podstawowe z gminy Swarzędz. Nasza reprezentacja po bardzo ciężkich meczach ostatecznie zajęła VII miejsce. Opiekunem i trenerem naszej ekipy szczypiornistów był Maciej Kowalczyk.

Reprezentacja chłopców

 1. Maksymilian Dembiński – VIB
 2. Jakub Oses – VIB
 3. Bartosz Ciećmierowski – VIC
 4. Kacper Wiencis – VIC
 5. Marek Biedny – VID
 6. Mateusz Frąckowiak – VID
 7. Filip Dąbrowski – VIA
 8. Hubert Jędrzejczak – VIA
 9. Szymon Piekarski – VIA
 10. Kajetan Duszyński – VID
 11. Igor Lesiński – VIE

Nie łamiemy się, idziemy do przodu. Wasza waleczna postawa jest ważniejsza niż pierwsze miejsce. Gratulacje !!!!!

 

 

I miejsce w rozgrywkach piłkarskich
„Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”

Dnia 16 listopada 2017 roku uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 uczestniczyli w rozgrywkach piłkarskich na boiskach sportowych Unii Swarzędz. Nasza szkołę reprezentowali:
 1. Igor Dajerling
 2. Kacper Panek
 3. Kacper Głowacki
 4. Jakub Łukaszewski
 5. Maksymilian Czerwiński
 6. Eryk Młynarczyk
 7. Maciej Preiss
 8. Igor Nowacki
 9.  Mateusz Malicki

 Turniej odbył się system „każdy z każdym”, każdy mecz trwał 15 minut. Po pięciu wygranych meczach w wielkim finale nasi uczniowie spotkali się ze uczniami z SP Kobylnica. Po wielu emocjach mecz zakończył się wynikiem 4:4 co dało I miejsce dla drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Swarzędzu.

Dzięki zajęciu I miejsca Szkoła Podstawowa nr 1 będzie reprezentowała Gminę Swarzędz w rozgrywkach powiatu poznańskiego.

Gratulujemy osiągniętego wyniku 🙂
Wyniki spotkań:
SP 1 Swarzędz – Skrzydła SP Stowarzyszenia Sternik 9:0
SP 1 Swarzędz – SP Pobiedziska 3:2
SP 1 Swarzędz – SP Paczkowo 4:1
SP 1 Swarzędz – SP 2 Swarzędz 7:0
SP 1 Swarzędz – Poznańska Szkoła Anglojęzyczna 7:1
SP 1 Swarzędz – SP Kobylnica 4:4

Opiekun zespołu: Artur Bąk

MISTRZOSTWA MIASTA I GMINY SWARZĘDZ W UNIHOKEJU DZIEWCZĄT

ROCZNIK 2002 i 2004

Dnia 27 października 2017 roku odbyły się Mistrzostwa Miasta i Gminy Swarzędz w Unihokeju Dziewcząt Rocznik 2002 i 2004. Gospodarzem zawodów była Szkoła Podstawowa w Paczkowie. Uczennice klas VII naszej szkoły walczyły z dziewczętami ze szkół Gimnazjalnych.Udział w rozgrywkach wzięły następujące szkoły: GIM nr 2 Swarzędz, SP 1 Swarzędz, GIM Zalasewo , GIM nr 3 Swarzędz oraz gospodarz zawodów GIM Paczkowo. Dziewczęta rozegrały mecze systemem „każdy z każdym” 2 x po 7 min. pod okiem sędziego unihokeja. Każdy mecz był pełen entuzjazmu oraz niesamowitych emocji. Dziewczęta walczyły do samego końca o każdą bramkę. Po wszystkich rozgrywkach nastąpiło podsumowanie zawodów oraz wręczenie pucharu. Nasza szkoła zajęła III miejsce. Jednym punktem przegrywając z GIM nr 3 ze Swarzędza.
KLASYFIKACJA KOŃCOWA ZAWODÓW:
GIM PACZKOWO I miejsce
GIM nr 3 SWARZĘDZ II miejsce
SP nr 1 SWARZĘDZ III miejsce
GIM ZALASEWO IV miejsce
GIM nr 2 SWARZĘDZ V miejsce
Naszą szkołę reprezentowały uczennice z kl.VII a oraz kl.VII b: Linkowska Dagmara, Walczak Klaudia, Wołodkiewicz Martyna, Czujewicz Marta, Gałdyńska Oliwia, Konieczek Weronika, Lipiecka Julia, Tetzlaff Klaudia, Warguła Jessica oraz Szumska Wiktoria.

Opiekun zespołu :Joanna Kunkel
SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!!!

MISTRZOSTWA MIASTA I GMINY SWARZĘDZ W UNIHOKEJU CHŁOPCÓW

W czwartek 26.10.2017 roku w Paczkowie odbyły się Mistrzostwa Miasta i Gminy Swarzędz w Unihokeju Chłopców roczniki 2002 – 2004. Zawody odbyły się w ramach Poznańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Organizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa w Paczkowie. Opiekunem naszych zawodników był nauczyciel wychowania fizycznego Maciej Kowalczyk.

Do zawodów zgłosiło  się pięć szkół. Cztery byłe Gimnazja, obecnie Szkoły Podstawowe z Oddziałami Gimnazjalnymi oraz nasza SUPER JEDYNKA. Mecze odbywały się sposobem „każdy z każdym”. Wszystkie zespoły wystawiły do zawodów uczniów z rocznika 2002 czyli dwa lata starszych od naszych chłopaków. Mimo przewagi wzrostu, siły i wagi ze strony przeciwników nasi zawodnicy nie odpuścili żadnego meczu walcząc jak równy z równym, pokazując ogromnego ducha walki.  Ostatecznie zajęliśmy ostatnie piąte miejsce, ale zyskaliśmy szacunek za super postawę i bardzo dobrą, odważną grę.

Reprezentowała nas drużyna w składzie:

 1. Dawid Pikiński – VII A
 2. Oliwier Witkowski – VII A
 3. Jerzy Niewiadowski – VII A
 4. Wiktor Gieżycki – VII B
 5. Gracjan Andrys – VII B
 6. Maciej Śmichura – VII B
 7. Jan Wierzbicki – VII B
 8. Sebastian Nowakowski – VII A
 9. Daniel Kobryń – VII B
 10. Tomasz Sowiński – VII A
 11. Samuel Frąckowiak – VII A
 12. Kacper Błaszkowski – VII A

BRAWA, BRAWA, BRAWA   !!!!!!

