100.rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości- uroczystości gminne

11 listopada 2018

100.rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

W uroczystych obchodach Święta Niepodległości  w naszej gminie szkołę w poczcie sztandarowym pod opieką pani Elżbiety Brodowskiej-Dukiewicz reprezentowali  uczniowie klas ósmych: Monika, Martyna i Wojtek oraz Jessica. O godzinie 11:00 tworzyliśmy na Rynku przy Ratuszu „żywą liczbę 100”, było pamiątkowe zdjęcie z wieży ratusza. Później składaliśmy hołd poległym za wolność i Ojczyznę. W samo południe śpiewaliśmy 4 zwrotki  „Mazurka Dąbrowskiego”, tym samym uczestnicząc w ogólnopolskiej akcji „Niepodległa dla hymnu”. Po uroczystościach na rynku zakończonych występami chóru, orkiestry i zespołu artystycznego z ośrodka kultury uczestniczyliśmy z władzami miasta we mszy świętej za Ojczyznę w kościele pw. św. Marcina.