MISTRZOSTWA MIASTA I GMINY SWARZĘDZ W UNIHOKEJU DZIEWCZĄT
ROCZNIK 2005 i MŁODSI

Dnia 19 października 2017 roku  odbyły się Mistrzostwa Miasta i Gminy  Swarzędz w Unihokeju Dziewcząt rocznik 2005 i młodsi. Organizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa w Paczkowie.  Udział w rozgrywkach wzięły następujące szkoły: SP 1 Swarzędz, SP 4 Swarzędz, SP Kobylnica, SP 5 Swarzędz oraz gospodarz zawodów SP Paczkowo. Dziewczęta rozegrały mecze systemem „każdy z każdym” 2 x po 6 min. pod okiem sędziego unihokeja. Każdy mecz był pełen wrażeń oraz niesamowitych emocji. Dziewczęta walczyły do samego końca o każdą bramkę. Po wszystkich rozgrywkach nastąpiło podsumowanie zawodów oraz wręczenie pucharu. Nasza szkoła wywalczyła V miejsce.
KLASYFIKACJA KOŃCOWA ZAWODÓW:
SP PACZKOWO I miejsce
SP 5 SWARZĘDZ II miejsce
SP KOBYLNICA III miejsce
SP 4 SWARZĘDZ IV miejsce
SP 1 SWARZĘDZ V miejsce
Reprezentację szkoły tworzył zespół w składzie:
 1. Kręglewska Ewa kl. VI a
 2. Koralewska Julia kl. VI a
 3. Chromińska Małgorzata kl. VI a
 4. Kaczmarek Aleksandra kl. VI a
 5. Kaźmierczak Oliwia kl. VI b
 6. Kruszyńska Aleksandra kl. VI b
 7. Strzelecka Julia kl. VI c
 8. Gondecka Dominika kl. VI d
 9. Prajsner Maja kl. VI e
 10. Lemiesz Gracja kl. VI e
 11. Majerowicz Amelia kl. VI e
   
  SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!
  Opiekun zespołu: Joanna Kunkel

MISTRZOSTWA MIASTA I GMINY SWARZĘDZ W PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW

W czwartek 19.10.2017 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Zalasewie odbyły się Mistrzostwa Miasta i Gminy Swarzędz w Piłce Nożnej Chłopców rocznik 2005 i młodsi. Organizatorem zawodów była dyrekcja oraz nauczyciele wychowania fizycznego wyżej wymienionej szkoły. Opiekunem naszych zawodników był nauczyciel wychowania fizycznego Maciej Kowalczyk.

Do zawodów zgłosiło się 7 reprezentacji Szkół Podstawowych z Gminy Swarzędz:

 1. SP 1
 2. SP 4
 3. SP 5
 4. SP Paczkowo
 5. SP Zalasewo
 6. SP Wierzonka
 7. SP Kobylnica

Zawody odbywały się z podziałem na dwie grupy eliminacyjne. Z każdej grupy do półfinałów awansowały po dwa zespoły. Nasi chłopcy do półfinału awansowali ze swojej grupy z pierwszego miejsca. Niestety o wejście do finału po bardzo wyrównanym meczu przegraliśmy w karnych. Został do rozegrania mecz o trzecie miejsce, którego wydrzeć już sobie nie daliśmy.

Reprezentowała nas drużyna w składzie:

 1. Maksymilian Dembiński – VIB
 2. Jakub Oses – VIB
 3. Bartosz Ciećmierowski – VIC
 4. Kacper Wiencis – VIC
 5. Igor Lesiński – VIE
 6. Maksymilian Czerwiński – VIB
 7. Filip Dąbrowski – VIA
 8. Hubert Jędrzejczak – VIA
 9. Szymon Piekarski – VIA

GRATULACJE !!!!!!!!!!!!!!!!

MISTRZOSTWA MIASTA I GMINY SWARZĘDZ W UNIHOKEJU CHŁOPCÓW

W środę 18.10.2017 roku w Paczkowie odbyły się Mistrzostwa Miasta i Gminy Swarzędz w Unihokeju Chłopców rocznik 2005 i młodsi Zawody odbyły się w ramach Poznańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Organizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa w Paczkowie. Do zawodów zgłosiło  się siedem zespołów czyli wszystkie stare szkoły  podstawowe z Gminy Swarzędz. Mecze odbywały się sposobem „każdy z każdym” . Mimo bardzo dobrej i wyrównanej gry naszym chłopcom zabrakło troszkę szczęścia i ostatecznie zajęliśmy 7 miejsce. Opiekunem naszych zawodników był nauczyciel wychowania fizycznego Maciej Kowalczyk. 

Reprezentowała nas drużyna w składzie:

 1. Maksymilian Dembiński – VIB
 2. Jakub Oses – VIB
 3. Oliwier Gałdyński – VIE
 4. Bartosz Ciećmierowski – VIC
 5. Kacper Wiencis – VIC
 6. Igor Lesiński – VIE
 7. Marek Biedny – VID
 8. Norbert Warguła – VID
 9. Mateusz Frąckowiak – VID
 10. Szymon Sobczak – VIC
 11. Michał Wasyluk – VIC                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     WIELKIE  BRAWA  I  GRATULACJE  ZA  SUPER  WALKĘ   !!!!!!

 

MISTRZOSTWA POWIATU POZNAŃSKIEGO W CZWÓRBOJU LEKKOATLETYCZNYM

Rok szkolny 2016/2017 dobiega końca, a wraz z nim  kończą się rywalizacje sportowe.

Dnia 22 maja 2017 roku na Stadionie Lekkoatletycznym  w Puszczykowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego  w Czwórboju Lekkoatletycznym. Do powiatowego finału przystąpiło 17 reprezentacji szkół podstawowych chłopców oraz 18 drużyn dziewcząt. Naszą szkołę reprezentowała drużyna dziewcząt w składzie: Linkowska Dagmara, Wołodkiewicz Martyna z kl. VI a; Mazurczak Karolina, Ochla Zosia z kl. VI b ; Czujewicz Marta oraz Darmosz Oliwia z kl. VI c. Po rozegraniu wszystkich konkurencji nastąpiło ogłoszenie wyników. Dziewczęta z naszej szkoły zdobyły łącznie 833 pkt. i zapewniły sobie XIII miejsce w Finale Powiatu. Najlepszą zawodniczką z naszej szkoły okazała się Czujewicz Marta, która sama zdobyła 225 pkt.

W żeńskiej rywalizacji najlepsze okazały się dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Mosiny (1205 pkt), na drugim miejscu uplasowały się zawodniczki z Suchego Lasu (1133 pkt), a trzecie miejsce przypadło reprezentantkom Szkoły Podstawowej z Kamionek (1117 pkt). Natomiast w  męskiej rywalizacji triumfowali zawodnicy ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Lubonia (984 pkt). Drugie miejsce zajęli reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 1 z Mosiny (983 pkt), a na najniższym stopniu stanęli chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 3 z Lubonia (921 pkt).

Dla przypomnienia…

Czwórbój, to zawody lekkoatletyczne, w których szkołę reprezentuje sześciu zawodników lub sześć zawodniczek obowiązkowo startujących we wszystkich konkurencjach. Rozgrywki polegają na przeprowadzeniu czterech konkurencji: biegu na 60 m ze startu niskiego, rzutu piłką palantową na odległość, skoku w dal lub skoku wzwyż oraz biegu na 600 m w przypadku dziewcząt i 1000 m w rywalizacji chłopców. Po zakończeniu wszystkich konkurencji wyniki każdego zawodnika przeliczane są na punkty według tabel lekkoatletycznych.

Opiekun zespołu: Joanna Kunkel

I Igrzyska Dzieci i Młodzieży

W sobotę 13.05 na stadionie Miejskim w Swarzędzu, z okazji otwarcia nowego stadionu z bieżnią lekkoatletyczną odbyły się pierwsze Igrzyska dzieci i młodzieży ze swarzędzkich szkół podstawowych i gimnazjalnych. W zawodach wzięło udział ponad 500 dzieci. Reprezentacja naszej jedynki liczyła około 80 zawodników. Przed zawodami pokaz taneczny zaprezentował nasz zespół tańczące jedynki. Rywalizacja podczas biegów była bardzo wyrównana. Wszystkie dzieci z radością przekraczały metę i każdy otrzymał pamiątkowy medal. Brawa należą się każdemu uczestnikowi zawodów za podjęcie sportowej rywalizacji oraz reprezentowanie naszej szkoły.
Z naszej szkoły, 7 reprezentantów po fantastycznym biegu stanęło na podium w swoich kategoriach wiekowych, a trzeba również dodać, że kilku naszych zawodników otarło się o podium kończąc zawody na 4 miejscu. I tak:

I miejsce w kategorii chłopców rocznika 2004 – DANIEL KOBRYŃ
I miejsce w kategorii chłopców rocznika 2005 – IGOR LIPIŃSKI

II miejsce w kategorii dziewczynek rocznika 2008 – MARIKA DROSZCZ
II miejsce w kategorii chłopców rocznika 2006 – IGOR NOWACKI

III miejsce w kategorii dziewczynek rocznika 2006 – JULIA STRZELECKA
III miejsce w kategorii dziewczynek rocznika 2010 – MARTYNA SKRZYPCZAK
III miejsce w kategorii chłopców rocznika 2009 – SZYMON NOWAK

Koordynator SP1 – Marek Małek

Czwórbój Lekkoatletyczny Szkół Podstawowych

W czwartek, 11 maja 2017 roku na obiektach Szkoły Podstawowej nr 5 w Swarzędzu odbyły się Mistrzostwa Miasta i Gminy Swarzędz w Czwórboju Lekkoatletycznym dla uczniów szkół podstawowych w kategorii dziewcząt i chłopców.
Do zawodów przystąpiło sześć szkół z Miasta i Gminy Swarzędz. Sportowcy rywalizowali w czterech konkurencjach: biegu na 60 m, 600 m dziewczęta, 1000 m chłopcy, skoku w dal i rzucie piłeczką palantową. Wyniki przeliczane były na punkty według tabel. Suma osiągniętych punktów za cztery konkurencje dała ostateczny rezultat każdego zawodnika. Na wynik drużyny składały się końcowe rezultaty 5 najlepszych zawodników.
Dwie pierwsze drużyny chłopców i dziewcząt awansowały do Finału Mistrzostw Powiatu Poznańskiego, który odbędzie się 22 maja 2017 roku w Puszczykowie.
Klasyfikacja drużynowa dziewcząt:
1 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 4 Swarzędz. 2 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 Swarzędz . 3 miejsce – Szkoła Podstawowa w Zalasewie.
Klasyfikacja drużynowa chłopców:
1 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 4 Swarzędz. 2 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 5 Swarzędz. 3 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 Swarzędz.
Skład drużyny chłopców:
1. Igor Lipiński – VI c
2. Daniel Kobryń – VI c
3. Nikodem Klamrowski – VI a
4. Oliwier Witkowski – VI a
5. Mikołaj Zawada – VI b
6. Hubert Januszewski – VI b
Mimo braku awansu wielkie gratulacje dla super chłopaków za walkę i zajęcie 3 miejsca.
Naszą szkołę w Finale Mistrzostw Powiatu Poznańskiego reprezentować będzie rewelacyjna drużyna dziewcząt w składzie:
1. Oliwia Darmosz – VI c
2. Marta Czujewicz – VI c
3. Dagmara Linkowska – VI a
4. Martyna Wołodkiewicz – VI a
5. Zofia Ochla – VI b
6. Karolina Mazurczak – VI b
Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszej rywalizacji.

Maciej Kowalczyk

XVII WIELKOPOLSKI TURNIEJ W AEROBIKU GRUPOWYM SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W PLESZEWIE
„Jedynka” wśród 6 najlepszych zespołów Wielkopolski w Aerobiku Grupowym

Dnia 5 maja w hali sportowej Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Pleszewie odbył się  XVII  Wielkopolski Turniej w Aerobiku Grupowym. Na zawodach stawiło się 17 zespołów w dwóch kategoriach – szkół podstawowych i gimnazjum. Naszą „Jedynkę” reprezentował zespół „Tańczące Jedynki”  prowadzony przez pania Joannę Kunkel w składzie: Gracjan Jakubowski, Karolina Mazurczak, Zosia Ochla z kl VI b, Ewelina Jaśkowiak, Amelia Wojtal, Klaudia Skrzypczak z kl. V d, Ewa Kręglewska z kl. Va oraz Jessica Bąkowska z k. V c.  Grupa „Jedynek” startowała z ósmej pozycji. Komisja sędziowska oceniała między innymi choreografię, dobór muzyki, element akrobatyczny, ćwiczenia w pozycjach górnych i dolnych oraz estetykę stroju. Po występach wszystkich zespołów,  nastąpiło ogłoszenie wyników. Reprezentacja naszej szkoły zdobyła VI miejsce. Był to nasz ostatni udział w tym roku szkolnym w zawodach sportowych. Każde zawody były dla nas wyjątkowe i pełne nowych doświadczeń. Przed nami jeszcze kilka pokazów tanecznych oraz aerobikowych.
To był kolejny bardzo dobry rok „Tańczących Jedynek”
SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

Joanna Kunkel

II MISTRZOSTWA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH NA ERGOMETRZE WIOŚLARSKIM POD PATRONATEM BURMISTRZA MIASTA I GMINY SWARZĘDZ MARIANA SZKUDLARKA

W środę 29.03.2017 roku w Szkole Podstawowej w Zalasewie odbyła się druga już edycja zawodów na ergometrze wioślarskim dla Szkół Podstawowych Miasta i Gminy Swarzędz. Patronat nad zawodami objął Burmistrz Marian Szkudlarek. Po uroczystym otwarciu przez Panią Dyrektor i Pana Burmistrza rozpoczęła się rywalizacja dziewcząt i chłopców w kategorii klas piątych i szóstych. Zawodnicy startowali równocześnie na 6 ergometrach walcząc o awans do finału. Do zawodów zgłosiło się siedem ekip, czyli wszystkie Szkoły Podstawowe z Miasta i Gminy Swarzędz.
Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się rewelacyjnie. Do rundy finałowej w każdej kategorii wiekowej wchodziło sześciu zawodników z najlepszymi czasami. W finale chłopców klas piątych , pierwsze miejsce zajął Radosław Westerski, w finale chłopców klas szóstych, szóste miejsce zajął Igor Lipiński , w finale dziewcząt klas piątych ,czwarte miejsce zajęła Aleksandra Kaczmarek. Wysokie wyniki w eliminacjach pozostałych reprezentantów Szkoły Podstawowej nr 1 Swarzędzu pozwoliły zająć nam bardzo wysokie, drugie miejsce drużynowo.
Nasza super reprezentacja ;
1. Oliwia Kaźmierczak
2. Aleksandra Kruszyńska
3. Aleksandra Kaczmarek
4. Emilia Nowak
5. Martyna Wołodkiewicz
6. Martyna Ignaciuk
7. Igor Lipiński
8. Hubert Januszewski
9. Samuel Frąckowiak
10. Radosław Westerski
11. Norbert Warguła
12. Tobiasz Wolny
13. Mateusz Szymański

GRATULUJEMY !!!!!!!!!!

M. Kowalczyk

 

 

Ognisko

25 marca 2017r. razem z rodzicami pojechałam do Dąbrówki Kościelnej, gdzie pan Michał Myszka zorganizował ognisko za dokarmianie zwierząt zimą. Ja przy pomocy rodziców zebrałam 850 kg kasztanów . Ognisko zostało rozpalone w wigwamie, gdzie razem z innymi dziećmi i ich rodzicami smażyliśmy kiełbaski które były pyszne . Gdy trwało ognisko bawiłam się z innymi dziećmi ,była świetna zabawa. Podczas zabawy pan Michał pojechał po niespodziankę a tą niespodzianką był pieczony dzik z kaszą. Ja na początku nie chciałam jeść dzika, ale później spróbowałam i był pyszny a z sosem czosnkowym jeszcze smaczniejszy. Po zjedzeniu dzika mieliśmy trochę czasu na zabawę, a pan Michał wypisywał dyplomy. Nareszcie przyszedł czas na ogłoszenie wyników w zbieraniu kasztanów. Pan Michał zaczął wręczać nam dyplomy i upominki . Nagle usłyszałam swoje imię i nazwisko i podeszłam do pana Michała, który mnie poinformował że zajęłam 1 miejsce razem z inną koleżanką. HUUUURA! Wręczył mi : dyplom , puchar i drobne upominki a moi rodzice otrzymali dyplomy. Jestem bardzo szczęśliwa, że udało mi się osiągnąć taki wynik. Dziękujemy panu Michałowi Myszce za wspaniałe ognisko i mile spędzony czas.

DZIĘKUJĘ !!!

                 Wiktoria Seidlitz

 
 FINAŁ XVIII IGRZYSK WIELKOPOLSKI MŁODZIEŻY SZKOLNEJ
W AEROBIKU GRUPOWYM

Dnia 5 kwietnia 2017 roku w poznańskiej Arenie odbył się Finał XVII Igrzysk Wielkopolski Młodzieży Szkolnej w Aerobiku Grupowym. Udział wzięło łącznie 57 najlepszych zespołów z całej Wielkopolski, odpowiednio po 20 drużyn ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Komisja sędziowska oceniała między innymi choreografię, dobór muzyki, element akrobatyczny, ćwiczenia w pozycjach górnych i dolnych oraz estetykę stroju.Startowaliśmy z 4 pozycji. Po wielogodzinnych zmaganiach nastąpiło ogłoszenie wyników. Reprezentacja naszej szkoły zdobyła XI miejsce. Finał ten był również podsumowaniem naszej ciężkiej pracy, jaką włożyłyśmy w przygotowanie i doszlifowanie układu, który w tym roku był bardzo wyjątkowy. Spędzając wiele godzin na treningach, bardzo się ze sobą zżyliśmy, a właśnie to jest najważniejsze, abyśmy się dobrze rozumieli, bawili i wspierali. Jesteśmy bardzo  zadowoleni z naszego występu. Czekając na rezultat, spędziliśmy miło czas, robiąc sobie wspólne pamiątkowe zdjęcia. Zaprzyjaźniliśmy się również z innymi zespołami, które w tym dniu walczyły razem z nami.Naszą szkołę reprezenowała grupa aerobikowa „Tańczące Jedynki” w składzie: Jakubowski Gracjan, Mazurczak Karolina, Ochla Zosia z kl.VI b; Jaśkowiak Ewelina, Skrzypczak Klaudia, Wojtal Amelia z kl.V d; Kręglewska Ewa z kl. V a oraz Bąkowska Jessica z kl. V c.Opiekunem zespołu jest pani Joanna Kunkel.  Zespół zatańczył do utworu Bazar – KSHMR&Marnik.
Klasyfikacja końcowa:
Jako zespół Tańczące Jedynki, chcielibyśmy bardzo podziękować pani Asi Kunkel za przygotowanie nas do startu w zawodach  – aerobik grupowy na szczeblu gminnym, powiatowym, rejonowym oraz wojewódzkim.

 Joanna Kunkel

FINAŁ STREFY JAROCIN
XVIII IGRZYSKA WIELKOPOLSKI MŁODZIEŻY SZKOLNEJ
W AEROBIKU GRUPOWYM 

Dnia 29 marca 2017 r.  w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie odbył się Finał Strefy Jarocin w Aerobiku Grupowym. Dziś wszystkie szkoły walczyły o wejście do Finału Wojewódzkiego w Aerobiku Grupowym, który odbędzie się w Poznaniu na Arenie.
Mamy to…
Wicemistrzostwo w Aerobiku Grupowym Szkół Podstawowych
BRAWO JEDYNKI!!!

Joanna Kunkel

MISTRZOSTWA POWIATU POZNAŃSKIEGO
 W AEROBIKU GRUPOWYM

20 marca 2017 r. w hali OSiR w Mosinie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w Aerobiku Grupowym Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych. W zawodach wystartowało 11 zespołów. Wszystkie zespoły uzyskały awans do strefy Jarocin, która odbędzie się 29 marca. Naszą szkołę reprezenowała grupa aerobikowa „Tańczące Jedynki” w składzie: Jakubowski Gracjan, Mazurczak Karolina, Ochla Zosia, Albin Marta z kl.VI b; Jaśkowiak Ewelina, Skrzypczak Klaudia, Wojtal Amelia z kl.V d; Kręglewska Ewa z kl. V a oraz Bąkowska Jessica z kl. V c.Opiekunem zespołu jest pani Joanna Kunkel.  Zespół zatańczył do utworu Bazar – KSHMR&Marnik. Startowaliśmy z drugiej pozycji tym samym wytańczyliśmy sobie II miejsce w kategorii szkół podstawowych.
Klasyfikacja końcowa:
Szkoły Ponadgimnazjalne:
1 Zespół Szkół w Swarzędzu
Szkoły Podstawowe:
1 Szkoła Podstawowa nr 1 w Mosinie
2 Szkoła Podstawowa nr 1 w Swarzędzu
3 Szkoła Podstawowa nr 4 w Swarzędzu
4 Szkoła Podstawowa w Zalasewie
Szkoły Gimnazjalne:
1 Gimnazjum nr 1 w Mosinie
2 Gimnazjum w Kostrzynie
3 Gimnazjum nr 2 w Swarzędzu
4 Gimnazjum w Robakowie
5 Gimnazjum w Zalasewie
6 Gimnazjum nr 1 w Luboniu
Nasze „Jedynkowe” Sreberka

Dziękujemy za świetną zabawę
i życzymy powodzenia w dalszych etapach.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z tegorocznych Mistrzostw Powiatu Poznańskiego w Aerobiku Grupowym przygotowanym przez Gminę Mosina!
https://www.youtube.com/watch?v=P49x0LL3_us
oraz Relację Telewizji STK w Swarzędzu z Mistrzostw Powiatu Poznańskiego w Aerobiku Grupowym: http://telewizjastk.pl/6321,mistrzostwa-w-aerobiku-w-mosinie

 Joanna Kunkel

II Grand Prix Gminy Czerwonak w Pływaniu.

W dniu 26 marca na pływalni w Koziegłowach odbyła się trzecia edycja zawodów II Grand Prix Gminy Czerwonak w Pływaniu. W zawodach brało udział jedenaście zespołów. Naszą szkołę reprezentowało piętnaścioro zawodników w dwóch kategoriach wiekowych.
Uzyskane wyniki:

Dziewczęta rocznika 2009

dystans 25 m stylem dowolnym.

1 miejsce Maja Smakowska z czasem 00:23,27 s
3 miejsce Angelika Jałoszyńska z czasem 00:25,66 s
6 miejsce Natasza Walotka z czasem 00:27,48 s
8 miejsce Maja Kaźmierczak z czasem 00:31,69 s

dystans 25 m stylem grzbietowym

4 miejsce Angelika Jałoszyńska z czasem 00:27,26 s
5 miejsce Maja Smakowska z czasem 00:28,02 s
7 miejsce Natasza Walotka z czasem 00:28,55 s
8 miejsce Maja Kaźmierczak z czasem 00:28,99 s

Chłopcy rocznika 2009

dystans 25 m stylem dowolnym

3 miejsce Szymon Nowak z czasem 00:22,52 s
4 miejsce Kacper Marciniak z czasem 00:22,66 s
5 miejsce Jakub Jankowiak z czasem 00:24,17 s
6 miejsce Dawid Kapela z czasem 00:26,50 s
7 miejsce Bruno Begier z czasem 00:28,05 s
8 miejsce Nikodem Kosakowski z czasem 00:28,65 s
10 miejsce Paweł Ratajszczak-Tymczak z czasem 00:32,83 s

dystans 25 m stylem grzbietowym

1 miejsce Szymon Nowak z czasem 00:23,18 s
3 miejsce Jakub Jankowiak z czasem 00:26,30 s
5 miejsce Kacper Marciniak z czasem 00:27,30 s
6 miejsce Dawid Kapela z czasem 00:27,65 s
7 miejsce Nikodem Kosakowski z czasem 00:31,57 s
10 miejsce Paweł Ratajszczak-Tymczak z czasem 00:37,95 s

Dziewczęta rocznika 2007-2008

dystans 50 m stylem dowolnym

14 miejsce Natalia Wasyluk z czasem 00:55,91 s
17 miejsce Marika Droszcz z czasem 00:57,98 s

Chłopcy rocznika 2007-2008

dystans 50 m stylem dowolnym

17 miejsce Wojciech Grześkowiak z czasem 00:57,50 s
18 miejsce Oskar Oses z czasem 01:01,82 s

Tomasz Grajewski

MISTRZOSTWA MIASTA I GMINY SWARZĘDZ
 W AEROBIKU GRUPOWYM

Dnia 21 lutego 2017 r. w hali widowiskowo – sportowej Unia Swarzędz odbyły się Mistrzostwa Miasta i Gminy Swarzędz w Aerobiku Grupowym. Organizatorem tegorocznych mistrzostw było Gimnazjum nr 2 im. Królowej Jadwigi w Swarzędzu. Do zawodów przystąpiły trzy zespoły szkół podstawowych: SP 1 Swarzędz i SP Zalasewo, SP 4 Swarzędz oraz dwa zespoły  z Gimnazjum nr 2 Swarzędz.
Naszą szkołę reprezentował zespół „Tańczące Jedynki” w składzie:  Jakubowski Gracjan, Mazurczak Karolina, Ochla Zosia, Albin Marta z kl.VI b; Jaśkowiak Ewelina, Skrzypczak Klaudia, Wojtal Amelia z kl.V d; Kręglewska Ewa z kl. V a oraz Bąkowska Jessica z kl. V c. Opiekunem zespołu jest pani Joanna Kunkel. Tańczyliśmy do utworu Bazar – KSHMR&Marnik. Przed rozpoczęciem zawodów nastąpiło przywitanie wszystkich uczestników oraz losowanie numerów startowych. Nasza szkoła wystartowała z trzeciej pozycji i tym samym wytańczyła sobie            1 miejsce w kategorii szkół podstawowych oraz dalszy udział w zawodach sportowych na etapie powiatowym. Już 20 marca 2017 r. jedziemy  bawić się, powalczyć o kolejne wysokie miejsce do Mosiny.

Dziękujemy Pani wicedyrektor Magdalenie Bajer za wsparcie i doping oraz wszystkim rodzicom, którzy wspierają nasz zespół;)

Joanna Kunkel

Mistrzostwa Miasta i Gminy Swarzędz w Olimpiadzie Sportowej klas I-III

20 lutego w szkole podstawowej w Zalasewie odbyły się zawody, w których wystartowało 6 szkół z naszej gminy. Każda konkurencja przeprowadzona została w formie wyścigów rzędów. Pojawiły się zadania wymagające dużej sprawności fizycznej, ale i również umysłowej. Nasza szkoła zajęła V miejsce, ale nie to było najważniejsze. Wszystkie dzieci bawiły się bardzo dobrze i cieszyły się ze sportowego spotkania z rówieśnikami.

Naszą szkołę reprezentowali:

1. Mateusz Przybylski – I A
2. Martyna Skrzypczak – I B
3. Lena Baranowska – II B
4. Wiktor Michalski – II D
5. Oskar Witkowski – II D
6. Jagoda Roszczka – III B
7. Anna Sułkowska – III B
8. Filip Sobkowiak – III B
9. Dominika Staszewska – III C
10. Michał Kałużny – III G
11. Piotr Kosturski – III G

Opiekun: Marek Małek.

 

Nasze zawody pływackie.
Styczeń 2017 r.

Mamy za sobą trzeci start w zawodach pływackich II tury II Grand Prix Gminy Czerwonak w Pływaniu. Szkołę reprezentowało dziesięcioro zawodników.
Nasze osiągnięcia:

25 m stylem dowolnym w kategorii dziewcząt – rocznik 2009 – 2010

1 miejsce Maja Smakowska
2.miejsce Angelika Jałoszyńska

25 m stylem dowolnym chłopców – rocznik 2009 – 2010

2 miejsce Szymon Nowak
3 miejsce Jakub Jankowiak

25 m stylem klasycznym w kategorii dziewcząt – rocznik 2007-2008

14 miejsce Marika Droszcz
20 miejsce Natalia Wasyluk

25 m stylem klasycznym chłopców – rocznik 2007 – 2008

17 miejsce Wojciech Kozłowski
19 miejsce Hubert Malinowski

25 m dowolnym dziewcząt – rocznik 2007 – 2008

15 miejsce Marika Droszcz
21 miejsce Natalia Wasyluk

25 m stylem dowolnym chłopców – rocznik 2007 – 2008

16 miejsce Wojciech Kozłowski
20 miejsce Hubert Malinowski

Tomasz Grajewski

Zakończenie kursu narciarskiego

W grudniu zakończył się kurs nauki i doskonalenia jazdy na nartach, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Zajęcia odbywały się raz w tygodniu na stoku narciarskim Malta Ski. Każdy z uczestników w znacznym stopniu poprawił swoje umiejętności jazdy. Kurs zakończył się zawodami w slalomie gigancie. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w szkoleniu w przyszłym roku szkolnym.

narty1 narty2

A. Chodun

 

 

 gify-o-plywaniu

Zawody pływackie „Swarzędzki Delfin”

Dnia 5 grudnia 2016 roku odbyły się zawody pływackie „Swarzędzki Delfin” o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz. Zorganizował je Urząd Miasta i Gminy Swarzędz oraz Uczniowski Klub Sportowy „Fala Swarzędz”. W zawodach wzięło udział 80 zawodników – 31 dziewcząt i 49 chłopców reprezentujących Szkołę Podstawową nr 1 w Swarzędzu, UKS Falę Swarzędz, Szkołę Podstawową nr 4 w Swarzędzu, Zespół Szkół z Paczkowa oraz Szkołę Sportową z Poznania. Naszą szkołę na zawodach reprezentowało 22 uczniów i jedna nauczycielka.

Wyniki naszych zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych przedstawiają się następująco:

W kategorii dziewcząt na dystansie 25 m stylem grzbietowym – roczniki 2009 i młodsze

3 Angelika Jałoszyńska z czasem 0:28,28 s

4 Maja Smakowska z czasem 0:29,74 s

5 Maja Kaźmierczak z czasem 0: 29,81 s

W kategorii dziewcząt na dystansie 25 m stylem klasycznym roczniki 2006 – 2008

5 Marika Droszcz z czasem 0:33,64 s

6 Alicja Misiorna z czasem 0:40,25 s

W Kategorii chłopców na dystansie 25 m stylem grzbietowym – roczniki 2009 i młodsi

1 Szymon Nowak z czasem 0:24,72 s

2 Jakub Jankowiak z czasem 0:25,24 s

3 Dawid Kapela z czasem 0: 27,25 s

5 Kacper Marciniak z czasem 0:27,96 s

6 Bruno Begier z czasem 28,28 s

7 Nikodem Kosakowski z czasem 0:30,75 s

8 Kacper Lewandowski z czasem 0:32,65 s

W kategorii chłopców na dystansie 25 m stylem dowolnym – roczniki 2006 – 2008

7 Kacper Beszterda z czasem 23,97 s

11 Wojciech Kozłowski z czasem 27,75 s

12 Wojciech Grześkowiak z czasem 27,85 s

15 Hubert Malinowski z czasem 0:30,69 s

16 Jakub Łukaszewski z czasem 0:31,29 s

17 Oskar Oses z czasem 0:31,72 s

W kategorii dziewcząt na dystansie 50 m stylem dowolnym – roczniki 2003 – 2005

5 Tatiana Pepka z czasem 1:40,00 s

W kategorii chłopców na dystansie 100 m stylem dowolnym – roczniki 2003 – 2005

5 Szymon Piekarski z czasem 1:16,08

14. Filip Dąbrowski z czasem 2:08,11

15. Ergan Kadirovac z czasem 2:49,28

W kategorii open na dystansie 50 m stylem motylkowym

5 nauczycielka p. Katarzyna Bryl z czasem 0:58,72 s

Tomasz Grajewski

 

Srebrne medale Mistrzostw Polski w Karate dla uczniów naszej szkoły

19 listopada 2016 roku w Toruniu odbyły się Mistrzostwa Polski Kyokushin Karate. W zawodach wystartowało 209 zawodników z 36 miast. Swarzędz reprezentowała czwórka zawodników na co dzień trenująca w sekcji Karate w Szkole Podstawowej nr 1. Nasi zawodnicy pokazali super ducha walki oraz bardzo dobre przygotowanie techniczne i wytrzymałościowe co zaowocowało ogromnym sukcesem. Ogromnie dumni przywieźliśmy do Swarzędza dwa srebrne medale i jedno czwarte miejsce.

Srebrne medale wywalczyli:

Oliwia Kaźmierczak z klasy V B oraz Nikodem Klamrowski z klasy VI A.

Czwarte miejsce zajęła:

Aleksandra Kruszyńska z klasy V B.

Godnie, ale tym razem bez sukcesu naszą szkołę reprezentował również:

Igor Lipiński z Klasy VI C.

Trenerem i opiekunem naszych karateków jest sensei Maciej Kowalczyk.

SERDECZNIE GRATULUJEMY CAŁEJ EKIPIE

I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW !!I

dsc_8390-360x640dsc_8355-640x360dsc_8356-640x360dsc_8351-640x360

Tymbark Cup 2016

25 listopada odbyła się I runda rozgrywek o puchar Tymbarku. Nasza szkoła zgłosiła drużynę w kategorii klas II i III. Niestety w naszej gminie zgłosiła się jeszcze tylko jedna drużyna (SP 4), i zamiast turnieju odbył się mecz, w wymiarze 2 x 15 min. Ze względu na termin i pogodę mecz został rozegrany na hali zamiast na boisku Orlik.

Sam mecz był bardzo wyrównanym widowiskiem. Liczna publiczność (przede wszystkim klas z naszej szkoły) fantastycznym dopingiem pomagała naszym zawodnikom. I to pomogło, ponieważ po rzucie wolnym wykonywanym przez Łukasza Brzozę „jedynka” wyszła na prowadzenie. Pod koniec pierwszej połowie przydarzył nam się błąd w obronie i pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1. W drugiej części meczu było dużo walki i sytuacji bramkowych. Niestety to nasi rywale wykorzystali jedną z nich i minimalnie okazali się lepsi wygrywając cały mecz 2:1.

Tym razem nie udało się awansować do drugiej rundy, ale zabrakło naprawdę niewiele. Już za rok okazja do rewanżu, w kolejnej edycji tego turnieju! Naszą szkołę reprezentowali:

1. Jakub Przepióra – II F

2. Mariusz Zeiske – II F

3. Marcel Maliński – III B

4. Marcel Musioł – III B

5. Dawid Stasiak – III B

6. Łukasz Brzoza – III C

7. Jan Chaliman – III C

8. Jannie Graczewski – III C

9. Piotr Koziński – III C

Opiekun

Marek Małek

 
 
Mistrzostwa Miasta i Gminy Swarzędz w Piłce Ręcznej Chłopców

We wtorek 15.11.2016 roku w Szkole Podstawowej nr 5 w Swarzędzu odbyły się Mistrzostwa Miasta i Gminy Swarzędz w Piłce Ręcznej Chłopców. Organizatorem zawodów była dyrekcja oraz nauczyciele wychowania fizycznego Szkoły Podstawowej nr 5 w Swarzędzu. Opiekunem naszych zawodników był nauczyciel wychowania fizycznego Maciej Kowalczyk.

Do zawodów zgłosiło się 6 reprezentacji Szkół Podstawowych z Gminy Swarzędz:

 1. SP 1

 2. SP 4

 3. SP 5

 4. SP Paczkowo

 5. SP Zalasewo

 6. SP Wierzonka

Zawody odbywały się z podziałem na dwie grupy eliminacyjne. Z każdej grupy do półfinałów awansowały po dwa zespoły. Naszym chłopcom niestety nie udało się wyjść ze swojej grupy eliminacyjnej i ostatecznie w turnieju zajęli ostatnie VI miejsce.

Reprezentowała nas drużyna w składzie:

 1. Oliwier Witkowski – VI a

 2. Nikodem Klamrowski – VI a

 3. Jerzy Niewiadowski – VI a

 4. Szymon Piekarski – V a

 5. Daniel Kobryń – VI c

 6. Kajetan Duszyński – V d

 7. Gracjan Andrys – VI c

 8. Maciej Śmichura – VI c

 9. Kacper Wieszczeciński – VI c

 10. Wojciech Koszuta – VI c

 11. Jan wierzbicki – VI c

WIELKIE BRAWA I GRATULACJE ZA SUPER WALKĘ !!!!!!

dsc_8287-640x360dsc_8284-640x360

Mistrzostwa Miasta i Gminy Swarzędz w Unihokeju

Szkoły Podstawowe – dziewczęta i chłopcy

W czwartek 20.10.2016 roku (dziewczęta) oraz w piątek 21.10.2016 roku (chłopcy) w Paczkowie odbyły się Mistrzostwa Miasta i Gminy Swarzędz w Unihokeju. Organizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa w Paczkowie. Opiekunami naszych zawodników byli nauczyciele wychowania fizycznego Maciej Kowalczyk oraz Adam Chodun.

Zarówno w konkurencji dziewcząt i chłopców do zawodów zgłosiło się po 7 zespołów czyli wszystkie szkoły podstawowe z Gminy Swarzędz.

Zawody odbywały się z podziałem na dwie grupy eliminacyjne. Z każdej grupy do półfinałów awansowały po dwa zespoły. Naszym chłopcom niestety nie udało się wyjść ze swojej grupy i tym samym zajęli miejsca od V do VII. Dziewczynki natomiast do półfinału awansowały z drugiego miejsca w swojej grupie, zajmując ostatecznie III miejsce w turnieju .

Reprezentacja dziewcząt:

 1. Martyna Wołodkiewicz – VI a

 2. Maja Milkowska – VI a

 3. Martyna Ignaciuk – VI a

 4. Oliwia Darmosz – VI c

 5. Marta Czujewicz – VI c

 6. Oliwia Gałdyńska – VI c

 7. Wiktoria Szumska – VI c

 8. Jessica Warguła – VI c

 9. Dagmara Linkowska – VI a

 10. Klaudia Walczak – VI a

Reprezentacja chłopców:

 1. Kacper Błaszkowski – VI a

 2. Nikodem Klamrowski – VI a

 3. Jerzy Niewiadowski – VI a

 4. Oliwier Witkowski – VI a

 5. Daniel Kobryń – VI c

 6. Wojciech Kokociński – VI c

 7. Igor Lipiński – VI c

 8. Maciej Śmichura – VI c

 9. Michał Barwiński – VI c

SERDECZNIE GRATULUJEMY NASZYM SPORTOWCOM !!!!!!

dsc_7523-360x640

dsc_7522-640x360

Mistrzostwa Miasta i Gminy Swarzędz

w Piłce Ręcznej Dziewcząt

zdj-p-reczna

Dnia 16 listopada 2016 r. odbyły się MMiG Swarzędz w Piłce Ręcznej Dziewcząt. Organizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa nr 5 Swarzędz.  Udział w rozgrywkach wzięły następujące szkoły: SP 1 Swarzędz, SP 4 Swarzędz, SP Zalasewo, SP Paczkowo oraz gospodarz zawodów SP 5 Swarzędz. Dziewczęta rozegrały mecze systemem „każdy z każdym” 2 x po 7 min. pod okiem sędziego piłki ręcznej. Każdy mecz był pełen wrażeń oraz niesamowitych emocji. Dziewczęta walczyły do samego końca o każdą bramkę. Po wszystkich rozgrywkach nastąpiło podsumowanie zawodów oraz wręczenie pucharu.

Naszą szkołę reprezentowały:  Linkowska Dagmara, Nowak Emilia, Darmosz Oliwia, Gałdyńska Oliwia, Czujewicz Marta, Warguła Jessica, Lemiesz Gracja, Walczak Klaudia, Konieczek Weronika, Konieczek Patrycja, Szumska Wiktoria oraz Cenkier Julia.Opiekunem zespołu była pani Asia Kunkel.

Klasyfikacja końcowa:

I m – SP 5 Swarzędz

II m – SP Paczkowo

III m – SP 4 Swarzędz

IV m – SP 1 Swarzędz

V m – SP Zalasewo

_dsc9728

Gratulujemy!!!

Joanna Kunkel

Mistrzostwa Drużynowe Powiatu Poznańskiego SP w Warcabach

       W dniu 22.11.2016 r. odbyły się w Szkole Podstawowej nr 2 w Kórniku – Bninie Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego Szkół Podstawowych w Warcabach. Rozgrywki odbywały się w dwóch kategoriach: chłopców i dziewcząt, po siedem rund, systemem szwajcarskim, po  dziesięć minut na zawodnika. W zawodach udział wzięło 16 szkół z powiatu poznańskiego.

W kategorii dziewcząt:

1 miejsce: SP Lusowo

2 miejsce: Sp Luboń

3 miejsce:  SP Kórnik

12 miejsce: SP 1 Swarzędz ( indywidualnie: 19 miejsce)

W kategorii chłopców:

1 miejsce: SP Tarnowo Podgórne

2 miejsce: Sp Lusowo

3 miejsce:  SP Radzewo

7 miejsce: SP 1 Swarzędz ( indywidualnie: 15 i 22  miejsce)

Naszą szkołę reprezentowali:

 1. Maja Milkowska                       kl. VI a
 2. Jakub Oses                                kl. V b
 3. Maciej Preiss                             kl. IV b

Gratulujemy!

Małgorzata Szymczak

 Mistrzostw Drużynowe Powiatu Poznańskiego SP w szachach.

            W dniu 18.10.2016 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Kórniku, odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego Szkół Podstawowych. W zawodach udział wzięło 17 drużyn z powiatu poznańskiego. Drużynę tworzyło: 3 chłopców i 1 dziewczynka. Zawody trwały 5 godzin, a  każdy zawodnik rozegrał partię z przeciwnikiem, która trwała 15 min.

Klasyfikacja generalna:

1 miejsce: SP Lusowo

2 miejsce: SP Kostrzyn

3 miejsce:  SP Radzewo

11 miejsce: SP 1 Swarzędz

 Skład drużyny:

 1. Nowak Emilia kl. VI c
 2. Barwiński Michał kl. VI c
 3. Woliński Aleksander kl. VI b
 4. Sowiński Tomasz kl. VIa

 Gratulujemy!

 Magdalena Giza

szacgy1 szachy2 szachy

 XV Mistrzostwa Miasta i Gminy Swarzędz w Szachach Drużynowych

W dniu 13.10.2016 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Swarzędzu, odbyły się  XV Mistrzostwa Miasta i Gminy w Szachach Drużynowych. Do zawodów  zgłosiły trzy drużyny swarzędzkich szkół: Szkoły Podstawowej nr 5, Szkoły Podstawowej nr 4, Szkoły Podstawowej nr 1. Drużynę tworzyło: trzech chłopców i jedna dziewczynka. Zawody trwały ok. półtora godziny. Każdy zawodnik danej drużyny rozegrał partię z  zawodnikiem drużyny przeciwnej. Partia szachowa trwała 10 minut na zawodnika. Do udziału w  drużynowych zawodach szachowych , na poziomie powiatu zakwalifikowały się  dwie szkoły:

I  miejsce  Szkoła Podstawowa nr 4,

II miejsce Szkoła Podstawowa nr 1 w składzie:

 1. Nowak Emilia                     kl. VI c
 2. Barwiński Michał               kl. VI c
 3. Aleksander Woliński         kl. VI b
 4. Tomasz Sowiński               kl. VI a

Zawodnicy zwycięskich drużyn otrzymali pamiątkowe dyplomy i puchary. Zawody powiatowe  odbędą się w dniu 18.10.2016 r. w Kórniku – Bninie.

                                                             Gratulujemy!

dsc01301-640x480 dsc01311-640x480

Małgorzata Szymczak

Mistrzostwa Miasta i Gminy Swarzędz  w Sztafetowych Biegach Przełajowych

26 września 2016 roku (poniedziałek) na terenie boiska sportowego przy Gimnazjum nr 3 w Swarzędzu, oś. Czwartaków, odbyły się Mistrzostwa Miasta i Gminy Swarzędz w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Organizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stanisława Staszica w Swarzędzu. Opiekunami naszych zawodników oraz sędziami zawodów z ramienia szkoły byli nauczyciele wychowania fizycznego Maciej Kowalczyk oraz Adam Chodun.

dsc_7152 dsc_7153 dsc_7151

Biegi sztafetowe przebiegały na dystansie 8 razy 800 metrów, w zawodach startowały wszystkie szkoły podstawowe z naszej gminy. Reprezentacje szkół składały się z 8 dziewcząt i 8 chłopców, sztafeta dziewcząt i sztafeta chłopców startowała oddzielnie, rozpoczęcie biegu następowało ze startu wspólnego.

          Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Swarzędzu ufundowała puchary za zajęcie I miejsc, za I, II, III, IV, V, VI i VII miejsca w kategorii chłopców i dziewczynek wręczone zostały dyplomy.

            Wyniki Mistrzostw Miasta i Gminy Swarzędz w Sztafetowych Biegach Przełajowych:

Chłopcy:                                             Dziewczęta:

I miejsce SP 4                                      I miejsce SP 4

II miejsce SP 5                                     II miejsce SP 5

III miejsce SP Kobylnica                 III miejsce SP Zalasewo

IV miejsce SP Zalasewo                   IV miejsce SP Kobylnica

V miejsce SP Paczkowo                   V miejsce SP Wierzonka

VI miejsce SP 1                                    VI miejsce SP Paczkowo

VII miejsce SP Wierzonka                VII miejsce SP 1

Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 w Swarzędzu składała się z 18 zawodników. Chłopcy zajęli VI miejsce a dziewczynki VII.

GRATULUJEMY !!!!!!!!